Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

aminek ksözönhetően

[ Szerkesztve ]

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Aztaleborult! Ez már döfi. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Komoly cucc,de ez sem lesz egy tömegcikk. :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A letöltő linken két havas "valami" jön le, nem a kicsi képek nagy változata.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

Az az igazán érdekes, hogy kisajtolták belőle az ISO 12500-at. A korábbi nagy érzékelők nem nagyon mentek 800 fölé (mondjuk nem is nagyon kell), de azért a szenzorról elárul sokmindent. A Sony nagyon ott van az érzékelőgyártásban...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) pilóta válasza Picturemaker (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha rámész az odlalra, akkor van még pár másik kép is, ami letölthető. Kicsit lejjebb kell görgeti.

Mondjuk az 1 óra záridő se egyszerű... Csillagfotósoknak bejöhet :D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) ROBOTER válasza pilóta (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem olyan régen még minden nagy sorozatban alkalmazott KF szenzor CCD volt, mostanában tértek át tömegesen CMOS-ra, ezért szállt el az ISO.

(#8) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem csak egy középkategóriás DSLR van
árulja már el valaki aki hozzáértő hogy ki/kik használnak ilyen vázat?
komolyan érdekel hogy hova kell ilyen böszme drága cucc és ekkora méretű érzékelő?

playboy csajokat ezzel fotózzák USA-ban vagy pár csillagász ezzel készít képet az égről?
gondolom nem NFL meccsen fognak vele kattintani vagy éppen autóversenyt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) #06658560 válasza TeeJay (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Divatfotózás, épületfotózás.

(#10) borg25 válasza TeeJay (#8) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ahol nagyon jó minőséget akarnak, és nem sajnálják rá a pénzt.
Az analóg világban is a profik inkább középformátumú géppel fényképeztek, csak mára megfizethetetlen.

Jobb a dinamika, nagyobb a felbontás, a nagyobb érzékelőhöz nagyobb objektív kell annak jobb a rajzolata és kisebb a torzítása. (+kisebb a mélységélesség)

(#11) Tigerclaw válasza TeeJay (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom fotóművészek is, akik aztán rohadt drágán adnak el egy-egy jól sikerült képet milliomosoknak árverésen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) #92253184 válasza TeeJay (#8) üzenetére


#92253184
törölt tag

A Széchenyi könyvtár digitalizálja ilyennel a könyveket és vannak hasonló technikai jellegű felhasználási területek.
Amihez még tudod használni az a paraszt vakítás. Ha egy ilyet használsz te leszel a profi fotós.
Divatfotónál ez nem kell, előnye nincs, van viszont egy csomó hátránya.
A divat fotó vagy egy honlapra kerül szarrá tömörítve, egy viszonylag kicsi méretben kerül egy újságba vagy egy óriás plakátra, ahova nem kell különösebben nagy minőség.
Viszont ezek nem riport fotó gépek, lassuak és érzékenyek.
A minőséget meg nem tudod kihozni belőle. Ez még egy jó fotós kezében is zajos lenne, nagyon nehéz vele dolgozni.

(#13) fi:zi'k válasza GIJoe (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Legközelebb jöhet püben is. ;)

(#4) Picturemaker
Javítottam a bélyegképeket.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) Drótszamár


Drótszamár
őstag

4k videót tud felvenni? :DDD

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) ROBOTER válasza #92253184 (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amit a divatfotóval kapcsolatban írtál, azzal egyetértek, sem elektronikus, sem papír alapú médium nincs, aminél 12000 képpontnak (a hosszabbik oldal mentén) bármilyen jelentősége lenne. A többi urban legend.

Amit viszont a végén írtál, azt értelmezni sem tudom. Ez a szenzor a Sony A7R II szenzorának (42MPixel FullFrame) nagyobb verziója, azonos technológiával és pixelmérettel. Pontosan azt a minőséget fogod vele kapni.

Itt olvashatsz róla, jelenleg ez a világ legjobb minőséget adó FullFrame szenzora.

Ráadásul manapság jellemző a leméretezett RAW formátumok támogatása (sRAW, mRAW), remélhetőleg innen sem marad ki.

általánosan: jóval olcsóbb digitális KF vázak sem jellemzőek magánképzben, vagy kisebb cégek kezében. Nagyon gyakori a bérlés és a műterem tartozékaként való felhasználás. Ez 14 M Ft és ebben csak egy objektív van. Ez tehetősebb országokban is brutálisan összegnek számít.

[ Szerkesztve ]

(#16) #92253184 válasza ROBOTER (#15) üzenetére


#92253184
törölt tag

"Amit viszont a végén írtál, azt értelmezni sem tudom. Ez a szenzor a Sony A7R II szenzorának (42MPixel FullFrame) nagyobb verziója, azonos technológiával és pixelmérettel. Pontosan azt a minőséget fogod vele kapni."

Amit írtam az nem arra vonatkozott, hogy mennyire jó az érzékelő.

Megpróbálom máshogy megfogalmazni, hogy érthetőbb legyen mire gondolok.

Ez egy profi technológia, de rugalmatlanabb, mint a kisebb gépek.
Meg kell teremteni a körülményeket és profinak kell hozzá lenni, mert különben megbosszulja magát. Vannak helyzetek, ahol ezzel a géppel nem fogsz tudni jól dolgozni.

(#17) ROBOTER válasza #92253184 (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nyilván a minőségének kihasználásához remgeteg feltételt meg kell teremteni, kezdve a szakértelemmel, a világításon át a bemozdulásmentességig és az objektívig.

Csak azt a zajos dolgot nem értettem, mert a 100 M Pixel ellenére ez a pixelméret nem tekinthető szélsőségesen kicsinek, nagyobb, mint a 20 M Pixeles APS-C-k és a 12 M Pixeles 4/3-ok.

(#18) .mf válasza TeeJay (#8) üzenetére


.mf
veterán

"árulja már el valaki aki hozzáértő hogy ki/kik használnak ilyen vázat?
komolyan érdekel hogy hova kell ilyen böszme drága cucc és ekkora méretű érzékelő?

playboy csajokat ezzel fotózzák USA-ban vagy pár csillagász ezzel készít képet az égről?
gondolom nem NFL meccsen fognak vele kattintani vagy éppen autóversenyt
"

Igen, ezek is, sport kivételével bármi, de leginkább stúdiós modell- és termékfotók, valamint tájképek.

Picturemaker: "A letöltő linken két havas "valami" jön le, nem a kicsi képek nagy változata."

Azok is megérnének egy misét, itt sajnos nincsenek említve, de egy nagyon alexpós képen húztak 5 FÉ-t, és még úgy se kezdett el zajosodni :Y

Borg25: "Az analóg világban is a profik inkább középformátumú géppel fényképeztek, csak mára megfizethetetlen."

Mármint a digitális :) (Kivéve a Pentax, azt eleve agresszívan alacsonyra lőtték be, és azóta még elég sokat is esett, a zUSÁban már csak 3400 USD újan). Analógokat még tavaly is láttam használatban :)
A nagyformátum meg még ma is szinte csak analóg, akkora digitális szenzort csak NASA, ESA és más csillagászati kutatóintézetek tudnak gyártatni.

Tigerclaw: "Gondolom fotóművészek is, akik aztán rohadt drágán adnak el egy-egy jól sikerült képet milliomosoknak árverésen."

Nilnarunion: "Amihez még tudod használni az a paraszt vakítás. Ha egy ilyet használsz te leszel a profi fotós.
Divatfotónál ez nem kell, előnye nincs, van viszont egy csomó hátránya.
A divat fotó vagy egy honlapra kerül szarrá tömörítve, egy viszonylag kicsi méretben kerül egy újságba vagy egy óriás plakátra, ahova nem kell különösebben nagy minőség.
Viszont ezek nem riport fotó gépek, lassuak és érzékenyek.
A minőséget meg nem tudod kihozni belőle. Ez még egy jó fotós kezében is zajos lenne, nagyon nehéz vele dolgozni.
"

:W
Láttam riportot NG fotóssal, aki a tájképek után egy indiai lakodalomban a táncot is egy 645D-vel fotózta. A maga max ISO1600-ával és max f2.8 obijaival. Minőség nélküli zajtenger lett. Ja nem... :U
Ezek pont az alacsonyabb zaj és nagyobb élesség, több részlet miatt léteznek még. A cikk tárgya pedig pont a különösen alacsony zaja miatt is érdekes.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Tigerclaw válasza #92253184 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát komolyabb festményt, műtárgyat, régészeti leletet lehet hogy érdemes lenne ilyennel "digitalizálni", de könyvet abszolút felesleges...nagyon kevés kivétellel. Pl. valami kódexet vagy régi térképet igen, de mondjuk egy Ady első kiadást teljesen felesleges. A legtöbb könyv esetén amúgy is csak az információ-t van értelme digitalizálni, vagyis a szöveget, esetleg képeket, széljegyzetet.

Divatfotót szerintem sem ilyennel fognak készíteni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) b.vr


b.vr
őstag

Nem igazán értem hogy különféle topicokban miért olyanok nyilvánulnak meg a felbontásról (meg hogy ennek melyik területen van jelentősége) akiknek láthatóan semmi tapasztalatuk nincsen mondjuk a modellfotózás és retusálás területén. Tessék elfogadni hogy nagyonis értelmes már egy HD képkimenet esetén is mondjuk egy A7RII a 42 mp felbontásával, a 4k megjelenítők egyre nagyobb elterjedésével pedig az ekkora felbontás sem lesz extrém (a retusált képnek (amúgy persze mindennek) nagyon jót tesz ha utána még lehet lefelé kicsinyíteni, a fele a minimum, a negyede már tök jó. És ez sem lesz 4x akkora mint egy 4k megjelenítő felbontása.
Az hogy amúgy rengeteg az igénytelen, szemét munka (naná), az nem jelenti azt hogy minden más szükségtelen)

Én nagyonis úgy gondolom hogy ezt bizony modellfotózásra _is_ szánják és fogják is arra használni (minta ahogy a KF gépeket eddig is abszolut használták, és amúgy is, ezeknek a gépeknek (az objektívekbe épített leaf shutter miatt) komoly előnyeik vannak vakuk használatánál, stúdióban és kültéren egyaránt)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#21) #92253184 válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


#92253184
törölt tag

Ezt a Széchenyi könyvtárral beszéld meg, nekem nincs véleményem a témában. :D

(#22) #92253184 válasza b.vr (#20) üzenetére


#92253184
törölt tag

Tízenkét éve fotózom főleg modelleket és tartom a véleményem.
Amúgy Szipál Martinnar is pont erről beszélgettünk egy fotós rendezvényen. Biztos ő sem ért hozzá úgy, mint te. :D

(#23) #92253184 válasza .mf (#18) üzenetére


#92253184
törölt tag

"Láttam riportot NG fotóssal, aki a tájképek után egy indiai lakodalomban a táncot is egy 645D-vel fotózta. A maga max ISO1600-ával és max f2.8 obijaival. Minőség nélküli zajtenger lett. Ja nem... :U
Ezek pont az alacsonyabb zaj és nagyobb élesség, több részlet miatt léteznek még. A cikk tárgya pedig pont a különösen alacsony zaja miatt is érdekes."
Valamiért nem hagyta, hogy szerkesszem a hozzászólásomat. Tény és való, hogy a zajosodás hibás megfogalmazás volt.

Ja, ha nincs nálad más gép akkor lehet vele esküvőt fotózni, de hogy könnyebb dolga lett volna egy sima canonnal vagy nikonnal az biztos.
De hogy kézből nem fotózott vele olyan képet, ami nem mozdult be, arra fogadást kötők. Így viszont nehéz esküvőt fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#24) #92253184 válasza b.vr (#20) üzenetére


#92253184
törölt tag

Javítás, kicsit elírtam:

Tízenkét éve fotózom főleg modelleket és tartom a véleményem.
Amúgy Szipál Péterrel is pont erről beszélgettünk egy fotós rendezvényen. Biztos ő sem ért hozzá úgy, mint te. :D

(#25) fi:zi'k válasza #92253184 (#24) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Légy szíves legközelebb használd a szerkesztést, nem üzenőfal a fórum.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) b.vr válasza #92253184 (#22) üzenetére


b.vr
őstag

Szipál Martinnal nekem is volt már módomban beszélgetni. Őt nem azért szeretjük mert high end retouch guru lenne, ugyebár.
12 éve fogalkozol modellfotózással (és gondolom akkor retusálással is), és azt gondolod hogy ezzel "A divat fotó vagy egy honlapra kerül szarrá tömörítve, egy viszonylag kicsi méretben kerül egy újságba vagy egy óriás plakátra, ahova nem kell különösebben nagy minőség." össze is foglaltad ezt a világot? Hát akkor bocs, de ez a 12 évedet minősíti, nem pedig a hírben szereplő kamerát.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#27) ROBOTER válasza b.vr (#20) üzenetére


ROBOTER
addikt

A retusálás nem azért működik jól a nagy képen (utólagos leméretezéssel), mert ténylegesen több képi információra van szükség hozzá, hanem mert a retusáló szerszám működik jobban a nagy fizikai képméreten. A szerszámok sugara, átmeneti tartománya miatt. Professzionális módon felnagyítod a képet a retusálás előtt és ugyanúgy működni fog a dolog.

(#28) b.vr válasza ROBOTER (#27) üzenetére


b.vr
őstag

Retusáltam egykétszáz képet az utóbbi hónapokban, hiába nagyítanám föl ha egyszer nincs ott az információ.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29) ROBOTER válasza b.vr (#28) üzenetére


ROBOTER
addikt

A retusálás meg az információ ellentétes értelmű fogalmak. Egyiknek sincs szüksége a másikra.

(#30) b.vr válasza ROBOTER (#29) üzenetére


b.vr
őstag

Már miért? Retusálásnál amit javítani szeretnék, ott azt a részletet kép másik részéből vett információval pótolom.
De most tényleg ez legyen itt a téma? Onnan hogy egyesek szerint eleve hülyeség a KF, főleg ekkora felbontásban a modellfotózáshoz, eljutunk a retusálás totál elméleti megközelítéséig? Én ennek nem sok értelmét láótom.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#31) ROBOTER válasza b.vr (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mert eddig még semmilyen médiumot nem említettél, amin a modellfotózásnál ennek az egésznek értelme van. Ha Tom Cruise fejét lecseréled a fotón egy gyűrűsfarkú makiéra, annak az illesztése sem fog látszani sem 4K-n, sem elérhető papíralapú médiumon.

Ez 12-szer annyi pixel, mint az UHD és minimum duplája az emberi szempár látómezőjének metszetébe rajzolható legnagyobb téglalapon értelmezhető (érzékelő receptorainkból eredő) felbontásnak, az is csak akkor, ha egyenletesnek tekintem a felbontást, amitől baromira messze áll a szemünk, a szemmozgással kompenzáljuk ezt.

Jó, hogy hozzá nem értéssel vádolsz mindenkit, nekem meg az "óriásplakát, divatmagazin és divatfotózás" szavakkal van ki a tököm. 100 emberből kb. 99 keveri a DPI-t a PPI-vel, láthatóan te is. Urban legendek halmaza.

Engem nem kell meggyőznöd, hogy kimutatható ennek a felbontásnak az előnye, én otthon gyönyörködöm a sok-sok Megapixeles panorámáimban belenagyítva, de nincs médium, amivel halandó emberhez eljuttatod ezt az élményt. A divatmagazin PPI-je a tizede ennek. Fogsz egy luxus-divatáruházat, meglátsz egy három méteres fotót a dekorációban, közelre hajolsz és mm nagyságrendű a legkisebb részlet.

[ Szerkesztve ]

(#32) b.vr válasza ROBOTER (#31) üzenetére


b.vr
őstag

Egyáltalán nem vádolok mindenkit hozzánemértéssel, amiről beszélek az nem Tom Cruise fejének kicserélése egy gyűrűsfarkú makiéra, hanem olyan dolgok mint frequency separation és texture grafting (nem nagyzolásból írom angolul, hanem mert rákeresni is így lehet)
Valamint annyit mondtam hogy a kimeneti célnál lényegesen nagyobb felbontású nyersanyagok sokkal jobb dolgozni (valamint a végeredményen is meg fog látszani) -> azaz van értelme nagy felbontásokon fotózni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33) #92253184 válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


#92253184
törölt tag

Ha lett volna rá lehetőségem ezt tettem volna, de a fórum nem adta az opciót.
Ígérem legközelebb így teszek.

[ Szerkesztve ]

(#34) #92253184 válasza b.vr (#26) üzenetére


#92253184
törölt tag

"Egyáltalán nem vádolok mindenkit hozzánemértéssel, amiről beszélek..."

Eddig csak háromszor jelentetted be, hogy mindenki analfabéta, akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel. Köszönöm, hogy sértegetsz.

Van a szakma, ami a 99,999%-hoz alkalmazkodik.
Az hogy van nehány galéria és nehány ember, aki 4k színhelyes monitor előtt nézi semmin nem változtat.

Normális modell fotós, egy-két elvakult kivételtől eltekintve nem használ középformátumot. Aki azt mondja, hogy igen, az is ritkábban veszi elő, mint a leica formátumot.
Nem azért, mert igénytelen, hanem mert nem nyer vele semmit.

Amúgy meg, hogy legyen némi szúrkálodás részemről is a végére.
Ja, ő nem tech guru hanem divat fotós. Mert vannak a tech guruk, meg vannak a jó fotósok és ez két disztjunkt halmaz. :D

(#35) b.vr válasza #92253184 (#34) üzenetére


b.vr
őstag

"Eddig csak háromszor jelentetted be, hogy mindenki analfabéta, akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel."
Ez egyszerűen hazugság (és nem, ezzel sem sértelek meg. csupán megállapítok egy tényt) Próbáld ezt igazolni és nem fog sikerülni.
Ami történt hogy az elmúlt rövid időszakban először jött egy megmondóember aki szerint _mindenre_ elég a 12 mpixel (A7S), aztán jött egy másik aki szerint teljes hülyeség aps-c-re a 36 mpixel, most meg itt megint néhányan. Baromi unalmas.
Bocs, hogy _szerinted_ egy "normális fotós" mit használ, annak a jelentősége zérónullasemmi, főleg miután leírtad mit sikerült leszűrnöd az elmúlt 12 év tapasztalataiból. Mintha egy vidéki kőműves, aki életében tervrajz alapján még nem csinált semmit (azt a szót hogy kiviteli terv meg nem is ismeri) kezdene arról beszélni hogy az ArchiCAD az márpedig szerinte tök fölösleges és semmire sem jó.
Ehhez még egy adalék:
"vannak a tech guruk, meg vannak a jó fotósok és ez két disztjunkt halmaz."
Továbbra sem sértegetésként hanem megintcsak megállapítva egy tényt: vagy nem tudod mit jelent a "diszjunkt halmaz" fogalma vagy erősen bővíteni kellene a látóteredet mert nem olyan nehéz olyan fotóst* találni aki bizony mindkét területen kiváló.

Megismételve (mert itt kezd már minden elterelődni) az állításom, jelenleg monitoron HD kimenetre dolgozva (nem is értem Roboter miért írta hogy semmilyen médiumot nem említettem, ott írtam a legelső hsz-emben) teljesen értelmes és hasznos az a felbontás (36-40 mpixel) amit egy D8xx vagy A7RII tud (az 50 megapixeles Canon 5DS is ide sorolható csak azt egyáltalán nem ismerem) , ez (vágástól is függően, de kb) 4x kimeneti leméretezést tesz majd lehetővé.
Lehet azt gondolni hogy marhaság ilyet használni (várom mikor jön majd hogy mobillal is lehet jó képet készíteni, nem ezen múlik, stb), lehet gondolni bármit, de hogy ezt használni HD kimenethez értelmetlen, észrevehetetlen, fölösleges és öncélú, az egyszerűen nem igaz.
Ebből kiindulva mondtam hogy ha a 4k elterjedésével ez lesz az elterjedt kimeneti formátum is, akkor ugyanebből a 4x leméretezésből kiindulva ez egyáltalán nem extrém sok (pl. az egyik 4k formátumot véve, 3840x4 az 15360 a hosszabbik oldalra, ez pedig nem lesz annyi)
Valamint egy további állítás volt hogy ahogy eddig is használtak KF gépeket modellfotózáshoz (ezen megint nincs mit vitatkozni, rá lehet keresni), úgy ezt az új gépet is egészen biztosan fogják.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.