Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) katt777


katt777
félisten

Remek munka, de én azért megnéztem volna egy C2D-vel is az eredményeket (főleg játékokban, amelyek alatt az AMD kimondottan gyengén teljesít). ;] Tudom, hogy AMD-fan vagy (no meg vsz. éppen emiatt nem volt kéznél Inteles konfig), csak az objektivitás végett.
Az viszont itt is látszik, hogy játékoknak elég a 2 magos proci, szóval nem kell sok pénzt kiadni egy elfogadható "gamer" konfigra.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2) Majstor


Majstor
senior tag

GraT az íráshoz! :R
( Deneb tesztre még várhatunk :D )

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#3) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Szép és igényes munka! :R
Szerintem a Phenom procik megérik,főlegy használtan 2,8-3ghz körül már elég szép teljesítményt nyújt az árához képest!
Ha az új Phenom II procik is ilyen árkategóriában(35-40k) lesznek kaphatóak és tuningolva mennek majd 4ghz körül (jó léghűtéssel) akkor tuti hogy újból AMD+ATI48xx :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4) strife


strife
tag

Jó kis írás Grat! :R

(#5) DeSanto


DeSanto
őstag

Én nem hiányolom az Intel-t a cikkből.
Ez egy nagyon jó írás azoknak is akik csak CPU-t szeretnének cserélni alaplap és miegymás nélkül.

Jó írás lett!
Grat! :R

(#6) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Örülök, hogy tetszik, s intel valóban azért nincs a tesztben, mert a legfejlett intel CPU-m jelenleg egy Celeron 433-as PPGA-s,s ahhoz sincs alaplapom :)

Amúgy azért is írtam le, hogy mit és hogyan teszteltem, mert akinek hasonló - netán azonos - inteles konfigurációja van, annak az eredményeit szívesen várom némi egyeztetés után. A legtöbb eredményt lementettem szépen screenshotban vagy fraps által kreált fájlban.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) gtasystem


gtasystem
őstag

nagyon jó teszt.korrekt.ilyen tesztek kellenek, hogy könnyebb legyen választani vásárláskor.
egy elírást találtam: "hiszen egyébként teljesen stabilnak látszó rendszerek is képes" rendszer vagy képesek.
kihajtás dologban tökéletesen egyetértek.ha nem így lenne az erős kártyák a vitrinbe készülnének.
phenom 2 ről azt a pletyit olvastam ma reggel hogy alapfeszen 4ghz-et fognak tudni.. :Y ? :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#8) whiz


whiz
aktív tag

Jó kis teszt lett! Én nem gondoltam volna, hogy az a sempron LE ennyire gyengusz... (persze ilyen árért ez se rossz, csak hát nem - új - játékok alá való)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Tibord válasza gtasystem (#7) üzenetére


Tibord
senior tag

Én inkább ugy fogalmaznék hogy léghűtéssel 4 GHz.

És Az írónak pedig :R :C

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#10) proci985 válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hm, a konfig az hasonló (4gram, 3870 visszaOCzhető, x64et amúgyis meg akarom nézni), szóval akkor lehet tesztelnem kéne?;> olyan 1800-2400-3000-3200on biztos tudnék tesztelni (ezeken nem kéne primeoltatni is a rendszert mert megvannak az értékek), talán még 3400-3550 is menne, 3600ra sajnos az enyém valszeg nem alkalmas légen (bár polírozva még nem próbáltam).

a supcom eléggé csalóka dolog. egyrészt fórumokon több helyen voltak olyan anomáliák, hogy 1280x1024ben kb hozza az 1680as felbontás sebességét (igen, ez fura, pontosabban 16:9ben levágja a képernyő széleit/jobban rá lehet közelíteni a dolgokra, tehát a neked optimális nem teljesen kinagyított távolságon 16:9en kevesebb egység/mütyürke lesz végeredményben a saját 4:3mas monitor@1280vs 16:9es tv@1920 alapján), kettéosztott main képernyővel mondjuk a dolgot nem próbáltam (4:3mon ez a megoldás nem túl jó, talán 16:9en már lenne értelme). nagyon nagyban függ a framerate a pálya méretétől és az egységszámtól/pálya szétlőttségétől is. tesztre talán a Forged Alliance kampány utolsó pályáján a második szakasz lenne ideális (szanaszét lőtt 20x20as vagy nagyobb map, 3AI + a játékos, kb 1200egységgel, amiből kb 200 a szakasz elején berushol a játékosra... nem számítva az ellentámadást;>) az ott produkált eredmény az már kb megfelel egy skirmish mapon kialakult késői helyzetnek.

jó írás, tetszik :R. anno a phenom nálam alternatíva volt, amíg ki nem derült egyrészt az L3 bug, másrészt pedig a q6600hoz képesti relatív magas ár... meg akkor már megvolt az alaplapom, szóval nagyot kellett volna domborítani, hogy tényleg amdm legyen végül. bár nvidia helyett végül atim lett, szóval mégicsak megvolt az a domborítás:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) gtasystem válasza Tibord (#9) üzenetére


gtasystem
őstag

ez igaz..de ez még csak pletyi.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#12) mmdms


mmdms
addikt

érdekes, jó, dolgoztál vele az látszik, elismerésem uram!
crysis high beállításon VGA limit?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13) proci985 válasza mmdms (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

crysis beépített tesztelője sokmindent nem ér. játék alatt olyan gyönyörű mixed limites 3870el és egy 3.0ás q6600al, hogy élmény nézni a grafikonokat:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) csatahajós válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


csatahajós
senior tag

Gratula, nagyon szép alapos és hasznos munka! Szerintem egyébként pont arról győz meg, hogy a Phenom megéri a többlet árat az X2höz képest :)

A kis Sempront hol vetted ennyiért ha nem titok?

(#15) DeSanto válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


DeSanto
őstag

A legkisebb AMD proci elboldogul a HD filmekkel? :B

(#16) -szabi-


-szabi-
őstag

Egy x264-es HD kódolást még jó lett volna látni, nagyon jól optimalizálták több magos környezetre.
Egyébként jó kis teszt.
Nekem is az a véleményem, aki video kódolásra használja leginkább a gépét de nem akar hatalmas összegeket intel 4 magosra költeni igenis jó választás az amd 4 magos proci.
Ráadásul ha nem is a leggyorsabb, megállja a helyét játékok alatt is.

Üdv
szabi

(#17) TomBoy1986 válasza proci985 (#10) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ezt megbeszéljük PÜ-ben, ha érdekel a dolog, akkor átküldöm a mentéseket és a szükséges egyéb adatokat. Ennyi órajelre szerintem nincs szükség, s hogy valamennyire pontos legyen az összehasonlítás jó volna, ha a két Phenom órajelen tesztelnél (2200MHz gondolom egyszerű szorzóvisszavétel, míg a 2750 meg FSB emelés). Aztán ha van kedved, akkor még 3200MHz szintén.

Ezt a supcomos részt nem igazán értem, de biztos úgy van :) Mindenesetre én 4:3-as monitoron teszteltem.

Ami még többször felmerült az a RAM-ok órajele és időzítése... nos ez rajta van a CPU-Z képek alatti validokon.

csatahajós:
A4Tech Team, még szeptemberben és OEM volt.

DeSanto & -szabi-:
Nos látod arra még nem használtam, s ezért nem volt x264 kódolás sem a tesztben, mert nincs vele kapcsolatban tapasztalatom. Bár ha egy normális 780G vagy GeForce 8200/8300 van mellette, akkor a PH-s teszt alapján elboldogul vele: [link]

Nekem egy 8300-am van hozzá.

mmdms:

Köszönöm, s a kérdést nem értem, elírtam? Mert a válasz persze az rá, hogy igen, 1280*1024 + High az egy 3870-nél VGA limitet eredményez a Crysisban.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) Gyuri27 válasza katt777 (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Objektivitás? lol
Itt három proci lett bemutatva ha jól értem. Ami irány mutatás annak aki rendelkezik, amd konfiggal, tervezi ilyen vételét vagy fejleszteni szeretne.
Tehát innen abszolult nem hiányzott egy darab intel sem. Sőt az sem hiányzik, hogy kinek az intel konfigja csinál több fps-t mint ezek az amd konfigok.

Tom: grat jó olvasmány az biztos (férfi munka) :C
Azt sajnálom, hogy 3 magos cucc nem volt kéznél, érdekes lett volna.
A jövöre nézve pedig biztató, hogy egyre több dolog használ 2+ magot. Így talán nem a gigahertzek hajhászása lesz a szempont.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19) spirit007


spirit007
senior tag

Meglepő a COD4-es alacsony érték Sempron esetében ...
Nos nálam a 2 magos konfig Intel és sajna nem indult rajta a COD5 valami Win probléma miatt . Újratelepíteni nem volt kedvem , ezért átraktam a netezős (AsrockAliveNF7G-HD+1150Le+1GB) konfigomba a 7900GS-t .
Nem azt mondom , néha meg-meg röccent , de simán játszható volt (végigtoltam) .
És csúnyának sem nevezném :
1024-ben, no AA, medium beállítások
[link]
[link]
[link]
[link]

Szóval én elégedett vagyok a kis sempivel :)

(#20) TomBoy1986 válasza Gyuri27 (#18) üzenetére


TomBoy1986
veterán

CPU-Z-vel le tudnám tiltani, akár egymagos Phenomot is lehetne vele vizsgálni, de sajnos valami anomália van olyankor, mert kétmagosan a Crysisban rosszabbul teljesített régebben a Phenom, mint az X2 :F

Így ezt a coremask funkciót kihagyom. Szerintem a hárommagos kb. ugyan ezt tudja ezekben a játékokban adott órajelen.

És köszönöm az elismerést! :)

spirit007:

Elképzelhető, hogy a Vista miatt szerepelt le ennyire szegényke, de mivel nekem mind a három gépen Vista van, ezért nem volt hangulatom visszatérni az XP-hez.

Na meg hozzá tartozik, hogy minden egyéb beállítás maximumon volt, s az is megfektethette a sempront.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen, de azért kb ugyanezt tudja nem pontos. Mert egy 8450-t 23k, egy 5400 be 21k, a 9550 meg 30 (a 8650 meg 28).
Remélem majd kerül egy 3 magos is és akkor bövül a teszt. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) katt777 válasza DeSanto (#15) üzenetére


katt777
félisten

Azzal az ATI VGA-nak kell elboldogulnia.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23) katt777 válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


katt777
félisten

Nem kell ahhoz procit beszerezni, elég letiltani a Phenom egyik magját. Egyébként jó az ötlet, már csak a szerzőn múlik, van-e még rá ideje.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24) TomBoy1986 válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Utánajárok, hogy emberibb eredményeket ad-e ;)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


Gyuri27
félisten

:K Köszönöm. Nekem elég geme alatt mit tud.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) TomBoy1986 válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az jó, mert pont a többit csináltam meg eddig :D

Na, még képfeltöltések előtt hátra van a másik frekvencia is, meg a grafikonok átdolgozása.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#27) Solten


Solten
addikt

Érdekes, hasznos olvasmány :R

Saor Alba

(#28) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Engem azért azok a feszültség értékek is nagyon érdekelnének...

<-ƘƘ->

(#29) TomBoy1986 válasza Kendek (#28) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Athlon64 X2 2750MHz [link]
Athlon64 X2 3200MHz [link]
Phenom 2750MHz [link]
Sempron 2750MHz [link]

Mint látod a Phenomnál a legkisebb a feszültség...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#30) dokar


dokar
addikt

jó teszt :K

extra - SEXRay

(#31) PH-User válasza DeSanto (#5) üzenetére


PH-User
addikt

Egyet értek és kösz az írást, igazán jó lett. ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Örülök hogy tetszik, még kibővítem ma-holnap a hárommagos eredményekkel, de majd az jelzem a címben (be fog kerülni a 3-as szám), meg valami frissítve szöveg.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#33) krystman válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


krystman
őstag

Nos, grat a teszthez, nekem tetszett. Arra lennék kíváncsi, hogy akkor a 2.2GHz-es Phenom alapon tudja hozni a 2.7GHz-es X2 teljesítményét, minden esetben? Mert, az írásodból ez jön le nekem! Csak azért kérdezem, mert nekem jelenleg egy 5200+X2 2.7GHz-es van, és ha váltanék, nem-e lenne lassabb több mindenben, mint a jelenlegi. Egyébként, alapon a Phenom mennyire melegszik?

(#34) Kendek válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi :)
Csak azért érdekelt ennyire mert elég jól meg tudtad húzni őket, de már látom nem vagy szívbajos és nyugodtan megküldted. Gondolom azért 1.576 volt-ot nem adsz huzamosabb ideig annak a BE-2350-nek. Nem csak, hogy nagyon melegszik de igencsak megnövekedhet az étvágya.

<-ƘƘ->

(#35) TomBoy1986 válasza krystman (#33) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ismét köszönöm, s a válaszom az, hogy igen, hozza mindenben azt a teljesítményt, sőt sok helyen többet is (sokkal).

Viszont érdemes lehet megfontolni azt, hogy a vásárlással megvárod a januárt, mert akkor debütál két új AM2+-os Phenom II.

Melegedésről olvashatsz a hivatkozásokban, de vedd azt figyelembe, hogy amikor a hűtős cikket írtam, akkor nagyon meleg nyári nap volt.

Jelenleg 2.65GHz-en 30°C-os a CPU - terheletlen, 1200RPM-re leszabályozott Gemini II S-sel, ami szerintem egyáltalán nem meleg. Terhelve sem megy 45°C fölé. De a feszültség emelésére érzékenyen reagál, szóval olyankor sokkal jobban melegszik.

Kendek:
Nem használom annyin a BE-2350-est, sőt igazából most nem is én használom, hanem hugom gépében van, s nála alapfeszültségen üzemel, mert egy darab 2600XT-hez nem nagyon kell több annál. Amúgy 1.4V-tal megy 2950MHz-et az a CPU, szóval csak itt a végén kell nagyon adagolni neki. De ez egy viszonylag rosszul tuningolható példány :(

Ezek az eredményei különböző feszültségek mellett:
[link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#36) Kendek válasza TomBoy1986 (#35) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért örülök, hogy több kakó kell neki azonos órajelhez mint az enyémnek. Nekem 3,2-őn nem megy stabilan értelmes fesz mellett a 5000+ BE. Viszont a 3,1 úgy alap órajelen, hogy csal a Gigabyte lap és 1.39-et ad neki, de legalább a C'n'Q is mehet.

<-ƘƘ->

(#37) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Hasznos írás, gratulálok! :K

(#38) Thunderzolee

Köszi a tesztet, küldtem is a linkjét AMD fan ismiknek. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#26) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lol hát úgy ismersz mint aki ész nélkül tömörít meg konvertál? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Kiiiirály, végre AMD-s tesztek :C :R
Van egy érzésem hogy az új Phenomok elég drágák lesznek majd, de legalább lenyomják majd a mostani Phenomok árait és akkor jó lesz majd nekünk :))

(#41) tibi34


tibi34
tag

Gratula :DDD Ismét megbizonyosodtam hogy van időm bőven váltani.Azt hozzáteszem váltásnál a pénzügyi tényező a leggyengébb láncszem ;]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#42) twollah


twollah
nagyúr

Tetszetős teszt volt.

(#43) Gyuri27 válasza Sandormaster (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért lenne drágább? Max a régi árában lesznek. Mivel ezek 45nm-n készülnek, másik ezeket el is kell adni. A vevőket vissza csalogatni. Az pedig horror áron nem megy. Valami olyasmire számolok mint a vga-l.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) EmperorDraco válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Nagyon cool! Én is kíváncsian várom egy intel teszt eredméyneit!

Már csak azért is, mert mostanság nézek egy Pc upgrade elébe.

Persze jelenleg a Core2Quad, és a Phenom X4 versenyzik, de úgy tűnik, kivárom a Nehalem/Deneb izét.

Draco

(#45) Sandormaster válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hát remélem nem lesznek drágák, de vhol mintha azt olvastam volna hogy a nagyobbik 3GHz-s Phenom 60K környékén lesz, de remélem csak képzelődtem :D

(#46) Taranti


Taranti
senior tag

Szép teszt! És hiánypótló, nyáron nagyon baráti árban voltak a 45W-os X2-esek, sztem többen is vettek ilyesmit. Én még esetleg a 45W-os A64-et hiányoltam volna a tesztből (mondjuk LE1640-2,6GHz/1MB cache), meg nem is sokkal drágább a Sempronnál, de hát telhetetlen vagyok. Az látszik, hogy a Sempron ma már nem sokra elég. (Érdekes, hogy hazánkban a dual-core Sempronok nem terjedek el.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#47) Geffry


Geffry
aktív tag

Áldás mindazokra akik kitartanak az AMD mellett! Jó teszt lett! :R

Én megjelenésekor vettem 40ért a 9750emet... igaz hogy azóta a 9950 is olcsóbb de nem bántam meg! Mindenre elég és még többre is. Viszont kíváncsian várom a trónörökösöket és remélhetőleg intel trónfosztókat :K

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#48) krystman válasza TomBoy1986 (#35) üzenetére


krystman
őstag

Köszi! Mindenképp megakarom várni a Phenom II-őt, ezt már eléggé dicsérik. Meg valószínű, még jobb teljesítményt tud mint az elődje. De, gondolom az ára sem lesz olcsó először.

(#49) krystman válasza EmperorDraco (#44) üzenetére


krystman
őstag

Nekem jelenleg 5200+X2 van meg egy 8800GT, és azt kell mondanom, hogy az összes új játék ami megjelent az utóbbi 2hónapban, akadás mentesen ment, fullon. Igaz, AA én nem használok. Általában 1152-be vagy 1280-ba játszok, mert egy 17' CRT ennyit tud. Ez egy Phenom X4 meg egy 4850-el semmi gond nem lenne.

(#50) krystman válasza Taranti (#46) üzenetére


krystman
őstag

Én is nyáron vettem még a 5200X2-őt! Igaz ez 65W-os, de tényleg jó áron mentek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.