Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecke78


fecke78
senior tag

Nem hétköznapi usernek való árazással

(#2) Semplar


Semplar
őstag

A nyolcvantonnás, Wi-Fi 6-os (IEEE 802.11ax) újdonság. :DDD Jól néz ki! :C

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#3) Piftuka


Piftuka
veterán

Meg is van, hogy a dizájnerek honnan merítettek ötletet az eszköz megvalósításához:



:DDD

"Aquila non captat muscas."

(#4) Busterftw válasza fecke78 (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez elvarhato, egy nem hetkoznapi usernek szant routertol.

(#5) Duree


Duree
veterán

Ez egy kicsit érthetetlen termék számomra. Ennyi pénzért ki fogja megvenni, ráadásul 10gigabites háló kártya a pécébe egy kisebb fajta vagyon. Ez olyan egy kicsit mint a 8K tévé. Van de minek.

duree54

(#6) joey04 válasza fecke78 (#1) üzenetére


joey04
titán

nem is hétköznapi termék. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) snecy20 válasza Duree (#5) üzenetére


snecy20
veterán

Évek óta kapni olyan felső-közép kategóriás alaplapot, amiben ott van az integrált 10Gbit.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) #72042496 válasza snecy20 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Linkelj egy-kettőt légyszi, mert az iPonon rákeresve a 90 ezres ASROCK X470 Taichi Ultimate a legolcsóbb 10 GbE lap. Választék pedig olyan 150 ezer forinttól látszik.

Mondjuk a PCIe adapter ára meg nem feltétlenül vészes. Bárcsak ennyin múlna. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

(#10) snecy20 válasza #72042496 (#8) üzenetére


snecy20
veterán

3 éve vettem egy Asrock Fatality Z370 Professional i7-et 90k körül, azon volt 10Gbit Aquantia. Más kérdés hogy még 1Gbit-tel sem rendelkeztem éppen akkor. :)

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) #72042496 válasza snecy20 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi; ez azért inkább a kínálat teteje felé van, főleg mai árakra vetítve. Én a felső-középből egy alacsonyabb ársávra gondoltam volna, valamire olyan 50-60 ezer forintig.

[ Szerkesztve ]

(#12) Cifu válasza Duree (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennyi pénzért ki fogja megvenni, ráadásul 10gigabites háló kártya a pécébe egy kisebb fajta vagyon.

Egész pontosan per pillanat [32 ezer forint] . Használtan olyan 12-13 ezer forinttól már Mellanox ConnectX-3-as kártyákat kapsz. Nem gombokért dobják utánad, de azért a kisebbfajta vagyontól messze van...

Van de minek.

Mondjuk ott kezdődik, hogy ha van akár csak egy fájlt szeretnél mozgatni két gép között, akkor élből a gigabites háló maximuma olyan 110-120MB/s. Amit már 10 éve is megugrottak a HDD-k. A SATA SSD-k esetén legalább 5GBit/s sávszélesség kell, hogy ne a hálózat legyen a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) .mf


.mf
veterán

"egy néhány extra végtaggal megtoldott tachikoma robotra emlékeztet a Ghost in the Shellből"

Akit még potrohától is megszabadítottak :'(

Busterftw: "Ez elvarhato, egy nem hetkoznapi usernek szant routertol."

Szintis Laci, Szintis Laci,
Te sem vagy hétköznapi

---

Tök jó, hogy van - cinizmustól mentesen mondom. Én ugyan soha nem vennék ilyet, nekem az n-es wifi és a gigabit is bőven elég - ld. nálam még egy régi Tp 3600-as teljesít kb 10 éve szolgálatot; de ha az meghalna, jó, hogyha az új fícsörök a közép- és alsó kategóriákba is lecsorognak, és már olyat tudnék venni utódjának, ami értékelhető előrelépés (szemben az évtizedes egyhelyben toporgással, amit a gyártók műveltek: lassú proci, kevés RAM, csak 4 downlink port és az se mindig Gb, USB2 portok csigalassú valós sebességgel, stb).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Pingüino válasza Duree (#5) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk nem tudom, elírás-e, mert nem néztem utána a terméknek, de a cikkben a 10Gb-es csatolóknak WAN portot ír, a többi meg csak gigabites, vagyis ez csak kifelé ad 10Gb-et, a pc-k felé nem.

(#15) #72042496 válasza Pingüino (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

A spec. alapján az RJ45 egy LAN/WAN port, a másik pedig egy SFP+, ami otthonra kicsit mehh.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cifu válasza Pingüino (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szabadon konfigurálható melyik port miként viselkedjen, ez már jó ideje így van a komolyabb routereknél.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Synthwave válasza .mf (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, bántják őket. ( ; ______ ; )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Cifu válasza #72042496 (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért mehh? Brand NAS-okban is találhatsz SFP+ portot, bár nem sokban, illetve az SFP+ elég népszerű az otthoni hálózatépítők között, mert az eBay tele van selejtezett szervertermekből származó Solarflare, Mellanox és Intel kártyákkal.

Ha csak RJ45 van rajta, az az utóbbiaknak kicsit ciki (olcsóbb az optikai modul, mint a réz...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) #72042496 válasza Cifu (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pontosan azért, mert még a 10 GbE-nél is kevésbé mainstream. :)
De inkább írom úgy, hogy én idegenkedem tőle.

[ Szerkesztve ]

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

király, hogy végre elkezdenek kommerszbe is leszivárogni a 10 gigás cuccok.
meg az is, hogy valaki elkezdett végre gondolkodni, hogy rakásgigás wifinek nulla értelme van egygigás felhordó hálózat mellett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) #89309696


#89309696
törölt tag

Ez még egy trónok harca koronának is elmegy.

(#22) Pingüino válasza bambano (#20) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy azok a "rakásgigás" wifik valós körülmények között csak a töredékét tudják. Nem használják ki még az 1Gb-es hálózatot sem.

(#23) TeeJay válasza Pingüino (#22) üzenetére


TeeJay
félisten

Biztos?
Nekem az ASUS AC65P a Redmi Note 9S telefonnal (2antennás) 866mbit linken tud 600-630megabitet mérni és ez még csak sima 80MHz 2antennás AC wifi
AX-en több antennával 160MHz-en biza a gigabit WAN simán szűk lehet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) #90088192


#90088192
törölt tag

Nem tűnt fel eddig senkinek?

Ha van 10Gb akkor a minek az huszárok jönnek kommentelni, ha nincs akkor meg a miért nincs huszárok jönnek. :C

Egyszerűen fantasztikus a felhasználó bázis ;]

(#25) bambano válasza Pingüino (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy mérted meg eddig upstream nélkül a wifit?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Stan648


Stan648
tag

Nekem RT-N18U van és kábelen ez is tolja a giga netet. Fentebb említett RT-AC65P lehetne az utódja, de amíg ki nem pusztul addig marad.
A cikkben említett router meg inkább valami vállalati cumó otthonra, hátha valaki kicsengeti.
De vigyázat nehogy valakinek az arcába ugorjon, mert sok jóra nem számíthat! ;]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#27) user12


user12
őstag

Nekem ez ugrott be róla

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#28) Duree válasza Pingüino (#14) üzenetére


Duree
veterán

Az van a cikkben , hogy két 10Gb port menedzselhető tehát bárminek lehet választani.

duree54

(#29) Duree válasza Cifu (#12) üzenetére


Duree
veterán

Akkor látnám igazán értelmét a 10gigabitnek ha általános lenne és több router vagy switch támogatná megfizethető áron, egyébkét valóban ideje lenne lecserélni a gigabitet, mert igen csak régóta van a piacon már öreg és lassú talán.

duree54

(#30) Duree válasza snecy20 (#7) üzenetére


Duree
veterán

Ne haragudj, én ezzel foglalkozom de még nem láttam ilyen lapot, max a mostani MSI lapokon az X570 chipsetten van 2,5 gigabit.

duree54

(#31) Pingüino válasza bambano (#25) üzenetére


Pingüino
senior tag

Úgy, hogy az 1Gb-et sem használja ki az eszközök 99%-a, szóval felesleges nagyobbal mérni. :) Nem mondom, hogy nincs értelme a 10Gb-es WAN portnak, de csak a wifi miatt pont nincs, mert hiába van ráírva egy wifi eszközre, hogy 1500-2000 Mb-et tud (elméletben), valós körülmények között ha fel is megy egy jobb 1Gb fölé, olyan kevéssel, hogy nem éri meg miatta a 10Gb WAN. Annak csak akkor van értelme, ha nem 1-2 gép lóg a routeren, és mindegyik rendszeresen letöltene.

szerk.: egyébként meg tört routerre van belső sebességmérő program, amihez nem kell az uplink. :)

(#28) Jogos.

[ Szerkesztve ]

(#32) snecy20 válasza Duree (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Nem haragszom, de a helyzet az hogy az utóbbi három évben össze lehetett futni ilyen 10Gb Ethernet alaplapokkal, mégha nagyon ritkák is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon állat ez a design és a specifikációk is szuperek. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#34) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Szép kis gyümölcskosár! :D

(#35) Duree válasza snecy20 (#32) üzenetére


Duree
veterán

Lehet, hogy így van de én még nem találkoztam vele ami nem azt jelenti , hogy nincs.

duree54

(#36) BatchMan


BatchMan
senior tag

Valóban fantázia mozgató darab.
Üveglapot rá, és kész a dohányzóasztal :)
Ahogy látom a társaság sem igazán izgult fel a műszaki részletektől.
Lifetime AIprot izé. Hm.

(#37) bambano válasza BatchMan (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én ráizgultam volna, ha a mikrotiknek nem lennének mostanában számomra alkalmasabb 10 gigás cuccai.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) TeeJay válasza Pingüino (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

én már 2015-ben 1000-es DIGI-t toltam és átvitte a router WAN-LAN meg bírta az SSD is benne
torrenten 110-116megabájt/sec letöltés sima ügy
Azóta már a DIGI FTTH-n tolja ugyanezt országosan csillió helyen, azóta már vannak bikább HWNAT-os routerek, AC wifi szóval ez az eszközök 99-a ki sem használja nagy kamu

Redmi Note 9S telefont vettem 2hete és 2antennás 80MHz AC wifin mérek vele 600-630megabitet és a routerem 4antennás (AC65P) illetve akkor még nem szóltam arról hogy gigabit LAN-on meg ott a torrentes gép

2,5-5gigabit LAN-nak már úgy 8-10éve meg kellett volna jelennie hogy ma már teljesen általános legyen de a gyártók húzták a 100. bőrt is a gigabit LAN-ról

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) Pingüino válasza TeeJay (#38) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ne keverjük ide a komplett WAN/LAN-t. Én csak a wifi-ről beszéltem. Iszonyat ritka az olyan wifi eszköz, ami képes valóban 1Gbps fölött dolgozni.

(#40) Cifu válasza Pingüino (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ugye megvan, hogy Wifi esetén nem csak egy eszközről beszélhetünk?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Üdv!
Ide raknám fel kérdésemet, mert nem találok megfelelő topikot.
Olyan 4g LTE routert szeretnék amihez lehet külső antennát csatlakoztatni, a gyér lefedettség miatt.
Tud valaki ajánlani valamit?

(#42) #72042496 válasza ttwepinefrin (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek a passzoló topikok:
Milyen routert?
Otthoni hálózat és internet megosztás

[ Szerkesztve ]

(#43) Pingüino válasza Cifu (#40) üzenetére


Pingüino
senior tag

És az ugye megvan, hogy wifi esetén az interferencia miatt 1+1 nem egyelő 2-vel?

(#44) woodworm válasza Pingüino (#39) üzenetére


woodworm
veterán

Rengeteg ax200-as intel vezérlőt szórnak ki manapság és előtte is ott volt a ac9260-as, ami tudott 160MHz-et. Tehát egy olyan routeren, amin ennek a többszörösét kell esetleg kiszolgálni (minimum kettő megy egyszerre), a kábeles résznek is tartania kellene a tempót.

(#45) ttwepinefrin válasza #72042496 (#42) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Köszönöm.

(#46) Cifu válasza Pingüino (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tehát jössz azzal, hogy iszonyú ritka az olyan eszköz, ami tud 1Gbit-et tud Wifin, mire szólok, hogy bizony több eszközt is tud kezelni. Erre azzal jössz, hogy 1 + 1 nem egyenlő kettővel. Szóval akkor lehetséges Wifin 1Gbit feletti sávszélesség több eszköz esetén, vagy nem? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) Pingüino válasza Cifu (#46) üzenetére


Pingüino
senior tag

Eszközök alatt nem csak végpontot értettem, hanem kiszolgáló eszközt is. Nem számít, hány végpont csatlakozik rá, egy darab router nem sokkal fog wifin 1 Gbps fölé menni. Ha egy hibrid 2,5 Gbps-os WAN portot ki tud használni, akkor már nagyon sokat mondtam. Persze ott vannak a kábeles kapcsolatok is, de még egyszer hangsúlyozom, hogy akinek először válaszoltam, az azt írta, hogy a wifi miatt kell a 10 Gbps WAN port. Erre írtam, hogy nagyon nem, mert a wifi nem tud annyit valós körülmények között, mint ami rá van írva elméleti maximumként. 8 LAN port + wifi miatt már van létjogosultsága a 10 Gbps WAN portnak, feltéve, hogy minden LAN port használatban van. Na meg feltéve, hogy az a 10 Gbps-os WAN port szolgáltató oldalról is meg van támogatva. Én őszintén több értelmét látnám, ha megjelent volna egy szabványos 2,5 Gbps-os WAN/LAN megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#48) woodworm válasza Pingüino (#47) üzenetére


woodworm
veterán

Senki sem mondta, hogy menni fog a névleges sebesség. Az 50-70%-a viszont elérhető, így egy klienssel is 1 Gbit fölé lehet már menni. A router 4x4-es, így ki tud szolgálni 2db 2x2-es klienst.

(#49) kromatika


kromatika
veterán

Nekem tetszik.Jó ez a dizájn.

(#50) #25954560 válasza snecy20 (#32) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, alaplapokon eleg ritka, de kulon halokartya mar nem akkora ordongosseg.

neha ki lehet fogni olcson regi intel 10G-s halokartyakat ebay-en (mar aki nem akar pl meg regebbi mellanox-szal kuzdeni). van sfp+-os es neha sima rj45-os is. attol fuggoen h mennyire kell messze lennie a router-tol meg lehet oldani az sfp+-osokat is rezes kabellel (DAC), abbol is a rovidebbek egesz elfogadhato aruak. csak konzumer/deszktop vonalon ujdonsag a 10G, szerver fronton mar a connectx-2 pl 11 eves (es a win10 felismeri jol allitolag), $20 alatt ebayrol jobb napokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.