Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nyilvan, a CORSAIR tapok a legjobb minoseguek ! :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) KYZRR válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


KYZRR
őstag

Már nem 2012-t írunk.. :N
Mellesleg, a Corsair csak OEM beszállítótól rendel tápokat, ők csak a ventit, és a külsőt dobják rá.

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#3) twollah1976 válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Lehet, hogy minőségiek, ettől függetlenül a TX 650 V2 ventilátora gyárilag zajos.
A Corsair fórumán sokan panaszkodtak a hangjára.
Nekem is zajos, percekig hallgatóztam a gépházban, mire kiderült, hogy a tápegység ventilátora a ludas.
A másik Corsair VX450 tápom ventilátora meg se mukkan olyan csendes.
Ez után elég nagy csalódás volt a TX 650 V2.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Helyes 7-rol 10 evre :K Kovetendo pelda lenne ez !

(#5) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Jól kezdődik a hét, AX1200i tápom van :C

(#6) Retekegér válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És ez a megállapítás melyik belsőre vonatkozik?

<< Heimdal >>

(#7) thomeef válasza twollah1976 (#3) üzenetére


thomeef
őstag

Ventik terén tényleg jó lenne leszokni a 2 év alatt szarrá csapágyasodó Yate-Loon ventikről, főleg az AX, HX szériában. De ettől eltekintve ezeknél nem nagyon van komolyabb minőség. (HX, AX szériáról beszélek)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#8) Graphics válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyilván ehhez semmi koze a Corsairnek.

Oemtol veszik... Kattogo GS-re vagy a melegedo HX-k? Megvan? :U

Soorolom

Seasonic / vmikor volt ilyen is náluk../ CWT, Great Wall /hányás/ Chicony Power / hányás../
Flextronics, melyikre gondoltál.?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) twollah1976 válasza thomeef (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Már az első bekapcsolástól kezdve morgott a ventilátor.

Garanciában nem tudod cseréltetni, mert a bolt csak a vállát vonogatja, ventilátor morgásra nincs garancia, csere.
Esetleg ha jó fejek, levásárolhatod az árát, de az már nem Corsair vagy az a típus amit eredetileg szeretett volna az ember.

Kicseréled a ventilátort és ugrott a garancia.

Megtanulsz vele együtt élni.

Esetleg eladod és reménykedsz benne, hogy a vásárlót nem zavarja a morgás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Sebestyen01 válasza Graphics (#8) üzenetére


Sebestyen01
őstag

RMi szeria CWT belsos, tudnak ok normalisat is gyartani ha azt keri az ugyfel, mondjuk meg is latszik az arcedulan! :K

(#11) Graphics válasza Sebestyen01 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azzal nincs is bajom, de a Corsair a PC iparág Samsungja... Sokszor a névért többet kérnek ..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) TeeBee73 válasza thomeef (#7) üzenetére


TeeBee73
addikt

HX650-em van, 7 év garival vettem 2 éve. Kezdjek aggódni?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13) Graphics válasza TeeBee73 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kár szerintem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Sebestyen01 válasza Graphics (#11) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Teny hogy utanna kell nezni rendesen milyen a belso, mert a markanev nem egyenlo azzal hogy belul egy jol megepitett cuccot vesz az ember! :K

xRagna:
Azt tegyuk hozza hogy a gs szeria nem is a minoseget hivatott mutatni, ha nem az olcsosagot!

[ Szerkesztve ]

(#15) #52815360


#52815360
törölt tag

Nekem egy félpassziv GS700 van, na de mikor beindul a venti rajta, mint a repülőtéren a repülőgép motorja :DD

(#16) lezso6 válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

DRAM-ból is ők a legjobbak! :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) #72042496 válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem egy HX 450-em volt tőlük, az tényleg az egyik legjobb táp volt akkor; ha jól tudom, Seasonic belsővel. A következő tápom már egy 400-as Seasonic Platinum Fanless lett. Szívesen vettem volna Corsair-t is, de ahogy láttam, 4-500 watt körül az összes termékük egy alsóbb ligában focizik.

A kisebbekről úgy általában is elég ellentmondásos dolgokat írnak (magyarul, hogy hulladékok :) ), így én biztos nem jelenteném ki, hogy a Corsair tápok a legjobb minőségűek. Esetleg azt, hogy a legnagyobbak a felsőkategóriában versenyképesek.

Ez a döntés viszont örvendetes.

[ Szerkesztve ]

(#18) shiftac válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


shiftac
aktív tag

Szerintem a Seasonic tápok jobb minőségűek, de felsőbb kategóriába a Corsair is minőségi belsőt rendel a tápjaira, amikre mer 10 év garit vállalni. EVGA-nak is vannak tápjai 10 év garival például.

Az viszont mindenképpen korrekt tőlük, hogy azok is megkapják a kiterjesztett garanciát, akik korábban vettek az említett Corsair tápok közül.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#19) Dr.FantastiK válasza #72042496 (#17) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nekem is egy HX1000 szolgal kifogastalanul 2009 ota !! :C :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) Graphics válasza Dr.FantastiK (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Új korában se volt egy kiugróan ajánlat a HX1000-es... Teszteken jól szerepelt, de túlárazott volt a CWT belsőhöz képest.

De azért elolvastad amit írtunk.. Remélem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) velod válasza #72042496 (#17) üzenetére


velod
csendes tag

Fanless táp szerintem nem szerencsés. Nagyon jó az, ha van egy minimális légmozgás az elektromos komponensek közt. Alaplapi mosfeteknek is kifejezetten használ egy kis szellő, a táp sincs másképp ezzel.

(#22) #72042496 válasza velod (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van némi légmozgás, nem teljesen passzív a gép. Nem is úgy indultam neki, hogy passzív tápot veszek, de aztán mégis a Seasonic lett a befutó.

(#23) Eclips21


Eclips21
őstag

Azt mondja mar meg valaki ha veszek egy tapot 2 max 3 ev garit ad ra egy bolt, de a dobozan ott ordit a felirat hogy 5 ev garancia. Akkor pl 4ev elteltevel kihez kell fordulni?

(#24) lezso6 válasza velod (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az első fanless tápokkal voltak gondok, de újabbak, főleg seasonicok igen jók, nekem is az van. Légmozgás persze nem árt, de magukban is elmennek, ha a meleg levegőnek van útja felfelé elszállni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) velod válasza lezso6 (#24) üzenetére


velod
csendes tag

Vagy nyomod a házba a levegőt elől és onnan megy a tápon meg egyéb nyílásokon kifelé. Csak alsó tápos házba inkább ne, mert az nagyon elszigeteli a tápot.
Hogy elmegy? Biztos. Hogy nem tesz jót neki az is. 5 évet el fog menni, tízet már sokkal kevésbé esélyes.

Kedvenceim a pörkölt tápok amikben egyszercsak megállt a venti, de mennek tovább. Vállalhatatlanul barnára ég a PCB bennük. Nyilván, nem ilyen üzemre voltak tervezve, de illusztrációnak jó :)

(#26) lezso6 válasza velod (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezeknél, ha ~50°C (!) felé megy a hőmérséklet, akkor lekapcsolnak. De amúgy is nagyon jó (90+ %) hatásfokuk van, szóval ez kb akkor történik meg, ha valamit nagyon elrontasz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Dr.FantastiK válasza Graphics (#20) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, elolvastam.
de latod mennyi ideje megy nallam !? :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28) SteveK88 válasza Eclips21 (#23) üzenetére


SteveK88
tag

Gyártóval kell felvenned supporton keresztül a kapcsolatot. HX750-em használtan vettem itt aprón 7 év garis volt de lekapcsolgatott, most cseréltettem ki Corsairrel. Nem gatyáztak egyből cserélték. Elküldtem nekik az enyémet, küldtek helyette másikat. DE!!! Kell hozzá nekik számla vagy garilevél a bolttól ahol vetted. Plusz te fizeted a kiviteli költséget. Visszafelé már ők fizetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.