Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha jól értem, akkor a "régi vagy mai" 96 rétegű, de 16kB-os lapokkal 1536MB-os csipek hozhatók, de ezzel az új fejlesztéssel meg "csak" 64MB, akkor mi ebben az előre lépés?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) atus72 válasza tibaimp (#1) üzenetére


atus72
senior tag

Valami nem jó a matekkal nálad, 512 gigabit -> 64 gigabyte EGY chipen belül.

(#3) tibaimp válasza atus72 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, amit írsz, de akkor ez hogy jön ki:
"A tárkapacitás tekintetében 512 gigabiten kezd a lapka, és érdekesség, hogy 4 kB-os lapokat használ, szemben az iparági szinten jellemző 16 kB-tal." -- akkor nem 4Gb-es lapokat kellene használnia? Ezt most nem vágom :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Amazonas válasza tibaimp (#3) üzenetére


Amazonas
senior tag

A "lap" szó nem a réteget jelöli, hanem a legkisebb programozható logikai egységet a rétegen belül. A lap maga a NAND-cellák egy csoportját jelöli, de ezeket nem tudja egyenként írni a vezérlő, csak lap szinten. Törölni pedig ráadásul csak blokkokat tud (lapok egy csoportját), ezért is szükséges a TRIM egy SSD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#5) Amazonas válasza Amazonas (#4) üzenetére


Amazonas
senior tag

Itt elég jól el van magyarázva a flash chip-ek topológiája, bár nem mai a cikk.
A die jelenti a réteget. Ha ezeket egymásra halmozzák, akkor beszélünk 3D NAND-ról. Ebből akarnak most 128-at egy chip-be tenni a jelenlegi 96 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#6) poci76 válasza Amazonas (#5) üzenetére


poci76
aktív tag

A die nem a réteget jelenti, hanem a chipet, amiből jellemzően 8-at tudnak egymásra pakolni (stacked die), így lehet pl. 512 Gb-es chipekből 512 GB-ot egybe tokozni.

(#7) tibaimp válasza Amazonas (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót. Kicsivel tisztább lett, mondjuk a matek részét még most sem értem teljesen, de mind1.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) pubyy


pubyy
tag

Akkor most az a helyzet hogy a gyártók szerint már akkora az SSD-k sebessége , hogy a helykihasználásra fektetik a hangsúlyt, beáldozva egy keveset a sebességből ?
Tehát ha csökkentem a lapok méretét ( ezzel gondolom a blokkok méretét is), akkor ideálisabban tölthetőek fel, ezzel talán még plusz élettartamot is nyerve ?
Ez a helyzet, vagy totál rossz irányban tapogatózom ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.