Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peetry


Peetry
senior tag

Üdv!

Van egy komoly problémám! Igencsak rászokott a gépem hogy csak ugy gondol egyet és rebootol. Bár egyszerű használat, értsd netelés, email, nem csinálja. Játé közben annál inkább. Egyszer volt, hogy boot közben is. Mondták hogy a memoria lehet, mert az opre csak ez bizonyos részét használja és ott lehet, h nincs hiba. Memtest-et futtattam 13szor. elsőnél dobott 7% után 18 errort. majd a következő 12 futás alatt 0 error végig. azóta akárhyánszor futtatom 0 error. Erre mondjuk kicsit furán néztem, tudtam memtest nem javít. Néztem feszültségeket is, de minden 5%-on belül van, 1-2 század ingadozás van. egyedül a 3.3V helyett van 3.05-3.1 ami gynus, de eddig mért nem volt vele gond? Szal tippeket pls, hogy mi lehet a baja, és hogyan deritsem ki, h valóban az-e, beruházás nélkül. Nem akarok pl uj ramot venni ha nem kell, meg uj tápot. THNX

(#2) djtörök válasza Peetry (#1) üzenetére


djtörök
senior tag

egy másik memóriával kipróbálnám...főleg ha a memtest is hibát jelzett
kapcsold ki az automatikus ujraindítást, és akkor beadja a kékhalálnál a hibakódot
esetleg ajánlanám a Prime95 nevű progit

[Szerkesztve]

(#3) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Vagy tedd at masik slotba a memoriat es ugy futtasd a memtestet.A prime az jo otlet azt en is ajanlom.Ha a memtest 1x hibat jelzett akkor ott tenyleg van valami,lehet az,hogy nagyon ingadozik a tapod 3.3V-os aga mint irtad is.......

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4) Peetry


Peetry
senior tag

nah prime95-öt futtatom az első fajta teszt 9h35min futott. 0 error, 0 warning, de nem teljesen látom át, hogy hogyan kéne futni. konkrétan azt nem értem, hogy elkezd futni, irkálja:
TEST 1,....8KB FFT length
TEST 2,....8KB FFT length
.
.
.
TEST 6,...
self test 8K passed!
TEST 1,...12KB..
TEST 2,..
.
.
.
TEST 7,....
self test 12K passed!


most a TEST * sorban a *-nak meddig kéne menni?
normál esetben elkéne futni a végtelenségig i++al, vagy ez igy jo.
akkor miért egyszer 5-ig másszor 6-ig harmadszor 7-ig megy? nem szabályosan váltakozik?
második test most fut.

(#5) zLegolas válasza Peetry (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

1: keress púpos, ragacsos, megfolyt kondikat az alaplapon
2: máshol is
3: kérj kölcsön egy tápot - szintén ilyesmi hibára lehet gyanakodni.

Nem valszínű a mem.hiba!

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#6) zoty314


zoty314
aktív tag

Szerintem kölcsöntáppal próbáld meg.

Milyen géped és milyen tápod van?

(#7) Wourth válasza Peetry (#1) üzenetére


Wourth
csendes tag

Ezt a hibát 80%-ban RAM okozza 15%-ban táb 5%-ban CPU. A memtest a lefrissebb verz.?

(#8) zLegolas válasza Wourth (#7) üzenetére


zLegolas
őstag

Egy kérdés: mi köze van egy pl. boot közben resetelő gépnek ahhoz, hogy a legfrissebb verziójú akármilyen teszt van-e rajta? :F:U

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#9) zLegolas válasza Peetry (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Apropó... mivel is mérted a feszültségeket? Ugye nem az BIOS-os/alaplapi izével? Mert akkor nem mértél semmit :(

Még egy kérdés: Új a gép (pl. 1 éven belüli...)?

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#10) raszputyin


raszputyin
senior tag

Üdv! Nekem is lenne egy esetem:

A tünet rapszodikus újraindulás, néha 15 percig is megy, néha azonnal.
Terheléstől nem tűnik függőnek, mikor épp nem volt reset, akkor memtest, meg prime nem jelzett hibát.
De olyan is van, hogy bekapcsnál el se indul, hanem a CPU venti is picit felpörög, picit megáll, egyszer így, egyszer úgy.
Komplikáció, hogy a northbridge hűtő venti áll, de kézre nem forró a dolog alatta, amennyit tud menni a gép. A többi venti megy normálisan, a tápkábelt és a belső kapcsolódásokat ellenőriztem.

Én tápra gyanakszom, de nem volt cserepéldány, esetleg az alaplapra. Mit gondoltok?

(#11) raszputyin


raszputyin
senior tag

up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.