Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Raszter fúró; hobby-cnc ?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vicces


vicces
addikt

HI all!


mivel befejeztem a sulit, csak most döbbentem rá, hogy mekkora problémával állok szemben:

eddig, ha szerettem volna csinálni egy elektronik.kapcsolást, akkor megterveztem a nyákot, nyégzethálos papirra vetettem, és mentem fúrni...

igen ám, de a sulimba!! raszter fúróval, ahol csak a furatok közti rasztereket kellett számolni.
mivel már kb 1 éve nem járok oda, sajna nem jutok hozzá raszterfúróhoz, és a kézi furkálás pl. egy IC-nek elég necces.

a suliba /iso9002/, kártyás beléptetőt vezettek be, bejutni lehetetlen, mert nem nagy ismerősöm a portás néni, meg hogy nézne ki ha beállitanék a műhelybe, hogy szeretném ezt a nyákot kifurni.

most ahol dolgozok , szintén nincs ilyen alkalmatosság, pedig az egyik mindenes műszerész is egy akármilyen, de raszterfúró után sopánkodik, sokszor.

/különben el se hinnétek, hogy egy cégnek az ilyen eszközök milyen drágák is tudnak lenni.., de szó szerint!!!!/


szoval a benti emberrel beszélgettem a témáról, és azt mondta, hogy a legolcsobb asztalka, ami tudja a rajta levő nyákot akár raszterenként/:)/ ,mozgatni,


1000 euro!!
és ekkor a furo, még mindig a hagyományos ''fel - le'' mozgos./nem tudom mi a tipus neve/
szoval, ha tud valaki valamilyen alternativát az ne kiméljen!!!

kösz!

:)

(#2) Fawkes válasza vicces (#1) üzenetére


Fawkes
őstag

Nem tudok segíteni bocs ez egy off lesz
1,Te váci vagy?
2,nema boronkayba jártál?
On

(#3) vicces válasza Fawkes (#2) üzenetére


vicces
addikt

de igen.



...



ja és persze a volt sulim most költözködik uj épületbe.

tehát a mühely igen csak várot még magára.

még annyi maradt ki a nagy szófosásba, hogy azzala kis piros 12Volt-os vibrátorra hasonlito kézifúróval kész öröm egy IC-nek nyékot fúrni.

:)

(#4) PrinczA


PrinczA
őstag

Csá ! Hogy megy a Linux?
Nincs ismeros a suliban aki meg oda jar?

(#5) joghurt válasza vicces (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Ne bénázzá' má'! :) Nemtom hány nyákot fúrtam végig 12V-os NDK-s Pico fúróval. Ha már megmarattad a nyákot, a forrszemek közepén úgyis ott a lyuk - jobb, mint a pontozás. Hja, én rádörzsölős tudománnyal csináltam a nyákjaimat.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) vicces válasza joghurt (#5) üzenetére


vicces
addikt

az a gáz, hogy én béna vagyok.

pl. rajzolni sem tudok, nem is tudtam soha sem.
főleg ezért szeretem egy prciz furoval kifurni a nyákot, mert utána sokkal jobb megrajzolni a vezető sávokat a csocsi kis lyukak között :DD

persze, ha neki esek kézzel, már sokszor előfordult, hogy nem ment az ic rendesen a helyére, vagy a lábai között nem tudtam elvezettni.


de lehet, hogy mégis neki állok. ugy látom nincs más megoldás.

:)

(#7) vicces válasza PrinczA (#4) üzenetére


vicces
addikt

hi!

1.még megvan valahol a winyomon a linux/ suse,asszem :DD/, de már rég log-oltam be.


2. csináljunk boronkays találkozót???
ha már a volt osztályom ugy se képes összeröffenni egy estére sem.

:)

(#8) biker


biker
nagyúr

nekem egy M2-es menetfúró a pontozóm, ezzel bepontozom, és egy tunningolt piko fúróval kifúrom.

ennyi.

nem kell ezen variálni... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) joghurt válasza vicces (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Mondom: van dörzsölős, matricaszerű bigyó, amivel lehet nyákot rajzolni. Alphaset, Letraset stb. neveken fut. Ebből léteznek különböző vastagságú vonalak is, de raszterre levő karikák is (sőt, egyéb formák). Ezzel gyönyörű nyákokat lehet rajzolni, amiket maratás után kell kifurkálni, amikor a forrszemek üres közepe már olyan, mintha bepontoztad volna. Soha semmilyen bajom nem volt még így a beültetéssel; még IC-foglalatot is ültettem be, aminek pedig nem lehet hajlítgatni a lábait.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) sirály12 válasza joghurt (#9) üzenetére


sirály12
őstag

Te mivel szoktál maratni?
És miért pont ezzel.
Mert én már próbálgattam egy két maratási procedurét, aztán felhagytam vele és inkább a haverra bíztam, csak az a gond hogy vele mostanában nem találkozok így magamnak kellene csinálni ezt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#11) sonar


sonar
addikt

A fotózást egyikötök se említette.
Azzal is tök pöpec dolgokat lehet csinálni.
Gépbe megtervezni, fóliára kinyomatni,fotózni,előhívni maratni.....

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12) biker válasza joghurt (#9) üzenetére


biker
nagyúr

javítás: ha mákod van, sikerül venni, ha mákod van, nem is kerül 5x annyiba, mint a pl. betűs alfaszet, és ha mákod van, akkor a betű mellett nem válik ki a ragacs...

ugyanis pl egy kis hiba az is, ha ez a vacak mellett a ragasztó is kinyomódik, és szakállas lesz a széle...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) hobizoli válasza joghurt (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DD

Bizony, az a 12V-s PIKO furo rulez cucc, a ZF1-s villanyvasut trafoval taplaltatva utos combo NYAK furasra :C.



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) biker válasza hobizoli (#13) üzenetére


biker
nagyúr

hmmm... piko nem rossz, de tunningolva.....

nekem most egy 24V-os Mabuchi van benne, ami elvileg tengelyen 12.000-et pörög, és a tenmgelyi kerék danamitról rézre cserélve, a középső danamitról bakelitre cserélve, a tokmánytengelyen meg maradt a régi

így tengelyen kb 2.000-et pörög (nem 250-et) és a max 3mm-es pofába befogott 3.2mm-es fejjel még símán a pc ház vas oldallemezét átviszi :)

ezen a fordulaton meg 0.5mp/furat sebességgel szinte átröppen a 0.8-as fúró :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) joghurt válasza biker (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem nem ugyanazon a bolygón élünk. :P Nekem a 10 (!) éve vett matricám még mindig tökéletesen használható. Nem került horribilis összegbe akkor sem, és most sem - különösen hogy annyi vonal/forrszem van egyetlen íven, hogy azóta sem tudtam elhasználni teljesen. Betű/vonal mellett nekem sosem vált ki semmi sem; tök egyenes széleim vannak. Előkerestem a legtrébb nyákomat, amit kicsit bennefelejtettem a vas-kloridban (és az alámart), erről itt a fénykén:

[L]http://dome.impulzus.com/pictures/nyak.jpg[/L]

A tej élet, erő, egészség.

(#16) joghurt válasza sonar (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Fotózva tényleg nagyon szép dolgokat lehet csinálni. Nekem az UV-fénnyel vannak csak bajaim: amíg az egyetem környékén voltam, nem volt gond, de itthon nincs kedvem ilyen kevés nyákhoz beüzemelni egy lámpát. Ha valaki ezt választja, a fóliánál jobban ajánlom a pauszt, mert 1. nagyságrendekkel olcsóbb, 2. sokkal fedettebben (kontrasztosabbab) tapad rá a festék, mint a fóliára.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) joghurt válasza sirály12 (#10) üzenetére


joghurt
addikt

A legegyszerűbb a vas(III)-klorid. Az ember csinál telített oldatot, az jó totál-brutál. Csak arra kell vigyázni, hogy ne kenj össze vele semmit, mert az úgy bebarnul, hogy semmivel sem szeded ki. (Még az ilyen-olyan csoda folteltávolítókkal sem.) Folyamatos használatnál egyre több lesz benne a réz-klorid, de ha a maratótálkában mindig hagyod kicsit ülepedni a levet visszaöntés előtt (mert egy oldat sokszor felhasználható), és az üledéket már nem öntöd vissza, akkor nagyjából végtelenségig jó lesz a lé. Vas-kloridot pl. a József körúton (az Üllői út és a Baross u. között) az Azúr vegyszerboltban tudsz venni.

A másik a gyorsmarató, ami sósav + hidrogén-peroxid. Házi körülmények között ez háztartási sósavat (tetszőleges háztartási boltból) és valami karbamid-peroxidot (a gyógyszertárban lehet kapni peroxid-tablettaként) jelent. Megcsinálod az oldatot valami jól szellőző helyen, aztán zumek. Ez sajnos tapasztalataim szerint csak egyszer használható fel.

Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy mindkettő eléggé mérgező, szóval csak módjával a belenyúlkálással - lehet kapni fotóscsipeszt (vagy mehetsz gyorsan kezet mosni).

A tej élet, erő, egészség.

(#18) biker válasza joghurt (#15) üzenetére


biker
nagyúr

msg-ezd el, hol lehet olcsón ezt kapni!!!

mert ahol én tudtam, ott nincs, ahol van, ott A/5 íven 2k/lap(!!!) a forszemes, ic-s, tranyós lapok darabja, ez 6k! és sehol a vonaltekercs...

bár betüt sem találok sehol, áldom az eszem a 10ív megmentett fehér verdana lapnak :)

talán nem is a korral van a baj, hanem a hordozó volt szar alapból...
tudod, van a papír és a fólia alapú, na a fóliás a ragcsos, és a papí(pusz) alapú a jobb...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) biker válasza joghurt (#17) üzenetére


biker
nagyúr

lehet még kapni???
engem ált. elhajtanak(szeged) hogy méregkeverési/tartási engedély kell hozzá!

majd benézek, bár van még oldatlan itthon, 250gr, meg egy félliter régről

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) joghurt válasza biker (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Itt Budapesten legfeljebb a ''nagyon gyerek'' kinézetűekkel szoktak szívózni a vegyszerboltban. De annyira azért nem veszélyes méreg; sima nylonzacskóban nyomják az ember kezébe a vas-kloridot. Ha legközelebb arra járok, megkérdem, most mennyiért adják kilóját.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) joghurt válasza biker (#18) üzenetére


joghurt
addikt

A helyet tudom, nem túl messze dolgozom tőle. Majd valamikor a héten beugrok, és megkérdezem az árakat. Btw, én összesen 3 féle lapot vettem: egy csíkosat, egy ic-set (egymástól raszterre ill. ic lábtávra levő pontsor), és egy forrszemeset, amin voltak nagyobb forrszemek is (pl. biztosítéknak vagy bikás tranyónak). A sima tranyókat a sima raszteres vagy ic-s lap karikáival rajzoltam meg.

Egyébként a következő két nyákomat már SMD-ben csinálom; az egyik egy vezetéknélküli mikrofon lesz, a másik pedig egy olyan herkentyű, hogy minden vinyónak külön activity-ledje legyen.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) biker válasza joghurt (#20) üzenetére


biker
nagyúr

ok, thnx...

és a másik kérdésem?
hol és mennyi az alfaset, ami forrszemes?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) biker válasza joghurt (#21) üzenetére


biker
nagyúr

ok, thnx

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) joghurt válasza biker (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Ld. #21!

A tej élet, erő, egészség.

(#25) biker


biker
nagyúr

régen a conradban meg a retben volt, de már ott sincs...

hq nedis nem szimpi, lomex??? talán...
hq nedis nem tart

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) biker válasza joghurt (#24) üzenetére


biker
nagyúr

közben írtam, nem láttam! :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) joghurt válasza biker (#25) üzenetére


joghurt
addikt

A Lomex szintén egy köpésre van (mondhatni, melóba menet útbaesik), de az ő árlistájukon egyedül gyorsmarató oldatot láttam, kb. 400 Ft-ért.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) biker válasza joghurt (#27) üzenetére


biker
nagyúr

az nem izgat, csak alfaset :)

kloridom van ugy 5évre:)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) biker válasza joghurt (#27) üzenetére


biker
nagyúr

emberke, alfaset? sikerült-e?
mennyi az annyi?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) joghurt válasza biker (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Hova a fenébe tűnt innen a tegnap este ideírt hozzászólásom? :((

Naszóval: A bolt bezárt, az Alphaset/Letraset weblapja használhatatlan. Majd próbálkozok a többi grafikai áruházban is, csak azok nem esnek annyira útba.

A tej élet, erő, egészség.

(#31) biker válasza joghurt (#30) üzenetére


biker
nagyúr

köszi!

eddig csak olyat találtam, ahol betűs lapok vannak, nevetséges 10.-/lap áron :)
egy apróban, de forrszemek nincsenek neki...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) joghurt válasza biker (#31) üzenetére


joghurt
addikt

Ha tényleg érdekel, próbáld meg a bécsi út másik felén (Ausztriában), mert az Alphaset az márcsak olyan cég. Meg amúgy is, csak itt ilyen barmok a kereskedők, hogy csak a mainstream cuccokat tartja az összes. :O

Btw, azok nem régi lapok (hogy ilyen olcsó), vagy nem levelezőlap-méretűek? Mert gyártanak olyat is.

A tej élet, erő, egészség.

(#33) biker válasza joghurt (#32) üzenetére


biker
nagyúr

nemtom, de az nem is izgat, az van fehérben, meg pár fekete, még 10évnyi adaggal... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Raszter fúró; hobby-cnc ?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.