Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Harigata


Harigata
tag

Köszi, nagyon érdekes cikk.

A faházakon eléggé ledöbbentem. A falai nem sokat érnek. Egyszer egy tanárom mondta is,
hogy bolondok az amerikaiak: baromi sok pénzt kiadnak egy faházért. Ebben azért igaza
volt. A vidéket kicsit másképp képzeltem el. Az igazi amerikai vidék az, amikor több kilo-
méter autózás után látni egy kisebb települést, vagy tanyát.

Az angolok azt mondják: "az amerikaiak azt hiszik, 200 év nagy idő".
Az amerikaiak meg: "az angolok azt hiszik, 200 mérföld nagy távolság".

Nagyon szép tájak vannak arrafelé, egyszer végigjárnék egy-két államot.
A városok kicsit Disneyland-hatásúak. (Azért egy ipari város negyedeire is kíváncsi lennék.)
De a jó szervezettség látszik.

Üdv,
Péter

(#52) Lauda válasza Tibiajax (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Neki volt szallasa, de ez igen kiveteles eset. Itt altalaban a rent ami huzosabb, foleg ha bent laksz a varosban es nem valami feka negyedben. Vagy kimesz valami kulvarosi reszre, de ugy meg sok az utazas, ido+uzemanyag, a rezsi loszar a kaja viszonylag nem draga.
Az a 350k amit irt, egyaltalan nem sok, szerintem keves is egy hetre, marmint repulojeggyel egyutt.

Harigata baromi sok pénzt kiadnak egy faházért. Hat jah, foleg mert az 5-6 millio dollaros villak is fabol vannak, legalabbis itt penyoban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53) Infomaker


Infomaker
tag

Igen, reális lehet a 350ezer ft per fő, de azt írtam, hogy a szállás az per szoba értendő, és nekünk a 4 ágyas(!) került 20e ft-ba per éj reggelivel.

(mivel idén is voltunk kint, és most már több napot voltunk NY-ban)

Speciális a helyzet nálunk, mert a feleségem nővére kint él, így aztán van hova mennünk. Dolgozni nem akarunk kint, illetve nem most. Van beadva egy családi alapú bevándorlóvízum igényünk, de az még 6 év, mire átfut, majd akkor meglátjuk.

$1 sajtburger ügyben: valóban gáz, ha ezt eszi az ember, de legalább lehet kapni ilyet is :D
Zadarban voltunk tavaly (Horvátország), és 20km körzetben kizárólag (!) beülős éttermek voltak jó drágán, sehol egy hambi, pizzaszelet, akármi.

Igazi nagyon vidéket én sem láttam, illetve az Amish-ok környékén talán. Ez mind agglomeráció.

Faház téma: engem nagyon zavart, hogy ha kényelmesen járkálok a házban, a szomszéd szobában lévő poharak is néha megcsörrennek..Ezek a házak (pl ami előtt az autó áll) az első oldalon, 80-85 millió forintba kerülnek. Persze itt a környéket is meg kell fizetni.

(#54) Infomaker válasza Lauda (#48) üzenetére


Infomaker
tag

Így van, például turistaként ezen az úton, amit leírtam, volt is egy gondom: a repülőn marhára megfájdult a torkom. Szerintem már eleve volt benne valami baci, és a száraz levegőtől befertőzte..A lényeg, hogy kb 5 napig alig bírtam nyelni. Ha elmentem volna orvoshoz, kb többtí vagy még százezer ft is lett volna, hogy rámnéz, így aztán maradt a nonstop patika, szopogatós gyógyszer, pálinka, stb :D

(#55) Infomaker válasza Ace owner (#37) üzenetére


Infomaker
tag

Kézitáskában nem lehet áthozni, de a bőröndben át lehet.

Hoztam már pár érdekes dolgot a bőröndben onnan: Rainbird öntözőfejek, 9 darab, olyan, mint 9db csőbomba :B tettem mellé egy prospektust, hogy ha felnyitják a bőröndöt, lássák, hogy mi az.
Aztán tavaly hoztam egy speckó gyomirtót :C mert itthon nem lehetett azt a fajtát kapni, azzal sem volt gond.

Mondjuk minden esetben volt egy cetli a bőröndben, hogy az USA travel safety akármi kinyitotta, de nem tűnt el semmi.

Viszont az USAből hazafelé a haverom hozott egy kerámiát, mellette a walkman headsettel a kéipoggyászban, na, erre a röntgenes lány zoomolt, forgatta a röntgengépet, váltogatta a színeket, mert úgy nézett ki a röntgenképen, hogy tömör tárgy sok kábellel, mint egy bomba :P

(#56) Lauda válasza Infomaker (#54) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is volt mar a torkoddal valami, vagy a kornyezetedben uloktol kaptal el egy kis bacit. Ahogy neztem boeing 767-el mentel Te is. :K Asszem a 300R, annak konyul igy fel a szarnya vege. Nagy az a gep, viszont a turista osztalyon eleg kicsi a hely, de azert el lehet ferni, pedig jo magas vagyok es az ules is kenyelmes. Na azokat az ules feletti szellozoket rogton el is zartam, de a tobbi suvitese eleg zavaro volt szamomra, de persze kell a szellozes, szoval ezzel egyutt kell elni, ha repul az ember. 9 ora 10 perc volt az ut ha jol emlekszem bp-jfk, meg alltunk majdnem 1 orat a repteren araszolgatva, mert bent allt egy masik gep a kapunal, meg utana meg at is kellett szallnom egy masik gepre, szoval agyf@szt kaptam rendesen. :DDD Amugy en is jartam mar igy a torkommal, azt a theraflu-t vagy mi a rakot ittam ra, a rite aid-ben vettem, meg persze orrverzesig a tequila meg a palinka. :DDD ;]

(#57) Infomaker


Infomaker
tag

faház témában: már maga a szó is érdekes, amit használnak, mert a falazás dolgokra nem azt mondják, hogy KŐműves dolgok, hanem asszem "logging", ami a fafeldolgozást jelenti úgy nagyjából.

Ja, még érdekesség: ezen a környéken (Phl mellett) minden ilyen nagy ház pincéjében volt egy radon pumpa, ami egy ventillátor, és éjjel-nappal megy. Állítólag kötelező, mert a sziklás talajban feldúsulhat ez a gáz. Persze a sógorom utánanézett, és az EUban fele annyi a határérték, pedig az EU szigorúbb úgy általában mindenben, szóval fogta, és lekapcsolta ezt a ventilátort, már csak napi 1 órát megy :P

Van még a pincében egy "sump pump" is, ami a talajvizet nyomja ki a csatornarendszerbe, ha az alap szintjét megközelítené a talajvízszint.

Ez a két dolog gyárilag benne van minden házban azon a környéken.

(#58) akom válasza Infomaker (#57) üzenetére


akom
senior tag

A költségekről beszéltetek?

Gondolok itt arra, hogy mennyi az áram,gáz,víz,csatorna,tv,internet?
Átlagkereset?

Ahogy látom ők inkább a "jómódú" amerikaiak társaságába tartoznak.

(#59) Hack3er


Hack3er
őstag

Én Amerikába először 66-os utat járnám be motorral.

(#60) akom válasza Hack3er (#59) üzenetére


akom
senior tag

"Én elmegyek! New York! Repülővel! Utána végig a prérin! A 66-os úton! Minden táblába belelövök egyet b*zdmeg!" :C

(#61) Lauda válasza akom (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan nem tolem kerdezted, de mint info talan segiteni fog. Nalunk 4 emberre az aram kb 60 dolcsi, de ebben benne van, hogy szarasig ment a klima a melegben, ugyanennyi a gaz is, fozes, mosas, mosogatas, furdes, viz 100 dolcsi, internet 30 dolcsi a 25/4 megas kabel, a tv az dragabb, olyan 100 dolcsi korul van havonta, comcast kabel. Persze ezek olyan arak, amik nem amerikaiakra es nem zoldkartyasokra vonatkoznak, nekik olcsobb sok minden, tv, internet, kocsi biztositas pl. Atlagkereset jo kerdes. Tudok olyat, aki 8.50-ert dolgozik orankent es olyat is, aki 10k-t csesz el havonta csak takaritasra, babysiterre, mosonore es konyhalanyra.

(#62) akom válasza Lauda (#61) üzenetére


akom
senior tag

Köszi Lauda a kimerítő választ. :R

(#63) lolll3 válasza Lauda (#61) üzenetére


lolll3
tag

Lauda te hogy vagy kinnt??Dolgozol vagy családdal ott élsz??Ha szabad kérdezni.

"Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni."

(#64) Vamp


Vamp
senior tag

Hm, nyammnyammnyanyamnyamm... Nem semmi sztori, januárban Crossholder menni USA...

Már folyamatban van a beszámoló a 21 napos bangkoki utunkról, az sem volt sétagalopp:D

(#65) lesaux


lesaux
veterán

Jó nagy, de még épp kéthajtóműves repülő, mint itt aki mellettünk parkolt

A tiétek egy 767-es, a másik meg egy A330-as.

Tök jó az írás, élvezettel olvastam.

(#66) Lauda válasza akom (#62) üzenetére


Lauda
félisten

Igazan nincs mit! Ehhez meg hozzatartozik, hogy pl. a szomszedunk ferje dolgozik csak, 1500 dolcsi korul keres havonta es abbol is megelnek, pedig ugyanugy fizetik a kecot, rezsit, minden mast amit kell, no meg kapnak a gyerekekre segelyt vagy minek hivjak itt, kajajegy pl.
Az atlag alap melosoknak nincsenek magas fizetesek, de nem is baj, mert abbol is meg lehet elni, nem kell sporolni a gazzal, kajaval, no meg lehet tankolni es fenttartani a dog nagy kocsikat.

lolll3 Jol vagyok, koszonom szepen, legyen eleg ennyi most jo? :)

(#67) kovsol


kovsol
titán

tetszett :K mondjuk én ha kiköltöznék külföldre akkor is inkább Európában valahova, mert azért néha jó lenne látni a családot is.

May the Force be with you!

(#68) Lauda


Lauda
félisten

A masodik oldalig olvastam, nagyon jo az iromanyod. Rengeteg dolgot tudnek irni, nehez ezt most szavakba foglalni, mert beszelgetni is orakat lehetne rola. Na szoval, olyan szep eget, mint kanada felett, meg a budos eletben nem lattam. Ugye a gepen folyamatosan kiirjak, hogy hol jarunk, ha esetleg filmet jatszanak, akkor ritkabban, de nem is ez a lenyeg. Amikor quebec felett jartunk, leesett az allam, annyira durva volt,kar, hogy nem tudtam lekamerazni. Mondjuk a repuloutrol is lehetne orakat dumalni, de ezt inkabb privatban ha ugy gondolod.
Na a tiszt az kemeny volt nalam, egyedul mentem, fiatal vagyok, ez igy eleg necces kombinacio nekik, foleg hogy senkit sem ismerek az usa-ban, legalabbis ezt mondtam neki. :DDD De errol is tudnek jo sokat meselni, lehet egyszer keszitek egy iromanyt az egeszrol, persze ha van igeny ra. A benzin most 3.65/gallon, volt mar 3.85 es 3.45 is. A postan beficcentem en is, hozzank gyalog jar a pali, leteszi a kozelben a kocsit es ugy jarja vegig a hazakat, de nuku egyenruha, ugy oltozik es beszel, mint ha a haverod lenne. Nagyon jo, nekem tetszik ez a hozzaallas. A gazdagabb kornyekeken ugy oldjak meg, hogy kint van a postalada az ut szelen es jobbkormanyos a postasauto, a pali ki sem szall belole, csak be@assza a dobozkaba amit kell es megy tovabb. Ne csak a vevonek legyen jo, hanem a melosnak is. Es mosolyognak, nem azert mert kell nekik, hanem egyszeruen ez jon beloluk, nincsenek agyonterhelve az emberek. Jah auto feltores, nalunk egesz ejjel kocsi ablak lehuzva, kulcs bent, kutya nem nyul hozza, lakas ajto nyitva, nem jon be senki, nem kell felned, de errol is irhatnek orakig, na majd egyszer osszeszedem a gondolataim es ami tortent velem.

(#69) dosailord válasza Lauda (#68) üzenetére


dosailord
tag

Nagyon élveztem a cikket! :)

Lauda: Az én oldalamról mindenképp él az igény az írásodra. Kíváncsi lennék a Te élményeidre is.

(#70) mickemoto


mickemoto
őstag

Épp tegnap hallottam hogy az USA 12 államában nem kötelező az írás oktatás.Úgy látszik a népbutítás ott is jó ütemben halad.

(#71) pechman8


pechman8
aktív tag

Nem olvastam végid a kommenteket de azt nagyon fontosnak érzem ideírni, hogy az ESTA INGYENES MINDIG IS AZ VOLT.

Vannak a neten "bizonyos oldalak" ahol pénzt kérnek érte de a hivatal oldalán ingyenes!
Én 2009-ben váltotam ki és San Francisco-ban voltam. tudom...

Az írás jó, és én is hasonlóan látom az USA-t. ..

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#72) Infomaker válasza pechman8 (#71) üzenetére


Infomaker
tag

Nem így van. 2009 végétől fizetős.
(Nem a zöldkártyalottóval kevered? Ott divat fizettetni, miközben ingyenes)

Remélem, ha nekem nem is, de a hivatalos ESTA oldalnak hiszel:

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/helpScreen_hu.htm#UTA7

(#73) zazahoho


zazahoho
őstag

Nagyon tetszett, élvezet volt olvasni :K autók adójáról ill. biztosításáról tudsz valamit?mármint akkor ha saját tulajdonban van.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#74) Tibiajax válasza Lauda (#68) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

...nalunk egesz ejjel kocsi ablak lehuzva, kulcs bent, kutya nem nyul hozza, lakas ajto nyitva, nem jon be senki, nem kell felned, de errol is irhatnek orakig..
ez valami egészen hihetetlen.....

tudom, tudom, h tényleg így van, olvastam már ezt, sok helyen, sokszor.. de, még ma is nehéz felfogni
itt a balkánon

[ Szerkesztve ]

(#75) Infomaker válasza Tibiajax (#74) üzenetére


Infomaker
tag

Igen, én is láttam ilyet, meg aki nem volt otthon, a csomagküldemény az ajtóban érintetlenül jó pár napja..

(#76) Infomaker válasza zazahoho (#73) üzenetére


Infomaker
tag

Passz :U

(#77) peetmaster válasza peetmaster (#15) üzenetére


peetmaster
senior tag

Na tegnap este végre sikerült végigolvasnom az egész cikket. Gratula hozzá, sok embernek felnyitottad a szemét az USA-val kapcsolatban, és jó látni, hogy az ilyen típusú "Logout"-okra is van igény, nem is kicsi! :K

[ Szerkesztve ]

(#78) amanoba válasza mickemoto (#70) üzenetére


amanoba
őstag

nem egészen figyelmesen olvastál, vagy a cikk lehetett hibás, ugyanis a kézzel írást nem oktatják egyes tagállamokban.

Lauda: én is várom, akár részletekbe menően is az irományod! hajrá!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#79) slynevem válasza Lauda (#68) üzenetére


slynevem
tag

Én mindenképpen vevő lennék rá és szerintem sokan mások is :))

(#80) mickemoto válasza amanoba (#78) üzenetére


mickemoto
őstag

Nos, ha valaki nem tud kézzel írni az nem tud írni.Persze kivétel ez alól ha lábbal vagy szájjal ír. :)

(#81) Atos23


Atos23
senior tag

Nagyon jo kis iras, talan az adojovairas elvetele ratesz egy lapattal hogy meginduljak valahova :)

Koszonjuk a beszamolot :R

En az 1.000.000 Ft-os hazadot furcsallottam kicsit, hiszen ennek a tort resze sincs egy atlag magyar fizuja :)

A repjegy return 130.000 Ft, vagy csak oda? 2 hetet kint lehet lenni siman csak turista cellal, anelkul hogy barki rokonod lenne kint?

(#82) amanoba válasza mickemoto (#80) üzenetére


amanoba
őstag

gépírás? :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#83) mickemoto válasza amanoba (#82) üzenetére


mickemoto
őstag

És a saját nevét hogy írja alá, tesz két x-et? :C

(#84) Infomaker válasza Atos23 (#81) üzenetére


Infomaker
tag

Ezen nagy házak adója _évi_ 1 millió Ft, havi 80-100ezer kb. Mondjuk ezért cserébe olyan a környezet, hogy csak na :)

A repjegy retúr annyi! Papír szerint 3 hónapig lehet kint lenni az ESTA engedéllyel, szóval 2 hét bőven belefér.

Elvileg a vámtiszt kint visszaküldhet ha nem tetszik neki az arcod, de ma már ez nem jellemző.
Családom tagjait beleszámolva összesen 12 út volt Amerikába (5 embernek) az elmúlt 2 évben, és soha senkit nem piszkáltak.

Illetve egyszer a feleségem, merthogy 1 nappal az utazás előtt (!) foglalta a jegyét, és egyedül ment. Akkor azt hitték, hogy melózni megy ki, de mondta nekik, hogy már többször volt, és mindig hazajött. Szóval nincs ilyen gond.
Inkább azokat vegzálják, akiknek mondjuk a régi vízumos időkben volt már visszautasított vízuma, stb.
(mondjuk az ESTA is kidobhat olyat, hogy nem engedélyez)

De a lényeg, hogy ha USA szempontból "szűz" vagy, akkor az ESTA-t is megkapod 99%-ban , és ott sem piszkálnak. Persze legyen hotel foglalásod.
Mi nem vittünk meghívólevelet sem, mert nem kell. Persze fejből tudtam a sógornőm címét ahová megyünk, ha kérték volna, de nem volt gond.

(#85) nuke7


nuke7
veterán

nyálcsorgatás..? ON.

https://youtube.com/user/nuke7

(#86) rep3at


rep3at
őstag

Érdekes írás volt, bárcsak itthon is ilyen életszínvonal/hozzáállás lenne mint kint. Vagy legalább a negyede. Az utazáshoz kedvet kaptam, bár először talán inkább Skóciát veszem célba, nagyon hangulatos vidék lehet.

Forward thinking. كرر

(#87) Atos23 válasza Infomaker (#84) üzenetére


Atos23
senior tag

Koszi az infot, en elsosorban jovo nyarra tervezek valami vadkirandulast, kiveszek 3 het szabit, felulok a epcsire, es barangolok autodidakta modon :) Bar az uticel meg nem tuti, lehet csak nemetorszag, de lehet hogy az USA lesz.

Tehat nem melozni ragadnek ott. Ha tetszik a hely, onnantol pedig tapasztalattal tudok nekiindulni egy munkautazasnak :)

(#88) Harigata válasza Infomaker (#57) üzenetére


Harigata
tag

Az amrikai házak akkor igen "aktív" házak. Van energia.

(#89) Harigata


Harigata
tag

Munkavállaláshoz milyen engedély kell?
Vagy Átfogalmazva: milyen feltételekkel lehet kint dolgozni?
USA- beli egyetem elvégzése, házasság, stb...

(#90) Kassadin válasza Harigata (#89) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha beházasodsz, akkor megkapod az állampolgárságot, legalábbis én így tudom. Többiről talán Kidus-t kellene kérdezni, ő tudni fogja.

creation:

"Amúgy meg engem is érdekel a kérdésed, hiszen nap mint nap lehet látni a "Élj és dolgozz USA-ban" jellegű freelotto és társai kiírásokat, de valójában ez hogy megy?"

Merem feltételezni, hogy az humbuk.

[ Szerkesztve ]

(#91) creation válasza Harigata (#89) üzenetére


creation
senior tag

Oda kell születni :)

Egy ismerősöm elmondására hagyatkozva akkor jársz a legjobban ha AirFrance gépen utazva születik a gyereked londonból amerikába menet, mert akkor 4X-es állampolgár lesz :)

Ez csak egy feltevés.

Amúgy meg engem is érdekel a kérdésed, hiszen nap mint nap lehet látni a "Élj és dolgozz USA-ban" jellegű freelotto és társai kiírásokat, de valójában ez hogy megy?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#92) Harigata válasza creation (#91) üzenetére


Harigata
tag

Az addig oké, hogy "élj és dolgozz az USA-ban",
de az USA miért akar oda bevándorlókat vonzani?

Talán ezért?

USA népsűrűsége:
31 fő/km²

Magyarország népsűrűsége:
107,2 fő/km²

(#93) szpal17


szpal17
őstag

Gratulálok! Jó kis írás lett! :C
Én Párizsban töltöttem el egy hetet nemrég, de a következő álom állomás USA lenne....megnéztem, hogy ha most foglalnék márciusra mondjuk akkor 140-ből oda vissza meglenne a repjegy...

Szállás után persze még nem néztem. :) Na majd egyszer. :U

(#94) Lauda válasza zazahoho (#73) üzenetére


Lauda
félisten

Nos, itt pennsylvaniaban kotelezo a muszaki vizsga, evente kell vinni, de nem mindenfele vizsgabazisra, altalaban a helyi kis autoszerelod is megvizsgalja a kocsit es kiallitja a megfelelo papirt rola, kap egy(de lehet hogy kettot, majd megnezem) matricat az auto, amit a szelvedore kell ragasztani. Ennek a dija legutobb 56 dollar volt, de elozo even egy masik varosban ismerosomnek 170 dollarert csinaltak meg, szoval minden helyfuggo, ohio-ban pl. nincs is kotelezo muszaki vizsga. A biztositas 120 dollar korul van/auto es nem havonta, hanem 20 naponta, ha amerikai vagy, illetve zoldkartyas, akkor ennek kb a fele lesz a biztositasod.

(#71) pechman8 2010. augusztus 6-án az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatala bejelentette, hogy szeptember 8-tól 14 dolláros díjat vezetnek be az ESTA-n (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) keresztül benyújtott kérelmekre. A díjat a rendszer üzemeltetési költségei alapján állapították meg, a 2009-es Utazást Népszerűsítő Törvény (Travel Promotion Act) rendelkezése alapján.

[link]

Tibiajax El hiszem, en se hittem el amig nem lattam, de meg igen sok minden van, amirol a budos eletben nem gondolnad, hogy maskeppen milyen jol mukodhet.

Par kep, ahol lakunk:

De mindig elhatarozom, hogy megyek egy kort a kornyeken a geppel es fotozok, mert nagyon szep es nyugodt, ha a heten jobban raerek, lehet megejtem. Ahol veletlen keritest latsz, az is csak disz.

Ja es a szomszed ur mustangja, nagyon szep :B es baromi jo hangja van:

dosailord, amanoba, slynevem Okes, koszonom az erdeklodest, nekiugrok majd egy beszamolonak, amint idom engedi. :)

[ Szerkesztve ]

(#95) peetmaster válasza Lauda (#94) üzenetére


peetmaster
senior tag

Gyönyörű hely! :R Filmekben lát ilyet az ember. Várjuk a beszámolót! :B

(#96) Tidus


Tidus
addikt

Hm...
Jó, grat.

(#97) tiv83us válasza Infomaker (#75) üzenetére


tiv83us
veterán

En kb 6 eve rendeltem egy kis Mac-et magamnak, kihozta a FedEx es veletlenul a szomszed ajtaja ele rakta le, akik epp nyaralni voltak, igy 5 napot ejjel-nappal ott ucsorgott meg rajottem, hogy az az enyem, a kutya nem nyult hozza :N

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#98) szpal17 válasza tiv83us (#97) üzenetére


szpal17
őstag

Nálunk jobb esetben pár óra után azért valaki csak csak megnézné :DDD :( Szomorú de ez van...

(#99) Kidus válasza tiv83us (#97) üzenetére


Kidus
őstag

Ja, meg kuldtel egy ipodot Magyarorszagra, amit azota egy magyar postas hasznal.... vagy vamos. Vagy akinek eloszor megtetszett :U

Assuming Control

(#100) creation


creation
senior tag

Minap a bolt elött a kocsi tetején felejtettem a pénztárcámat...

Gondolom egyértelmű, hogy eltulajdonították mire visszaértem érte.

Erre azt mondták a rendőrségen, hogy elvesztettem, mondom nem vesztettem el, mert tudom hol hagytam, ha senkinek nem kellett volna akkor ott lett volna amikor visszamentem. Szerintük ez nem lopás :(

Akkor mi?!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.