Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szekra


szekra
őstag

Notch flame 3...2...1...

(#2) #98880768


#98880768
törölt tag

Milliárdokat rak az LG a POLED gyártásába, mégis LCD-vel jön az egyik "csúcsszériája" 2018ban. Ki érti ezt :F

(#3) Fred23 válasza szekra (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

"G7ThinQ fel fogja ajánlani egyébként a szenzorsziget két oldalán lévő képernyőrész hátterének elsötétítését"

Így oké. Az más tészta, hogy 5-6 óra SOT-ot jósolok neki a gyengusz akkujával, játék esetén meg még annyit sem.

[ Szerkesztve ]

(#4) borand


borand
aktív tag

A másod kijelző amúgy nekem androidon rohadt szimpatikus dolog lett volna. Mint windowson a tálca úgy működhetett volna.

(#5) #65577472 válasza #98880768 (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

Minden negyedévben 300+ millió dollár az üzemi vesztesége a mobilos üzletágnak, ehhez igazítják az idei zászlóshajót is, hogy még véletlenül se lépjenek ki a "futottak még" kategóriából. :B

(#6) Ixion77 válasza #65577472 (#5) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem csak volna, hanem úgy is működik a V10-en. Nekem nagyon bevált, attól eltekintve, hogy standbyban nagyon lassan reagál az érintésre.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#7) Bossyy


Bossyy
tag

Már a tavalyi Galaxy S8 is bőven 900 felett tudott fényerőből, az idei S9 ről nem is beszélve, így ez az 1000 es érték nem egy olyan truváj,hogy bárki letenné tőle a haját :-)
Én sem értem miért nem tesznek legalább a (z egyik) csúcsgépükbe OLED panelt. Aztán majd lesz ezen az LCD-n is Always On funkció, ami rémesen idétlen sötétben úgy, hogy látszik, valójában az egész panel dereng.
Egy második kijelző fent sokkal több egyediséget adott volna a telefonnak, mint ez a bemetszés. HTC U Ultrán használtam a kis kijelzőt és nekem állatira tetszik, sajnálom,hogy terjedt el és úgy tűnik, már az LG is elengedi.
De legalább úgy hírlik meghagyják Jack barátunkat még a fedélzeten :-)

[ Szerkesztve ]

(#8) moleculez válasza #98880768 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Jobban megéri bérgyártani és fenntartani a gyártókapacitást az Applenek (és másoknak), mint a saját cuccaikba rakni. Üzlet az üzlet, nincs mese.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) #65577472 válasza moleculez (#8) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azzal kiegészítve, hogy még az Apple felé sincs elegendő kapacitása az LG-nek, úgyhogy csak a nagyobbik panelt kapják meg, a kisebbiket viszi a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#10) judas13


judas13
addikt

Biztos, hogy csak elírás lehet ez az LCD kijelző...nem tudom ezt az LG-nél mennyire gondolták komolyan.
Ez a noccs szenvedés hozzá a vastag alsó kávával meg netto öngyalázás az iPhone valós érveken alapuló (míg nincs jobb) megoldás kapcsán.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#11) spawn21 válasza Fred23 (#3) üzenetére


spawn21
veterán

Mert az olyan karcsú igaz? :U
Hogy nektek semmi sem elég jó. :))

iPhone 13p

(#12) Ruf


Ruf
csendes tag

Kevés ez a készülék már ide... Piacot elnézve legalább is... (szerintem) :U

(#13) fornettisuti válasza Fred23 (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az már a G4-nek sem ment.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) doooo


doooo
veterán

Nagyon jól lehet tudni, hogy a P-OLED elég problémás tud lenni... Ha nem is minden egyes darab hibás, de jóval magasabb a hibalehetőségek száma, mint a többi esetén. Valaki itt írta (meg is lett időközben, Bossyy), hogy egy csúcskészülékben használhatnának végre OLED-et LG-ék... Hát nem tudom merre voltál az elmúlt hónapokban, de a jelenlegi csúcskészülékük (aminek már van pár variációja is), a V30 is saját P-OLED képernyővel van szerelve. Tehát próbálkoznak vele... Azon túl, hogy másoknak is szállítanak néha (Pixel 2 XL)...
Másrészről pedig IPS-ben ők viszik a pálmát, legalábbis a legyártott mennyiségben biztosan, tehát ez ugyanúgy saját képernyő, mint a P-OLED. Azt meg nyilván nem engedhetik meg, hogy a konkurenciától vásároljanak AMOLED paneleket...
Én is sajnálom, hogy nem OLED lesz, de tekintve a P-OLED nehézkes mivoltát (mert nyilván bajos, ezt az LG sem titkolja), inkább fejlesszék még a technológiát, addig meg a lehető legjobb minőségű LCD-t pakolják a telefonjaikba. Van aki úgyis arra esküszik. Bár az valószínűleg nem fog LG-t választani csak ezért...

(#15) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Tök jól hangzik, de minek? Az én telefonom maximuma kb 770 nit, de sosem volt még olyan hogy ne láttam volna, a legerősebb napsütésben sem. Megkockáztatom hogy 650-700 nit is bőséggel elég lenne.
Arról nem is beszélve hogy 1000 niten percek alatt fogja lezabálni az akkut.

(#16) judas13 válasza doooo (#14) üzenetére


judas13
addikt

Ez viszont igaz +1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17) balgab84


balgab84
aktív tag

Poled kijelzot, nem is baj, h nem erolteti, annak kicsit kekes szine van.

(#18) Sunyista válasza doooo (#14) üzenetére


Sunyista
tag

Legjobb minőségű IPS ide, vagy oda, nem esek hanyatt a szellemképesedő G5 kijelzőjétől, nem rossz, de azért mekkora gáz, ha "rámelegszik" a kép... Rendben, 2 generációval korábbi, de a G6-nál is voltak hasonló problémák tudtommal, így szerintem ezzel is lesznek, főleg 1000 niten, sokáig használva...

Számomra szintén negatívum, hogy ahogy látom ezen sem lesz már tanítható infra. Pedig ráférne szerintem...

[ Szerkesztve ]

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#19) #98880768 válasza Sunyista (#18) üzenetére


#98880768
törölt tag

Infra már a G6on sem volt. :( (Mondjuk nekem nem hiányzott..)

(#20) doooo válasza Sunyista (#18) üzenetére


doooo
veterán

Na igen, a G5 kijelzőjét ekézték anno... de a G6 esetén nem hallottam annyi negatívumot. V10 esetén sem, V20 esetén sem. Nem tudom... Nekem a jelenlegi legközelebbi élményem egy LG képernyővel a laptopomon van... nyilván más kategória, de ez is egy érintőképernyős IPS, vagyis azért mégsem annyira más... A max fényerő nem süti ki az ember szemét világosabb időben, ez tény, de minden egyéb -főleg a színek- abszolút rendben van vele.

(#21) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ha a notch/káva kombó ciki is, de számomra az LCD panel viszont óriási előny. Sok navinál OLED szóba sem jöhet.

(#22) janeszgol válasza Bossyy (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyiban "truváj", hogy LCD-ben nem volt még ilyen magas. De a Galaxyknál is csak pontszerű az az 1000 nit és csak pár másodpercig.

doooo, szerintem mobiloknál egyáltalán nem truváj (ha már az előbb használtam) az LG kijelzőben.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) doooo válasza janeszgol (#22) üzenetére


doooo
veterán

Akartam írni, hogy milyen kevés nagy szereplő van ebben az iparágban, de aztán eszembe jutott, hogy van Japan Display, meg Sharp, meg stb... Szóval nyilván nem egyeduralkodók, de azért hatalmas képviselők, vagyis azért tudhatnak valamit... Pl. pozitív LG példa lehetne az iPhone-ok képernyője, nem? Azokat a legjobb LCD-knek szokták kikiáltani... Csak akkor miért nem tudnak a sajátjukba olyat rakni? Biztos nem állítanak maguknak akkora elvárásokat... meg spórolnak. Majd kiderül hamarosan, hogy a G7 számára megerőltetik-e magukat.

[ Szerkesztve ]

(#24) aelod


aelod
veterán

Ezer nit, kicsi akku, cserébe jó nagy kijelző AoD kijelző. Csodás üzemidők fognak összejönni. Felsejlik a G4 legendás üzemideje ;]

Sajnálom, hogy ennyire nem találják magukat a G2 óta...Az volt az utolsó mindenben eltalált telefonjuk. Megjegyzem az alsó kávája ennek nem sokkal kisebb mint a G2-é volt anno...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) borand


borand
aktív tag

Elnézve a notch méretét, annak legalább a fele totál haszontalan. :C

(#26) Ixion77 válasza doooo (#20) üzenetére


Ixion77
őstag

Pedig V10 esetében tisztelet a pozitívumainak, de azért volt panasz is dögivel. Pl. IPS létére úgy beég a kijelző néhány perc alatt akár, hogy még az OLED-ek is csodájára járnak... De van ott van alaplap bootloop is, SOT zuhanás idővel vadiúj aksi esetén is, stb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#27) KFORboy válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


KFORboy
senior tag

Neked nem kell, másnak igen
A fényerő növekedésével meg nem feltétlenül nő a fogyasztás, modernebb technológia, azonos fogyasztással többet tud.
Lásd, anno izzószálas mini villanykörtés zseblámpa vs T6 CreeLED.
Processzorok.
Satöbbi...
A felhasznált kémiai anyagok, a gyártási technológia, vezetők csíkszélessége, moduláció, szofver mind mind közre járszik, hogy a bázis felvételi értékekből többet hozzanak ki.
Samuled sem 5 perc alatt rántja le az akkut, pedig detto 1000 nit.
Mellesleg a te elképzelésed alapján, bármelyik fényforrás alá elég lenne több delejt baCatni és bumm jobban világít...
Közben meg csak bumm, kiégne a faCba :)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.