Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lauda válasza talmida (#149) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt kulonben nem ertem mire jo nekik. Ha egyszer valaki itt akar dolgozni es kolteni a penzet, miert kellenek a cirkuszok, a kamuhazassagok meg ezerfele kiskapuk, hogy legalis lehess?
Mondjuk erdekes a dolog, mert adozni tudsz akkor is, ha feketen vagy itt. Maga az adohivatal kuldi a TAX ID-t a cimedre. :DDD es persze ebbol kifolyolag adot visszaigenyelni is tudsz es a kutya meg nem kerdezi mif@szt csinalsz itt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#152) zizi-macska


zizi-macska
csendes tag

Nuke7-nek

Először is én nem szeretem a multikat!
DE van egy cég magyarországon (NI Instruments) aminek az anyacége Texas-ban van.
Volt kinnt nálunk egy IT-s cég, ők mondták hogy az NI-nát akivel meg vannak elégedve azt kimehet az anyacéghet dolgozni (TEXASBA!!!). De ha megnézed az NI weboldalát ott találsz élménybeszámolót egy magyar programozótól aki kinnt dolgozik\dolgozott(már meg nem mondom :( ).
Szóval én csak ezt az egy céget tudom hogy csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#153) zizi-macska


zizi-macska
csendes tag

Volt jópár éve az RTL KLUB-on egy műsor (Caddilac Drive), egy Caddilac-et hozott haza Fábry Sándor és Wahorn András Los Angeles-ből magyarországra (észak amerikán és oroszországon keresztül) na de ez tök mind1.

Wahorn András ellőtt 2 mondatot ami nagyon igaz erről az országról: "Egy ilyen határtalan országban ismeri meg az ember önmagát, ha valamit elb@szol azt nem foghatod sem a románokra sem a szerbekre", "Megkérdeztem az egyok barátomat aki 28 évvel ezelőtt jött ki ide Los Angeles-be hogy milyen az idő ott, annyit mondott csak hogy mikor megjött ide kinyitotta az ablakot és azótta sem zárta be.".

Mondanom sem kell hogy ennek a sorozatnak az első 5-6 része indított el a lejtőn :))

[ Szerkesztve ]

(#154) zizi-macska válasza Gergő_ (#130) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

Erről is tudnék irni, eredetileg Dániába szerettem volna menni továbbtanulni a VIAUC-re mint gépészmérnök, csak hát a zöldhasúak közbeszoltak.

Tudom-tudom Erasmus, de igyis alig van időm (egyszerre nyomok 2 sulit ;] ), talán majd a 7.félévemet...

(#155) pechman8


pechman8
aktív tag

Nos akkor had írjam l azokat a negatívumokat amelyekkel szembesültem Kaliforniában a teljesség kedvéért. De dióhéjban!

Étel: Hát igen a kaja kétszer annyiba kerül mint itthon. Van minden de Nincs "rendes" kenyér. Van ugyan europai fehérkenyérnek kikiáltott termék több mint 3 dollárért (600Ft.) de nem az! Nincs túró.

Szemetelés: Elképesztő a szemetelés mennyisége. PL Minden vásárolt termék fajtát külön szatyorba raknak. Pl veszel konzervet, zsemlét, gyümölcsöt akkor három szatyorral mész haza. A konyhai szemetes akkora mint amit mi az út mellé rakunk a kukásautónak és minden nap tele van! ...

Gyereknevelés: Kötelező már elnézést de hülyét nevelned a gyerekedből. Először az oviban(prescool) megtanítják írni olvasni számolni. Ezzel azt vége is...

Szociális háló: Az nincs is! Amiért nem fizetsz azt nem kapod. Jó, megmentik az életed de ennél több nincs. Ha fáj a fogad sza***an vagy! Nincs szabadság táppénz, legalábbis neked. Ha eltöröd a kezed és egy hónapig nem tudsz pénzt keresni+ott vannak az orvosi költségek akár indulhatsz is haza ha tettél félre jegyre.

Bérek: A rengeteg bevándorló miatt nagyon alacsonyak. Ez a legnagyobb probléma! Pénz nélkül ott sem lehet boldog senki.

Nincs GYES GYED ilyesmi.

Nem használhatsz mosógépet az apartmanban!

Az albérlet 1000 dolcsi egy hónapra. Na jó van "ócsó" is de gondolom nem azért mész az ígéret földjére, hogy csótányok közt lakj.

Hirtelen ennyi jut eszembe... szóval a rózsaszín szemüveget azért le kell venni.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#156) Lauda válasza pechman8 (#155) üzenetére


Lauda
félisten

Hat igen, kalifornia talan az egyik legrosszabb most ilyen szempontbol, marmint hogy alacsonyak a berek es magas a munkanelkuliseg, dragasag van, de nem csak kaliforniabol all az usa. Minel keletebbre/eszakabbra mesz, annal jobb a helyzet. Nalunk a kaja egyaltalan nem dragabb, mint otthon, sot. Szemeteles kutyat nem erdekli, szerda reggel kiteszem, elviszik, csako. Ami valoban problemas ha nincs biztid, az egeszsegugy, meg a fogorvost ki lehet fizetni, ha csak nem egy komplett koronat csinaltatsz, de egy keztores meg hasonlok, na ott lepippantottad magad.

(#157) Kidus válasza pechman8 (#155) üzenetére


Kidus
őstag

Minden attol fugg, merre vagy. Milyen allam, varos, kintebb vagy belvaros stb...
Kalifornia draga.
Ahol en vagyok, belvarostol 10 percre 3 haloszoba+nappali, bazinagy keco egy ezres, tehat egy szemely szamlakkal egyutt havi 500-bol megvan.
De lehet hazat is berelni kintebb 600-800 dolcsiert.

Kajat lehet venni draga helyen, minden organic, legjobb ami kaphato, heti bevasarlas 2-300 dolcsibol.
Es ugyanezt meg tudod tenni olcsobb helyen 50-bol is.
Normalis kenyer is van, csak meg kell talalni. Turo is van, csak mashogy hivjak.

Aki nyaralgatni jon ide, vagy szetnezni, az is barhol kaphat luxus szobakat 3-400 dolcsiert/ejszaka ( meg persze joval tobbert is ), vagy mehet normalis motelbe 40-50-ert/ejszaka.

Szemeteles valoban van, extra csomagolasok, ertelmetlennek tartottam mindig, viszont a jo oldala, hogy a legtobb helyen nagyon figyelnek a recycling-ra, tehat papir, uveg, fem, muanyag szemetet kulon lehet gyujteni, elviszik, es ujra lesz hasznalva.

Doki valoban mindenhol draga, viszont ha itt elsz es dolgozol, normalis helyen van biztositasod, amit a munkahely intez, nagy baj nem lehet. Ha megis van, meg mindig tudsz menni haza.

Oktatasrol nem tudok sokat nyilatkozni, de az egeszen biztos, hogy itt is vannak nagyon jo iskolak, csak ugye attol fugg, milyen a hattered, mit engedhetsz meg magadnak, hol elsz, mennyire vagy mobilis stb....

Assuming Control

(#158) nuke7 válasza pechman8 (#155) üzenetére


nuke7
veterán

kenyér nem zavar, itthon sem eszem.
szemetelés - elviszik, szevasz.
gyereknevelés - nem érint.
szociális háló - amiért fizetsz, azt kapod. ha dolgozol kinn, nyilván van pénzed ilyenekre.

albérlet tuti van 1000dolcsi alatt is, habár 750-800 szerintem még simán belefér.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#159) $p@rr0w válasza pechman8 (#155) üzenetére


$p@rr0w
őstag

De miért ne kötnél eü. biztosítást? Olyan drága?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#160) Lauda válasza $p@rr0w (#159) üzenetére


Lauda
félisten

Ha feketen vagy, nem kotnek veled biztositast, ami ertheto is. Eltorik a kezed, megmutik, a bitosito fizet, Te meg 2 het mulva hazarepulsz, love bukta. Valahogy meg lehet oldani igy is, de meg en sem tudom mi a modja.

(#161) creation


creation
senior tag

Ahm... a sors fintora, hogy én canadát célzom és mivel canadai-magyar nagykövetség még a mai napig sincs, így bécsbe lehet vízumért folyamodni...

Folytatás, úgy néz ki a canadába vezető út ausztriából indul :) Most németül tanulok...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#162) Kidus válasza creation (#161) üzenetére


Kidus
őstag

link ?

Ja latom, miutan nincs vizumkotelezettseg, bezartak.
Hat ez egy ropke ut oda, de gondolom lehet idopontot kerni, egy napot raszanni ( esetleg kettot ) es beadni a dolgokat. Nem tudom, hogy megy, mik a feltetelek, de ahogy nezem nemetul nem kell megtanulnod hozza :)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#163) creation válasza Kidus (#162) üzenetére


creation
senior tag

Heyo :)

Sajnos az anyagiak összegyűjtése idehaza reménytelen, annak tudatában hogy egy halom adósságot sikerült felhalmoznunk párommal az alatt a röpke egy év alatt míg hol egyikünknek hol másikunknak, hol egyikünknek sem volt munkája.

Most hogy nekem idehaza (HUN) van egy viszonylag elviselhető munkám, párom meg ausztriában házi gondozó, így végre kezdünk talpra állni és "törleszteni".
Ez nem kevés idő. Így határoztunk a mellett, hogy én munka mellett elmegyek németet tanulni, megkönnyítve ezzel az ausztriai munkavégzésemet. Majd közben mindketten elmegyünk nejemmel jogosítványt tenni, mert szükségünk lesz rá.

Amint ez a project a végére ért, én is megyek nejem után ausztriába és kb 1 év leforgása alatt kívánom a helyzetünket olybá javítani, hogy lehetőségünk legyen előbb látogatás majd talán később kicsit másképp, munka céljából is meglátogatnunk canadát.

Természetesen mint minden nőnek nejemnek is vágya NYC, főleg mert "született feleség", így tervezünk mi is egy kirándulást, nodeh ez az ötéves terv része :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#164) zizi-macska válasza Lauda (#156) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

Észak Dakotával mi ujság? Én ugy tudom ott a legjobb a helyzet munka-bér-szállás szempontjábol.

(#165) zizi-macska válasza creation (#163) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

Akkor ha kanadában szeretnétek élni jobban járnál a francia-angol kombóval.

Mondjuk van még időd bőven, meg akkorra már rutinos nyelvtanuló leszel és könnyebb lesz "elsajátítani a nyelveket". Emlékszem némettel keztem én is álltalánosban de útáltam :DDD
de az angolt 2 év alatt megtanultam (felsőfokú nyelvviszgám is van) és most az olaszt gyűröm :P

[ Szerkesztve ]

(#166) creation válasza zizi-macska (#165) üzenetére


creation
senior tag

Az a baj tudod, hogy én az angolt mikor tanították le se sz@rtam... Amikor elmentem dolgozni, már bántam, most hogy utaznék, most van némi szakmai angolom, merthát nálam is az informatika a kedvenc sportág (hardware)... De ahhoz hogy legyen pénz is, ahhoz most előbb a német kell. Így tényleg rutinossá fogok válni, mert az angolomat ha németben dolgozok, akkor ott kell majd csiszoltatnom...

Tehát német tanártól kell majd angolul tanulnom... Igen érzem, már most fáj :)

Ennyi áldozat tán még belefér :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#167) Lauda válasza zizi-macska (#164) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom.

(#158) nuke7 ha dolgozol kinn, nyilván van pénzed ilyenekre.

Hat ez nem feltetlen van igy. Attol fugg mit ertesz azon, hogy kijossz dolgozni. Ha lemesz texasba a szantofoldre 6-7 dollarert, akkor ugyan ehen nem halsz, de masra nem lesz penzed, ha dolgozol valami cegnel havi 5 ezerert, akkor lesz love mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#168) talmida válasza Vakegérke (#150) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, mondhattam volna mást is, lényeg, hogy üldözöttként jöhess, egyből föl leszel karolva. Úgy a legkönnyebb az itteni letelepedés. A 9/11 terroristák zöldkártyás muszlimok voltak. :W

Florida is olcsó, bár itt nincs is túl sok munka. :B Texas nagy városaiban közepesen olcsó az élet és sok a munkalehetőség.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#169) tiv83us válasza talmida (#168) üzenetére


tiv83us
veterán

"A 9/11 terroristák zöldkártyás muszlimok voltak.

Egyik gepelterito sem volt zoldkartyas :U
Egy-ket kozremukodo/mastermind volt zoldkartyas, illetve talan egy-ketto US Citizen is. Azokat mar le is kapcsoltak. A tobbiek turista es tanulo vizummal jutottak be az orszagba.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#170) talmida válasza tiv83us (#169) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Így hallottam. :B Nem jártam utána. Köszönöm a kiigazítást.

zizi-macska Pont Észak Dakotáról írok most. :B Az lesz a következő a sorozatomban. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#171) zizi-macska válasza talmida (#170) üzenetére


zizi-macska
csendes tag

Szokás szerint várjuk nagyon! :C

(#172) $p@rr0w válasza Lauda (#160) üzenetére


$p@rr0w
őstag

"Eltorik a kezed, megmutik, a bitosito fizet, Te meg 2 het mulva hazarepulsz, love bukta." Ezt magyarázd el, mert azt írtad nem kötnek veled biztosítást, akkor hogy fizet a biztosító?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#173) nuke7 válasza Lauda (#167) üzenetére


nuke7
veterán

a szántáshoz nem értek, marad a kereskedelem, a kereskedelmi kommunikáció, telekom, meg a marketing, amiről a diplomám is szól majd...
szóval akkor gondolom marad a cég. valami cég.

https://youtube.com/user/nuke7

(#174) Lauda válasza $p@rr0w (#172) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit elmagyaraznom, amit leirtam szerintem ertheto.

(#175) $p@rr0w válasza Lauda (#174) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Bocs.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#176) Lauda válasza $p@rr0w (#175) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan mar. A peldam arra vonatkozott, hogy miert nem kotnek minden jottmentel biztositast. Egy zoldkartyas/amerikai nem fog elfutni sehova, viszont egy turista/feketemunkas barmikor zaszlot bonthat. Igy mar oke? :)

(#177) Lauda válasza Lauda (#176) üzenetére


Lauda
félisten

Illetve vitorlat, elnezest. :DDD

(#178) $p@rr0w válasza Lauda (#176) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Kösz, már csak azt nem értem miért nem értettem. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#179) Csabipici


Csabipici
aktív tag

(#180) Huma válasza Csabipici (#179) üzenetére


Huma
addikt

Nem semmi fejük van. :D

Macskaszem helyett használhatnának viharlámpákat. Sötétben azok is jól láthatóak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#181) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Annyira szeretnék kijutni az USA-ba,akár látogatóba,akár ott élni. :O

(#182) Huma válasza HollyBoni (#181) üzenetére


Huma
addikt

Én nem. Most néztem meg a Stake Land-ot és elég durva állapotok vannak arrafelé. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#183) HollyBoni válasza Huma (#182) üzenetére


HollyBoni
veterán

Még mindig jobb,mint Magyarország. :((

(#184) Lauda válasza Huma (#182) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#185) slynevem válasza HollyBoni (#183) üzenetére


slynevem
tag

Nem magas a léc :DD

(#186) $p@rr0w válasza HollyBoni (#181) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én is. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#187) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Még csak az első oldalt olvastam el, de már ez egy élmény, főleg ilyen részletesen.
Nagyon nagyon remélem, hogyha elvégzem az itt minimálisnak számító iskolákat hogy egyáltalán tudjak valamit kezdeni, akkor egy ez utáni nyelvvizsgával már sikerül kimenni, akár kint is maradni, természetesen nem örökre.
Mivel még nem voltam arrafelé, így már csak egy ilyen, 10 napos "kis kiruccanás" is egy életre szóló élmény lenne, mert kitör innen az ember legalább.
Bár voltam külföldön, az USA más, és fogalmam sincs miért, lehet hogy csak azért, mert mindenki emlegeti.
Megyek olvasom is tovább a cikket. köszönöm a korrekt írást! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#188) Huma válasza HUNPSP (#187) üzenetére


Huma
addikt

"Bár voltam külföldön, az USA más, és fogalmam sincs miért, lehet hogy csak azért, mert mindenki emlegeti."

Nem hinném. Szerintem azért más mivel a filmek 90%-a amiket nézünk az USA-ban készül. A filmeken keresztül jobban ismerjük mint bármely más országot a sajátunk után (kivéve a nagyutazókat).

Ráadásul gyökeresen eltér Európától. Hatalmas távolságok, fejlett civilizáció.
Valahogy romantikus töltete van annak, hogy elmész egy ritkábban lakott vidékre és szó szerint hetekig bolyonghatsz anélkül, hogy találkoznál más emberekkel.
Aztán mikor meguntad az egyedüllétet beveted magad az egyik nagyvárosba vagy ellátogatsz a filmekben oly sokszor látott lakóparkok egyikébe.

Bevallom én is szívesen élnék az USA-ban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#189) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Nagyon jó cikk lett. :C

(#190) pete777


pete777
csendes tag

Nagyon érdekes lett, főleg úgy hogy még nem volt szerencsém kintlenni, remélem egyszer nekem is összejönn majd. GRAT!

V8 Supercars

(#191) fracture333


fracture333
aktív tag

de szerencsés vagy hogy járhattál az USA-ban, én olaszo. leg észak-keletibb részén voltam kb 10 éve, amikor még általános suliba jártam :D az volt a legtávolabbi kalandom Mo.-tól. reméljük változik majd a helyzet ha már elvégeztem az egyetemet ;)

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#192) fracture333


fracture333
aktív tag

ja igen, majd elfelejtettem, zsír kis beszámoló :)

KEEP UP MOTHAFUCKA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.