Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Feri1977


Feri1977
senior tag

100 tb hdd..minek..? Soha nem másolod tele...és ha igen egyszerre megy a levesbe a rengeteg anyag, amit odáig éveken át rátettél...inkább a biztonság felé mennének, új technológia, más alapú tárolás technika, nem?
:F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#2) shteer válasza Feri1977 (#1) üzenetére


shteer
titán

Nem.

..szerintem jónak tűnik

(#3) Ricardo128 válasza Feri1977 (#1) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Én is soknak gondolom, de mi volt 10-15 éve? Egy 10 gigás vinyó mi mindenre volt elég :DDD Félek én is a jövőtől, hogy nehéz lesz feldolgozni, eközben pedig sok idő az a 10 év. Engem már kikészített az 1 gigás internet is, mi lesz ezután? Egyre jobb, és nagyobb tárhely kapacitást igénylő dolgok jelennek meg, pl.: BluRay, újabb játékok, amikhez már 4-5 olyan merevlemez kellene, ami a 2000-res években 30-40ezer forint volt. Egyébként ha már most vannak 6-8 terrás SSD-k és HDD-k, akkor szerintem a becsült tíz év hányada is elegendő lesz hozzá, hogy megjelenjen az első 100 terrás. Persze nem mindegy, hogy kereskedelmi forgalomban, vagy a NASA-nál :DDD

gölmétcsül ©

(#4) skathy


skathy
csendes tag

Az égősor a legjobb! :DDD

(#5) Tom5


Tom5
addikt

Közben egy jó net mellett elvan az ember 500GB/1TB-al és egy SSD-vel.

(#6) rudi válasza Feri1977 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondok pár példát, ahol már most kihasználható lenne a 100 TB: 24/7 nagyfelbontású képet rögzítő ipari kamerák, adatközpontok, tömörítetlen 4K videóval dolgozó rendszerek. Az átlagemberek digitális fotói és videói az elmúlt 10 éve alatt 10-20-szoros méretűre duzzadtak, további 10 év múlva reális - bár senki számára sem kötelező - lehet a 100 TB-os HDD.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) F34R válasza Feri1977 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Mar nem azert de ha azt nezzuk, hogy most egy jatek egy bluray lemez kapacitassaval bir, akkor nem olyan rengeteg az sem, plussz ugye jon valamikor majd a 4k is.
Elosorban 10TB boven eleg lesz elmenni, mind stabilitas, mind megbizhatosag szinten.

(#8) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Csak nekem tetszik a koktélkeverő gép? Bár gondolom rostos üdítőt meg szénsavast annyira nem szereti.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#9) Ricardo128 válasza Feri1977 (#1) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Csak egy kép, amit a nyáron mentettem le. Lusta voltam megszámolni, de ez valamivel 30 terra fölött lehet :U

gölmétcsül ©

(#10) veector válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


veector
senior tag

:Y

(#11) TK36


TK36
aktív tag

Bale_E nekem is tetszik a Somabar nevű gép, de amit itt leírtak és a méretén, kinézetén lehetne még csiszolni. Azért lehetne benne pl. alap italkínálat választási lehetőség is... .

Az égősor nem semmi. :D
A fejpánthoz tartozó képre nézve elsőre Dolph Lundgren ugrott be, hogy ő szerepel rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Sanchez638 válasza Feri1977 (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Elmúlt 8-10 alkalmi hd tehát 1280x720-as felbontásba kb 15gb ment... Ha ez a felbontás feljebb megy és nyers marad.... Ráadásul ezek pár perces szösszenetek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) sanzi89 válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó, aki archiválni akarja az internetet, annak semmi nem elég. ;]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14) Dhampir válasza Ricardo128 (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

Félek én is a jövőtől, hogy nehéz lesz feldolgozni

Kapálás közben megnyugszik az ember. :D

(#15) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó lehet ez a négyzetes monitor.
csak az a baj vele, hogy nekem nem lenne elég egymás mellé 3 belőle, legalább 4 kéne...
:DDD
(a kör négyszögesítése, avagy vasból könnyűfafelni.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) gerii válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


gerii
addikt

Áhá, megvan az nCore szervere ;]

(#17) macman507


macman507
aktív tag

Az még vajon mindig igaz, hogy 2 T fölött nem ajánlott HDD-t venni, mert könnyebben hibásodik, rövidebb élettartamú stb?

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#18) macman507 válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


macman507
aktív tag

Én is valami ilyesmit akarok egyszer elérni, minden kedvenc filmem otthon, zenék, sorozatok külön-külön mindnek szépen HDD-k :P

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#19) Baryka007 válasza macman507 (#18) üzenetére


Baryka007
őstag

Én ezt pen-driveon akarom megvalósítani... bedugnám a routerembe... és a saját ip címemmel vagy hostommal meg egy porttal a világ bármely pontjáról rátudnék lépni a pen-driveomra... Én egy olyat szeretnék ! :) A gépemen csak windows lenne meg szoftverek, és játékok.... Kép, zene, film, videó, mentések... dokumentumok minden hálózati pen-driveon lenne !

(#20) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Na ilyen vekony es passziv huteses laptopok kellenek, mint a HP Elitebook. Nekem nem hianyzik mar a 2,5" SSD sem, jo lesz az M2.

(#21) Norb€€€ válasza Baryka007 (#19) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Felhőszolgáltatások?

(#22) Agyzuzo válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Respect! :R

Hogy vannak rákötögetve ezek a gépedre? Gondolom 8 alaplap, többi USB?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23) Protezis


Protezis
őstag

Vajon a monitor támogatja a pivot módot? :)

(#24) Phvhun válasza Protezis (#23) üzenetére


Phvhun
őstag

Nagy élmény lenne sarkára állitott négyzeten dolgozni ;]

(#25) Digitalis válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tera. ;) (egyébként én is mindig elírom) :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26) patrik2991


patrik2991
csendes tag

Hát ezt a karácsonyi töltő ez kell XD

Magyarításaim lelőhelye: http://elitemagyaritasok.info

(#27) Ricardo128 válasza Agyzuzo (#22) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Respect bizony, de nem nekem :DDD :N Sajnos.
Ahogy említettem ezt a képet random találtam a neten :))

szerk.: Most olvastam újra el, félreérthető, nem fejeztem ki magam tisztán az ez előző megszólalásomban, még csak azt sem írtam, hogy netről szedtem le, szóval akit félrevezettem azoktól elnézést kérek. :P

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#28) oraihunter válasza Feri1977 (#1) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Teljesen biztonságos ez. Veszel 4 darabot belőle, persze más szériákból, tükrözöd és mindegyiken ugyan azt tárolod. Esetleg egyet felküldesz az űrbe is ha valami nagyobb gebasz még is beütne itt a földön. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#29) slashing válasza Baryka007 (#19) üzenetére


slashing
senior tag

Mi tart vissza? csak egy megfelelő router(lehetőleg olyan ami támogatja a tomato firmware-t, de ez nem feltétel de hasznos tud lenni a komolyabb dolgok miatt) kell hozzá igaz a pen drive lassúsága ilyenkor rögtön kiütközik ezért érdemes mindjárt NAS-ban gondolkozni. A nas-on meg futhat akár egy plex szerver is aztán akkor borítóstól minden információt mutatva lehet böngészni/nézni/hallgatni a világ bármely pontján a képeket videókat zenéket....

(#30) SchumiBácsi

Lehetőleg a majdani 100TB-os HDD is parkoljon ki 8mp-enként, hogy firmware-t kelljen mókolni azokon is de legalább 1millióra menjen fel a garantált fejparkolás :DDD

Egyébként meg baromság azt állítani hogy sosem töltünk meg 100TB-os HDD-t... Amikor belecsöppentem a PC világba még iskolai informatika óra címén lassan 15éve, nagy vonalakban ilyen gépek voltak:
1GB HDD, 8MB RAM, 1MB VGA
Menet közben bejött a polgármesteri hivatalok szériatartozéka a teleház:
4,3GB HDD, 32MB RAM, 4MB VGA
Kicsit később 2002-ben otthonra ilyen gép volt az első:
40GB HDD, 256MB RAM, 64MB VGA

Napjainkban 1TB HDD, 8GB RAM, 2GB VGA, és ez se űrbéli már. Sőt jól látszik hogy mostanság minden "átfordul", ami 10-15éve MB/GB volt az most már GB/TB, szóval nagyjából 1000x-esére nőtt a kapacitás 15év alatt. Ha valami nem szívatja meg a világgazdaságot menet közben ilyen tempóval simán eljön a 100TB-os HDD-k kora, és akkor is csak 100x a növekedés :))

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#31) Phvhun válasza SchumiBácsi (#30) üzenetére


Phvhun
őstag

Teljesen felesleges igazából.

Most pont olyan szinten vannak a dolgok, hogy nem igazán van már hova fejlődni a tárterületnek személyi felhasználásra, minden multimédiás tartalom kényelmesen elfér tökéletes, tömörítetlen változattól megkülönböztethetetlen minőségben. Kivéve mondjuk a profi fotósokat meg videóval dolgozókat, meg ki tudja még kiket, de itt otthoni felhasználásról beszélek, h264 fullhd filmek, mp3 vagy akár flac muzsikáról.

Mondjuk a játékok körében megfigyelhető egy trend hogy elkezdtek igencsak meghízni, abban talán lehet valami fantázia, de azért az mégsem mondható állapotnak hogy a huszonötödik rókabőr call of dutyhoz ne legyen elég egy 1 terás vinyó..

Aki meg csak azért vesz halomra nagy vinyókat hogy minden szir szart öszehordjon, amit úgysem nyit meg 2 év alatt kétszer sem, az meg megérdemli hogy betelik minden és vehet másikat, mint pl az előbb linkelt extrém példa..

(#32) Gyula84 válasza Ricardo128 (#3) üzenetére


Gyula84
veterán

Engem meg még mindig az 1megás net készít ki :W

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#33) |DavidWoody| válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szerintem is lesz ertelme a 100tbnek , a kepre annyit , hogy valoban rengeteg ertelme van 6tb blue ray sorozatot tarolni. Pont egy olyan dolog amit minden nap megnezel. Am gg a setupnak.

-woody-

(#34) nubreed válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Ez saját gép? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35) XmoD


XmoD
aktív tag

az 1:1 monitor munkara instant get.

(#36) Memora


Memora
senior tag

A 100 TB-os HDD 1-2 éven belül kellene, nem 10 év múlva! Vicc :(
10 év múlva (mint azt már egy másik topicban is említették) már remélhetőleg végleg leváltja az SSD a HDD-t. Már most vannak több terrás példányok (azaz ugyanolyan tárolókapacitással rendelkezők, mint a mostani csúcs HDD-k). Már csak az árakat kellene levinni a HDD-k szintjére, de talán már arra sem kell 10 évet várni...
Ahogy folyamatosan fejlődik az SSD-k átviteli sebessége (a SATA3 korlátait levetkőzendő immár legalább két új csatlakozási felülettel ellátott típus is van forgalomban), 10 év múlva remélhetőleg már csak egy rossz emlék lesz a lomha HDD :D

Fancy quote placeholder

(#37) Memora válasza Ricardo128 (#9) üzenetére


Memora
senior tag

:C :C :C
Szép "kis" gyűjtemény, gratula!

Fancy quote placeholder

(#38) Memora válasza Ricardo128 (#27) üzenetére


Memora
senior tag

szerk:

"Respect bizony, de nem nekem :DDD :N Sajnos.
Ahogy említettem ezt a képet random találtam a neten"

Nyugi, az internet rendőrség nem a felhasználókat, hanem a torrent oldalak üzemeltetőit keresi :DDD :DD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#39) Ricardo128 válasza Memora (#38) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

:DD :C

gölmétcsül ©

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.