Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noisia


noisia
aktív tag

Undorító, bazári ..
A telefongyártók megértek a pusztulásra ..

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az alsó káva lehetne kicsit soványabb, de egyébként bejön a design. :)

(#3) #16820480 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ezt akartam írni, hogy az lehetne kicsit keskenyebb, de amúgy eléggé bejön továbbra is a telefon :K Lehet, hogy ez lesz idén az egyetlen, ami érdekelni fog, meg talán az új Sonyk.

(#4) Dilikutya válasza noisia (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sötétben (tokban) minden tehén (telefon) egyforma.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Flashback


Flashback
addikt

Tavaly tavaz/nyár környékén ez jó lett volna. Viszont hogy majdnem egy évet csúsztak és még kitudja mennyit fognak ezt bizony egy jó árcédulával kellene kompenzálni, de ezt erősen kétlem...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6) #16820480 válasza Flashback (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi olyat hozott mondjuk egy S10, amiért az oké idén, ez meg nem? Bár ez inkább az S10e ellenfele, árban legalább is.

(#7) 2ofthem válasza #16820480 (#6) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Sajnos semmit :( Engem is csak ez érdekel már a felhozatalból.

(#8) Shooder válasza #16820480 (#6) üzenetére


Shooder
kezdő

A gsm arenán egy összevetést csináltam az s10-el.
Az Nokia9 tavaly előtti soccal jön ezt valaki vagy elfogadja vagy nem,persze az is elég mindenre.
Az s10- nek van egy- két trükkje amivel a Nokia nem tud mit szembe állitani.
De azért a Nokia 750 mAh - akkuelőnye nem elhanyagolható,mint ahogy a 180 eurós árkülönbség sem.
Abból ki jön egy prima alsó-közepes teló.
Ha a kamera jobb lesz mint a mostani flagshipeké,nem semmi dobás a Nokia részéről.
De a Nokiánál mindig bejön valami gixer.... :)
Drukkolok a sikerének ( bár a mostani választékukból nem vennék)

(#9) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

De kíváncsi vagyok a kamerára....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10) #56573440 válasza MikeWazowski (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

melyikre?:D

(#11) #16820480 válasza Shooder (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tavalyi az, nem tavaly előtti. Pont egy éves lesz most az SD845. De még ha 835 lenne, az sem nagyon zavarna (legfeljebb ha túl drágán akarnák vele adni).

Mondjuk ennek még nem ismerjük a teljes adatlapját, csak híresztelések vannak, de elsőre nekem volt semmi olyan, amiért megérné egy fillérrel többet adni a Samsungért például.

Egy dolog kérdéses még nekem, hogy mennyire lesz jó szoftveresen. Az kicsit aggasztó például, ahogy a Nokia tulajok panaszkodnak arra, hogy bezárja a háttérfolyamatokat, ezért üzenetek nem jönnek meg időben :U Bakker, nem 10 évvel ezelőtti készülékről van szó, teljesen normális az alap Android memóriakezelés, hozzá sem kellene nyúlni, és jól működne.

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Jöhet erre is valami katyusás/rakétakilövős tok hátulra. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) Postas99


Postas99
senior tag

Ha már NO JACK. IP68? vagy valami amivel több az ilyen kialakitású készülékeknél?
Mi van az optimalizálással, mert nem minden az 5 db kamera.... Továbbra ia 2x kell majd mindenre rányomni hogy történjen is valami a készüléken? Mi van a WiFI problémákkal?

Áhh többet nem is kérdezek..

(#14) Shooder válasza #16820480 (#11) üzenetére


Shooder
kezdő

A Nokia rendszeresen adja ki (meg az olcsóbb telójaira is) a frissitéseket,és nem ad ki új telefont
mondjuk hetes androiddal,ahogy egyes gyártók a b vonalról.
A telfonjaik topikjait böngészve mégis reklamálnak ilyen-olyan szoftveres bakikat,mint amit
például Te emlitettél....
Ezért irtam a nokiás gixerekről :)
Az ár kérdése meg egy külön misét megérne,pld a 30ezres Nokia1 meg a 25ezres retró banánfon :F

[ Szerkesztve ]

(#15) joey04


joey04
titán

a soc elég nagy csalódás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) MikeWazowski válasza #56573440 (#10) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem egyértelmű? Alulról balra a másodikra... :B ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) chabusch válasza Shooder (#14) üzenetére


chabusch
tag

Óvatosan bízz a frissítésben. Az 5.1-em még mindig 8.0-án van, még egyetlen frissítés sem érkezett, SP is csak minden második-harmadik hónapban érkezik. Az XDA-n megsúgták, hogy az 5.1 nem tett szert olyan népszerűségre, amely mellett megérné foglalkozni a frissítésével és a Nokia úgy döntött, hogy az 5.1 8.0-ával fut hónapokkal azok után, hogy már a Pie is kint van. Ennyit az AndroidOne-ról.

A háttérfolyamatok bezárása pedig valóban gáz, gyakorlatilag egyetlen telepített alkalmazás sem használható értelmesen (gyakorlatilag nincsenek értesítések, a Viber és társai használhatatlanok Nokia telefonon).

(#18) Ricardo válasza chabusch (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért ez így nagyon komoly. Én eddig úgy tudtam a Nokia telefonok az elsők között kapják a frissítéseket.

(#19) chabusch válasza Ricardo (#18) üzenetére


chabusch
tag

Ezt most készítettem az "up-to-date" telefonomról:

(#20) bigmasterg válasza chabusch (#19) üzenetére


bigmasterg
addikt

A galaxy s8-om is még mindig android 8.0-án van...

(#21) #16820480 válasza chabusch (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az OP6-on pont ez a patch level van fent. Igaz, hogy Android 9-en, de manapság már a patch levelnek is örülni lehet.

(#22) chabusch válasza bigmasterg (#20) üzenetére


chabusch
tag

Na igen, de az AndroidOne szlogenje az, hogy "Secure, up-to-date and easy to use". Ennek tükrében ez az egész AndroidOne (vagy csak a Nokia hozzáállása, ezt nem tudom) inkább csak egy nagy átverés.

(#23) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"Agarwal tudni véli, hogy a HMD bemutatja a Nokia 4.2-t, 3.2-t és Nokia 1 Plust."

Nokia OnePlus. :DDD

(#24) #16820480 válasza chabusch (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk mondanám, hogy nem gáz, ha lenne rá normális választék stabil ROM-okból, de az újabb készülékekre egyelőre nem nagyon van semmi ilyesmi. Meg ha lenne, akkor is valószínűleg gondot okozna a spéci kamera normális kezelése... U

(#25) Mr.Silkó válasza #16820480 (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Mondjuk ennek még nem ismerjük a teljes adatlapját, csak híresztelések vannak, de elsőre nekem volt semmi olyan, amiért megérné egy fillérrel többet adni a Samsungért például."

Például vélhetőleg jóval nagyobb lesz ez a Nokia, mint a Samsung S10e, ha már a hasonló árú újdonsággal hasonlítjuk össze, ez szerintem egy komoly érv a koreai cucc mellett. De persze nem csak ebben lesz/lett jobb a Samsung kompakt újdonsága, várhatóan.

(#26) Ricardo válasza chabusch (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez inkább a Nokia lesz. Az Mi A1-em jelenleg Android P-n van februári biztonsági szinttel.

(#27) KotelesT válasza chabusch (#17) üzenetére


KotelesT
újonc

Már több posztban is láttam, hogy többeknek gondja akad Nokián a háttérfolyamatokat használó alkalmazásokkal, de az általánosítást kicsit erősnek érzem. :-D
Nokia 6 2017-em már megvan 1.5 éve kb. Minden hónapban érkezett egyrészt rá biztonsági frissítés, kivétel nélkül, jelenleg Android 9 Február 1. Másrészt messengert, vibert napi szinten használok (munka miatt sajnos elég sokat), az értesítések viszont hiba nélkül érkeznek. Igaz nem használok semmilyen akkukímélő megoldást. Csak kivettem a telefont a csomagból és egy háttér és csengőhang módosításon kívül sértetlen az alap rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#28) chabusch válasza KotelesT (#27) üzenetére


chabusch
tag

Igen, a Nokia háttérfolyamatos problémája a .1 sorozattal kezdődött, amikor elkezdte berakni a szoftverbe az evenwell akkukímélő-folyamatgyilkos appját. Az 5.1 külön tragédiája, hogy ezt se kilőni, se törölni nem lehet.

Az általánosítás valóban talán túlzó egy kicsit. Másfelől viszont nem akarok telefonvásárlás előtt még azon is filózni, hogy a telefonom elég népszerű lesz-e ahhoz, hogy a gyártó betartsa az égen-földön hirdetett szoftveres supportot.

[ Szerkesztve ]

(#29) thefreeman


thefreeman
aktív tag

A kávák elég nagyok. Hogy ennyi kamerának mi értelme azt nem tudom, de legalább nem egy sorban helyezték el, úgy szerintem még hülyébben nézne ki.

(#30) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

De klassz!Pènzem ugyan sosem lesz rá,de nekem nagyon bejön!
Off: nagyjából én is másfél-2havonta kapom a biztonsági frissítéseket,de èn nem èrzem magamat ettől akkora vesztesnek,mint ahogy olvasom.Gyerekek az èlet ennèl többről szól.Sokan csak panaszkodni járnak fórumozni(ide is) úgy vettem észre.Sajnálom&napi szintű biztonsági frissítéseket kívánok a továbbiakban!✌️

(#31) SkyLine3000 válasza #56573440 (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A bal felsőre... :D

(#32) Shooder


Shooder
kezdő

Ha rám omlik a bank veszek egyet!

(#33) atike


atike
nagyúr

Neverending Story....

Már réges rég forgalomban kellene lennie és még mindig ott tartunk, hogy renderkép, meg tuti ilyen lesz, tuti ennyi lesz, meg na majd most, meg ja bemutatták a Nokia <x> .1-es verziót épp... :(

(#34) scope2007


scope2007
addikt

Lassan egy pók köszön vissza a telefon hátulján, ezekkel a sok 'szemekkel' kamerákkal :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#35) Crafter32


Crafter32
őstag

Kíváncsi leszek kamerák terén tényleg nagy durranás lesz e?!

(#36) Dilikutya válasza chabusch (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így járhattam én anno a Galaxy SIII Minivel. Kijött 4.1.1-el, és 4.1.2-vel fejezte be, miközben a megjelenés után már érkeztek az 5.0 frissítések más eszközökre. Viszont a benne lévő SoC-nek nem volt már supportja frissebb Androidra. Ezért veszek már csak Snapdragon vagy Exynos SoC-vel telefont, az már nagyobb garancia. És még így is vannak buktatók.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Sziasztok. Nem lenne logikusabb mondjuk 2 nagyobb lencsével rendelkező kamerát betenni, mint 3-at 4-et 5-öt? Vagy azokból nem lehet olyan kis integrálható egységet kihozni, mint ezekből?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) #16820480 válasza alkatraz3000 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem elég ha szélesebb a lencse, annak akkor távolabb is kell lennie az érzékelőtől, ami megvastagítaná jelentősen a telefont.

(#39) Dilikutya válasza alkatraz3000 (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

A szélesebb lencse vastagabb is.

Gondolom, ilyet senki se akarna még egyszer :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) Shooder


Shooder
kezdő

Ha valakit érdekel milyen képet lő a Nokia 9!
https://www.instagram.com/p/BuL3OeOA20u/
Csak nehogy ez is kamu legyen mint egy pár éve a bringás fotó..... :)

(#42) atike válasza Shooder (#41) üzenetére


atike
nagyúr

Ez bármi lehet...

(#43) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Azért megnézném, hogy néz ki a tok amit erre a telefonra lehet rakni. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#44) püki


püki
aktív tag

Vajon tényleg megjelenik még ebben az évszázadban?
Mire piacra kerül X százezer forintért a kutyát nem fogja érdekelni, mert a konkurencia jóval erősebb hardvert kínál, hasonló áron. Maga alatt vágja a fát a Nokia...

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#46) Wasquez


Wasquez
senior tag

Remélhetőleg lesz még az apple-nek pár hasonlóan jó ötlete, amit a többi hülye gyártó is átvesz és jól megmagyarázzák, hogy arra nekünk miért nincs szükségünk!
A 3,5-ös jack csatlakozót azért kell kivenni a készülékekből, hogy legyen hely még nyolc kamerának, meg kell még a telefonba szelfi kamerából is három!
Ritka szar megoldás az az adapter, amit erre kitaláltak!

PC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.