Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Hú, náluk voltam látogatáson, nagyon érdekes módszereik/termékeik vannak. Több közülük tetszik is, a cikk alapján ezt az órát is ideértve.

Ami leginkább megmaradt, hogy a klotyón a papír (?) kéztörlő masszívabb volt, mint otthon a konyharuha. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) #81733120


#81733120
törölt tag

Borsos az ára.

(#3) Kasya


Kasya
nagyúr

Wow. DLC Ti es szep forma. Az egy napos uzemido es csak a helyi vasarlas a problemam csak vele.

(#4) Crafter32


Crafter32
őstag

Mai kor számológépes Casioi ezek. Majd jó lesz rájuk mosolyogva visszaemlékezni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mik76 válasza #81733120 (#2) üzenetére


Mik76
senior tag

A Mont Blanc exkluziv luxus marka valahol a cartier kornyeken. Aki ilyet vesz az nem az olcsosagaert veszi. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#6) Somatom válasza Crafter32 (#4) üzenetére


Somatom
veterán

A lényeg kimaradt a cikkből. Akkor ez most 7 melódiás? :) A fiatalabb generációk kedvéért LINK.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Feketelaszlo válasza Mik76 (#5) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Inkább csak luxus, de aligha exkluzív. Pont ugyanazokat az alkotórészeket csomagolják be a termékeikbe, amit az összes többi hasonszőrű cég - valószínűleg ezzel az elektronikával is 5+ azonos tudású okosórát lehet majd kapni év végéig TAG Heuer, Ulysse Nardin, Michael Kors és egyéb versenytársak nevei alatt.

(#8) Somatom válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp a Rolls-Royce is csak egy BMW, a Lamborghini pedig csak egy Audi. De, azért ...

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Feketelaszlo válasza Somatom (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

De, azért... van elég elitista sznob aki megveszi őket? ;] Nem sajnálom senkitől, akit egy 1000 $-os Montblanc okosóra boldoggá tesz, de azért mégis csak be kell látni, hogy mikor a luxusipar és a műszaki cikkek kereszteződnek, akkor mindig elég vicces dolgok tudnak születni. De kíváncsian várom, hogy lesz-e ezekre külön luxusszoftver, meg lesz-e bizsu kategóriás olcsó freeware, amit csak a gagyibb márkák tudnak majd futtatni. Mert hát svájci automata szerkezettel ellentétben egy Qualcomm chipet szinte bárki vásárolhat és programozhat, majd eladhatja kisebb haszonkulccsal is. Szóval ha nem lesz a hardver mellé valami különleges vevői élmény vagy szolgáltatás, akkor én nem igazán látom, hogy tudnak majd ezek a termékek hosszú távon is túlélni.

(#10) Somatom válasza Feketelaszlo (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyok óraszakértő, de ha jól tudom, akkor egy 1000 Dolláros óra még nem az az árkategória, amivel komoly társaságban villantani lehet. Mindamellett a cikk szerint kézzel készült, ami árdrágító tényező. A svájci fizetésekből kiindulva meg pláne. A zafírüveg is drága dolog és szenzorokkal is el van látva rendesen. Ehhez képest egy kínában, gyártósoron, százezerszám készülő iPhone is 1000 Dollár. Szóval, én egyáltalán nem találom annyira elborultnak ezt az árat ezért az óráért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) Polarstar válasza Somatom (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egy lóf.szt készült kézzel.

Max a tokot fineselték kézzel. Az az 1000 világszerte eladott darabot gondolom nem jó szokás szerint nem teszik a többi mellé. Mert ugye már polírozni is lehetne gépileg robotizálva.
Az üveget, szerkezetet is gép teszi bele. Hátlapot meg felkézicsavarozzák.

Ennyi a nagy misztikum.

A magyar Bexei készül 100% kézzel! Természetesen a rugó és kristály is gyártva érkezik.
Amúgy minden tiszteletem Becsei Áron-nak. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) Mik76 válasza Somatom (#10) üzenetére


Mik76
senior tag

Gondolom inkabb csak egy alternativat akarnak nyujtani a marka szerelmeseinek, vagy azoknak akik komoly minoseget varnak el egy okosoratol is. Tolunk nyugatra egy ezer dollaros ora azert nem tul nagy ervagas.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#13) Somatom válasza Mik76 (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt írtam én is. Havi fizuból megvehető. Ettől még nem dobnak hátast az ottani dizsibigék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Digitalis válasza Somatom (#10) üzenetére


Digitalis
senior tag

1000 Dolláros óra még nem az az árkategória, amivel komoly társaságban villantani lehet Nem hát, oda manapság 12 milliós kell. Minimum. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#15) Mik76 válasza Somatom (#13) üzenetére


Mik76
senior tag

Ha van mondjuk egy masik mont blancod az elegansabb fajtabol a jobb alkalmakra akkor azert mar lehet hogy par gold digger nekiall kacsintgatni. [link]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#16) Slack


Slack
tag

Szeretném leszögezni, hogy:
-szép óra, kimondottan tetszik
-drága, de nem sajnálom senkitől, vegye aki akarja.

Ugyanakkor számomra a luxos jelent valami féle értékállóságot is. Vagy legalább is szerintem kellene, hogy jelentsen. Egy okos óra ami 2 éven belül elavul és jó eséllyel 5 év múlva nem működik, mitől lesz értékálló? Sőt tovább megyek, mit tud ez az óra amit egy harmad annyiba kerülő nem?
Szerintem ez nem luxus, hanem sznob termék. A sznobizmusba bőven belefér. Elvégre gyártanak 1000 dolláros fogkrémet is.
Ellenben mondjuk egy méregdrága mechanikus óra működhet évtizedekig, értéke még nőhet is.

(#17) Somatom válasza Slack (#16) üzenetére


Somatom
veterán

De, egy mechanikus órában nincs pl. travel infó. Márpedig, anélkül nem élet az élet. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Polarstar válasza Slack (#16) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igazad van - hamar avul és a rettenetesen gyorsan veszti az értékét. 8 év felett szerintem alig lehet használni, mert drasztikus oprendszer váltás is lehet. (Ez bizony várható)

Ellenben egy TravellStar sima mecha óra kevesebbe kerül, és párszor karbantartva 50 év után is jó.

Szerintem nevezzük azt használhatónak hosszú távon.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) -Skylake- válasza Mik76 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

A Mont Blanc valoban premium brand, de a Cartier-hez koze sincs.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) dilajoska1 válasza -Skylake- (#19) üzenetére


dilajoska1
őstag

A Cartier órák azért jóval magasabb szinten vannak!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#21) Mik76 válasza dilajoska1 (#20) üzenetére


Mik76
senior tag

Tipus kerdese. Vannak mb-ok amik tobbszor annyiba kerulnek mint a cartierek. Fogalmazzunk inkabb ugy hogy a mb alacsonyabbrol indit, van egy nagy kozos ar szekcio. Es a cartier megy magasabbra.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#22) tuki2200 válasza -Skylake- (#19) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ha csak annyi nem, hogy mind2nek a Richemont a tulajdonosa.. :) Egyebkent mind2 márka "lefele nyit", egyre olcsobb orakat dobnak piacra

[ Szerkesztve ]

(#23) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

1000 dollár kb. a tizede árban egy olcsóbb Patek Philippe órának, szóval ez még bőven nem az a kategória amit a szenátori kampány fundraiserre vesz fel az újgazdag csipa. Okosórák között persze drága.

(#24) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Itt is kb. az van mint az elektromos autoknal addig ignoraltak az óragyartok a tenyt. Hogy most az Apple Watch-hoz kepest nevetseges modellekkel jonnek ki a legnagyobb gyartok. Egyedul az anyaghasznalatban van elonyuk.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#25) dilajoska1 válasza Mik76 (#21) üzenetére


dilajoska1
őstag

https://www.cartier.com/en-us/collections/watches/mens-watches.viewall.html

És ez nem a teljes kollekció.
Vannak a Cartiernek olyan koplikációs órái amik 200.000 Dollár fölött nyitnak. Én szerkezetileg többre tartom a Cartiereket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) Somatom válasza Feruendios (#24) üzenetére


Somatom
veterán

A felhasználási módtól függ, hogy kinek, mi a "nevetséges". Számomra az Apple Watch, meg ez is "nevetséges", mert egyiket sem tudom headsetként használni. Nálam a Huawei Talkband a nyerő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Blizzardking válasza Feruendios (#24) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Itt is kb. az van mint az elektromos autoknal addig ignoraltak az óragyartok a tenyt. "
Az a szomorú, hogy a két mondat közül ez az értelmesebb... :(

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#28) Mik76 válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat ez mar egyeni izles kerdese. Designban nekem a mb jobban bejon, a cartierbtol ffi orakbol egyedul a santos jon be. A szerkezetekhez en nagyon amator vagyok hogy kritizaljam oket.
Itt egy dragabb mb.
[link]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#29) dilajoska1 válasza Mik76 (#28) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát igen ez sem olcsó :D .

Cartiernél ez egy nagyon nagyon drága óra.

De az biztos hogy egyik nagy óragyártótól sem vennék okosórát főleg ennyiért! Nálam az óra marad mechanikusnak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) Mik76 válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


Mik76
senior tag

Na jo, ez johet... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#31) dilajoska1 válasza Mik76 (#30) üzenetére


dilajoska1
őstag

:D

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem tudom felmerült-e bárkiben a kérdés, hogy a Cartier miért nem készít okos-vackokat?

Nos, ők inkább egy ékszergyártók, így meg sem fordul a fejükben, hogy a 20 dolláros kínai szarokkal versenyezzenek, mert a küllemet kivéve semmiben nem tudnak versenyezni. A használhatatlan Cartier meg egy nyomot hagy csak - felesleges kérdéseket.

Ebben az esetben nincs kérdés, hogy lemerült-e, meddig támogatják, mivel kompatibilis, stb... Időtlen és szép.
Ne csináljon a Cartier felesleges vackokat!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Somatom válasza Polarstar (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Csilliárd Dollárért még travel infót sem képes megjeleníteni. Haszontalan kacat. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) dilajoska1 válasza Polarstar (#32) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát igen. Én sem értem hogy ezek a gyártók minek állnak be a sorba. Ezek az okosórák pár éven belül elavult vackok lesznek és hiába a név. Hagyják inkább ezeket az okoseszköz gyártókra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#35) Polarstar válasza dilajoska1 (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Minő véletlen, hogy a Tag Heuer az Intellel közösen is elindul - majd ki is szállt az egészből.

Azóta semmi hír róluk. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) Reggie0 válasza Slack (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

A mechanikus orak mar reg elavultak pontossagban. Csak azert kerulnek >$40k, mert olyan a design/anyaghasznalat es nem tomegtermek. De funkcionalisan semmit se tudnak, amit egy 10 dollaros peldany ne tudna.

Az okosora 10 ev mulva is tudja mutatni az idot, ahogy barmelyik mechanikus, max akkucsere kell.

[ Szerkesztve ]

(#37) Uzi74


Uzi74
senior tag

A mezei órák is 400 $ körül fognak kijönni az elején szerintem, ahhoz képest nem annyira elszállt az 1000 $, bőven megértem ha valaki, aki valahogy kinéző okosórát akar, ilyenre ruház be. Töltőtoll is lehet 600+ dolcsi MB-éknél :)
Persze én is megvárok egy olcsóbb modellt, ami válthatja az LG Urbane-omat 3 év után (ami meglepően friss szoftverileg és teljesítményben a mai napig).
Szívesen látnám az Apple féle EKG-t is valamelyik új modellben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.