Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

"10 éven múlva" mehet a failblogba, sztem 10 éven belül, nem? :U

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Engem az érdekelne inkább, hogy az 500GB-1TB-os HDD-k ára menjen lejjebb, mert hosszú évek óta van a jelenlegi állóvíz. Átlag felhasználónak egy 120-as SSD mellé nincs is több igénye.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) Jonesy84


Jonesy84
tag

Nagyon reggel van még: "az útiterv alapján 2015-re 100 TB-os merevlemezek is érkezhetnek" Gondolom ez is 2025 akart lenni :)

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Kell is nagyon főleg ha az árakat is sikerül lejebb tornászni.

Gondolok kettőt hogy na most játszok valamit meg nézek valami 3D-set 100GB és ez csak 1 film és egy játék.
Szóval jöhet várjuk.

Bár én a 240GB-os SSD-k 20 k alá beesését jobban várom mint bármi mást :DD

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Victorio


Victorio
aktív tag

Amilyen ütemben fejlődnek a NAND lapkák, 10 év múlva már egyáltalán nem lesz mozgó alkatrészt tartalmazó adattároló. Remélhetőleg.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6) TeeJay


TeeJay
félisten

10TB-os 1tányéros 2fejes asztali vinyó :) hmmm de jó is lenne már most azonnal
laptopba is ugyanennyi csak 2tányérral 4fejjel, illetve 2,5" külső vinyóban is de jól hangozna :R
nekem már csak az nem világos hogy az ilyen HAMR és társainál lesz-e lassulás az adatírás szempontjából a sima PMR-hez képest vagy sem

sanzi89 : megy az majd lefelé hamarosan ha egy kicsit meglódul az SSD eladás, és a VNAND TLC-vel már megfizethető lesz a 250-500gigás SSD akkor biza HDD-ből kiesik az alsóbb szegmens és max a 3-4TB-os példányok fogynak majd akkor biza csökkenthetik majd az áraikat :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) MLaca


MLaca
őstag

10 év múlva
- nem biztos, hogy élünk még
- nem biztos, hogy lesz még élet a Földön
- biztos nem a klasszikus értelemben vett merevlemezek fognak létezni

http://mlzphoto.hu/

(#8) buherton


buherton
őstag

Jaj, de szeretem az ilyen grafikonokat, amiket jól el lehet adni a jó népnek. Majd 2 év múlva még gyorsabban fog nőni a tárkapacitás. Na persze, hiszem ha látom...

Ennyi értelme van a pichartoknak: [link] :DDD

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) kraftxld válasza buherton (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Örök klasszikus a témában az Itanium :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) |DavidWoody| válasza buherton (#8) üzenetére


|DavidWoody|
tag

:C

-woody-

(#11) bsh


bsh
őstag

terabyte/négyzethüvelyk? :U nem terabit?

(#12) liksoft


liksoft
nagyúr

Nagyon szép terv. Sajnos nem látom benne, hogy a mágneses felületet hogyan készítik fel erre a sűrűségre, mart a fej csak egy dolog. Az is érdekelne, hogy a mai fejszerelvényeken már piezzo kiegészítés is van a sávra álláshoz, mert a hagyományos csapágyas megoldás már nem eléggé pontos. Ilyen keskeny sávokat hogyan akarnak majd mechanikusan kezelni. Lehet, hogy elegendő lesz a piezzo kiegészítés, de kérdéses.

A fejlesztések nem álltak meg, mert kívülről nem érzékelhető, de belül sok újítás van az újabb szériás drive-okban. Vannak olyanok, melyeket feleslegesnek tartok, viszont ha a továbblépést is elővesszük, akkor van helyük. Ezek pontosabbá, precízebbé teszik a mechanikát. Vagyis előre mutatóak. Simán el tudom képzelni, hogy jöhet egy ugrás, melynek kiegészítő elemei már a mai "ácsorgó" rendszerekben megjelentek, nem tudunk róla, de tesztelés alatt vannak. Mikorra a kritikus elem (valószínűleg a HAMR fej) elkészül, a precíz környezete már letesztelve várja.

Vagyis a fejlesztést én folyamatában látom a HDD-n belül, de szakmailag túl optimistának érzem a tervet. Talán 2-3 szoros időszorzóval tartható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) vinibali


vinibali
őstag

régóta csak a fizikai harc megy már a lemezes megoldásnál. az ssd felfutása óta mégis találnak még plusz lehetőségeket, csak sajnos nem az olcsósítás oldalán. sokáig már az elérhető maximális tárhelyben sem lesznek erősebbek, aztán mehet a lecsóba az egész kattogós, motorhangos, lassú technológia.
seagate és wd megérdemelnék, látva hogy milyen magasan tartották az árakat éveken keresztül. ezért nem akarja valaki megrúgdosni őket, ahogy a crt kartellezést?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#14) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

A leglassabban fejlődő/csepegtetett összetevője a PCknek..részemről azt várom, mikor kavarja fel az állóvizet valami radikálisan más technológia. Mert ez az ütem kb. nevetséges. 10 éves jóslatoknak meg sok értelme van..ha karácsonyra jönnének a 10+TiBos darabok, az is késő lenne.

(#15) Duree


Duree
veterán

Ez jól hangzik,de erröl az jut eszembe,hogy a 2 ezres évek elején azt jósólták,hogy 2015 körül 10-15GHz-es processzorok lesznek.Na ebböl nem lett semmi.lehet ez is csak egy fantazmagória?

duree54

(#16) Janus27


Janus27
tag

Hát a 8 esetleg 16k-s filmekhez kelleni is fog ekkora tárkapacitás! :) Amelyik film most 1080p/BD50-ben foglal 40-45GB-ot az 16k felbontásban majd lesz 3-4TB! fasza lesz :)

(#17) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Számomra ez azt jelenti, hogy még 10 év múlva sem lesznek hajlandóak a fillérekért kiszórt memórialapkákból a köz számára is megfizethető áron mérni a tárkapacitást... :W

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#18) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

OMG: technika fejlődés... :))

A.

(#19) do3om


do3om
addikt

Meg 10GHz-es intel CPU is van már évek ota :W (persze 1 maggal)

Elég max 2-3 évre előre gondolkozni az talán de csak talán tartalmazhat valós elképzelést.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#20) berVi válasza Victorio (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Hogyne lenne. Csak nem otthon. Cegnel baromi konnyu felelni a storage-et, legyen az akarmekkora... ;) Mondjuk nem lenne gond, ha a user-ek nem olyanok lennenek, mint a horcsogok (i.e. gyujtogeto eletmod, "ki tudja mikor kellhet", stb.).

[ Szerkesztve ]

(#21) flexxx2 válasza Kotomicuki (#17) üzenetére


flexxx2
őstag

Vehetsz használtan ha kicsi kell és jó áron, 160gb most 3k körül van, új 3tb 27k, ezek lesznek akárhány év múlva csak egy 10xes szorzóval.

(#22) HXY


HXY
addikt

30 év múlva pedig jönnek a 100PB-os UUD-k.
Majd emlékezzetek, hogy én megmondtam! :K

(#23) 7time


7time
senior tag

Nekem 10 év múlva nem biztos hogy HDD fog kelleni.

(#24) flashpointer válasza berVi (#20) üzenetére


flashpointer
őstag

Jobb eltenni mintha valakinek megin meg kellene csinalni napok hetek munkajaval:)

(#25) caprine


caprine
aktív tag

Jók ezek a PR előrejelzések, de kb. olyan pontosak mint autóknál a gyártók által megadott fogyasztási értékek.

100TB-hoz már talán a SATA felületet is le kellene a sebessége miatt váltani, persze lehet ahhoz majd a SATA 8 fog passzolni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#26) mzso


mzso
veterán

Inkább azon dolgoznának, hogy párhuzamosan lehessen írni/olvasni az összes sávot egyszerre és akkor fej mozgatás sem kéne.

De lehet mindegy is. Ha szerencsénk van akkor a memória chipes tárolók terén történik egy pár kisebb-nagyobb forradalom és beelőzik a merevlemezeket.

(#27) FollowTheORI válasza sanzi89 (#2) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nemigen lesz olcsóbb, valószínűleg ott van egy olyan határ ahol a minimális munka, anyag stb költség + haszon "torlódási" pont. Inkább várható az hogy az SSD-k olcsóbban átveszik ezt a szerepet, illetve a tárhelyméret olcsóbbá válásával egyre kisebb lesz a különbség fél, 1, 2 TB között és így tovább. :)
Szóval minél nagyobbat veszel annál olcsóbb lesz per GB, így az "optimális" legolcsóbb GB ár fog kúszni felfelé a mérettel.

Most kb a 3-4TB körül van ez, és ez szépen menni fog a 4-5-6TB felé ahogy esik azok ára.

(#25) caprine

No igen itt a sebesség lesz óriási kín már... ma is már egy 4TB lemez fél-egy nap átmásolni meg megformázni. :D
Egy 10TB-os lemez már bőven lehet 1 nap is majd, ha így marad.

SSD lesz a jövő... és most hogy az intel meg a többi gyártó is elkezni majd a 3D nand gyártást talán az olcsóság is eljön előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28) SLYM


SLYM
veterán

szemétre való az egész technológia, olyan lassú, mint a bűn. van itthon 3 lapos meg 1 asztali gép, ebből 1-ben van még HDD, abban, amelyik eladó. 10 év alatt meg csak elviszik :U

[ Szerkesztve ]

(#29) AAAgold


AAAgold
senior tag

Hol vannak azok a kommentek, hogy "minek ez, 100TB adatot egyszerre elbukni nagyon gáz" :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#30) do3om válasza HXY (#22) üzenetére


do3om
addikt

Ezt leírod, pár eszement gondolattal mint pl 60 000 RMP-s lemezek fognak benne forogni, a belső kvantumtérben.
Ez így egy profi előrejelzés ami megérdemli a fenti előrejelzést kitaláló szakembercsapat 10M Dolláros prezentációját.
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#31) bteebi


bteebi
veterán

Jól hangzik, de maradjunk annyiban, hogy majd meglátjuk. A Netburst-öt is 10 GHz-ig akarták skálázni, aztán végül a stock 4 GHz-et se érték el vele :U... (Az más kérdés, hogy LN2-vel 8 GHz fölé is tudták húzni.) Teszem hozzá, 10 év múlva lesz is igény 100 TB-os háttértárakra, mert addigra jobb helyeken már talán 8K felbontású tartalmak is lesznek elérhetőek, de a 4K-nak is bőven kell majd a tárhely és a sávszélesség. A terabájt/négyzethüvelyk pedig valójában terabit/négyzethüvelyk.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) bteebi válasza AAAgold (#29) üzenetére


bteebi
veterán

minek ez, 100TB adatot egyszerre elbukni nagyon gáz

#30: Nekem meg egy olyan hír dereng még pár évvel ezelőttről, hogy olyan HDD-t fejlesztettek (volna), amiben nem pörgették volna, hanem valahogy rezgették volna a tányérokat, és úgy állítólag a sebesség nagyjából a 90000 RPM-es HDD-knek felelt volna meg. Sajnos nem találom sehol, de ha meglesz, belinkelem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) #97716736 válasza buherton (#8) üzenetére


#97716736
törölt tag

;]

(#34) Mándor


Mándor
csendes tag

Nem nagy szám.Az elmúlt 15 évben a HDD-k kapacitása a ~2300-szorosára nőtt.A következő 10 évben meg csak a 25-szörösére fog nőni.

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#35) dealerman


dealerman
senior tag

háztartásba minek ? nem hinném,hogy 150-200gb-nál sokkal nagyobbak lesznek a játékok,filmeket meg elvileg lemezen vesszük ;]

underground techno will never die

(#36) szeksziboj válasza dealerman (#35) üzenetére


szeksziboj
tag

Milyen lemezen? Csak és kizárólag moziban nézünk filmeket :D
Tíz évre előre meg elég értelmetlen tervezgetni a infó szektorban -főleg- , mint ahogy elöttem szólók jól mondják, kb 2-3 év lehet a reális max amíg pl. a jelenleg fejlesztés alatt álló cuccok piacra kerülhetnek, hisz időközben simán jöhet egy új technológia, vagy egy "árvíz" :DDD

(#37) flexxx2 válasza dealerman (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

Erről Bill Gates ugrik be: "640kb ram mindenre elég lesz."

(#38) Dtomka válasza dealerman (#35) üzenetére


Dtomka
veterán

Inkább az SSD k terjednének és az irányba menne a fejlődés, én annak jobban örülnék. De amúgy szép tervek, de pár év múlva kiderül, h mi lett megvalósítva.

Mióta van SSD-m (240 gb és nem sokkal több volt mint 20k) azóta (az 1 TB hdd-t is lecseréltem 3-ra, ennél nagyobbra nem mertem...) a HDD -re másként tekintek :).
SSD-re windows 8.1 telepítés ~5 perc HDD-re ~15.

(#39) macman507


macman507
aktív tag

Olyan adattároló kéne, amin nem "rongálódik" az amit rajta tárol az ember, szóval minden megmaradna legalább 100 évig, kezdésnek jó, hogy csak 100 évente kell átmásolni, vagy valamit kezdeni az adatokkal, nem olvastam végig, lehet erről is volt szó.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#40) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Majd látjuk. Az Intel is anno azt jósolta hogy mostanra már 10GHz-es netburst procik tekernek gépeinkben.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) mzso válasza macman507 (#39) üzenetére


mzso
veterán

Száz évente átmásolni...
Száz év múlva max egy málló sírfelirat marad a létezésedből, és az sem ér semmit.

Az ember által gyűjtögetett adatok meg mennek a kukába amint feldobja a talpát.

De azért lehet ezen aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#42) F34R


F34R
nagyúr

Kar evekkel elore tervezgetni mert addig meg akarmi lehet.

Szeretnem ha mar egy jobb minosegu HDD araban kapnek egy megbizhato, strapabiro SSD-t tarhelyazonos egyezessel.

(#43) #25583896 válasza Dr. Romano (#40) üzenetére


#25583896
törölt tag

És ők csak 6 évet mentek előre...
[link]

(#44) wortz


wortz
tag

Lassul a fejlődés. :(

Amúgy ez volt a kedvenc cikkem. Egy időben magyarul is elérhető volt, jókat röhögtem rajta 2007-8 környékén.

Egy idézet a cikkből:

"One company, Colossal storage, predicts that it will have a 1.2 petabyte hard drive on the market in the next 2-5 years." - Mondom, kb 2007-8-as cikk. "Kicsit" mellélőttek a "jóslatukkal". Segítsetek már ki. Volt már akkor lájk-vadászat?

http://www.infographicsshowcase.com/tag/colossal-storage/

(#45) TeeJay válasza caprine (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

ne aggódj a sebesség nem fog tízszereződni...
laptop vinyónál figyeltem meg hogy a régi 80gigás HDD 50MB körül ír és olvas míg egy mai 1TB-os meg 100MB körül maximum lineáris értékekről beszélek.
tehát a tárhely ennyi év alatt 10-12x nőtt míg a sebesség jó ha duplázódott. egy mai 3,5"-os 7200-as vinyó 1TB-os tányérokkal eléri a 200MB átvitelt a tányér szélén, ha itt megtízszereződik az adatsűrűség akkor is elég lesz még a SATA3 neki mert tuti nem megy a lineáris sebesség 500MB fölé

ráadásul 10év múlva már amúgy sem SATA lesz hanem az SSD-khez hasonló csatlakozó ami már most is M2 illetve újabb társai

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) Dr. Romano válasza #25583896 (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah, így még viccesebb...

Rossz hír azonban hogy agyunk kapacitása nem változik a vinyókkal együtt, marad 80GB. Persze külső hardveres DriveSpace tömörítővel lehet érni ennek a dupláját, de az agykárosodáshoz is vezethet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) GeryFlash válasza mzso (#41) üzenetére


GeryFlash
veterán

Buszon utazom, 5 percre röhögök mint egy idióta, kösz ember :DDD :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) RPZ


RPZ
tag

Lassul a fejlődés? Meg nem lehet előre látni :D?
Ezt a móricka ábrát kotortam elő hirtelen (mindegy, h mennyire pontos, kb jó).
[link]
10 év alatt simán meglesz a 10x-ezés, ez teljesen biztos. Amikor egy technológiából már kisajtolnak mindent, a paradigmák szépen változnak. És ráadásul a technológiai roadmap is szépen megvan. Lehet, hogy lesznek változások közben, de a sokszorozódás elkerülhetetlen.

A Cpu piacon is úgy tűnik, mintha megállt volna az élet, közben összehasonlítottam, és a nyers számítási teljesítmény gyönyörűen hozta az exponenciális jelleget. Pl a 2007 januári Core 2 quad q6600 kb 33Gflop teljesítményű volt, az aktuális intel csoda 2014-ben 354Gflop-os teljesítményű.
Gondolom mindenki ismeri Kurzweil papa ténykedését, ő szépen rávilágított számtalan technológiai területen a sok évtized óta tartó exponenciális fejlődésre. 2020-ra pl. 30-szorosára fog nőni a számítási kapacitásunk.
[link]
Persze adott paradigmák végén szokott lenni ellaposodás a gyorsulásban, ill. vannak fel-le kilengések, de a trend az megállíthatatlan.

SSD-ből pl már holnaptól lehet 86000Ft-ért 1TB-osat vásárolni.
[link]
Mennyi az árszorzó a Hdd-hez képest? Kb. 6x-os. De 344k Ft-ból már össze lehet hozni 4TB-nyit is, ez kb 9x drágább a Hdd-nél.
2012-ben még 20x-os volt (előtte pár évvel meg 500x-os).
[link]
Nem tudom, én itt is látok valamiféle egyértelmű trendet :DD !
És már ki is jött a 8TB-os SSD, de a Sandisk pl. egy-két évente most duplázódást vár az SSD tárkapacitásban.
[link]
[link]
Szóval az irány egyértelmű. Persze a hdd-k előbb utóbb kihalásra ítéltetnek (2025-30 között biztosan), de az exponenciális növekedés a tárkapacitásban is biztos, szóval a 100TB 2025-ben minden valószínűség szerint megvásárolható lesz mai 30 ezer forintnak megfelelő összegért. Lehet, hogy jóval előbb is. Remélem mozgó alkatrész nélküli technológiával.

(#49) Vladi válasza bteebi (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr

10 év múlva tervezek váltani teljesen 1080p-re. Mások az igények. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) mzso válasza GeryFlash (#47) üzenetére


mzso
veterán

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.