Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gaben


gaben
aktív tag

Hi All!
Van egy seagate vinyóm s az egyik diagnosztikai program smart részénél a raw read error rate funkciónál felkiáltó jelet jelez.Ez miért van?
Mit jelent ez?

(#2) strike-force válasza gaben (#1) üzenetére


strike-force
őstag

nézd meg a cuccost Speedfan nevű proggal és ott a SMART fülnél válaszd ki a vinyodat és az alsó sorban megjelenik 2 kék csík. fitness/performance. valószínűleg mind2 csík alacsony lesz nálad. hacsak nincs valami nagy gáz a vinyoval.
szoval. valszeg régi vinyod van és egyszeruen kezd kaputtra menni sztem. ennyi.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) Male válasza gaben (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Hát ez elég nagy gond (már ha jó a program) -> ezek olvasási hibák. Szerintem lassan keress új vinyót.

(#4) Flashcash válasza gaben (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Olvasási hibaarány.....
Természetesen nincs semmi probléma ha 65-80 közötti az érték.
A felkiáltójelet azért kapod mert a különböző vinyóknál másként értelmezhető ez a paraméter.
Egy IBM vinyónál a 100-as érték a megfelelő, míg Seagate vinyóknál a vinyó élettartama során lassan emelkedik ez az érték és ált. 65-80 között van.
Ez az amit a program nem tud és felkiáltójellel figyelmeztet, olyan szempontból igaza van,hogy ha IBM vagy más vinyó lenne akkor valóban komoly gondot jelentene de Seagate vinyónál ez normális.
Használd inkább az aida-t a smart paraméterek ellenőrzésére:
http://www.aida32.com

(#5) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!Van nálam egy SAMSUNG winyó.Most az a bajom vele,hogy egyszerűen nem tudom formázni.Fájl system: RAW ezt írja ki.Ez mi lenne?Mert próbáltam partíciózni és azt meg is csinálja és megosztani két felé.De formázni nem tudom.Folyamatosan világít mint,ha formázná,de nem csinál vele semmit.Ennek a winyónak annyi vagy van valami lehetőség ,hogy NTFS-re át lehetne állítani?Előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

(#6) mr_ricsi válasza krystman (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha PATA a vinyó, akkor próbáld meg a Maxtor Powermax progijának low level formatjával letörölni. (Jó lenne, ha a teljes formatot használnád, de ez akár pár óra is lehet, ha nagy a vinyó.)

Aztán próbáld formázni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) bandiras2 válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


bandiras2
senior tag

Akarod mondani pár nap is lehet. Ezek a gyári proggok dúrvák. Egyszer egy 300 Mb MFM winyómon 3 napig ment a bios format. Gondolom ez az érték a winyók méretével egyenes, a sebességükkel fordított arányban nő. De akkor is, egy párszáz Gb-s winyó nem piskóta, főleg ha nem megy az UDMA a win hülyesége miatt.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.