Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Sokan személyes sérelem számba veszik az alkudozásra tett kísérletet Na ez az amit utálok, egy bocs de nem aztán kész, ehelyett elkezd sírni :(((

(#2) Lauda


Lauda
félisten

- az előre utalás csak az eladót védi, utánvéttől szinte mindenki fél - nem értem, hogy miért nagyobb kockázat egyik a másiknál (Én se küldenék el semmit előre, csak ismerős vevőnek)

Mindketto csak az eladot vedi. A vevo csak akkor vedett, ha szemelyesen megy el megnezni/kiprobalni a termeket. Eloreutalassal es utanvettel is ugyan ugy atverhetik a vevot.

Nem vita, csak kiegeszites az en gondolatommal.

[ Szerkesztve ]

(#4) sutykuru


sutykuru
tag

Nekem ez a kedvencem: "- jellemző a "hozzám garancia" - nagyon komoly súlya van"

Egyszer kérdeztem rá arra, hogy mit jelent, hogy egy békához ad garanciát, szegény vérig sértődött, hogy nem bízom a kétéltűekben.

(#5) nemlehet


nemlehet
őstag

Azért nem szeretünk futározni meg postázni mert drága. Ha valaki vesz egy 10k-s cuccot akkor 2-3k-ért postázni nem igazán éri meg. A nagy értéket meg féltik az emberek, mert sajnos a magyar csomagküldéssel foglalkozó cégek finoman szólva nem ügyfélközpontúak, ami meg mégis az k*rva drága.

Plusz ugye a postázás előreutalást jelent amit én pl nagyon nem komálok. Nem feltétlen mert én nem bízok az eladóban, de nekem is veszett már el csomagom. A feladó állítja/bizonyítja, hogy feladta, én meg jó esetben kapok kártérítést a postától/futártól, de ha nem akkor se pénz se áru pedig az eladó nem vert át.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) gaben1117 válasza nemlehet (#5) üzenetére


gaben1117
senior tag

Annyi embertöl kapom ugyanezt valaszba,hogy 2-3k lenne a posta, stb. MPL es egyeb futarszolgalatok 900 forintert ertekbiztositva elvisznek egy csomagot 5 kg-ig. :U. Ebbe a legtöbb hardver es telefon belefer. Nekem pl egy 102cm-es tevet hoztak el 2000-ert.

(#7) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Én jártam úgy postával, hogy feladtam és nem érkezett meg. :W
Megbízható partner volt, nem kamuzott, a posta is elismerte a hibát, de nem volt érték jelölve, így nem fizettek semmit.
Volt, hogy utánvéttel adtam el valamit, és megbeszéltem a vevővel, hogy az utánvét költségét, ami a sima postai díjszabáson felül van felezzük. A futár biztosabb, de drágább, ha a vevő vállalja, akkor nincs gond.
De ha eladok, vagy veszek, én a személyes átadást preferálom, meg lehet nézni, ha jó a körülmény akár ki is lehet próbálni.

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C perfekt írás a hardverapró népéről ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) nemlehet válasza gaben1117 (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát nem tom. Én amikor MPL-el adtam fel akkor 1600 Ft-ot kértek, másrészt pl webshopokban 1500 alatt nincs szállítási költség, pedig talán ők még olcsóbban is kapják a szolgáltatást. Arról nem is szólva, hogy néha olyan s*gghülye néhány futár, hogy sírni támad kedvem. Rá van írva a csomagra, hogy a csengő nem működik, hívjon. A csengőre is ki van írva, hogy nem működik hívjon. Erre nyomja a csengő mint az állat majd elmegy, hogy nem volt otthon senki. De nem egyszer nem találták meg a címet, mert hogy nincs házszám. Az nem zavarja őket, hogy hatalmas számokkal fel van festve a kerítésre, dehát hogy tábla nincs... (amúgy azért festve van, mert a táblákat állandóan lelopják mert az marha vicces)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) skyboi válasza ZSZS-CMSC (#3) üzenetére


skyboi
tag

A korrekt, érveken nyugvó alkut személy szerint sokra tartom. Nyilván a vevő olcsón szeretne venni, az eladó pedig minél drágábban válna meg portékájától, de reálisnak és kooperatívnak kell lenni, ezt én is gyorsan megtanultam a kezdetek kezdetén :K

A pénz előre utalása szintén kockázatos, ezt bárki beláthatja. Csak ismétlem magam, eladói piac. Például mit szólnánk hozzá, ha minden online bolt előírná, hogy előre el kell utalni a pénzt mindenért? Én eléggé ellenezném a dolgot. Azt hiszem, bennem az szokta eldönteni a kérdést, hogy mennyire van "jó áron" a műsor. Az viszont tuti, hogy nagyon sok a: "Figyelj meggondoltam, mégse kell!"

[ Szerkesztve ]

True story.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.