Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

De hol van a kilences?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) Tibee86


Tibee86
veterán

Popcorn topik!
A mai napig meg tud lepni, hogy milyen cikkek jelennek meg egy független és pártatlan tech oldalon, ami telis tele van Samsung reklámmal. :D

(#3) doooo válasza Tibee86 (#2) üzenetére


doooo
veterán

Elég meglepő egy ilyen véleménycikk hirtelen felbukkanása, de popcorn topicot emlegetni, amikor már a második kommentben sikerül samsungozni egy jót... az nem semmi...

(#4) bLaCkDoGoNe válasza Tibee86 (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

szentkuti11 neve garancia a "minőségre" az ilyen "cikkeknél".

Az autótesztek meg okos arcitsztító izék mellé elfér az időszakos Apple-bashing is, nem ront már sokat a minőségen.

Mondjuk most már a PH is megkapta az új motort, szóval nem "kell" a MA-t használnom. Lehet, hogy mindenkinek jobb lesz így.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) Tibee86 válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, utólag néztem csak meg, hogy ki a szerző, így már semmi meglepő nincsen.

(#6) Noukoum válasza Z10N (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Windows koppintás:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) nozs23 válasza Noukoum (#6) üzenetére


nozs23
addikt

"hiába ismer a világ majdnem minden cupertinói szolgáltatásnál olcsóbb és jobb alternatívát..."

Milyen szép, független szakmai szösszenet. Várjunk kitalálom, az olcsóbb és jobb alternatívák a Huaweinél vannak nem?
Katasztrófa ez az oldal.

(#8) nyisziati


nyisziati
veterán

" de számomra a különleges varázs az almás keynote-okból és az új iPhone-okból is elillant, amit tényleg szívből sajnálok."
Ez szerintem is így van, de kiegészíteném azzal, hogy az egész okostelefon-bizniszben ez a helyzet. Régen minden évre jutott pár bombasztikus hír, forradalmi újítás (de legalábbis úgy fogadott) és a telefonok is sokkal jobbak lettek.

Mára ez eltűnt. Már egy alsó-középkategóriás telefon is hoz olyan szintet, mint pár éve egy flagship (lásd Redmi Note 7), mindezt 200 $, tehát 60 ezer Ft környékén.
Ettől drágábbat már tényleg csak úgy érdemes venni, ha az embernek extra igényei vannak. Pl. Amoled kijelző, szuper kamera, csúcsteljesítmény stb.

Úgyhogy az izgalmak a jövőben várhatók, hogy ki fogja jobban kiszolgálni az egyre szegmentáltabb igényeket, milyen palettával és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr.Csizmás válasza nyisziati (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van akinek nem tetszik, és szeretné igazolni az újabb elköltött 999$-ját :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) helixP válasza Tibee86 (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Meg Alza reklámmal, meg autóalkatrész reklámmal. Mit szeretnél ezzel kifejezni?

Sok mindenen lehet vitatkozni az Apple kapcsán, de azt az egyet ne mondd, hogy logikus az iPhone nevezéktan mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#11) nord_


nord_
veterán

5G - csak egyszer látnék már valami indoklást, hogy ez miért is lenne olyan fontos, amikor a hálózat még sehol sincs... Ráadásul ugye tudjuk, hogy az 5G alapvetően mire lesz jó - és nem, nem azért, hogy gyorsabban lehessen csetelni...

Plus / Max - vajon miért zavarja a cikkírót az átnevezés?

4 / 4S - vajon tudja a cikkíró, hogy ezek a telefonok nem alu kerettel készültek?

(#12) Noukoum válasza nozs23 (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom nem válasz akart lenni :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) Tibee86 válasza helixP (#10) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha ez benned még mindig kérdés, akkor felesleges leírnom, hogy mire is gondolok.

(#14) aujjobba


aujjobba
addikt

"Az iPhone 7 és 7 Plus esetén volt először nagyon érezhető az, hogy hiába ugrott az elnevezés, az IP67-es víz- és porállóságon nem történt komoly előrelépés: az iPhone 6S persze ilyen téren túl jól sikerült, hiszen hiába volt kettővel kevesebb processzormagja, 1 GB-tal kevesebb rendszermemóriája"

Lemaradtam valamiről?
Úgy tudtam a 6s / 7 / 7 Plus mindegyik 2GB RAM-mal van szerelve.
Sőz, az i8 is, és mintha a 8 Plus kapott volna először hármat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mr.Csizmás válasza Tibee86 (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az megvan, hogy a samun kívül vannak más prominensebb gyártók? ez ilyen 2012-ben megálltunk beidegződés, mint a szaggató-laggoló meg lefagyó android?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Juhaszatti válasza nord_ (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"5G - csak egyszer látnék már valami indoklást, hogy ez miért is lenne olyan fontos, amikor a hálózat még sehol sincs..."

Azért ez így ebben a formában nem igaz. Van ahol tesztüzemben, van ahol már aktív használatban működik.

(#18) nozs23 válasza helixP (#10) üzenetére


nozs23
addikt

A kiemelt partnerük, a Szent Grál (a mesterük) a Huawei/Honor. Ez borzasztóan meglátszik a cikkek hangvételén, tesztek értékelésén.
Persze kapálóznak, hogy ez nem így van, de azért tiltanak, ha így gondolod. Nekem is érik már szerintük, de már tényleg leszarom.
Gondolom Háváj papa most is odatolt egy borítékot. Az új 11-esek megjelenésekor nem árt egy kis bashing.

(#12) Noukoum

Valóban nem.

[ Szerkesztve ]

(#19) nyisziati válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondjuk ez igaz, sőt. Most lesz csak igazából tétje, amikor - esetleg - nem is ezer, de 1200-1300 (!) :Y dollár elköltését kell úgy megokolni, hogy könnyen bemutatható egy ötödannyiba kerülő alternatíva.
Nem lesz könnyű dolguk, mert ennyi pénz már az USÁ-ban is közelít egyhavi fizuhoz...
Pláne, hogy van gyorstöltő 17 ezerért, fülhallgató 30-ért és fliptok 48-ért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20) juuzer


juuzer
addikt

Abban egyetértek a cikk írójával, hogy a számozási paletta tényleg kusza és sajnos már nem tudnak nagyot dobbantani. Ezt a fanboyok vagy elfogadják vagy tényleg indul a popcorn show. #mostsamsungoztamegyet

Vamos a la playa.

(#21) bLaCkDoGoNe válasza #20749568 (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az ilyen cikk generál kattintást, az ilyen fikacikkek alatt pörög a fórum ahogy öli egymást a két tábor, szóval megvan ennek az oka szerintem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) Noukoum válasza aujjobba (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

IPhone 7+ 3gb memóriát kapott:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) aujjobba válasza Noukoum (#22) üzenetére


aujjobba
addikt

Valóban, köszi!

(#24) helixP válasza Tibee86 (#13) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak sejtetsz dolgokat, lebegtetsz, de leírni nem mered.
A másik kérdésre is várom a választ.

nozs23: Akkor most Samsung vagy Huawei? Valami egységes verzióban meg lehetne állapodni.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibi683


tibi683
tag

Már ennél a résznél abba akartam hagyni az olvasás: "Aki iPhone-os"
Egy techportálon, ilyen "szakmaisággal" megírt cikket lehozni... gratulálok :( az objektivitás meg az ablakban....

[ Szerkesztve ]

(#26) Noukoum válasza helixP (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Minden ami nem Apple:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) -secret- válasza juuzer (#20) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ez a leglényegtelenebb dolog.

(#28) Mr.Csizmás válasza nyisziati (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 828p felvetésre más helyen kaptam válasznak, hogy azt nem kell nézegetni, úgyse látod a különbséget, stb. well, ok :D végülis van aki konzolon elvan 30 fps-en gamelni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Tibee86 válasza helixP (#24) üzenetére


Tibee86
veterán

Ingyen ennyi fért bele, a többiért már pénzt kérek. Gondolod a ph lapcsalád ingyen rakja ki Samsung/Huawei/Alza stb reklámokat? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) atike


atike
nagyúr

"Szerintem nem áll jól a dupla utótag a névben, és nem csak azért, mert összekeverhető egy kerékpáralkatrész-márkával, esetleg egy kutyáknak szánt gyógyszer nevével"

:D

Milyen igaz amúgy.

(#31) Rover623


Rover623
félisten

"Pedig az iPhone 11 lett idén a 720p LCD-kijelzős, telefotó nélküli fapados változat, és még így is megkérik érte a legalább 289 990 forintot."
A képernyők felbontása kicsit túl van hype-olva.
A 4-es "retina" kijelzője 330dpi-s volt. A 11-esé meg 324dpi. Kiny@lom a seggét annak, aki szabad szemmel észreveszi a különbséget. Az Apple irdatlan mód lehúzza a vásárlóit minden termékével, de (vagy éppen ezért?) nem hülye. Gyakorlatilag normál felhasználásra ennél jobb felbontás nem nagyon kell.
Azt mondjuk nem tudom, miért kell nekik az iPhone5-el kezdve mindig olyan tökönlövött felbontású/képarányú kijelzőket rakni a telefonokba, amilyeneket senki más nem használ...hogy miért jó nekik, hogy gyakorlatilag minden képet és videót röptében át kell skálázniuk, de ez legyen az ő bajuk...ha a hardver elbírja, a felhasználók meg nem szólnak érte, akkor hajrá! :D

P.S.:
Poénból kigyűjtöttem:
iPhone 5: 640x1136
iPhone 6: 750x1334, 1080x1920 (ezt biztos elszúrták és kirúgták a tervezőt! :D)
iPhone SE: 640x1136 (biztos maradt egy rakás 5-ös kijelző :D )
iPhone 7: 750x1334, 1080x1920
iPhone 8: 750x1334, 1080x1920
iPhone X: 828x1792, 1125x2436, 1242x2688
iPhone 11: 828x1792, 1125x2436, 1242x2688

primus inter pares

(#32) nyisziati válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

Az biztos... :D
Más kérdés, hogy nem egy kocsi áráért... :DDD

(#33) Juhaszatti válasza Tibee86 (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem ezek inkább a szolgáltatók reklámjának tűnnek, jelenesetben Telekom és Vodafone reklám, mintsem az adott gyártóké:

(#34) csƵ


csƵ
őstag

Egyébként érthetetlen az Apple-től, hogy egy SE utódot képtelen kihozni.

(#35) gzbotii válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Melyek az orbitális nagy tévedések a cikkben?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36) nyisziati válasza csƵ (#34) üzenetére


nyisziati
veterán

Pedig most már nagyon érik. Több portál is foglalkozott a kérdéssel, a jólértesültek szerint jövő tavasszal elképzelhető. Főleg a cikkben is említett piaci részesedés megtolása miatt.

(#37) Jakesz


Jakesz
őstag

Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy már csak annak ésszerű iPhone-t venni, akinek van Apple ökoszisztémája. Minden más ürügy a megvételre csak felesleges extra pénzkidobást jelent, miközben egy gyengébb készüléket kap üzemidő, kijelző, testreszabhatóság terén. Az 5 éves frissítés sem ésszerű ok a felhasználók 90%-ának, amikor 2-3 évente cserélik a telefont.

(#38) smc


smc
addikt

“Vajon mindenkinek egyértelmű lesz, hogy az egykor iPhone 5C-vel, később az XR-rel feltámasztott színes, olcsó szériába tartozik ma a sima iPhone 11, és valójában nem az XS utódjaként kell kezelni?“

Nem ugyanezt tette a Samsung a Note szériával?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39) Csapoati válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tények leírása = bashing. Rendben.

Pedig az iPhone 11 lett idén a 720p LCD-kijelzős, telefotó nélküli fapados változat, és még így is megkérik érte a legalább 289 990 forintot.

Ez pedig zseniális, 720p-t már a 2014-es Moto G-m is tudott. Nyilván a többi dolgot nem, de csak 50 ezerbe került anno...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) Integrale válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


Integrale
veterán

Csak nem betalált a cikk? Melyik részével nem értesz egyet? A követhetetlen idióta nevezéktannal, vagy az apró fricskákkal, amiken azért illene elgondolkozni? (iPhone 5 óta 3 kilóért HD képernyő és társai 2013-ban ugrotta meg ezt az összes konkurens).

Aki meg két táborról beszél, az mire gondol? Miért kell egyáltalán magára vennie bárkinek is egy termékről megfogalmazott cikket? Tényeket közöl, ami vagy tetszik vagy nem, ez pedig nem az óvoda, hogy megsértődjön 1-2 személy ezen.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#41) Norbi.


Norbi.
őstag

Ez a "cikk" aztán tényleg semmi másra nem volt jó, mint összeugrasztani megint a két tábort.. Srácok..nem volt elég a múltheti iPhone bemutató alatti hozzászólásszám? :))

(#42) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kenjék a hajukra. Azt meg pláne, hogy nem képesek “normális” méretű, nem téglákat készíteni... :( Marad a hetes, amíg szét nem esik.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43) kalimist válasza aujjobba (#14) üzenetére


kalimist
aktív tag

Pedig a 7-ben jött a wide color gamut kijelző és vele együtt a wide color gamut kamera ami P3 képeket lő nem gettó srgb-t. :) Ezt a nagyon fejlett droidnak még nem sikerült megoldania, ahogy a color managementet sem mert egymás mellett nem tud megjeleníteni egy p3 és srgb képet színhelyesen.

[ Szerkesztve ]

(#44) nozs23 válasza Jakesz (#37) üzenetére


nozs23
addikt

"Minden más ürügy a megvételre csak felesleges extra pénzkidobást jelent, miközben egy gyengébb készüléket kap üzemidő, kijelző, testreszabhatóság terén"

És mi van azokkal, akiknek nem tettszik a droid? Vagy esetleg nem cserélnék le naponta a launchert, meg ikonpakkot?

Amúgy az XR az egyik legjobb üzemidejű jelenlegi telefon, az új 11-es széria pedig még sokkal jobb lesz.
A kijelző a belépő modelltől eltekintve mindig a piac egyik- ha nem a legjobbja. És kamerában is ők a legjobbak a pixeleket leszámítva.

Egyáltalán nem nagyobb "pénzkidobás" egy iPhone, mint egy csúcs droid. Azok is 300 felett nyitnak. Az igaz, hogy értékük egy év alatt kevesebb mint a fele/harmada lesz. Mindenki döntse el maga, hogy ez most pozitívum, vagy negatívum.

(#39) Csapoati

Ezek nem tények, hanem vélemények. A kijelző nem 720P.
A P30 Pro és az XR kijelzők között van 74 PPI eltérés. Persze az első istenkirály, a második még tűzrevaló szemét.

[ Szerkesztve ]

(#45) Maxxy10


Maxxy10
őstag

Megértem ahogy sok ember soknak találja az iPhone árat. Azt nem értem miért kell úgy viselkedni mint akinek kötelező lenne megvenni és kifizetnie azt a hatalmas összeget.
Attól még nem lesz egy telefont szar mert nem fogom vagy nem tudom megvenni.

(#47) tibi683


tibi683
tag

Csak azt nem értem, hogy mire jó ez a másik zsebében turkálás... ?! :) Ha van 400.000 Ft-om telefonra és én megveszem 379.000 Ft-ért a Note 10+ vagy az 11 Pro-t 399.00 Ft-ért, (telekomos árak) akkor a hozzászólásokat nézve, hülye vagyok, mert ezt a "tudást" stb.-t meg tudtam volna venni olcsóbban... és ? kit érdekel ?! Ha nekem a Note tetszik, nehogy már akárki is megmondja, hogy ne azt vegyem, mert valamelyik n+1-edik gyártó olcsóbban ad egy hasonló készüléket, vagy vegyek már 50.000 Ft-ért telót mert azzal is megtudom ezt csinálni! :D Ha nekem megér annyit a 11 pro, akkor nekem egy fillér sem pénzkidobás. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) satz18


satz18
őstag

Most ez a cikk remek lehetőséget ad arra, hogy szidjuk megint az új iPhonet mind együtt. Mintha nem kaptak volna már épp eleget szegények... Igazából megérdemlik.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#49) Integrale válasza nozs23 (#44) üzenetére


Integrale
veterán

"Amúgy az XR az egyik legjobb üzemidejű jelenlegi telefon"

" kijelző a belépő modelltől eltekintve mindig a piac egyik- ha nem a legjobbja. És kamerában is ők a legjobbak a pixeleket leszámítva."


Tudsz még írni hasonló marhaságokat?

"Bad reklám is reklám too"

(#50) Norbi. válasza satz18 (#48) üzenetére


Norbi.
őstag

Köszönjük. Ha nektek ettől jobb. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.