Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Nem ebben a helyzetben fognak tömegesen új windows-ra átállni, amikor a régivel is működik a rendszer. Ez most huszadrangú tényező lesz szvsz még egy ideig..

(#2) Kendek válasza CsíkosMókus (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, bezzeg a warezolók most ott csüngnek a rapidshare-on :DDD

<-ƘƘ->

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

Úgyanígy volt XP-vel, Vista-val. Miért lenne Windows 7-el más?
Épelméjű (üzlet)ember nem tesz fel új operációs rendszert SP1-SP2 környékéig.
Ha még okos is, akkor persze inkább soha :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) oO7 válasza sTERNI (#3) üzenetére


oO7
őstag

hát azért ez tájékozottság és a rendszer támogatottságának kérdése... win7-et simán meglehet "kockáztatni" a megjelenése után és nem kell SP1-re várni

"Ha még okos is, akkor persze inkább soha"
Hát az aztán az okos ember aki sose frissíti a rendszert... Sőt az az igazi IT Expert aki a windows updatet is kikapcsolja és azt hírdeti, hogy egy rendszer addig nem rendszer amíg nincs hozzá SP1... grat

[ Szerkesztve ]

(#5) Morden24 válasza sTERNI (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem a Service Pack-okon van a hangsúly.

Egy értelmes cég (ha lát esélyt az új opreációs rendszerrel a munkafolyamatok javulására) már bőven a tesztelői fázisban is megvizsgálja az új cuccot, nem úgy működnek ezek a dolgok, hogy a Józsi felteszi aztán nem megy a vállalati könyvelőapp.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) anulu válasza oO7 (#4) üzenetére


anulu
félisten

nálunk már a beta-t is jópáran használják céges környezetben.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) #06658560 válasza oO7 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

komoly cégnél- értsd 10k+ gép esetén, spec stoftverek használata során- épelméjű cégvezetés amíg nincs baj az OS-sel, s a softverek futnak rajta nem cserélnek. EWgyrésazt minek, másrészt a hatékonyságot rontja bármilyen új verzió bevezetése, plusz pénzkiadás a kompatibilitási tesztek lezavarása.

(#8) attila9988 válasza oO7 (#4) üzenetére


attila9988
őstag

simán meglehet "kockáztatni" a megjelenése után és nem kell SP1-re várni

Ez a kijelentés igaz lehet, tekintve hogy kvázi vista 1.5 -ről van szó, tehát a vista -ban sp2 -re megérett megoldások kapnak helyet a hetes windows -ban is. (pár újdonság azért lesz, hiszen kell valami ami eladja az új rendszert, ám alapjaiban azért mégiscsak egy vista csücsül a hetes szívében..:) )

Ám ettől függetlenül, egy jól működő IT infrastruktúrát nem érdemes megbolygatni csak azért, mert az ms -nek éppen megjelent az új operációs rendszere. Ezért szerintem egyáltalán nem rossz arány az, amit a cikkben említenek.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) FTeR válasza #06658560 (#7) üzenetére


FTeR
addikt

ez nem épelméjűség, hanem előrelátás kérdése. minél tovább húzzák, annál fájdalmasabb lesz az átállás.
most volt vmi tanulmány, h egy 3-4 éves gépet +1 évig karbantartani ugyanannyiba kerül, mint megvenni egy újat és azt +1 évig karbantartani.
(és ebben nincsenek benne, az új rendszer egyéb előnyei)

(#10) Morden24 válasza attila9988 (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezért szerintem egyáltalán nem rossz arány az, amit a cikkben említenek.

Szerintem sem. Kíváncsi lennék azért a gépparkok méretére is (meg egy 1100-as amcsi mintát semmiképpen nem kell globálisan kezelni), de az egy éven belüli ~40%-os átállás az rohadt jó arány.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) bobsys válasza #06658560 (#7) üzenetére


bobsys
addikt

20k+ user osszesen es ezerrel megy a teszteles tobb szaz userrel, kulon belso w7 portal, feedbackel, rendes dokumentacioval
nincs baj a mostani os-el csak annyi hogy regi, a win7 meg ugyanugy elfut a vasakon (3ghz HT proci 2 giga ram)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12) floatr válasza FTeR (#9) üzenetére


floatr
veterán

Jaj, meg ne egyed már az ilyen tanulmányokat, basszus. Annyira lerí róla, hogy szponzorált tanulmány.

Józan paraszti ésszel belegondolva sem lesz "forradalmi" átállás, egyszerűen csak a géppark öregedő szutykait kiváltó új gépekre valószínűleg a w7 fog kerülni

(#13) FTeR válasza floatr (#12) üzenetére


FTeR
addikt

amit írtam, arra írtam, h a pajtás szerint addig kell húzni a régi rendszerrel, míg ki nem rohad.
az, h milyen ütemben állnak át az erősen felépítés kérdése. sztem egy homogén rendszert egyszerűbb fenttartani, így nem éri meg elaprózni az átállást.

(#14) bobsys válasza floatr (#12) üzenetére


bobsys
addikt

nalunk most volt selejtezes, a regi mar nem supportalt brand gepeket (3-4 evesek) szepen eladtak a dolgozoknak olcsoert
nagy multiknal mar tobb ezres nagysagrendu atallasrol van szo ha csak a gepeket cserelik akkor is (igaz, nem mindem multi cserel gepeket ha lejart a garancia)
kivancsi lennek milyen cegek valaszoltak, mert a volume licence pont arrol szol hogy eves fix dij es megkapod az uj os-t, egyeb programokat, tehat a win 7 liszensz semmivel sem kerul tobbe mint a vista, xp satobbi mert tartalmazza az eves dij

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15) floatr válasza bobsys (#14) üzenetére


floatr
veterán

Meg FTeR-nek is

A migrálással kapcsolatban: szvsz egy ütemes, erős egyfrontos migráció azért eléggé megérezhető egy cég életében. Még akkor is ha bérleti-díjas konstrukcióval játszanak. A gépek kirohadását meg nagyjából úgy kell érteni, hogy ameddig megéri toldozni-foldozni, az pedig azért több mint 3-4 év, hacsak nem fujitsu-siemens gépekről van szó :D

A 3-4 évvel kapcsolatban: itt a legnagyobb pénzügyi érv az amortizációs pályaív, és a selejtezés közti mérleg, de még ebben az esetben is megfontolandó h ezen a ponton mennyibe kerül egy munkaállomás/ember átállítása.

(#16) oO7 válasza #06658560 (#7) üzenetére


oO7
őstag

ezzel nincs is semmi gond... ofcourse amíg jó a rendszer addig minek váltani... nem is azt mondtam, hogy ha kijön egy új rendszer akkor arra rögtön vagy előbb váltson át mindenki... nekem csak az a "soha" szócska szúrta a szemem

(#17) Bici


Bici
félisten

Az XP örök! Él, és élni fog! :D

Szóval: Biztos jó a w7, meg a Vista, de ha egy cégnek minden szuperul műxik XP-vel is, akkor miért kellene abba belenyúlni?
Miért drágább nagyot ugrani ritkán, mint gyakrabban kicsiket? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) bobsys válasza floatr (#15) üzenetére


bobsys
addikt

az hogy penzbe kerul en nem vitattam, csak a licence penzbe kerul dolgot, hiszen rengetegen volume licencet hasznalnak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19) #06658560 válasza bobsys (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az miért is baj, hogy régi? Vagy a hatékpnyságon meglátszanak a korlátai? Amennyiben igen, akkor megéri frissíteni, amennyiben nem, akkor most fgelesleges pénzkidobás. A tesztelés pedig kötelező, anélkül épelméjű cégvezetés nem szabad, hogy migráljon. Dolgoztam még 2007-ben is w2k-val, ha auz volt adott helyen a stabil, plusz megbízhatóan használható.

FTeR:karbantartás? A gépet kofigurálni kell, normális helyen az alkalmazott ne barmolhat bele, csak az it-sek, s nincs karbantartási kérdés. Frissítések távolból futtatva azt jól van.

(#20) FTeR válasza #06658560 (#19) üzenetére


FTeR
addikt

a tanulmány a hw-ről szól. ha egy 3-4 áves gépből kihal egy alkatrész pl ram vagy vga, akkor azt már sokkal drágább pótolni, mint egy korszerűben.

(#21) anulu válasza #06658560 (#19) üzenetére


anulu
félisten

supportolunk még partnernél nt4-et + kliensen w95/98-at. olyan is... amire nekik kell, arra megfelel. csak mi tépjük a hajunkat.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) fordfairlane válasza attila9988 (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

...egyáltalán nem rossz arány az, amit a cikkben említenek.

Szerintem sem rossz arány, különösen recesszió idején.

x gon' give it to ya

(#23) floatr válasza fordfairlane (#22) üzenetére


floatr
veterán

Az RC egyelőre még ingyen volt :D

(#24) fordfairlane válasza floatr (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

A béták körüli marketing is jóra sikerült. A megbízható béták, RC-k publikálása jó ötlet volt.

x gon' give it to ya

(#25) Morden24 válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vista-nál sem volt sok gond a pre verziókkal, de fejbevágta az egészet a drivertámogatás, illetve nem-támogatás.
Nekem pl. anno egy olyan egyszerű gondom akadt, mint beüzemelhetetlen hálókártya (tehát no net), illetve no hang (Terratec). Magától értetődően hang és net nélkül annyira én sem erőltettem.
W7-nél sokat dobott a dolgon, hogy gyakorlatilag semmi gond ilyen téren, valamint a gyártók is elég gyorsan megkezdték a dedikált W7-es meghajtók szórásást.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) fordfairlane válasza Morden24 (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez főként a Microsoft hibája, túl sok mindent akart megváltoztatni az XP-hez képest. Először az egészet NET alapokra akarták helyezni, amiatt rengeteget csúsztak. Utána ezt elvetették, majd újraírták a felületet, és a driver modellt is átdolgozták, egyes részeket annyira, pl. az UAA hangkezelő részt, hogy évek teltek el, amíg kijöttek a normális driverek. Másrészt pedig nyilvánvalóan elvétették a hardver trendeket is, amikor arra számítottak, hogy a 2GB ram és a nagy vinyó a legolcsóbb konfigurációknál is alapvető lesz. A Win7-nél már jóval finomabban adagolták az újításokat, pl. a következő generációs fejlesztéseket külön választották a fő "zászlóshajó" termék fejlesztésétől. Látszik, hogy csere történt a fejlesztők főnöki székében.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#27) Morden24 válasza fordfairlane (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Win7-nél már jóval finomabban adagolták az újításokat

Én ezt mondjuk úgy fogalmaznám meg, hogy a Vista kikövezte a Seven-nek a sima utat, hiszen az előbbi által behozott változások megmaradtak, csak volt a piacnak további 3 éve az alkalmazkodáshoz.

Ez főként a Microsoft hibája

Ebben nyilván van igazság, de ha kellett az új modell, akkor kellett. Ez szerintem minimum kettős probléma, mert a kezdeti nehézségek miatt nem terjedt eléggé, ami azt okozta, hogy később is csak nyögvenyelősen támogatták a dolgot. Érdekességképpen mondom, hogy az említett Terratec zajkeltőhöz még 2007. márciusában sem volt normális driver, így kénytelen is voltam megválni tőle.

A lényeg a lényegben, hogy a két fő komponens, a hardvertámogatás és a hardverigény jó reklámot csinált a W7-nek, így megkapta a remek sajtó- és felhasználói visszhangot, pedig akinek nem tetszett a Vista, nem találta eléggé újnak, vagy éppen túl lassú volt a gépén, az magas százalékban ezzel is ugyanott fog tartani.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28) floatr válasza fordfairlane (#24) üzenetére


floatr
veterán

A vírusmarketing is alakul :D

(#29) fordfairlane válasza floatr (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Miért lenne ez vírusmarketing?

x gon' give it to ya

(#30) floatr válasza fordfairlane (#29) üzenetére


floatr
veterán

Ja csak poén. Dajkó Pali kezdte el találgatni h tán csak át akarják téríteni a jónépet az új winre explorerre :)

(#31) fordfairlane válasza floatr (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem egy ilyen marketingakció visszafelé sülhet el. Nem biztos, hogy IE8-ra vált a felhasználó, ha azt látja, hogy kritikus hiba az IE-ben (6-7, XP-n).

x gon' give it to ya

(#32) Pussca


Pussca
csendes tag

Azért ne felejtsétek el, hogy egyik OP rendszer sem örök. Az XP ideje lejárt. Ez tény. A cégek nagyon nagy hányada még XP-t használ és mellette újabb/régebbi verziókat, de az XP toronymagasan vezet. Namármost, a cégek nem a trendet figyelik, hanem a support lehetöségeket. Az XP-n még van néhány évig ,de hamarosan kifut belöle (ahogy a nem céges XP-k már ki is futottak a teljes támogatottság alól). Ugyanakkor egy "normáis" cég legkésöbb 5 évente szinte MINDEN hardvert lecserél, ugyanis leírhatja az adójából. Emellé most tuti meg is fogják lépni azu OS cserét is. Erös a gyanúm, hogy az elkövetkezö 2-3 évben a Win7 el fogja érni azt a szintet, amit ma az XP képvisel, legalábbis vállalati szinten. Ha nem is azonnal, de nagyon rövid idön belül.
A Win7 egy rendkívül stabil és sokoldalú rendszer lett, bár nyilván sok helyen inkább majd a kompatibiliás fog gondot okozni és nem a használhatósága. Azt hiszem az MS végre hosszú idö után bátran "verheti a mellét" ,mert most tényleg letettek vmit az asztalra. :C

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#33) kymco válasza Bici (#17) üzenetére


kymco
veterán

Céges környezetben a hardver csere hoz majd oprendszerváltozást... és mivel a válság miatt a cégek spóroltak ezen, de a hardverek, főleg a maiak nem örök életűek, hamarosan jön a kényszercsere.... amihez új oprendszer dukál...
Eddig azt hittem, hogy betesz a W7-nek a válság, de most úgy látom, hogy a válság miatt késik de nem marad el a csere, sőt mivel már egy éve válság van, és egy éve spórolnak, a megjelenés utáni évben vsz több gépet cserélnek le, mint előtte.... mert hát romlik az a hardver.... és egy 4 éves gép hardvere könnyen kifog rajtunk... nemrég kellett vennem sima DDR memóriát... brutális volt az ára... még jó, hogy kapni...
A melóhelyemen egy-egy hardvermeghibásodásnál már ismerik a mantrát: alaplap processzor, memória csere.... egyedül nem megy...

www.refujvaros.hu

(#34) floatr válasza fordfairlane (#31) üzenetére


floatr
veterán

Én azt vettem észre h az emberek többsége ragaszkodik a megszokásaihoz, és a legkisebb energiabefektetés mellett dönt, ha lépni kell

(#35) Moreecqa válasza floatr (#12) üzenetére


Moreecqa
tag

egyet értek.. Szerintem sem annyira drága a régi HW üzemeltetése... egy teljes HW +SW felújítást nem sok cég engedhet meg magának. Akik meg megtehetnék azok sokkal kukacosabban számolnak. Annak meg nincs értelme, hogy az IT inhomogén legyen, mert annak sok a járulékos költsége.. Szerintem a helyes eljárás: Vasak ütemezett cseréje régi SW környezettel, majd utána jöhet az új oprencer. Természetesen jó sok oktatás kell hogy megelőzze a userek esetében..

(#36) Moreecqa válasza floatr (#34) üzenetére


Moreecqa
tag

De ez normális, nem? Te sem futsz feleslegesen 3 kört... :N

(#37) floatr válasza Moreecqa (#36) üzenetére


floatr
veterán

Ha már a saját köreimre vagy kíváncsi: én már nem win-t használok, a vista leszoktatott erről. Számomra az volt a felesleges kör. Van még egy xp-m vm image-ben, ha specifikusan tesztelni kell vmit, de annyi.

A felkapált directshow exploit meg az egyszerű embereket nem zavarja meg, a kicsit értőbbek max elgondolkodnak az ie8 használatán, a volume licenszesek meg már vistát használnak.

(#38) Moreecqa válasza Pussca (#32) üzenetére


Moreecqa
tag

Nem felejtjük.... Ezért jó vékonykliens... :) Nem is értem minek minden usernek windows.... Kell egy bika terminálszerver és egy terminál... Na jó... a marketingeseknek, meg akik ügyfelekkel foglalkoznak kell word excel... slussz-passz. Szerintem nagy pocsékolás mindenkinek Windows munkaállomást adni.

(#39) Moreecqa válasza anulu (#21) üzenetére


Moreecqa
tag

W95 W98????

És fizetni szoktak a supportért?

(#40) Integra válasza sTERNI (#3) üzenetére


Integra
titán

ez azért nem teljesen így van.
sokkal inkább arról van szó, hogy a nagy, nemzetközi, globális vállalatoknál a teljes átállás megkezdése előtt a layerelés évekbe is telhet, mert annyi belős szoftver van amit tesztelni kell..
arról nem is beszélve, hogy az ms a nagy cégekkel együtt dolgozik és hamarabb fejleszt nekik, mint a mezei végfelhasználóknak, és a primary support is a win7-re fog áthelyeződni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) bobsys válasza Moreecqa (#39) üzenetére


bobsys
addikt

fizetnek, jo sokat
viszont lassu a munka, szar a geppark, a servereknek log a beluk, de nem vesznek semmit
mikozben ha kidobnak a regit akkor lenne uj client,server,os sokkal kevesebb hw maintenance es kevesebbet fizetnenek a supportert, onsite-os nem menne ki minden nap, servereket nem kene egesz nap kalapalni ilyesmik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Közepes cégeknél is sokhelyen Win2000 van főleg magyarországon meg egy kevés Windows Server 2003 azzal bőven elvannak még egy darabig (ezzel nincs is baj). Esetleg az igazgatók, vezetők notiára meg egy két bemutató notira vettek Vista -t és azokra menni fog a Win7 is, a többi embert meg letoják mivel szenvednek :) Legalább van oka mért nem kapnak prémiumot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) Moreecqa válasza bobsys (#41) üzenetére


Moreecqa
tag

Akkor használják még jó sokáig a w95-öket... :D ha fizetnek....

[ Szerkesztve ]

(#44) Bici válasza kymco (#33) üzenetére


Bici
félisten

Azt nem értem, hogy a hardver csere miért teszi szükségessé az új oprendszer bevezetését? (amíg van driver, márpedig van)
Nálunk pl. a mennyiségi licenszel vett XP-ket rakták fel a 3 hete vásárolt új gépekre is, holott a Vistát is küldte már a MS évekkel ezelött.
Semmi haszna nincs a váltásnak nálunk, pedig az összes programunk megy Vista alatt.
De ami jó, azt nem kell elrontani. Valószínűleg a support megszűnése sem fog ezen sokat változtatni, mert tudtommal egy darab alkalommal kellett igénybe venni sok évvel ezelött, de ki is rúgták a rendszergazdát, hogy ennyit nem tudott megoldani. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) zoltanz válasza Moreecqa (#43) üzenetére


zoltanz
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46) Pussca válasza Moreecqa (#38) üzenetére


Pussca
csendes tag

A MS-nak teljesen mindegy, hogy milyen a kliens :C, a vékonyra is kell liszenszet fizetni sztem :F Egyébként meg én is egyetértek. Terminalserver-é a jövö, de persze ez sem mindenhol megoldható.

[ Szerkesztve ]

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#47) gliskard


gliskard
senior tag

itthon is komoly problémát okoznak a kisalkalmazások, amelyeket nem megfelelő módon és elavult eszközökkel fejlesztettek és ezt próbálják toldozgatni. Ami anno win95-alatt jó volt az már elég problémás Vista alatt. A 64bit-es kompatibilitásról már nem is beszélve.
Pici hazánkban majdnem mindegyik számlázó programmal vannak kisebb-nagyobb gondok Vista és ezáltal Win7 alatt. Az egyik azt javasolja Vista esetében, hogy nem a Program Files-ba telepítsük hanem direktben a C: meghajtó gyökerébe, a másik kézi jogosultság változtatást igényel. Biztos, hogy ez a jó megoldás? Persze, tudom, nem akarnak az adott keretrendszerből újabbat vásárolni és esetleg egy részét újra írni az adott kisalkalmazásnak, illetve olyan adatbázis motorokat használnak amelyek szinte ingyen beépíthetnek.
Első körben ezekről a cégekről és programokról kellene egy listát lehozni, melyik miért nem működik rendesen, illetve melyik az amelyikkel nincs probléma.
Amíg ebben a szegmensben ilyen állapotok uralkodnak (és nyugodtak lehetünk ez még sokáig így lesz) addig kis és közép vállalati szinten problémás az átállás, még akkor is ha megvan az anyagi keret. Az XP-nek még egy darabig lesz támogatása, akinek nem kell sem a vista sem a win7 valamelyik szolgáltatása, az nem fog tovább lépni, legfeljebb ha egy adott gép 100%-os cserére szorul és az OEM liszensz miatt új os-t kell vásárolni. Ez sem lenne példa nélküli, mivel itthon is van néhány cég, ahol a win2000/winXP átállás így zajlott 2-3 éven keresztül.
MS-nek lassan stratégiát kell váltatni, a nagy vásárlók mellett az egyéni felhasználók felé kell nyitni, főként árazásban. XP-vel még jó darabig ellesznek céges szinten az emberek, ha majd az office (pénzügyi és stratégiai okok miatt) nem lesz kompatibilis vele, akkor arra sem fognak sokan upgrade-elni. Jelenhetnek meg cikkek, hogy mennyivel drágább üzemben tartani egy régebbi gépet és milyen hosszútávú előnyökkel és hátrányokkal jár a váltás, ez csak kis részben befolyásolják a döntéshozókat. IT oldalról sem indokolt a tovább lépés, mivel egy jól működő és belakott rendszerről kell váltani, ami komoly munka óra mennyiség. Ehhez még jön pluszban a betanítási idő illetve support tevékenység.
SZVSZ elég kevés a váltásra ösztönző indok, ellenben bőven van ellene.
Az MS jó árazással megnyerheti az otthoni felhasználókat ez persze az alacsonyabb értékesítési ár esetében a revenue mértékét kérdésessé teszi. Eddig monopolpozícióban volt a MS, most az OSX a tengerentúlon valós alternatíva és talán már itt az EU-ban is, a google gőzerővel fejleszti a saját operációs rendszerét. Bár alapjaiban nem veszélyezitek a windows uralmat, de hosszú távon átrendezik a piacot...
XP-t életben kellett tartani a netbook szegmensen miatt, nehogy a linux elterjedjen. Most elkövetkező 1-1,5 évben kiderül mennyire fognak a közép és nagy vállalatok váltani win7-re. Ha nem, akkor az MS-en lesz egy belő nyomás a gyenge értékesítések miatt, illetve a hw gyártók részéről az elmaradt eladások miatt. Személy szerint remélem, hogy a win7 lesz az első olyan windows amiből elérhető áron lehet dobozosat vásárolni. Illetve nem az ms kidolgoz egy hasonló támogatási és fejlesztési keret rendszert mint az apple. Bár az sem tökéletes és hiba mentes, de látszólag jó irány.

(#48) Moreecqa válasza Pussca (#46) üzenetére


Moreecqa
tag

No nem csak MS víkonykliens van... S a hangsúly a támogatás minimalizálásán van. Nem a licencdíjon.

(#49) Moreecqa válasza gliskard (#47) üzenetére


Moreecqa
tag

Talán a platform független alkalmazások nem okoznának gondot... :)
Még az APEH is meg tudta iratni az ABEV-et, úgy, hogy amin fut a java azon megy az alkalmazása...

(#50) Moreecqa válasza zoltanz (#45) üzenetére


Moreecqa
tag

Fáj a fejed?

Tessék, kalmopyrin ----> :))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.