Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Legalább 1.200V, nem 1,350. Bár mint KIT, ez is csak a többi gyártó utáni, e-penis lépés a Corsair részéről is :B

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) rodrigez


rodrigez
senior tag

És ezt mibe is passzítom bele? Xeon mellé? Oda meg nem ilyet vesz az ember... De biztos jó valamire. :)

(#3) bsh válasza rodrigez (#2) üzenetére


bsh
őstag

i7 59XX processzorok mellé.

(#4) stratova válasza bsh (#3) üzenetére


stratova
veterán

Azok nem "csak" 64 GB-ot kezelnek?
Lehet a HEDT Broadwell-E már támogatni fogja.
Bár nem feltétlenül mérvadó, de az 1S kivitelű sűrű szerverekbe szánt [FCBGA1667] Xeon D-1540 már 128 GB DDR4-et támogat.

[ Szerkesztve ]

(#5) KAMELOT


KAMELOT
titán

Végre vannak 16GB modulok!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6) BlackSoft válasza bsh (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát oda nem, mert az nem fogja látni :DDD Épp ezért semmi értelme a KIT-nek.

(#2) rodrigez: Szerintem az elsődleges felhasználási terület, hogy a gyártó megmutatja, mi tudunk ilyet! ;)

(#7) -Skylake-: Nem feltétlen van szükség ECC-re Xeon mellé, így vehet valaki gémer ramot, viszont nem fogja gamer ramként tudni használni, mert 5mhz bclk tuning után el sem indul az a xeon... XMP-t tudják ezek a ramok, ami tök jó, csak azzal a Xeon nem indul el, manuálisan belőve meg talán 2400mhz-en még elindul 100-ason, de afelett nem nagyon. Magyarul tényleg, ez fizikailag használhatatlan a rendeltetése szerint.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) -Skylake- válasza stratova (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Engem az erdekelne , amit felettem is irtak , hogy ez mire jo ? Mert ahova szanjak , oda a 16 gb is eleg , ahova meg 128 kell ott meg milyen majom vesz tuninggémer ramot ? De tenyleg.

Szerk: upsz , nem valasz akart lenni sry

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) bsh válasza stratova (#4) üzenetére


bsh
őstag

az mondjuk igaz... :) de mégsem xeon :DDD

(#9) stratova válasza bsh (#8) üzenetére


stratova
veterán

Jogos :) én arra tippelek, hogy "megágyaznak" Broadwell-E-nek.

(#10) KAMELOT válasza -Skylake- (#7) üzenetére


KAMELOT
titán

Tuninggémer ramok azok 3000Mhz felett kezdődnek. Modul mérete jó, de a Mhz az kevés!
Tuningra inkább 4x4Gb 3300Mhz Corsair dominator ramot vennék!

(#11) BlackSoft: Minek kiadni bios-t mikor az X99SLI plus az is már 128GB ramot támogat! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11) BlackSoft válasza stratova (#9) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az is egy lehetséges opció, bár az ugye X99-be jön, és kicsit a SB-E után érkező IVB-E megjelenésre emlékeztet, ott pedig semmi sem változott a körítést illetőleg, inkább érne meglepetésként, ha a 6960X 128GB ramot fogadna el, mintha az is csak 64-et. Kérdéses, hogy a lapoknak van-e tényleges korlátja, vagy csak szoftveres a dolog... Mert ha szoftveres, akkor mondjuk a R5E-hez is adhatnak ki egy új BIOS-t, amivel már 128GB ramot lehet használni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Corsair nem kevesebb, mint három megoldást jelentett be, amelyek a Dominator Platinum és a Vengeance LPX sorozatba tartoznak

A cikkírónak javasolnám hogy a "megoldás" szót ne egy rendszer (itt számítógép) egyes apró részegységeire (memóriamodúl) használja, mert totál nem esik egybe a szó tényleges jelentésével.

A "megoldás" szó gyakori nem körültekintő használata persze nem most kezdődött, de már kezd bosszantó lenni, főleg, hogy más újságírók is kezdik ezeket a szófordulatokat átvenni és szintén ugyanolyan meggondolatlanul használni.

J.

[ Szerkesztve ]

(#13) BlackSoft válasza KAMELOT (#10) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mert a jelenleg létező 60db X99-es lapból 3db van, ami 128GB-ot támogat, és abból 2db Workstation kategóriában található meg :B Úgy...ezért... :DDD Ha semmi fizikai korlát nincs, és az új CPU-k tudni fognak 128GB-ot, akkor szerintem minden lap megkap egy ehhez megfelelő BIOS-t.

Bár ha már most itt lenne az E5-ös CPU-m, simán kipróbálnám a R5E-ben, hogy 128GB-nál elindul-e, és/vagy látja-e az egészet.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) KAMELOT válasza BlackSoft (#13) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor itt minek van odaírva, hogy max memory 128GB???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15) #16939776 válasza BlackSoft (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elképzelhető hogy a korai példányok akkori körülmények között nem boldogultak, vagy nem volt 16GB-s modul amivel le tudták volna tesztelni a 64GB fölötti össz. kapacitást.
Nem ez lenne az első eset.

(#16) stratova válasza joysefke (#12) üzenetére


stratova
veterán

Nem vitatom a felvetés jogosságát, de ez ide kívánkozik. :)

(#17) BlackSoft válasza KAMELOT (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez most mi? Ezt mondtad, én meg erre mondtam, hogy igen, van kb 3 lap, ami 128GB-ot támogat, abból 2 WS, ez meg amit mondtál is, ami desktop lap... És ezért kell hogy kiadjanak új bios-okat, hogy a másik 50+ lap is támogassa majd a 64GB feletti ram-ot, mert most nem támogatja.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) joysefke válasza stratova (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez nem nyelvtani, hanem szakmai probléma. Tudjuk már elkülöníteni, hogy mi az hogy termék és mi az hogy megoldás.

J.

(#19) ViZion


ViZion
félisten

Emberek tömegeit látom rohanni, h ennyi ramot vegyenek... Ez még nem otthonra való sajnos. Azért megnézném ramdiskről mit mutatnának a játékok...
Ahogy észrevettem mondjuk nálam a 16 GB-t sem töltik meg a progik. OK, videósoknál, hobbi renderelőknél kellhet ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) stratova válasza joysefke (#18) üzenetére


stratova
veterán

Szakmai problémára vonatkozó mémmel sajnos nem tudtam szolgálni, de az észrevétel jogos.

(#21) Sicilian


Sicilian
addikt

Dominator az jól néz ki. :)

nothing is true everything is permitted..

(#22) proci985 válasza BlackSoft (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, mondjuk x79en is ez volt.

default beallitasokkal nalam a 4x4 + 4x8 olyan szepen bootlockolt, hogy orom volt nezni. ahogy hallottam 8x8 altalaban nem volt problemamentes.

lementem 4x8ra, azota szepen megy minden.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) haxiboy


haxiboy
veterán

Talán egy ilyenben nincs gond.

[link]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) KAMELOT válasza ViZion (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem csak BF3 megy és 10GB már nincs is! Más progi nem is megy közben!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) BlackSoft válasza haxiboy (#23) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ott nincs gond. De, aki olyasmi lapot tervez venni (mint én), eszébe sem jut csilivili hűtőbordás gamer oc edition ramokat venni. És amúgy sem fog menni rendesen, mármint, ahogyan a gyártó ráírta az 5Ghz-et, meg a CL akárhányat, mert 2133mhz CL16 1.2V-on fogod tudni használni abban a lapban.

(#22) proci985: R4E-ben nekem volt 64GB, 8x8 Dominator plat., 3970X-el semmi gond nem volt mondjuk, de csak 16GB-tal használtam, vártam az X99-re, hogy majd itt. De szerintem itt sem lesz, pontosabban ebben a lapban, és 5960X-el nem lesz több, majd csak E5-tel, meg egy WS lappal, hacsak meg nem bolondulok és nem veszek egy dual lapot :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) errorcode06


errorcode06
őstag

Az ark.intel szerint az 5960x csak 64 giga ramot támogat.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27) KAMELOT válasza errorcode06 (#26) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt a lényeg a 16Gb modul volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) kaszaking válasza KAMELOT (#24) üzenetére


kaszaking
tag

Ott valami más is van a háttérben. A BF3-nak nem kell 10GB memória

(#29) Robert07


Robert07
aktív tag

Akkor most drágább az LPX mint a Dominator :F

(#30) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Én azt nem értem milyen proci mellé teszik hiszen egy 5960X is max 64GB-ot tud kezelni, ha jól értelmezem az intel honlapját:
Max Memory Size (dependent on memory type) 64 GB

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31) stratova válasza MZsoltee (#30) üzenetére


stratova
veterán

Igen leírtuk már párszor [#2, #4, #26 ] :DDD

(#32) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Én meg azt hittem átaludtam harminc évet, hogy már a 128 GB a létszükségletet súrolja!
Viszont a cserélhető led egy memória modulon semmiképp sem nélkülözhető! Nem is értem némelyek hogyan tudnak létezni nélküle!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#33) MZsoltee válasza stratova (#31) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bocsánat, csak a cím elolvasása után már kiakadok a ddr4-en. A ddr3 1600mhz CL9 szintet hozzák értelmes áron. Mondjuk, ha így haladunk még ddr3ból fogok bevásárolni 2*8-at a 2500k mellé, ha kevésnek érzem majd a 2*4-et.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Még egy családi csomag. :D

(#35) #72042496 válasza hemaka (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ott a pont! Topic zárható. :DDD

(#36) scope2007


scope2007
addikt

Tetszik... Az ára :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37) Geller72


Geller72
veterán

...8xX GB..miközben a képeken ugye 4 X X gb van..khm...khm..

(#38) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jóféle...Majd talán 10 év múlva :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#39) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jóféle...Majd talán 10 év múlva :DDD
Abból a 2120 dollárból mire ideér (ha lehet majd kapni a közelben egyáltalán) 2100 euro lesz minimum, azért nem gyenge ;]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#40) scope2007 válasza CoDWaW07 (#39) üzenetére


scope2007
addikt

Havi kereset jobb esetben 350-400euro
Huu mennyit kellene dolgozni érte xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41) ViZion válasza scope2007 (#40) üzenetére


ViZion
félisten

uhhh... szabolcsi közmunkásoknál? Vagy megint qrvára romlott a forint :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) #95904256 válasza stratova (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hirtelen egy ilyen képet találtam: [link]
A kép nem kamu, nálam i7-4820K mellett voltak ilyen RAM-ok.
Ez a cég gyártja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43) norbert1998 válasza ViZion (#41) üzenetére


norbert1998
veterán

Jól van orrmanyos :C

Kint sem lesz olcsóbb, csak ott beleferhet egy havi pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#44) KAMELOT válasza CoDWaW07 (#39) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért ezekkel a ram árakkal angyon elszáltak. 3-400eurot talán megér kifizetni 32GB KIT-ért de többet már nem! Azért 4 nyákért amin van pár chip.....mi a franc kerül azon 2100 dollárba. Semmi más csak jó marketing, meg a sok hülye átverése. Legalább a 128GB KIT lenne 3300Mhz akkor azt mondom talán megér annyit!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Még szinte meg se jelent, és máris tuning modulokat árulnak. Akkor miért nem lehet a szabvány órajelet feljebb definiálni? Még véletlenül mindenki jobban járna?

(#46) Speed® válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A szabvány arról szól, ami minden körülmény között problémamentesen üzemel.

(#47) Dr. Akula válasza Speed® (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így van. De ha a szabványt már az elején 70%-kal túl lehet hajtani (és mi lesz még itt 1-2 év múlva?), akkor az a szabvány nagyon alul van méretezve. Márpedig a memóriamodulok gyártói erre a "túlhajtásra" vállalnak garanciát, azaz minden körülmény közt problémamentesen üzemelnek.

Közben meg az IGP-k a memóriasávszél hiánytól szenvednek.

(#48) Speed® válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az OC moduloknál mindig ott áll, hogy az IMCk speckóján felüli értékek stabilitására nincs garancia. Lehet hiperszuper modulod, ha a vezérlő nem tudja kezelni. Nálam voltak hűha 2400asok anno 1155/i5K mellett, 2133mon megállt a tudomány..itt is optimális együttállás kell az ilyen 3G témákhoz..momdjuk értelmét nem látom jelenleg, ill. IGP szempontjából nem ártana a késleltetést is szűkebbre fogni..vagy ha már sávszél, akkor dedikált HBMet a lapokra..mint anno Sideport pl. Sokat segítene az egyre szűkebb backend témán.

(#49) Dr. Akula válasza Speed® (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A gyártó biztos talált olyan vezérlőt ami le tudja kezelni az ő ramjait, az meg ugye a prociban van. Még olyan sok generáció nincs DDR4-et kezelő prociból, ha egy tudja, akkor kb. az összes is. Igen, a késleltetés is fontos, akár abba az irányba is mozdulhatnának (bár utána kéne számolni hogy a nagyobb órajelhez tartozó nagyobb késleltetés az egységnyi órajelre levetítve nem jelent-e épp kisebb késleltetést), gondolom a szabvány - szokás szerint - abban se jeleskedik. Egészében véve úgy látom hogy a szabvány túl megengedő, hogy minden szirszarral működjön, ahelyett hogy inkább a gagyibb gyártókat kényszerítené felzárkózásra a jobbak mögé. Nem mondom hogy egyből az 5 GHz-et kéne megcélozni, de ha már induláskor 70%-kal jobbat lehet gyártani, akkor az a szabvány nem túl modern.

[ Szerkesztve ]

(#50) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én azon döbbenek meg újra és újra, hogy a Dominator lassan már csak egy csicsás borda a kommersz memóriamodulon. Régebben ennél jóval többet nyújtott.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#51) -Skylake- válasza KAMELOT (#24) üzenetére


-Skylake-
addikt

Aztán mégis minek kéne mennie még közben ? BF3 közben vágsz videót is ? Expert solution : ha nem BF3-azni akarsz , lépj ki és hopp , lett is 10 giga ramod megint.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#52) shiftac


shiftac
aktív tag

Nem tetszik ez a nagy késleltetés DDR4-nél.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#53) BlackSoft válasza shiftac (#52) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nincs azzal semmi baj... És ez csak 2133... Na akkor a gémer csilivili 3000+mhz-es ramok gondolhatod, hogy cl18-on hogy ott hadják a CL9-es 2400mhz drr3-at.

Itt van saját kép is, de ettől később még ment sokkal többre, amikor rájöttem itt a DDR4-nél pár dologra.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#54) ViZion válasza shiftac (#52) üzenetére


ViZion
félisten

...de nem is most kell váltani, szerintem.
Majd jövőre, vagy akár azután, amikor már ez lesz a kommersz. Majd ha több lap, proci fogja támogatni és elkezdenek jönni a gyorsabbak, jobb késleltetéssel, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) BlackSoft válasza ViZion (#54) üzenetére


BlackSoft
addikt

Gyorsabb nem lesz. CL14-15 az alja. DDR3-nál van CL9-10, DDR2-nél CL7... Újabbnál az időzítések mindig magasabbak, mint az előző gennél, így van most is, de a CL16 agyonveri a DDR3 CL9-et, ugyan azon az órajelen.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#56) Geri Bátyó válasza BlackSoft (#55) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"DDR3-nál van CL9-10"

Mármint manapság. Régebben volt az jobb is.

Ez gyári érték. :K

Ja, és DDR2-ből is CL5-ös memóriám volt, pedig nem is volt egy különleges darab. Persze később abból is csak gyengébbek jöttek ki.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#57) Speed® válasza Geri Bátyó (#56) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, 1.9Von lehet is gyári érték ;p
DDR2nél volt CL4 is ref. feszen..

(#58) shiftac válasza Geri Bátyó (#56) üzenetére


shiftac
aktív tag

DDR-nél meg volt CL2 :P

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#59) Geri Bátyó válasza Speed® (#57) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

1.65 lett maradhat? ;] :P Egyszer megnéztem 1.5V-on is. 7-8-7-24 lett belőle. :K

A DDR2-re azért is írtam, hogy nem volt egy különleges darab. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60) Speed® válasza Geri Bátyó (#59) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

CL7 kittem volt anno 1.65ös, 1600/CL6ra csak tippeltem az 1.9et, mert olyat láttam már. Más kérdés, hogy elég limitált, hol lehet őket használni..újabb platformoknak gyilkos érték lenne, már az 1.65el is van gond ugye itt-ott. Na mindegy, erősen off.

(#61) mepet


mepet
addikt

Vajon a Corsair továbbra is a túlárazásról, a csicsás, de pocsék hűtőteljesítményű bordáról, és a teljesen antituning (örülj, ha a gyári adatokat viszi) RAM-jairól lesz híres a DDR4-érában is?

(#62) BlackSoft válasza mepet (#61) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem a Dominator Platinum ramjaim mindig hűvösek voltak, és a gyári adatokat hiba nélkül vitték, de valahányszor gondoltam megdolgoztatni egy-egy eredményre őket, mindig nagy potenciál volt bennük...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.