Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Razer Mamba

Hozzászólások

(#1) AceTom


AceTom
aktív tag

Hello!

Nem láttam még topicot ennek az egérnek, meg még hírként se eddig, gondoltam nyitok neki egy topicot.

[link]

A Razer első vezetéknélküli egere, ami egyben vezetékes is. :)

(#2) harylmu válasza AceTom (#1) üzenetére


harylmu
őstag

Érdekes lesz.
Wireless is meg nem is. (kivehető kábel)
Gondolom hamar el fog romlani a kábel és kb. mindenkinek 1 hónap után kontakt hibás lesz. :D

5600 Dpi haha...minek?

Meg aztán az ára is érdekes.
Maradok a DeathAdder-nél.

(#3) AceTom válasza harylmu (#2) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nekem nagyon tetszik az új egér, baromi jól néz ki. Várjuk meg a teszteket, én nem írom le az egeret! :)

Viszont meglep, hogy ennyire nem érdekel senkit se ahhoz képest, hogy az első wireless Razer egér.

(#4) S*Tom* válasza AceTom (#3) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Sok ebert érdekelni fog pld. engem is, de még messze van február meg a 129eur-s ár. Egyébként tényleg razer-es szép! :K
[Mamba]

(#5) bulbaa


bulbaa
tag

Csak nekem tűnik úgy hogy a dizájnt tekintve teljesen olyan mint a DeathAdder, leszámítva a 3 zöld ledet és a két új gombot jobb oldalt elöl ?

[ Szerkesztve ]

(#6) bulbaa válasza bulbaa (#5) üzenetére


bulbaa
tag

"jobb oldalt"
Úgy értem bal oldalt...

(#7) harylmu válasza bulbaa (#5) üzenetére


harylmu
őstag

Tényleg kísérteties a hasonlóság. Végülis ami bevált, nem kell lecserélni. :)

(#8) gYaLo


gYaLo
őstag

Nekem nagyon bejön az egér!
Igazi Razer függő vagyok!
Eddig volt Diamondbackem,Copperheadom,Lachesisem,most a DeathAdder és lesz egy Mambám is :C :Y

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#9) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

hi

Várom már h kipróbálhassam remélem elnyeri élőben is a szimpátiámat mert már igy is elég meggyőző. nekem volt elötte razer Ch.m most MS.3.0 ám van :) a deathadder kipróbáltam. az is tetszett szeretem a razert bár, tény h az a kibe cserélgethető kábel kérdéses élettartama. de szerintem erre a fejlesztők is gondoltak bízom abban h jól fog működni és nem megy idő előtt tönkre.

(#10) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Szerintem meg inkább a razer kezd MS alakú lenni (DH és Mamba) az MS meg Razer kinézetű (MS Habu) vagy régi optikai A4tech. :W
Nagy kezűeknek a két gomb balra elől szerintem még bezavarthat játék közben. Érdekes, hogy jobbról-balra vándoról az a két gomb, jővőrere már a padon lesznek vagy a dokolón.
Egyébként a tömegére is kiváncsi leszek az aksi miatt, gondolom sokkal nehezebb lesz mint egy DB vagy DH-CH-LH, ja és a balkezesek is elbukták ezt a tipust.
Nagyon vártam egy profi kiforott egeret mert kopás miatt cserélnem kell, de egyenlőre nálam a Lachesis picivel esélyesebb. Megvárom a februári első teszteket és reménykedek addig nem rendelek kintről.

(#11) Adam86


Adam86
tag

Külsőre és ergonómiára nálam megkapja a 10/10et, a tudása majd a tesztekből kiderűl, nade az ára...kb 35.000Ft Veszek belőle 2 egeret meg egy padot is. Tipikusan azok egere lesz akik arcolni fognak vele.Majd 3-4 év múlva megveszem..

Lenovo Thinkad T500

(#12) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Jelen esetben tényleg húzós az ára, de ha hozzá tudok jutni mondjuk 25 ért akkor elgondolkodom rajta, meg persze kipróbálom a pixelben amint megérkezik. letesztelem személyesen :D az mégiscsak más. az MS.3.0 formailag nagyon bejött tényleg sokan nyúlnak hozzá, veszik át. koppintják kisebb nagyobb sikerrel.

(#13) pzRRRR


pzRRRR
csendes tag

szerintem a jelenleg gyártott legjobb razer, én eddig kb az összes razer egérrel játszottam, és volt ami bejött volt ami nem, a legmegbízhatóbb, a razer diamondback plazmám volt 3 évig huzta a kicsike:) aztán egyszer csak kikapcsolt örökre:( játszottam logitech microsoft és roccat seriakkal is :) a világ legjobb gameregere akkor is a microsoft 1.1A marad olcsó, és játékra a legtökéletesebb , de a rrazer mamba erős vetély társa lesz a roccat kone egérnek, hasonló adottságokkal:) hát meglátjuk melyikböl kel el több:)

hardcore will never die

(#14) S*Tom* válasza pzRRRR (#13) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

A Kone kb. 2éve jelent meg, a Roccat cégnek az első és egyetlen egere. (16K-ért) A Mamba a razernek a 2x-edik top egér tipusa ami most kerül ki a gyárból (40k!) körül. Mindkét egérnek megvan a vásárlói rétege ami biztos, hogy nem fedi egymást.
A kone a mambához képest elég kommersz egér, nem látom értelmét hasonlítgatni!

(#15) Slyer


Slyer
senior tag

nekem lachesisem van, első gamer egerem, lassan egy éve megvan, tökéletesen meg vagyok vele elégedve... ennél minek jobb? nem értem... annak idején erre is sajnáltam majdnem 20k-t és akkor ez meg 40.. vicces :) peace

(#16) S*Tom* válasza Slyer (#15) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ja a 20k reális, az aksi meg a +1600DPI meg nem hiszem, hogy hiányzik neked a 4000 is komoly nagyon. Én is ilyenben gondolkodtam mert szuper, de más lett.
Ha a forint lentebb volna tavalyi szinten és tesztelnék már páran vadul, akkor talán beneveznék egy mambára, de így csak nyálat csorgatok egy jó darabig én is és várom valaki beszámolóját rólla!

(#17) Yany


Yany
addikt

Csak az én ujjaim érzik úgy az összes Razer egéren, hogy szétterpesztik őket a gombok? Olyan, mintha spárgáztatni akarná az ujjaimat. Borzasztó kényelmetlen. Ellenben egy G9(x) nekem nagyon kényelmes volt, mégha nem is az szó legszorosabb értelmében "szép". :DDD De nálam ez az utolsó szempont, mert nem villogni akarok, hanem kényelmesen használni. Másoknak mi a véleménye? Egyedül vagyok ezzel?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) S*Tom* válasza Yany (#17) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

A mambának más a formaterve mint a régebbi razer egereké, mert ez már nem kétkezes szimmetrikus darab hanem jobbkezes, alakra kb. olyan mint a razer DA.
Gondolom nem a közel 129EU(40k) mambáról váltottál G9x-re :DDD
Minden embernek más a keze az ízlése és az igénye. Nekem pld. a 3-dik razer egér után a G9 volt kényelmetlen és használata lassú, de azóta megbarátkoztam az ergonómikus formákkal és semmi gondom velük.

Ja, és remélem egyedül vagy vele és nem lesz ez a topik is szét offolva a G9-el! thx

(#19) Yany válasza S*Tom* (#18) üzenetére


Yany
addikt

A minap láttam először másik embert ugyanígy vélekedni, mint én erről az újterpesztéses fílingről: KODIAK tesztelt egereket az indexen. Pont ugyanez volt a baja (még mutatja is :)).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) Yany válasza S*Tom* (#18) üzenetére


Yany
addikt

"újterpesztés" természetesen ujjterpesztés, csak már nem volt "mod".

Nem lesz szétoffolva, mert G9-em sincs és amúgy sem vagyok egy "fan" típus. Ami jó, azt használom, ami nem tetszik, azt nem. Legfeljebb elmondom másnak is a véleményem hogy segítsem a kiválasztásban. Én mind a G9-es, mind a Razer egerek árát sokallom így maradok még egy darabig az MS Intelli Optical-nál. Majdnem dobtam egy hátast, mikor megtudtam, hogy Kodiak is azzal tolja (lehet, hogy nem véletlen, hogy egyformán értékeltük a Razer és G9 egereket, ha évek óta ugyanazt az egeret használjuk). :)

szerk.: egyébként meg amennyire pörög ez a topic, csodálkoznék, ha bárkit is zavarna, hogy más egerekkel hasonlítva alkotok véleményt a Razer egerekről...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#21) S*Tom* válasza Yany (#20) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Gondolom még nem is láttad az egeret, mondom azért mert a mamba egy ergonómikus, jobbkezes játékosoknak gyártott egér és nem a hagyományos szimmetrikus, kétkezes razer forma.[Mamba DE]
Megértem a problémád a régi razerek alakjával, de egy balkezes embernek meg áldás volt az a forma, legalább van mit venni nekik is. Én jobbkezesként kb. 5éven át használtam razer egereket, semmi gondom nem volt az alakjukkal és kényelmesnek is találtam mindet(pár millió társammal együtt) nem vagyunk egyformák, de persze nem is baj.
Kodiak véleménye kiskutyát sem izgat azzal tolja a CS-t amivel akarja, a nagy gyártók nem véletlen gyártanak nagyobb felbontású, precízebb szenzorokat és pakolnak egyre több programozható gombot, extrákat a játékosok egereibe.
Egyébként részemről nincs gond, hogy hasonlítgatsz egereket, de egyenlőre ezt nincs is nagyon mihez, mivel nem nagyon tudok olyan játékos egeret ami lecsatolható vezetékkel rendelkezik, a vezeték nélküli üzemmódot is támogatja plusz 5600DPI-s a szenzora.
Itthon még nem kapható és nem is az átlag vékony pénztárcával rendelkező magyar usereket célozza meg a cég(sajnos). Nem tudom ez mennyire jó irány a razernek vagy csak egy limitált (prémium) kategóriát akart ismét létrehozni mint régen.
Nem is valószínű, hogy a gyenge forint miatt mostanában pörögni fog a topik és elárasztanának minket hasznos információkkal az egérrel kapcsolatban, de azért lehetünk kíváncsiak.
Egyébként nekem kinézetre és paramétereiben nagyon tetszik a mamba és ha volna egy hagyományos vezetékes rev belőle fél áron (max.20k) rendelnék is.
Ha már írtad, hogy régi MS-t használsz, mit szólsz az új egereikhez:[SideWinder]
Részemről akkor már inkább razer vagy G9x!

(#22) Yany válasza S*Tom* (#21) üzenetére


Yany
addikt

Télleg nem vagyunk egyformák ezért nem is kell egymást meggyőzzük, de úgytűnik a fogyasztói társadalom marketingje téged sikeresen rabul ejtett:

"a nagy gyártók nem véletlen gyártanak nagyobb felbontású, precízebb szenzorokat és pakolnak egyre több programozható gombot, extrákat a játékosok egereibe."

Mint ahogy nem véletlen gyártanak tizenX megapixeles fkgépeket (igaz, hogy 1/2.3"-os felületen), és nem véletlenül gyártanak 2ms-os monitorokat (igaz, hogy max. gTg méréssel), nem véletlenül gyártanak 1 GB-os Geforce 9600-as kártyát (igaz, hogy már az 512-t kihasználva is rég elfogyott a teljesítménye): hogy vegyed. Hogy vegye az ember, aki csak a számokat figyeli.

Remélem, hogy nem bántalak meg, de a 129216 DPI-s egerekért sem rohanok a boltba addig, amíg jól szórakozom a CS:S-szal és nem érzem magam rosszabnak a nagy átlagnál... főleg nem az MS egerem miatt. egy kényelmetlen kéztartás nálam többet ront, mint amennyi előnyt jelent akárhány nagyságrendnyi DPI javulás...

Ezt a legújabb Razer-t meg úgy látom, hogy szintén meg kell tapogatnom, ha azt állítsájtok, hogy más a formája. Hátha... (bár megvenni 15 fölött tuti nem fogok egeret mostanában).

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) S*Tom* válasza Yany (#22) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Számomra is hobbi és kikapcsolódás és nem életcél!
Nem sírom vissza a 1024x768/60Hz-es 14"crt-m és nem bánkódok azon sem, hogy még nincs 150"-os plazma, lcd vagy holografikus monitorom.
Egyébként valószínű valamilyen szinten igazad is van, mert alapból nem vennék két hasonló, vagy ugyan olyan technikai paraméterű egeret a megszokást szem előtt tartva. Anno 5éve cseréltem egy vezeték nélküli logitech egeret razer db-re és pár nap alatt a statban ugrásszerűen javultam az átlagosan jó szintről az első helyre. Ezt klán társaim is értékelték, elismerték meg számomra is jó érzés volt, kevesebb hajam hullott az input miatt. Tapasztalatból mondom, hogy egy új beviteli eszköz rövid időre vissza is vethet egy megszokott darabhoz képest, de ha az ember fejlődni akar, vagy csak lépést tartani másokkal, nem elég egy leharcolt eszköz vagy gép.
A túlméretezés PC-ben meg inkább pénztárca vagy megszállottság függő(nálam talán még nem beteges).

Reménykedem én is egy kedvezőbb árú, de hasonló razer modellben, mert nekem pld. a dokkoló és az aksi felesleges plusz költség, de a jobb szenzor és nagyobb felbontás tetszene.
Egyébként a MS Habu után, ami az MS és a Razer közös egere, a a razer DA és a [mamba] is, kicsit a régi optikai MS formának tűnik nekem és akár még neked is kényelmes lehet.

(#25) NewTiger


NewTiger
csendes tag

Na, nem bírtam magammal és tegnapelött megvettem. Már a bejelentéskor eldöntöttem, hogy nekem ilyen kell, amikor az árat megláttam visszakoztam de végül mégiscsak elcsábultam.
Sajnos sokat nem tudtam még tesztelni, egyelöre még szokatlan. A firmware frissítésbe azért beleőszültem.
Ha valakit érdekel később írok részletesebb beszámolót.

(#26) Bazsó válasza NewTiger (#25) üzenetére


Bazsó
tag

Hát írhatnál ,hogy milyen? :DDD

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#27) NewTiger válasza Bazsó (#26) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Egy ember már van. :)

Szóval hosszabb teszt után bővebb lére eresztve:

A csomagolása szerintem telitalálat, tisztára mint egy múzeumi kiállítási tárgy. Alig volt szívem kibontani. A kicsomagolása és összerakása nem annyira bonyolult mint azt némely video prezentálja, minimális kézügyesség és odafigyelés szükségeltetik ugyanis részletesen le van rajzolva mit hogyan csinálj.
Miután beüzemeltem kapásból müködött bár nem túl tökéletesen. A kurzor kicsit ideges volt, nem volt annyira tökéletes a pozicionálás mint a meglévő G3-ammal.
Sajnos driver installálás után sem láttam számottevő változást, bár hozzá kell tenni, eddig sokkal kevesebb dpi-vel egerésztem.
Utánaolvasva kiderült másnak is volt hasonló problémája szintén a Destructor egérpaddal és szerinte a firmware upgrade megoldotta a problémát. Mivel én is ezzel rendelkezem gondoltam belefogok.
Firmware:
Mint írtam ebbe rendesen beleőszültem mert nem ment minden elsőre. Az utasítás szerint vezetékes üzemmódban kell csinálni úgy, hogy amikor bedugod a kábel közben nyomni kell a szinkronizálás gombot. Ha így tettem, mindig megjelent az új hardver ikon és a frissítő progi nem találta az egeret. Ha a szinkronizáló gombot kihagytam akkor már látta. Néhány dugdosás után úgy döntöttem kihagyom a szinkron gombot és elindítom. A frissítés elindult de csak nem akart továbblépni az első lépésről. Kábel kihúz, visszadug, semmi. Kb. 5-6 perc várakozás után meguntam és gondoltam újraindítom a programot de az befagyott. Kilövés után probáltam újrakezdeni de most már mindig feljött az új hardver és a progi sehogy sem ismerte fel az egeret, ami persze tetszhalott állapotba került. Ez nem is változott reboot után sem.
Hosszas szenvedés és keresgélés után végső kétségbeesésemben az új hardver ablakban mindenre nemet nyomtam és azt, hogy én mondom meg, hol keresse a drivert akkor az XP mégiscsak megtalálta magától és felinstallálta. Ez után már ment simán, a program felismerte az egeret és rendben be is frissítette az új firmware-t. De mondom, az egész procedura elött már fel volt telepítve a driver ezért erre nem gondoltam volna.
A frissítés után valóban érezhetően jobb lett a pozicionálás, tehát mindenképp javaslom az 1.03-as firmware-t.
Használat közben:
Fogásra majdnem ugyanaz mint a Deathadder de mégsem teljesen. A különbség annyi, hogy a Mambának a jobb oldalán van egy kis homorulat ami a DA-n nincs.
Nehéz. Elsőre nem is tünt fel csak játékban, hogy jóval nehezebb mint amihez hozzászoktam. Szerencsére számomra nem túl zavaró mert nagy sens-el játszok és nagyon ritkán emelem fel.
A gombok kézreesnek, szintén DA adottság. Viszont a dpi állító gombok már annyira nem és nem is túl jól reagálnak. Jobban be kell nyomni, hogy érzékelje és mivel elég kicsik a gombok ez annyira nem egyszerű. Szokni kell.
Feltünt továbbá, hogy a kattintások hangja jóval hangosabb mint a Logitechnél de ez engem nem zavar.
Bár most így visszaolvasva nem tűnik túl pozitívnak a beszámolóm összességében meg vagyok elégedve vele.

(#28) Bazsó válasza NewTiger (#27) üzenetére


Bazsó
tag

köszönöm a kis tesztet :R

nekem mondjuk HABU-m van,de én is tökéletesen megvagyok vele :D az eddigi legjobb egerem.
Gondolkozom ,hogy cseréljem-e ,de nagyon drága a Mamba... :((
Mennyiért vetted Te?(éshol)

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#29) NewTiger válasza Bazsó (#28) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Én a Computermode-nál vettem 35k-ért. Lehet találni néhány ezerrel olcsóbbért is.

Még egy pár apróság:
Mivel nem volt soha vezeték nélküli egerem ezért nem tudom az alábbi dolgokat máshoz hasonlítani. Volt, hogy több mint egy teljes napig nem ültem le a gép elé és az egeret nem kapcsolatm ki és nem raktam fel a töltőjére. Következő nap meglepődve tapasztaltam, hogy bár nem használta senki a teljes töltésről lemerült majdnem teljesen. Igaz itt nem volt ez probléma mert a vezetéket bedugtam és tudtam is használni. :DD
A másik, ami számomra meglepő volt az a hatótávja, több mint 10 méter , 3 szoba és 2 csukott ajtó távolságból is müködik. :D
Egyedül már csak a szoftverével van problémám, ha makrót akarok csinálni akkor abba eddig mindig belefagyott.
Ezen kívül minden úgy müködik ahogy elvárom.
Én tudom ajánlani, de csodát nem szabad tőle várni. Senki nem lesz vele 2x olyan jó mint egy 10-20k egérrel. Viszont számomra designos és egyedi. Igazság szerint én azért vettem meg mert ez hiányzott az általam megálmodott konfigból. Viszont meg tudom érteni azokat is akik azt mondják, hogy ennyit nem ér egy egér. Nekem megérte...

(#30) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali!

Ismertek helyet/boltot, ahol ki tudok próbálni egy Mambát??
Sajna kézrátét nékül én nem tudom megállapítani, hogy kényelmes-e számomra.
Roccat Kone részben megvolt, hála az egérre simuló műanyag csomagolásnak.

Köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Jol néz ki az egér, ls műszakilag is meglehetősen jó,DE télleg ha valaki elfelejti rátenni a töltőre akkor ne reménykedjen utána sok gépezésben :) Minden esetre azért jo kis egér megéri a pénzét, de lehetne kicsit olcsóbb is :)

(#32) TESCO-Zsömle válasza Black Dragon (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én jól megnéztem, az árából minimum 10k a vitrin.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) NewTiger


NewTiger
csendes tag

Tegnap kijött 2 új firmware is. Elég sok mindent javítottak, nekem be is vált, most már tökéletes a pozicionálás és több apró hiba is megszünt. Ha esetleg vett valaki ilyen egeret szerintem mindenképp frissítse.

(#34) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Pár napja én is boldog Mamba tulaj lettem, gondoltam megosztom tapasztalataimat veletek.

Miután elkezdett vacakolni a G9-em jobbgombja elkezdtem nézelődni egerek után, mikor megláttam a Mambát hát mit mondjak, első ránézésre megtetszett, nagyon bejön a kinézete, meg a dokkoló is igen dizájnosra sikerült.

Sajnos a firmware frissítés már nem volt akkora élmény mint a kicsomagolás, igen sokat szívtam vele, főleg miután befagyott az egér frissítése közben a progi, és bármit csináltam nem ismerte fel, teljes sötétségbe borult, behalt az egér. Pár angol fórumot áttúrva sokminden kiderült, például hogy 64bites rendszeren bajlódik a digitális aláírás is, amivel én is szívtam a 64 bites Win 7-em miatt.
A félbeszakadt update miatt pedig egy felismerhetetlen usb eszközt kaptam, amire a windows eszközkezelőjében sikerült nagy nehezen ráerőszakolnom a már feltelepített drivert, hogy felismerje a gép, viszont a frissítés ugyanúgy elakadt, de most már a dokkolóállomásnál, harmadik próbálkozás után beláttam hogy itt ezzel nem fogok előrébb jutni, és taktikát váltottam.
Feltettem a laptopra is a drivert (gyári 32 bites vista), és onnan végül sikerült végignyomni a firmware frissítést az egérre és a dokkolóra is.

A nagy harcok után pár óra elteltével így használatba vehettem a kicsikét, pár óra alatt teljesen átszoktam rá a G9-ről, nagyon jó érzés így vezeték nélkül használni, úgy hogy azt a pontosságán nem venni észre.
Mivel hely híján csak egy mini egérpad fér el elfordítva, és a 2 monitor miatt igen nagy távolságokat kell megtennem, így 3-4 ezer DPI között használom, hogy ne kelljen pakolászni ha át akarok nyúlni a másik monitorra, de még így is nagyon pontosan lehet használni, nem mocorog fölöslegesen, meg nem is vagyok remegős kezű.

Egyetlen problémám, ami nem biztos hogy az egér hibája, hogy kevés az aksi, megvan a 13-14 óra amit folyamatos aktív használathoz írnak elő, de ez sajna nálam estére elfogy, aztán át kell dugni a kábelt hogy folytathassam, de ez általában egy 10 másodperc alatt megvan, de iskolakezdéskor erre már nem szükség.

Így összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, és nem bántam meg, nekem megérte azt a +10k-t a G9-hez képest, nem mintha az rossz lett volna, de nagyon sokat használom, így nem sajnáltam rá a pénzt na meg persze ez sokkal jobban néz ki :K

(#35) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Jónak tűnik csak az ára kicsit borsos!

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36) norbx


norbx
aktív tag

engem a gumi boritas tartossaga erdekelne mert van egy logitech mx400 am kb 2 eves de mint aki leegett a napon ugy lehamlott a ket oldalan levo gumi. :Y a jovo honap elejen tervezem egy mamba vasarlasat mivel megtetszett es elege praktikus hogy lehet ketfele uzemmodban hasznalni.sose voltam razer fan es ez lenne az elso razerem.midennapos hasznalatra gondolom eleg megfelelo lesz.minimalis gameles stb.szoval a gumi erdekelne meg a kezre allosaga es kenyelmessege.

(#37) Progép válasza norbx (#36) üzenetére


Progép
csendes tag

Szia.

Ma néztem egyet MM-ben é nekem rohadt kényelmesnek minősült tuti kényelmesebb mint egy logitech g9. A gumiról hát meg nem is éreztem, hogy lenne gumi az oldalán. :S

A szofverével valakinek voltak vele gondja de szerintem már megoldotta. Jó vétel lenne ha mégse veszel mambát akkor vegyél deathaddert 4k dpi és csak usb és 2 gombal van kevesebb rajta de fogásilag egy az egyben ugyan az.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#38) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Szóval még egy 35e. forintos egérbe se tudott a razer normális mikrokapcsolókat tenni. :F
Jelenleg a 4. razer egeret koptatom (3 Copperhead után egy DiamondBack 3G) és ennél is marhára zavar a gombok kritikán aluli minősége, lötyögése, nyikorgása, hangos kattogása. Főleg este nagyon zavaró. Szerencsére az optikával nincs gond. Bár a régi IMO 1.1A-val pontosabb voltam.

A másik gond - ahogy látom a leírtak alapján - hogy szoftvert írni még mindig nem tudnak. Sehol nincs az egérhez adott programjuk a MS vagy a Logitec megoldásitól. Még annyit se tud hogy programonként eltérő profilokat hozz létre, ami mindig az adott programnak megfelelő utasításokat teszi a plusz gombokra automatikusan(!). Nekem pl nagyban gyorsítja a munkámat ha rá tudok programozni gyakori bill. kombókat az egérre (pl. ps-ben középső klikk = ctrl + alt + shift + s, oldalsó gombok = undo, redo).

Igaz vagy egy évbe telt de végül találtam egy progit, amivel bármilyen egérre lehet alkalmazásfüggő profilokat létrehozni: ő a Mousehook! Ajánlom mindenkinek aki dolgozik is a géppel! Nagy kincs!

Jobbára ártalmatlan...

(#39) norbx


norbx
aktív tag

akkor nem erdemes megvenni? :F

(#40) NewTiger válasza norbx (#39) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Nincs gumi az oldalán. A Deathadder-hez valóban nagyon hasonlít, kvázi ugyanaz de mégse. Picit más a fogása és lényegesen nehezebb. Ja és a DA "csak" 1800 DPI-t tud míg a Mamba 5600-at.
Nekem nagyon kényelmes. A mostani firmwarrel már használható és nincs gondom vele.
Ha nem sajnálod rá a pénzt akkor érdemes megvenni. Szerintem.

(#41) norbx válasza NewTiger (#40) üzenetére


norbx
aktív tag

nem a penz sajnalattal volt a gond hanem hogy hamar ennyit kiadok erte akkor legyen jo.
a masik ami meg tallonban volt az a logitech mx revolution de a razer vezetekes modja miatt
ide billent a merleg.akkor ez lesz es ennyi thx a valaszokat :R

(#42) Master_Pubi


Master_Pubi
csendes tag

Hello!

Vettem egy Mamba-t, s azoktól szeretnék kérdezni, Akik szintén rendelkeznek egy ilyen "döggel".
Szóval, az én példányom görgőjének van oldal irányba egy kis "játéka", vagyis mozog kicsit.
Nem tudom, hogy másnál is így van-e, de engem picit zavar, mert minimális hang is társul a mozgáshoz!
Tehát azt szeretném tudni, hogy ez természetes jelenség-e, vagy csak belenyúltam a "tutiba", amilyen "szerencsés" vagyok? :)

-

(#43) Henryk


Henryk
aktív tag

Igen, nálam is van egy fél mili mozgása oldalra, de használat közben nálam nem mocorog csak ha direkt oldalra húzom.

[ Szerkesztve ]

(#44) norbx válasza Henryk (#43) üzenetére


norbx
aktív tag

nalam is lotyog oldalra fel milit kb ugyan ugy

(#45) norbx válasza Henryk (#34) üzenetére


norbx
aktív tag

ugyan igy jartam en is 32 bites win7 nel.a megoldas:
az eszkozkezeloben a kerdojelnel mikor ismeretlen eszkozt ir ra kell eroszakolni magat a bootloader drivert.igaz rinyal hogy telepitse e vagy se de nyugodtan telepiteni kell.
a dokkolonal szinten zenesz es mar megy is a firmware update. :K

(#46) Master_Pubi


Master_Pubi
csendes tag

Henryk, norbx!

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam!

-

(#47) norbx


norbx
aktív tag

elvileg mennyi a toltesi ideje mire feltolt nallatok? :F

(#48) NewTiger válasza norbx (#47) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Na ez az az egér ahol ez baromira nem számít. :D Lemerül, bedugod az USB csatit, nyomod tovább. Nekem eddig csak egyszer sikerült lemerítenem, amikor elfeljtettem feltenni töltöre, szerencsére a legújabb firmware ezt a hibát már javítja, ha nem nyúlsz hozzá elmegy stand-by üzemmódba így véletlenül nem tudood lemeríteni.
A kérdésedre válaszolva, még nem ültem ott mellette soha, hogy megnézzem meddig tölt de eddig mindig fullon volt amikor újra használtam másnap. (szerintem néhány óra lehet)

(#49) norbx válasza NewTiger (#48) üzenetére


norbx
aktív tag

hat nem tudom mert felraktam tegnap du drotra a gep nem lett kikapcsolva de reggel meg mindig mentek a csikok hogy tolt...

(#50) NewTiger válasza norbx (#49) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Nem mernék megesküdni de ha kábelen keresztül használod akkor folyamatosan töltést jelez. Legalábbis most van egy ilyen emlékfoszlányom, nem szoktam drótosan használni. A töltőállványon biztos, hogy pár óra alatt végez.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Razer Mamba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.