Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

De jó is lenne egy ilyet beépíteni a 900-asomba... Többe lenne a meghajtó, mint a gép maga. Egészen pontosan megháromszorozná az értékét. Na jó, a tárolóhely meg meghatszorozódna. :) Ki se tudnám használni....

(#2) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük a tesztet! : :R

(#3) Chaser


Chaser
titán

A nagy gyártók még mindig elég viccesek a 2 év garijukkal, már a kingston is 3-at ad.

Azt nem értem hdd-ből mért nem egy samsung 500 gigás F3-as vinyó van a tesztben, az egyik leggyorsabb 3.5-es vinyó, ami átlagembernek elérhető a maga 13-14k-s bolti árával.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) dabadab válasza Chaser (#3) üzenetére


dabadab
titán

"hdd-ből mért nem egy samsung 500 gigás F3-as vinyó van a tesztben"

Mert ez egy SDD teszt volt, csak melle raktak a raktaron levo HDD tesztek eredmenyet is.

DRM is theft

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

1/3 áron talán már meggondolnám de ennyit biztosan nem érnek. Legalábbis nekem.

A HDD-ket nem lehetett volna más színnel (mondjuk pirossal vagy zölddel) jelölni a grafikonokon?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) P00By válasza Oliverda (#5) üzenetére


P00By
nagyúr

Igazad van a "kiemeléssel" jobb lenne az átláthatóság :K

(#7) aram01


aram01
nagyúr

ez még nagyon sok nekem :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) Napfénysüti válasza Oliverda (#5) üzenetére

Nos igen, 100k rettentő sok még ezekért. Én is azt várom mikor megy majd le emészthető szintre és akkor veszek a laposba egy ilyet ahol a rendszer futkározhat vígan. :D

Més que un club!

(#9) whiz válasza Napfénysüti (#8) üzenetére


whiz
aktív tag

Rendszernek fele ekkora is elég (XP esetén akár negyede is). :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) #36252416


#36252416
törölt tag

Ha egy SSD többet tud mint 100Mb/sec a SATA II -nél, akkor
SATA I - nél tudja a 100Mb/sec -et ?

van valakinek tapasztalata?
[ notebook - emiatt nem lehet bővíteni ]

(#11) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nekem kicsit off kérdésem lesz. eSata-s pendrive-hoz kell valami átalakító, ha sima Sata portra akarom dugni? Vagy érdemesebb inkább egy olcsó ssd-t venni? Egyre inkább foglalkoztat ez a téma, egyesek szerint egy eSata-s pendrive-ra rakott rendszer is gyorsabb a sima vinyónál.

(#12) Napfénysüti válasza whiz (#9) üzenetére

Valóban, elég lenne egy 64Gb-os is. Mondjuk annál kisebbet azért nem akarnék mert hát a fene se tudja mire nem kellhet még...

Més que un club!

(#13) dabadab válasza Metalfan (#11) üzenetére


dabadab
titán

"eSata-s pendrive-hoz kell valami átalakító, ha sima Sata portra akarom dugni?"

Igen, es ez a resz tiszta szopas :( Komolyan nem ertem, hogy miert van kulon eSata csatlakozo, nalam az lett a megoldas, hogy vettem egy PCI-E eSATA (+belso SATA) kartyat (ami vegul is nem jott rosszul, mert amugy is kezdtem kifogyni a SATA portokbol, de akkor is...

"egyesek szerint egy eSata-s pendrive-ra rakott rendszer is gyorsabb a sima vinyónál"

En is ezen egyesek koze tartozom :)

DRM is theft

(#14) orbano válasza #36252416 (#10) üzenetére


orbano
félisten

igen

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) orbano


orbano
félisten

a 2 legfontosabb IPEAK tesztből miért maradt ki az X25m? :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Az Intel egész jól tartja magát még mindig. :D
Igaz az ugyanezen az áron csak 80gigás.
De elég drágák ezek még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#17) Metalfan válasza dabadab (#13) üzenetére


Metalfan
senior tag

En is ezen egyesek koze tartozom
Pont rád gondoltam, valahol egy másik topicban írtál a tapasztalataidról.
Nekem nem férne el a PCI-E kártya a videokártya hűtése miatt :W Vagy alaplap csere lesz, vagy pedig kell keressek egy olyan hátsó eSata kivezetést, amihez egy Sata kábel meg egy molex vagy Sata tápkábel kell :(((

Szerk: ...vagy feláldozom az egyik Sata portot, és kicsit átfaragom, hogy belemenjen az eSata csatlakozóba, de az meg nem esztétikus megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#18) csatahajós


csatahajós
senior tag

Nemsokára jön a Fusion-IO-nak a kereskedelmi forgalomba szánt Fusion IO drive-ja (garantál 800Mb/s olvasás és 300Mb írás), na akkor fognak nevetségessé válni ezek az SSD-k...

(#19) Ribi válasza csatahajós (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valami hasonló cuccra emlékszem én is más gyártótól, de kb 1 milla volt.
Szép és jó, de ezt nem rakod bele 1 notebookba. Valamint van 1 olyan érzésem, hogy rendszert sem telepíthetsz rá, csak ha már megy a win akkor indul.

Amúgy mindenki tud venni 4 SSD-t raidbe és akkor is lesz ilyen sebesség érték, kb ugyanezét az árért.

[ Szerkesztve ]

(#20) Zenty


Zenty
őstag

jesszus az áruk atom durva, de mondjuk HDD-vel is ez volt régen
Előbb utóbb csak lemegy az áruk...

Guild Wars - Zenty a survivor

(#21) Geönczy válasza Zenty (#20) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Utóbb.
Kingston-ba vannak már 64gb-sak 30 ropiért is. Bár gondolom ők nem a csúcsot képezik.

(#22) orbano válasza csatahajós (#18) üzenetére


orbano
félisten

és akkor fog nevetségessé válni a havi fizetésünk is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) BigBear válasza csatahajós (#18) üzenetére


BigBear
senior tag

Minden bizonnyal rendkívüli mértékben meg fogja ingatni a mostani 80G körüli 60-80e forintos SSD-k piacát a maga ~900 dodós árával. :U

(#24) lewisfm válasza BigBear (#23) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Az SSD-kből nincs olyan ami a not PCI Express foglalatába is berakható, s arról boot-olna a rendszer?

Vagy még jobb lenne, ha a noti belsi mini PCI-E foglalatába lehetne rakni. Az én notimnak belül pl. két ilyen foglalata van ,s az egyik szabad. Ha onnan tudna bootolni, s lehetne iylet berakni, milyen jó lenne. De elég lenne 1 64 GB-os is. Ami meg erre nem fér rá, maradthat a gépben bentmaradó HDD-n.

(#25) dabadab válasza lewisfm (#24) üzenetére


dabadab
titán

Mini PCI-E cucc van elerheto arban is (netbookokhoz talaltak ki), rendes PCI-E leginkabb csak a mar emlitett Fusion IO lesz. Ezekrol egyebkent elvileg bootolni is lehet, ez csak firmware kerdese.

DRM is theft

(#26) orbano válasza lewisfm (#24) üzenetére


orbano
félisten

azt express card aljzatnak hívják, vagy "régiesen" PCMCIA-nak (ejtsd picimaci). keress rá így és fogsz találni, mert van.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) Findzs


Findzs
addikt

élettartam gar ?
és ha 2 év mulva megadja magát akkor azt mondják ennyi volt az élettartalma ?
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) luw2win


luw2win
őstag

Csak nekem jeleníti meg a táblázat utolsó oszlopának a felét? - mintha nagy lenne a kép szélessége. [link]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#29) Geönczy válasza luw2win (#28) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Lehetséges.
Nekem jó. Bár nem maradtál le sok mindenről :D

(#30) Badman 4ever válasza luw2win (#28) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A hiba az ön készülékében van. :D
Ebből a tesztből is látszik, hogy a külső nem minden. Amikor a Corsair dobozát, meg a meghajtót megláttam, azt hittem, hogy jó ég ez ám a Tesco-Drive, de tévedtem. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#31) PNP válasza dabadab (#25) üzenetére


PNP
őstag

Hol van elérhető árban mini pci-e? (Magyarországi, számlás)

(#32) dabadab válasza PNP (#31) üzenetére


dabadab
titán

Passz.

DRM is theft

(#33) csatahajós válasza Ribi (#19) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ugyanerre emlékszel és ugyanettől a gyártótól, de az a szerverekbe szánt verzió volt, ez pedig a játékosoknak való lesz.

Minden további nélkül lehet bootra használni és ahogy a cikk is írja RAID-elehtő is lesz.

Az ára nyílván magas lesz, de nem hiszem hogy mondjuk az Intel X25-ösönél annyival drágábban adnák.

Notebookba valóban nem tudod belerakni, de oda szerintem nem is ez a lényeg.

orbano: hát ez igaz, de most hogy 100k vagy 150k szerintem az már majdnem mindegy, a nagy többség úgye ad 20k-nál többet ki vinyóra/SSD-re

(#34) csatahajós válasza BigBear (#23) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ezt a 900 USD-s árat hol láttad? Mellesleg azt azért vágod h nem eglszen egy teljesítményszintről van szó.

Ha a VGA-knál képesek az emberek kiadni +10-20%ért dupla árat ez itt sem lesz gond.

Bocs a dupla postért csak eljárt a szerk idő.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ribi válasza csatahajós (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na megvan, [SuperTalent].
Erre 1.2GB/sec-et írnak.
Ilyennel se sokat lehetett találkozni.
Fusion-io lehet hogy elsőként csinálta meg, de bőven nem biztos, hogy a legjobban.
Valamint az hogy ráfirkálják hogy Gémer edisün attól még nem lesz se olcsóbb, se jobb.
Elég sok ilyet látni vga, egér, bill stb. esetén.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza dabadab (#4) üzenetére


Chaser
titán

Biztos bennem van a hiba, ha én SSD-t vennék, azt szeretném, hogy a kapható hdd-k sebességéhez képest mit kapok, az F3 az egyik leggyorsabb 7200-es sata hdd, ami bárki számára hozzáférhető. Nagyon sokat mutat hogy oda raknak egy sok éve született 160-ast meg egy terás valamit...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) freeapro


freeapro
senior tag

Jók ezek az SSD-k csak nem szabad teleírni őket, mert akkor drasztikusan csökken a teljesítményük. A sima 150/90-esek is teljesen jók még, multi gamékban mindíg elsőnek töltöm be a pályát.
Jól látom, hogy az elmúlt 1 évben nem csökkent, hanem nőtt az áruk, egy CSX 64GB tavaly még 3x.000-be került (ipon vagy aqua nem emlékszem)

(#38) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én most is azt szajkózom, mint mindig, hogy drága, még ha nem is adattárolásra kéne. :\

(#39) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Lehetnének már ezek egy picit olcsóbbak is....

(#40) ZCoyote válasza orbano (#22) üzenetére


ZCoyote
őstag

:K :DDD

Romani ite domum.

(#41) fLeSs válasza orbano (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mert túl magas értéket ért el és elcsúfítaná a grafikont. :DDD amúgy az eredményét meg lehet nézni a korábbi tesztekben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) orbano válasza fLeSs (#41) üzenetére


orbano
félisten

:D igazából más tesztekben is meg lehet mindent nézni, ha úgy vsszük a PH!-ra sincs szükség :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) azbest válasza orbano (#26) üzenetére


azbest
félisten

express card =/= PCMCIA
nem ugyanaz a kettő... hanem teljesen más.

(#44) azbest válasza fLeSs (#41) üzenetére


azbest
félisten

miért xp sp2-re esett a választás?
feltelepítettétek a gyártó driverét, ha volt?
(csak mert win7 alatt és driver esetén akár xp alatt is ssd-re optimalizált a törlés művelet, ami a sebességet nagymértékben növelheti is akár)

(#45) orbano válasza azbest (#43) üzenetére


orbano
félisten

tudom, de sokan hívják úgy/keverik a kettőt, és a picimacit teljesen leváltotta az expresscard, így pl. ha egy boltban PCMCIA-ként kéri, nagy valószínűséggel tudni fogják mit akar.

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) Metalfan


Metalfan
senior tag

Win7-hez elég egy 16-os pendrive (csak a rendszer + driverek, esetleg Office és Firefox)? Ha tele van az ssd, akkor belassul olvasás közben (is)?

(#47) orbano válasza Metalfan (#46) üzenetére


orbano
félisten

Win7 könyvtár 12 giga, programok 1-2 giga, virtuális memória 2giga és már tele is vagy. én 32-est vennék, azzal elvagy bőven.

A vér nem válik VAZZE!™

(#48) dabadab válasza orbano (#47) üzenetére


dabadab
titán

"virtuális memória"

Azt ne SSD-re rakjátok, annyira nem jó ötlet folyamatosan írni, főleg egy MLC-t.

DRM is theft

(#49) Metalfan válasza orbano (#47) üzenetére


Metalfan
senior tag

Kösz az infót. A virtuális memória egy 500 gigás Samu elején lenne, a mostani rendszer helyén. Most még azon is dilemmázok, hogy váltsak-e XP-ről, annak meg biztosan elég a 16 giga. Még gondolkodok rajta, valamikor év végén lenne esedékes az új meghajtó.

(#50) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Jó lenne már, ha emberi árban is kapni lehetne őket.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.