Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Ejha, le a kalappal...! :K
(Gondolom ezeket le lehet tölteni, és háttérképként fel lehet használni)

(#2) tecsu


tecsu
addikt

Jah, hogy Facebook... az nem igazán jön be. Azt hittem ennél azért komolyabb, mondjuk saját weblap stb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Eseti légtérengedély volt? ;]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez nem hollywood-i film... :C Miért divat az ennyire túleffektezett kép? Sorry, de nekem ez ......keltő. A nyers kép jó lenne, max minimális hatásokkal... Kik válogatnak, hogy ezt beválogatták?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#5) ZnVjaw0K válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

+1

(#6) elithun


elithun
őstag

Van néhány igen jó kép. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#7) Aprósólyom válasza elithun (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én is nézem épp. Igen. Rengeteg kreatív, természetében is hangulatot suggaló, jól kivágott kép. Nem értem miért pont ezt választották ide. Biztos a fény, meg a napisten miatt... :F

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#8) elithun válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


elithun
őstag

Nekem nem fáj. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) atike


atike
nagyúr

Szerintem van köztük sok jó kép...

(#10) KaiotEch válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hogyne mindnek, egész évre szóló ;]

(#11) doooo válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


doooo
veterán

Az utómunka a fényképezés része. Mióta van fénykép, azóta így van. Ha az alkoktó ilyennek akarja láttatni, akkor ez van. Hozzátéve, hogy elég látványos reggelek vannak, főleg ilyen párás, nyári időben, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy közel áll a valósághoz ez a kép. A drónok kamerái meg valószínűleg nem a színhűségükről híresek, tehát semmivel érdekesebb, semmivel szebb nem lenne, és még talán távolabb állna a valóságtól. Persze elfogadom a véleményed, de ez a begyöpesedett érvekkel hadakozás és alaptalan szidalmazás abszolúte felesleges. Ilyen és kész. Nem tetszik? Sajnos ez van.
A többi képet nézve pláne nem értem a problémádat... ha azt hiszed, hogy a képek 99%-án nincs ennyi, vagy ennél több effektus vagy egyéb "belenyúlás"... akkor kár vitatkozni.

(#12) ZnVjaw0K válasza doooo (#11) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A többi képet megnézve tényleg árnyaltabb a kép.
Erről viszont süt, hogy természetellenes.
Ez van, engem nem zavar, úgy fényképez ahogy akar, ez csak egy vélemény. Műanyag világban élünk, el kell fogadni. A zsűrinek is ez jön be.
Én a természetellenességig túleffektezett utómunkát Low-Fidelity fotográfiának hívom, hiszen akárhogy szépítjük, ez bizony alacsony hűségű. De ez is csak magánvélemény.
A népnek ez kell.

(#13) KFORboy válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ha meg az lenne akkor meg az lenne a bajod...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#14) Dtomka


Dtomka
veterán

A sok szakértő mutathatna pár olyan képet melyek jobbak amik bekerültek a 100 -ba.

(#15) Redneck


Redneck
veterán

Baromi jó képek lettek, jó kis hobbi. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) tecsu válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Egyetértek. A közízlés folyamatosan romlik ami részben annak köszönhető, hogy ilyen lépésekkel züllesztik, de ez a folyamat öngerjesztő ugye.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) -Skylake- válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

A fenykepezes egy muveszet, nem arra vagyok kivancsi ami ott van, hanem arra amit a muvesz ott lat. Ha azt akarom latni, ahogy a valosagban kinez akkor odamegyek oszt jol megnezem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo kepek, bar a 10-ik utan mar unalmas a felulnezet.

(#19) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sok jó kép van, új dimenzió nyílt a fotózásban... mármint az átlag emberek számára is.

Minden a legnagyobb render!

(#20) djyuri válasza ZnVjaw0K (#12) üzenetére


djyuri
őstag

+1 :R

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Engem viszont a szineknél jobban zavar, hogy a kínálat 70-80%-a lefelé néz, és a leghorizontálisabb is a kiragadott...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) noPublicFG válasza -Skylake- (#17) üzenetére


noPublicFG
senior tag

+1

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) Raymond válasza doooo (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk legalabb nem a "year one iphone hdr" stilusuak amikor ugy nezntek ki a kepek mint egy psychedelic festmeny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) FlashLed


FlashLed
senior tag

Szerintem nem rossz képek.

The Mechanic

(#25) ZnVjaw0K válasza -Skylake- (#17) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Mondjuk drónfotó esetén elég érdekesen hangzik az "odamegyek oszt jol megnezem" :DD
Mint ahogy ritka vagy egyszeri események esetén is.
Én kíváncsi lettem volna a valóságra is. Abban is meg lehet találni és meg lehet örökíteni a szépséget. Szerintem a fotózásban az az igazi művészet.
Más a képzőművészetre kíváncsi. Mondjuk ennyi erővel ki is hagyhatnák a képből a fényképezést és egyből rajzolhatna vagy festhetne is.
Filozófiai irányzatok vitatkoznak itt.

A fényképészetnek is van több ága, a szigorú képi dokumentálástól (a hamisításon át) a teljesen szabad művészetig. Amíg tudjuk, hogy egy adott kép melyik kategóriába tartozik és nem is akar másnak mutatkozni mint ami, addig nincs gond.

Véleményem szerint a fényképet fény hozza létre és nem bitbuzerálás, szóval amíg a pályázat nevében nem tüntetik fel külön, hogy ez kifejezetten képzőművészeti pályázat, addig minden alkalommal szóvá is fogom tenni, hogy amit látunk, az nem fénykép, hanem utófeldolgozási műalkotás. Ami mint komplett műfaj távol áll az ízlésemtől.

(#26) Fred23


Fred23
nagyúr

Akad néhány, ami tetszik!

(#27) kovgab


kovgab
aktív tag

A facebook-nál ki is kapcsoltam ...

Ká Úr

(#28) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Csatlakozom... faxért Facebook? Csóróságból és igénytelenségből sose elég??????? Saját weblap? Nem olyan nehéz az, basszus. Igénytelen.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#29) Somatom válasza kovgab (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáltam megnézni, de nekem csak a FB bejelentkező felülete jön be.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekelnének a képek, de nem tudom miért kell erőltetni a Fészbukot??????

Nem hiszem el, hogy nincs más megoldás, mint a csatlakozásra kényszerítés!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) tecsu válasza Polarstar (#30) üzenetére


tecsu
addikt

Ezzel sokan vagyunk így. Én hamar túlteszem magam rajta: Ha csak a FB-on jelenik meg valami, az nem lehet annyira fontos dolog.
Rengeteg jó képet nézegethetsz a neten FB nélkül is. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Polarstar válasza tecsu (#31) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Rendben. Elfogadom.

De ez a korlátoltság nem olyan vicces mégsem.

Gondolom létezik olyan beállítás - mint ahogy más fészes oldalakat reigsztrációs kényszer nélkül is meg tudok nézni. Egy k...a kapcsolót kellene átkattintani! :W

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Aprósólyom válasza doooo (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jogos. Igaz. Valószínű abból indulok ki, hogy tinédzser koromban én túleffekteztem a képeket, a zenét is "túlszíneztem" EQ-val, bár sosem ennyire mint ez a kép. De a korral visszaléptem a naturabb dolgok felé. Egyszerűen azért, mert kényelmesebb a szemnek. HIába, nem tudunk elszakadni a természettől.
A többi képet elnézve azért nem érted a problémámat, mert el sem olvastad amit írtam. :)

Jevons paradox

(#34) Aprósólyom válasza -Skylake- (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A fényképezés önmagában nem művészet. Vannak művészfotók, ha azt csinálják. De abban igazat adok, hogy a kép önmagában a fotós nézőpontját próbálja tükrözni.
utómunka is mindig volt, ezt már említette más is.
Valójában az a bajom, félig természet, félig épített környezett lett fényképezve természetellenesen túlszaturált színekkel és jól feltolt kontraszttal.
Persze ez izlés kérdése.
A white füles havernak meg mindig azt szoktam mondani, hogy értem én hogy szereti az agyig hatoló részletes hangokat, de fullra természetellenes. Csak halgasson meg egy gitáros 1méterről. Gitároztam egy darabig, tudom miről beszélek. Egyszerűen bizonyos jazz felvételek is műr túlszaturált hangképpel rendelkeznek. Bántja az agyam, mert tudom, hogy ilyet nem hallani természetes körülmények között.
Volt ilyen korszakom, mikor szerettem az ilyenekt. Már nem. Csak elmondtam a véleményem, azért, mert szerintem amúgy nem jó irány, de lehet mindenkinek meg kell tapasztalnia ahhoz, hogy eldöntse, melyik a jobb. Csak ennyi.

Jevons paradox

(#35) Aprósólyom válasza KFORboy (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Te aztán már csak tudod. Biztos te vagy a mindent tudó Isten. Megbocsátasz, hogy nem azt gondoltam, amit "tudtál" rólam? :U Elolvastad volna a második hsz.-emet is...

Jevons paradox

(#36) KFORboy válasza Aprósólyom (#35) üzenetére


KFORboy
senior tag

Felőlem hisztizz, képzelheted mennyire érdekel... :DDD
Tudom, te neeeem... (ez lesz a kövi HSZ)

Szubjektív dolgokban nem érdemes vitázni...
A fotózás sem arról szól, hogy csak dokumentáljunk, hanem akár új perspektívákból mutassuk meg a világot.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#37) Purple_46


Purple_46
tag

Nagyon szép képekről van szó!
Kíváncsi vagyok, hogy milyen kategóriás drónokról lehet szó.

[ Szerkesztve ]

(#38) ZnVjaw0K válasza Purple_46 (#37) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Photoshop kategóriás ;]

(#39) t72killer válasza Purple_46 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tech részletek engem is érdekelnének... Jó fényviszonyok között egy 1/2.3"-os szenzorú kamerával is teljesen okés képeket lehet csinálni, úgyhogy a képekről nemigazán derül ki.

Eltelt közben pár hónap, van esetleg győztes? A fészbúk oldal elég kaotikus, nemigazán derül ki egy olyan apróság, hogy hirdettek-e eredményt, vagy sem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.