Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Nem semmi hogy még van olyan ember aki 2-es droiddal üzemelő készüléket használ. Azokon milyen pplikáció megy még egyáltalán?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) papi77 válasza jacis (#1) üzenetére


papi77
addikt

Lehet,hogy telefonáláson kívül másra nem használják! :))

Az első: NOKIA 1611

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

Nem az a szomorú, hogy a 6.0-át futtató eszközök száma még csak most lépte át a 10%-ot hanem az, hogy 4.4 előtti verziót használ a készülékek 22,9%-a. :(

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Azt is vegyük figyelembe, hogy sok gyártó nem frissíti a telefonjait, főleg ha azok nem flagship telefonok. Ráadásul sokszor a "vegyél új telefont ha új Android verziót akarsz!" elvet követik.

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

A Google kicsit szigorúbbra vehetné a frissítésekkel kapcsolatos elvárásait.

Egyébként ezt mi alapján mérik? A főzött romok benne vannak?

[ Szerkesztve ]

(#6) EndR


EndR
tag

Hát nekem befrissített a telefonom a "remek" Marshmallow-ra, amin rá pár napra kellett csinálnom egy hard resetet. "Használhatatlan" is lett az sd-kártya, köszönhetően a szintén "remek" adoptable storage funkciónak... :(((
(volt ugyan backup, de arra nem figyelmeztetett a rendszer, hogy az sd-kártya utána ismét csak formázás után lesz használható)

Remélem az N-ből pl. ez az opció kikerül...

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#7) sixpak válasza Ricardo (#5) üzenetére


sixpak
nagyúr

[link]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#8) Hopkins95 válasza jacis (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jelen! 2.3.4 van az Xperia mini promon, az új appokat már nem is tudom installálni. :(( Azért ez nem szép az Androidtól, hogy visszafele nem kompatibilis, ezt elvártam volna az Androidtól az iOS-szel szemben.
Mondjuk már csak júliusig kell kibirnom, mert akkor megveszem az egyik csúcsmodellt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) Ricardo válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

Mikori az a telefon, és a rajta lévő rendszer? Idővel nem csak a vasak, és az android fejlődik, hanem a programok is. Fejlődnek, esetleg kerül beléjük olyan új funkció amit már a régi vas/rendszer már nem támogat, így már nem is engedi telepíteni.

(#10) AcélAgyar válasza jacis (#1) üzenetére


AcélAgyar
tag

Jelen :D Egyébként meglepöen sok app fut még a Froyo tabomon, de most fogok váltani, mivel új funkciókra van szükségem ést ezt már nem tudja a mostani rendszerem.

(#11) Hopkins95 válasza Ricardo (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tudom hogy ősrégi már, de pl. az applikációk alapvető funkcióit hadd használhassam már ha akarom. Pl. az nem járja, hogy a Burger King appot nem tudom telepiteni, holott semmi extra funkció nincs benne csak kuponok.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) Shyciii válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem csak funkciókban más az új rendszer a régihez képest. Az API-k is sokat változtak, épp ezért nem kopmpatibilis. Az pedig nonszensz, hogy valaki elvárja, hogy egy frissített app, ami halad a korral, az működjön egy 100 éves rendszeren.

(#13) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Tudom ezért most leugatjátok a fejemet, ahogy teszik azt szerte a weben, de továbbra is azt mondom, hogy szigorúan szankcionálnia kellene a Google-nek minden gyártót, ami az arra alkalmas készülékeit nem frissíti max. egy hónapon belül az új verziókra és minden szolgáltatót, ami az elkészült frissítés elérhetővé tételét akárcsak egy nappal is késlelteti.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) csibor


csibor
őstag

Lg most még megdobja a részesdést 6-ra. Most jön, jött a Marshmallow Leon, Spirit-re. Pedig rájuk nem lehet ráfogni a csúcsmobil kifejezést :)

(#15) Hopkins95 válasza Shyciii (#12) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na jó, talán tényleg sokat akarok...

(#13) lordfreyr +1 ez szerintem is egy jó megoldás lenne! Támogatom!!! :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) moleculez


moleculez
veterán

És már a nyakunkon az "N". (Sőt nexus tulajok már használják konkrétan)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) PrometheusX válasza moleculez (#16) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Még közel sem annyira tökéletes az N, mondjuk az elmúlt időszak alatt lényegesebben jobb lett. :)

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen, a számokat annak a tükrében lehetne rendesen értékelni, hogy hány százalék váltott, azok közül aki hivatalosan már válthatott is és normális frissítést is kapott. Globálisan nagyjából azt mutatja ez a statisztika, hogy milyen a telefonok megoszlása nagyjából évjáratok szerint.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) pampika válasza Hopkins95 (#15) üzenetére


pampika
őstag

A rendszer frissítések kényszerítése a gyártók és szolgáltatók felé a google sara. Jó lenne szankció, de nem túl valószínű. Google legutóbbi elgondolása szerint, majd karbantart egy listát a gyártók frissítési hajlandóságáról. Bár ettől nem hiszem, h sok dolog változna...

Másik dolog az appok. Ha a fejlesztő nem teszi visszafelé kompatibilissá, az nem a google sara. Ennek persze több oka is lehet. Egyrészt az újabb szenzorok, rendszer képességek fizikai/sdk szinten csak adott verziótól elérhető.
Másrészt ha túl sok verzióra kell optimalizálni, az sok munka. A fejlesztő szemszögéből nézve nem feltétlenül éri még támogatni egy pár % részesedéssel bíró verziót, hisz nincs arányban a használatból eredő haszna és a fejlesztési ráfordítás.
Nyilván, ez a lehetőség sok dologtól függ, az említett Burger king kuponos app esélyesen nem használ olyan dolgokat, amihez feltétlenül kell a legfrissebb rendszer, de mivel nem ismerjük a kódot, így ezt nehéz megítélni.

(#20) sziklaik


sziklaik
csendes tag

Nem értem, miért akarják sokan állandóan a legújabb androidra frissíteni a telefonjukat. Mitől jobb az újabb verzió? Több ramot használ? Vagy több korlátozás van benne? Azokat meg végképp nem értem, akik azért cserélik le a telefonjukat, mert nem jött ki rá a legújabb android. Meghaladja az intelligenciájukat egy custom rom felrakása, vagy mi?

(#21) PowerBuldog válasza sziklaik (#20) üzenetére


PowerBuldog
veterán

samsungnál pl ugrik custom rommal a garancia a KNOX miatt.
napokban frissítettem az S4-em 6.0-ra, mert már tovább nem frissíti hivatalosan a Samsung. gyorsabb, és kevesebbet is eszik

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#22) Hopkins95 válasza pampika (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

:R Igaz, inkább tényleg előre kellene haladni és minden korábbi készüléket frissíteni a legújabb verzióra, s akkor a fejlesztőknek is sokkal könnyebb dolguk lesz az optimalizációval.

Ha meg nincs új verzió, akkor pedig marad a főzött rom, én csak azért nem kezdtem neki, mert kb. 1 hónapot kibírok igy a telefonnal ahogy van, aztán úgyis lesz helyette másik.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) ben5001 válasza sziklaik (#20) üzenetére


ben5001
tag

1. Mert az újabb verziók egy-két-sok olyan újítást tartalmaznak, ami fontos/érdekes lehet a felhasználó számára, de "Ja, bocs, te ezt nem kapod meg, mert nekünk az az érdekünk, hogy ha vezeték név szerint szeretnéd sorba rendezni a névjegyeidet, és ezt csak az új rendszer tudja, akkor vegyél 10-100-1000 csillió fabatkáért új telefont, különben leszarunk toronymagasról!"

2. Nem mindenki hajlandó/tud custom romot telepíteni, a garanciavesztést kockáztatva

3. Elég sok custom rom van, amin "not working: ez meg az meg amaz meg még az is"...

Amúgy tényleg: a sok hülye paraszt a hibás, hogy nincs még fenn a soktízezer forintos, fél éves telefonján a legfrissebb Android verzió custom rom formában ...

[ Szerkesztve ]

(#24) Obyboy válasza Rickazoid (#13) üzenetére


Obyboy
addikt

Mivel a legelterjedtebb gyártók módosítanak legtöbbet a Droidon és pont ezek a gyártók jönnek havonta legalább egy új készülékkel így sajnos irreálisan nagy energiát kellene fektetniük az összes készülék frissítésébe. Tehát ez a szankcionálás szerintem nem megoldható. Viszont azt szerintem meg tudnák oldani, hogy ha a gyártó már tovább nem fejlesz egy adott készülékre akkor OTA jönne egy frissítés amit ha a júzer elfogad akkor lemond a gyártói ilyen olyan fícsörökről és fel tudna frissíteni a legfrissebb Stock Droidra esetleg egy CM-re.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#25) ben5001 válasza Obyboy (#24) üzenetére


ben5001
tag

Pontosan ezt a megoldást hiányolom én is. Miért nem tehetem fel - valamilyen ésszerű korlátozással pesze, mondjuk 3 éves készülékre ne akarjak feltétlenül 'N'-et telepíteni - azt a verziót, amit szeretnék, ha
- a telefon hardware-e amúgy megfelel a követelményeknek
- elfogadom, hogy a gyártó-specifikus tartalmak nem lesznek benne. (pl. Stamina)

[ Szerkesztve ]

(#26) Ricardo válasza ben5001 (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert akkor nem veszel új telefont. :U

(#27) kekegsm


kekegsm
őstag

Szerintem maga a frissítés elvi része a hibás. Miért a gyártóknak kell a romot kiköhögni? Miért nem készül egy telepítő az Androidból, amit feltelepítesz egy PC-re, arra rádugod a telefont, a szoftver beazonosítja a hardverkomponenseket, mire is van szüksége, te kiválasztod a nyelvet, nyomsz egy OK-ot, majd negyed óra csíknézés után használod az új rendszert?

Sajnos én jártam úgy drága telefonnal, hogy a custom rom frissítés után tégla lett. És hiába írtam a rom készítőjének, csak egy "sorry, error in the rom"-al letudta.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#28) DeathAdder válasza kekegsm (#27) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mert bele vannak erőszakolva a gyártók szarságai, a sok bloatware app, elcsúfított ui etc..

Mennyivel jobb volna az élet ha minden készülék GPE rom kompatibilis lenne :))

(#29) Obyboy válasza DeathAdder (#28) üzenetére


Obyboy
addikt

"Mennyivel jobb volna az élet ha minden készülék GPE rom kompatibilis lenne" Remélem egyszer ezt is megéljük. :DDD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30) pampika válasza ben5001 (#25) üzenetére


pampika
őstag

sajnos hiába szeded le az aosp romot a google-től, nem sokra mész vele az adott modell driverei nélkül. és nem csak a stamina módról van szó, hanem mint egy kibelezett windows: működne a rendszer, ha tudna kommunikálni az egérrel, usb-vel, monitorral...ezért kellenek hozzá a driverek, amit viszont nem nagyon szokás kiadni a gyártók részéről :(

én azt tudnám elképzelni, hogy futna az aosp a telefonon amihez a gyártó adja a drivereket. ekkor van egy működő, szűz androidod. onnantól a gyártó rakhat rá plusz progit (ami miatt amúgyis csak mindenki húzza a száját), de az alaprendszert a gugli tudja frissíteni és nem függünk a gyártóktól.

a cm-től úgyszint nem lehet elvárni, hogy a gyártó helyett támogassanak több ezer fajta típust puszta jófejségből, éveken keresztül, mert így is rengeteg munkát ölnek bele, önkéntesen.

@mindenkinek
fentebb is írta vki, hogy jönnek újítások, etc a rendszerbe.
és jönnek bizony a biztonsági frissítések is havonta. és ezeket a főzött romok általában max 1 hónapos lemaradással, de jellemzően totál aktuálisan hozzák az adott romba. egy régebbi rendszer ilyen szempontból nem hetekkel, hanem évekkel van lemaradva. persze lehet mondani, hogy 'kit érdekelnek pont az én adataim, meg úgyse lesz velem sose ilyen. hja. aztán ha mégis, akkor gondold végig, mi mindent tárolsz a telefonon és mihez van beállítva a telefonon hozzáférés. email, regisztrált oldalak, kártya adatok. és akkor még mindig csak egy átlagos ember dolgairól van szó, nem egy kiemelten fontos ember nagyon bizalmas dolgairól.

(#31) PrometheusX válasza PowerBuldog (#21) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Tipikus példa a Samsung-féle "vegyél új telefont ha új Androidot akarsz" eljárásra.

(#32) drfedayn válasza Ricardo (#5) üzenetére


drfedayn
tag

Majd jön a "szégyenfal"

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#33) Dr.FantastiK válasza jacis (#1) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

regi ketyerere nem joo az uj /legujabb rendszer ! mert Lassitja nemkicsit !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#34) edward2


edward2
addikt

Aha. A frissítést kényszerítőktől kérdezem:

Tehát akkor egy gyártó hány évre visszamenőleg támogassa a telefonját? 100? Akkor a 100. év végére 3 csilliárd készüléket támogasson? Ti hol éltek? Szerintetek a hardver igény közben nem növekedett? Meg egy 50 ezer forintos telefonnak minek kéne akármennyi szoftveres támogatás. Olcsót vettél az ezzel a rendszerrel jött viszlát. A WinXP-s laptopod se frissíti fel az MS csak mert miért ne.

Amúgy annyira túl van értékelve ez az idióta frissítési láz... engem soha sem érdekelt verhetem-e az epéniszem hogy mi van írva a telefon státuszába. Az appok működnek így is úgy is. Netezni telefonálni csetelni tudsz akkor mi hiányzik? Valaki magyarázza már el.

(#35) Hopkins95 válasza edward2 (#34) üzenetére


Hopkins95
addikt

Olvass vissza az elejére, pont az a baj hogy az új appok a régi rendszeren már nem működnek...
Azt, hogy a gyártó visszamenőleg meddig támogassa a készülékeket, a Google-nak kellene kitalálni, ott nyilván okosabb emberek ülnek tőlünk...
A baj az, hogy a Google erre magasról tesz, s meg sem próbál a gyártóknál közbenjárni az ügyben.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) pampika válasza edward2 (#34) üzenetére


pampika
őstag

tőmondatokban:
- biztonsági frissítéseket fentebb kifejtettem
- nem csak epénisz növelésre jó egy biztonsági/funkcionális frissítés
- 2 éves szerződéssel vesznek kb legtöbben telefont, de van, aki ennyi idő alatt 1 frissítést se kap. vagy ha kap is, néha ront a telefon használhatóságán. akkor ő rohaggyon meg, szenvedje végig a 2 évet és aztán vegyen 200-ért telefont, hogy használhatót kapjon? ezt se nevezném feltétlenül jó hozzáállásnak...
- nem egy droid verzió jött ki úgy, hogy kisebb volt a hw igénye, mint az elődnek. akkor miért is lenne annyira kivitelezhetetlen?
- szifonék elég másképp működnek, de ált. 1-2 főverzió frissítést megkapnak a készülékeik úgy, h használhatóak maradnék még. utána kezd a teljesítmény rovására menni már...itt néha egy modell a nem főverzió frissítést se kapja meg
- és h ne csak 50k-s telefonokról beszéljünk: samsung s4 mini, vatta új. nincs agyon telepítve, gyári minden és 2 hónap után vágnám földhöz, mert úgy laggol. és 130-ba fájt megjelenés után pár hónappal. nem volt olcsó, nem is alsó kat. és mégsem kaptam vmi hajdenagy prémium élményt...ez lenne a követendő?

[ Szerkesztve ]

(#37) hargitomi


hargitomi
tag

Motorola Defy-mmel tartom azt a 0,1 %-t stabilan, soha nem fogunk eltűnni onnan... :D

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#38) Ku'leth válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


Ku'leth
tag

Arra már ezer éve kijött a hivatalos 4.0.4 .

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#39) edward2 válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


edward2
addikt

Izé mennyire régi rendszeren. 6 évnyi androidos tapasztalattal a hátam mögött még egyszer nem futottam bele ilyen problémába és egyik telefonom se volt update bajnok.

De ezt fejtegettem, hogy nem könnyű ezt kitalálni mivel hardverileg iszonyatosan széles a paletta. Vagy mégis, hogy kéne ennek működnie? Tehát egy 50 ezres telefonra rábuherálnak ma egy 5.0-át miért kéne ezt a gyártónak jövőre frissíteni. Minek? Ha te 2 éves előfizura ilyen telót vettél akkor így jártál. Ilyen az élet. Annyi a támogatás amennyi pénzt elköltesz.

(#36) pampika
-biztonsági frissítés: kicsit túl van lihegve az ügy. Mind windowson mind androidon stb.

-hát bizony ha alsó kategóriás telefont veszel 2 év hűségre mégis mire számítasz? Vagy szerinted a suzuki swift 1.0-ba is minimum bőr sport ülés jár? Ilyen az élet.

-azért kivitelezhetetlen mert erőforrást igényel a gyártótól. Én megértem a gyártókat, hogy egy közép/alsó kategóriás telefonra nem hajlandó rátenni x fejlesztő mérnököt... miért nem? Mert alapból nem olyan profitja volt a telfonon ami miatt ez megérné.

-iphone-t ne keverjük ide. Ha ennyire fáj, hogy az "about phone"-ban nem 6.0 van írva androidon ez is megoldható pillanatok alatt roottal. Kb ilyen sokszor egy iphone "frissítés"

-S4 mini: sajnálom, hogy rossz telefont választottál. Akkor az egész android világ rossz, mert te megvettél valamit ami nem működik jól. Logikus.

(#40) Cathulhu válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

1. Az android visszafele kompatibilis, rengeteg deprecated funkció elérhető még benne, pont azért, hogy az ezer éves programok is futhassanak az új verziókon.
2. Ami neked gond, azok az appok, és nem az android. Ha egy appfejlesztő új APIt kíván használni, ami nem elérhető a régi androidon, akkor az nem is fog futni. Azt meg nem lehet elvárni, hogy 1.5ös androidra buildeljen mindenki, hogy az összes készüléken fusson és akkor az új verzióknak se lenne sok értelme. Win95 se futtatja a Win10es appokat, csak ott már visszafele se igazán működik.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) Hobbbyt válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Bocsi, de az Xperia mini Pro-ra van hivatalos ICS (4.0).. szóval egyéni szociális döntésed, hogy te 2.3.4-en maradtál és emiatt nem tudsz használni bizonyos appokat..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#42) Ku'leth válasza edward2 (#39) üzenetére


Ku'leth
tag

Szerintem gondold ezt újra.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#43) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Feldobtam én is a Marsot tegnap. Eddig minden ok.

(#44) Tomi_Ohl válasza Hopkins95 (#22) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Pedig 4.4-et nagyon jól viszi a telefon, érdemes lett volna tenni egy próbát. Nálam most 6.0 van fent tesztre (igen, 5 éves telefonon!). Ezen már látszik, hogy nem az igazi, de ebben nagy szerepe van a tetű lassú SD-mnek (mivel marshmallownál ezeken a régi Xperiákon minden adat az SD-n van).

Hobbbyt az az ICS sem egy leányálom :)
Na meg az is négy és fél éves rendszer, az sincs már rendesen támogatva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#45) zseko válasza EndR (#6) üzenetére


zseko
veterán

Pedig bizony szól, hogy bukom minden rajta lévő adatot, mert formázni fogja a kártyát, és máshol nem lesz használható, vagy választhatom a szokásos opciót. Igaz nem tudom milyen telefonod van, én egy S4-et frissítettem fel aosp 6.0.1-re, és ezzel kezdte rendszerindítás után. Nem is kapcsoltam be.

(#34) edward2: Három. Google által kényszerítve. Legalábbis ami a biztonsági frissítéseket illeti, azoknál mindenképpen. És akkor talán nem is fosnák kifelé ennyire az új telefonokat a gyártók. Növekvő hardver igény? A 3 éves S4-emet frissítettem fel ~másfél hete aosp 6.0.1-re, nem bírok betelni vele, nem hogy gyors, sokkal gyorsabb, mint bármikor is volt. A futó appok ablakát 35 appal is vajsimán görgeti, a váltás pillanatok alatt, szinte gondolkodás nélkül megvan. El is vetettem új telefon vásárlását, annyival jobb.
Persze ez a 3 év csak akkor működne, ha mint írták már mások is, a gyártók nem szemetelhetnék tele a rendszert mindenféle saját bloatware programmal, hanem kötelezően külön telepíthetőek/letörölhetőek lennének, és a google-tól jönnének a rendszerfrissítések.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#46) fairi


fairi
addikt

Én most gonoszul rontom a statisztikát, már vagy hete android 2.3.5 használó telefon van napi használatban. ;] ;]
meglepően fürge,ahhoz képest milyen környezetben kell működnie.Messze az optimálistól. :K

(#47) Puma K


Puma K
veterán

Eddigi saját tapasztalataim alapján nem tartoznék önszántamból az Androidot (4.4.4) használó emberek közé.

Két éve kaptam céges telefonként egy Samsung S3 LTE (2GB RAM) telefont.
Ha csak a használhatóságot veszem figyelembe akkor igencsak szomorú a helyzet és ez mintha romlott volna egyre jobban az appok és droid frissítése során.

A Google saját(!) appjai: Google Drive, Google Dokumentumok, Google Táblázatok, lassúak, akadoznak, várakoznak vagy kifagynak.

Volt idő amikor ha egy app kifagyott, azt érzékelte a OS/telefon is és jött a hibabejelentési lehetőség akkor szépen leírtam mit hogy használtam a fagyás előtt.
Ekkor még mindent frissítettem ha volt OS/appból újabb hogy hátha jobb lesz. De csak rosszabbodott aztán végül semmilyen leírást sem küldtem nekik és az OS/appok frissítésével is felhagytam.

Most ott tartok, hogy a telefont munkakezdés előtt újraindítom biztos ami biztos alapon.
De még így is néha kénytelen vagyok újraindítani 2-3 alkalommal a 8óra alatt aztán ideig-óráig működik, mert a várakozás, az előzőleg futtatott appok bezárása, RAM ürítés és újbóli megnyitása sem segít... csak az újraindítás.

A telefon nincs szét telepítve, csak a Lagdroid és a rajta lévő appok frissültek az idők folyamán.
Munkám során a telefonnal fotózok (gyári app), sok email-t küldök-fogadok (gyári E-mail app), gyakran és sokat telefonálok (gyári app), időzítőt használok (gyári app), táblázatokat kezelek (gyári app), internetezek 2-4 lappal (Firefox app).

Ha már rátettek egy baromi nagy kijelzőt, és teletömték mindenféle funkcióval a telefont akkor azok működjenek már rendesen bármiféle buhera meg sütögetés nélkül...
Kollégám, akinek szintén van céges telefonja néha inkább a saját iPhone 5-ös telefonját használja munkára és a céges androidos teló meg csak autóban lévő fejegységgel BT-n összekapcsolt zenelejátszó és hotspot... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48) fairi válasza jacis (#1) üzenetére


fairi
addikt

Én is beleütköztem ebbe a hibába de szerencsére a megoldás neten még van régi apk működő linkjei így azokat kell beszerezni. Máskülönben egy régi rom marketje
(market, nem google play) is működik és képes találni jó apk-kat online is.
2.3 meglepően jól használható (szinte 100%)még mindig, valódi baj ez alatt van.
1.6 kétleném hogy használható lenne, ám ha ember körbenéz a neten még rá is van jó applikációk.lehet kíváncsiságból szerzek egy ilyen telót és megpróbálom fullos használhatóvá telepíteni.

pl egy windows mobile 6.5 teljes mértékbe hallott,de egy symbian s60v5 is totál K.O., ha online dolgok jönnek szóba.

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

Fizetős frissítéseket egy árkategórián és/vagy hardveren felül. (Note 3, LG G2, S4, Z1.)
Aki meg olcsó telefonokat akar, az évente vesz valamit 10-30 ezer között. (Pl Voda Prime sorozat.)

(#50) fairi válasza Puma K (#47) üzenetére


fairi
addikt

Pont ez a baj. Frissített appok egy hely és erőforrás igényesek.
Elég nézni a facebook idők folyamán csak hízik és egyre több ramot zabál.

Egy friss appot felteszel egy régebbi készülékre nem is kell 7 évesnek lenni elég ha csak 3 vagy 4 éves, megzabálja az összes ramot,tárhelyet és megállás nélkül fog akadni.

S3-ra nem fognak optimalizálni, a legfrissebb app ilyen régi telón nem fog jól működni,hirtelen túl sok proci időt kér vagy sok ramot és akadás akadás hátán lesz.

Egy telefon 2 évig lehet appokat tenni utána a legfrisebbek lassítják és használhatatlanná teszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.