Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Eddigi legjobb áprilisi tréfa. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) Duree válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


Duree
veterán

Csatlakozom de utálom az Április 1-et mert tele van ez a nap f......ságokkal.Becsapják az embert.

duree54

(#3) Daywalker válasza Duree (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Remélem nem gázolok nagyon a lelkedbe, ha elárulom, hogy a mai asus hírek nem kamu... :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Nem lehet rossz az a hálózati kártya, és talán emberi ára is lesz...

(#5) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Az a gyanús ami nem gyanús. Tényleg nem hamis hír :DDD

(#6) nbg válasza Tomassy00 (#4) üzenetére


nbg
senior tag

Tartok tole, hogy pont az ara nem lesz emberi... jelenleg 200+ Euro egy egycsatis kartya (ket csatis 350+, de inkabb 4-500). Es akkor meg se switch, se masik eszkoz.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) --HARDCORE-- válasza nbg (#6) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ez
milyen lehet? valami nagyon gagyi hogy ennyire "olcsó"?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#8) nbg válasza --HARDCORE-- (#7) üzenetére


nbg
senior tag

Arra en is kivancsi lennek, mert - amennyire tudom - a QLE7340CK egy 40 Gbps-os infiniband adapter, nem halokartya... ;)
En itt valami atkur... veletlen felreertesre tippelnek - de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#9) --HARDCORE-- válasza nbg (#8) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#10) #25954560


#25954560
törölt tag

erdekes h egy feltorekvo vallalat 10G-s chipjere epul, de nyilvan ez volt megfizetheto. igaz a glofo es a cisco is tulajdonos a cegben, szoval akar jo is lehet. bar eleinte en gyanakodnek vicces hibakra, kiveve, ha egy mar bejaratott ip ujabb gyartastechnologian...

[ Szerkesztve ]

(#11) berVi


berVi
senior tag

Ez egyebkent kurva szomoru, mert a mai napig, egy evtizeddel kesobb meg mindig luxusnak szamit a 10G. Egy szaros USB port tobbet tud mar, mint az ethernet. Meddig kell meg varni, hogy ne 100 ezres nagysagrend legyen egy halokartya, es ne millios egy 24 portos switch?

Es igen, ruhellek aprilis 1-en hireket olvasni.

(#12) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Hát én most csalódtam, abban reménykedtem, hogy végre kapunk egy egeret, amit mindkét kézzel fogni kell. :O

(#13) noPublicFG válasza SH4D0W2011 (#12) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az joystick . :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) Formaster válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


Formaster
addikt

;] elég lesz mára a tréfákból. :DD

(#15) rottenbull


rottenbull
senior tag

Amikor olvastam, hogy ketkezes eger, akkor valami biciklikormanyos kivitelt vartam.

(#16) bencze


bencze
senior tag

Nem mintha nem lenne elég az 1 gbps, de ha már úgyis mindegy akkor csináljanak mindenbe 10gbps-t. A netem utolérte a lan sebességet.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#17) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Most újítunk fel egy irodaház 6. emeletét és a gyengeáramos kollégák már (cat7a) kábeleket húznak be :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez az egér elég ronda szegény. Nem sok köze van a G900-hoz az állítható oldalsó gombokon kívül. :DDD

(#19) Borisz76


Borisz76
veterán

A 10Gbites hálókártyához talán ez a legolcsóbb otthonra ajánlott switch :Asus XG-U2008

8 port gigabit és csak 2 db 10Gbites port.

Kell még 1-2 év mire a 10Gb ára lemegy ...kártyák és switch-ek tekintetében.

Lassan 3-4 éve gondoltam rá, hogy olyan alaplapot kellene venni amin "gyárilag" 10Gb-s a hálócsati de átlagos otthonra szánt deszkákon nem létezett. Mostanában nem néztem ezért nem tudom, hogy jelenleg milyen a kínálat ebből a variációból.

Már egy "vacak" HDD is simán kiakasztja a gigabites hálót a maga 110-130 Mb/s olvasási sebességével.
Egy SSD meg pláne túllépi ezt....
Jó lenne végre a NAS és a PC között gyorsabban mozgatni az adatokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20) Mr Bond 007 válasza Borisz76 (#19) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Kell még 1-2 év mire a 10Gb ára lemegy .."

Sajnos nem osztom az optimizmusod. Lesz az még 5-10 év is mire árban oda ér ahol most a gigabites van.. :(

(#21) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Az egér valóban nem egy csinos darab, viszont az ára az lesz szvsz. 21-24k-ra tippelek, majd kiderül......

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#22) #65675776 válasza berVi (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tud a túrót 10 Gbps-ot az USB. A 3.1 is csak ~7,2-et tud valós szávszélességben. Az elméleti 10-et soha nem is fogja megközelíteni sem, de már a 28% overhead is szép teljesítmény ettől a busztól, összevetve a pre-3.0 50% körülijével. Ráadásul ez a 7,2 Gbps is csak abban az esetben realizálható ha csak egy eszköz csatlakozik a root hubra, mivel ez továbbra is aggregált sávszélesség. A 10 Gbps Ethernet viszont portonként tud ~8 Gbps-ot, vagy akár többet is.

(#23) troviko


troviko
senior tag

A cserélhető mikrokapcsoló rulez.

https://www.oldtech.hu/

(#24) ribizly válasza troviko (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Az gyanúsan elírás. Inkább külső gomb / felület az ami cserélhető. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) Viktor77 válasza ribizly (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Hát, pedig a képen, a kis dobozkában mikrokapcsoló van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) bolvar válasza BITBOYS (#17) üzenetére


bolvar
senior tag

Szép meg jó de láttad milyen vastagok a kábelek? :D.Betűzni lehet aztán csókolom arra nincs csati :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27) Chaser


Chaser
titán

10 Gbites hálókártyával és kétkezes gamer egérrel bővül _az_ ASUS ROG kínálat

szerk:
vagy
10 Gbites hálókártyával és kétkezes gamer egérrel bővül _az_ ASUS ROG kínálat_a_

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) dabadab válasza berVi (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Egy szaros USB port tobbet tud mar, mint az ethernet."

Úgy pár méterig - tegyük hozzá.

DRM is theft

(#29) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

jól hangzik a 10gbit, de olyan, mint a gigabites wifi...
60k egy router, és egy valamire való net sem árt hozzá.

(#30) Borisz76 válasza R̲e̲m̲ (#29) üzenetére


Borisz76
veterán

Mi köze a netnek a 10Gb-s kártyához.....semmi mert a legnagyobb csomag is "csak" gigabites.

DE jól jöhet a 10Gb-s belső háló.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Az egér nekem bejövős :K Csak az ára nem fog :O

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#32) R̲e̲m̲ válasza Borisz76 (#30) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

én speciel nem használok a hálón másik gépet.
persze, aki 4 gépet használ otthon, annak biztos jó, de nekem elég egy is, nem kell gépek közt másolgassak.

[ Szerkesztve ]

(#33) ribizly válasza Viktor77 (#25) üzenetére


ribizly
veterán

Azta! Wow! LoL! OMG! És még sorolhatnám. Fel sem tűnt! Mobilon néztem és nem nagyítottam rá. :DDD
Ha sikerülne egy értelmes megoldást adni arra, hogy egy ilyen művelet ne okozzon garancia problémákat, akkor elég jó irányba lendítenék a piacot. Kíváncsi leszek rá. :C

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) Borisz76 válasza R̲e̲m̲ (#32) üzenetére


Borisz76
veterán

Klasszikus értelemben én sem használok másik PC-t.
Nekem egy NAS-om van amin az anyagokat tárolom.

A kettő közötti másolás a gigabites háló miatt max 100-110 MB/s.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35) R̲e̲m̲ válasza Borisz76 (#34) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ott már tényleg lenne értelme, persze ha ssd van mind2 oldalon
(vagy rosszul gondolom?)

[ Szerkesztve ]

(#36) Borisz76 válasza R̲e̲m̲ (#35) üzenetére


Borisz76
veterán

A PC-ben SSD igen.

A NAS-ban pedig több HDD RAID-ben, amitől a sebesség nő.
Elviekben 450 MB/s -ra képes...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37) BBencK válasza ribizly (#33) üzenetére


BBencK
csendes tag

Hát bármilyen meglepő, azért cserélhető az a mikrokapcsoló, hogy cseréljed. Már a ROG Sica is tudja ~10k-ért.

(#38) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

10Base-T tamogatas nincs, csak faszt ethernet? Akkor nem is kell :(( :DD

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#39) Béééla válasza berVi (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Amíg bőven kielégíti az igényeket a gigabit.
Otthon ha ötfős család 4k-ban streamel ötfelé (mert mindenki mást akar nézni) még akkor sincs kihasználva a gigabit, de még a 100 megabit is csak épphogy. (és ez feltételezi hogy a net bírja)
Irodában se használják ki sok helyen. Egyszerűen nincs miért váltani.
Lehet az új házakat-lakásokat jövőállóvá tervezni és 10G-t kihúzni (főleg üveggel például az emeletek között) de a 10->100 váltásnál volt érezhető a gyorsulás, meg a 100->1000-nél. 1G->10G váltáshoz olyan NAS és net is kell hogy megérje, az meg még erősen drága mulatság. Jópár vinyós RAID kell tányérosból hogy kihasználd, de még SSD-ből sem olcsó megoldani hogy igazán megérje.

Bélabá

(#40) sb válasza Borisz76 (#19) üzenetére


sb
veterán

Azért a HDD-nél az átlag sebesség nem 100+ MB/s. SSD-n nem nagyon szokás árából adódóan sok mindent tárolni. Ha HDD raid-et nézek ott is egy 2db-os 250-300 körül tetőzhet, átlagban inkább 150-180. Arra lehet, hogy egyszerűbb és barátibb még egy 5Ft-os gigabites hálókártya és 1+1GB teaming.
Persze efelett is van élet - ahogy látom nálad is nagyobb tömb van - de nagyon kevesen használják... és főleg nagyon keveseknek van rá igazán szüksége.

Jó lenne ez a 10G, de inkább érdekes és extra mint musthave. Ilyen alapon pedig az árazás is látható... Belátható időn belül valószínűleg nem lesz átlagos alternatíva sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#41) Duree válasza Daywalker (#3) üzenetére


Duree
veterán

Akkor minden tiszteletem az Asusé,és ebben az esetben örülök a hírnek.

duree54

(#42) bolvar


bolvar
senior tag

Jól meg kell válogatni ehhez is a kábelt otthonra mert Cat5e már nem játszik a Cat-6-ra meg mókásan raksz csatit egyik másik fajtára :D.Optikát kell nyomni aztán nincs para :D.Már rég azt kellene otthonra is, csak hát azt otthon nem csatizod át ugye :D

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#43) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Itt egy kicsit olcsóbb. Nincs 20eFt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.