Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gombcomp


gombcomp
senior tag

Extreme új BIOS : 1102

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#52) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja lettem tulajdonosa egy Asus Rampage III Extreme-nek.
Extreme IIről váltottam és a váltást megelőzően rengeteg infót gyűjtöttem a lapról, letöltöttem a Manualt amit bőszen olvasgattam is. Feltűnt,de azt hittem, h nálam van a hiba.

Mostanra bebizonyosodni látszik ,hogy a lapon EGY csatlakozási pont van csak az USB kivezetések számára. (zöld kör)

Ez számomra kevés. Található viszont még egy csoport tüske a deszkán, amiről nem találok infót, mi is lehet. Kiosztások számát tekintve akár még lehet még egy Usb is. (piros kör)
Ez utóbbiról van valakinek információja?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#53) gombcomp válasza Entryy (#52) üzenetére


gombcomp
senior tag

Sajnos csak egy belső USB van a lapon.
A másik az OC-Station nevű kütyü csatlakozásához kell,de megtalálod a
Motherboard overview-Layout contens oldalakon a leírásban.
18. USB connector 19. OC Station connector

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#54) gombcomp válasza Entryy (#52) üzenetére


gombcomp
senior tag

Valamit azért nem értek...
A konfigod leírásában szerepel az OC Station is,vajon hova csatlakoztattad
ha nem találtad meg a helyét sem. Pedig csak erre lehet,mert a hozzá adott
kábel csak ide jó. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#55) Jorus


Jorus
nagyúr

NB mennyire melegszik? Feltettem a nagyobb bordát rá, de a venti nem fér el a hűtőmtől. Lehet ebből vmi probléma tuning során?

Egyébként üdv a szűk klubnak! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56) gombcomp válasza Jorus (#55) üzenetére


gombcomp
senior tag

Sajnos melegszik nem véletlen a nagyobb borda sem. :U
Ha elég szellős a ház akkor nem kell a plusz venti (amúgy is lósz@r a légszállítása).
A hitepipe elég hanyagul van szerelve,nem pasztázták,csak az a kikeményedős
kétoldalas ragacs van a hidak és a borda között.
Ettől eltekintve a tuningban -szerintem- nincs jelentős szerepe. ;)
Üdv. a klubban! :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#57) Jorus válasza gombcomp (#56) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az NB természetesen kapott új pasztát, MX-3-at, ha már úgyis le volt véve a borda.

Tuningnál alapvetően nem hagyok feszeket AUTO-n, de itt egy kicsit több lehetőség van, mint amit még át tudok látni. Tapasztalataitok szerint melyek maradhatnak AUTO-n, és melyeket javasolt fixálni.
Az architektúra felépítését már nagyjából megismertem, de a tuning még csak most jön. C2D-ben otthonosan mozgok, de ezt még kicsit szokni kell. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#58) Entryy válasza gombcomp (#54) üzenetére


Entryy
aktív tag

Van OC Station-öm, oda is dugtam,de pirossal nem az van bejelölve a képen.
Az oc csati és a venti csatik között van még 2 tű csoport amit senki sem tud,h micsoda. Az érdekelne, hogy micsoda!
írtam az ASUSnak ők meg nem modják meg,hogy mi az.
A válasz mailjükban darbról darabra végig számoltuk az USBket...
Am sajnos kevés ennyi belső nekem, az OC miatt nem tudom használni a ház előlapi USBjét, a memória kártya író/olvasót. Ez a kellemetlen számomra,de már folyamatban a megoldás
My case

Előtte utána a jelleg :D
Van egy kis különbség...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#59) Entryy válasza Jorus (#55) üzenetére


Entryy
aktív tag

Jelen esetben pedig én is azért kerestem fel ezt a topikot, hogy milyen hőmérsékleti értékek számítanak normálisnak ennél a lapnál, egy 1366os i7 CPUnál?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#60) Jorus válasza Entryy (#59) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam most épp 39-40 fokosak a magok, minden alapon, default BIOS-szal, idle, az NB fölé lógatott szenzor szerint a házban 27 fok van, szobahőmérséklet 24 fok.

A többi itt:

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61) Entryy válasza Jorus (#60) üzenetére


Entryy
aktív tag

U8A2YFUHD6TCDSL9D8XYNTHHI

Nézegettem a képedet és nekem is hasonlóak, idle ben,minden egy két fokkal alacsonyabb, bár a NB-em az csak 50c os. Pedig reggel óta ketyeg és most fűtenek,mint a szemét...

Ami igazán izgat, hogy meddig számítanak egészségesnek az értékek?
Mondjuk Gömb kolléga extrém 4GHz fölött járatott cucca mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#62) Entryy válasza Jorus (#60) üzenetére


Entryy
aktív tag

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#63) gombcomp válasza Entryy (#61) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ezen a képen láthatjátok a hőfokokat
egy Vantage teszt után.
Sorrendben: 1. Vapochill fej -29,4
2. Processzorfoglalat - 6,2
3. Ram-modul 28,8
4. A hidak heatpipe-ja 42,3
5. Ház belső hőfoka 26,4

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#64) Entryy válasza gombcomp (#63) üzenetére


Entryy
aktív tag

xD

Milyen naív voltam!

Elhittem,hogy a te konfigod, az univerzális, tehát,ha filmet nézel rajta éjszakába nyúlóan és bealszol nem lesz semmi cink vele reggelig.
De nálad egy kompresszor mellett nem lehet aludni xD
Az enyém péntek este óta nem volt kikapcsolva vagyis lassan két napja és láttátok a hőfokokat, igaz minden beállítás gyári (egyenlőre) és vízzel hűtöm.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#65) gombcomp válasza Entryy (#64) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ez a gép nálam csak a tuning próbálkozásokhoz van,csak akkor
kapcsolom be ha valamit ki akarok tesztelni.(..a villanyszámla sem mellékes)
A "hétköznapi" dolgokhoz notit használok.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#66) Jorus válasza Entryy (#64) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én csak akkor kapcsolom ki, ha vmi alkatrészt cserélek benne, egyébként folyamatosan üzemel, igaz 30 perc tétlenség után lemegy alvó módba. Nálam egyébként elég zsúfolt a ház a sok vinyó miatt, és léggel hűtők mindent (igaz 6 venti biztosítja a ház szellőzését).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67) Entryy


Entryy
aktív tag

Most feldobnék egy kicsit más témát.
Az RCt. Miután mindent rendbe raktam neki álltam,h Btn lássam a kis lapom lelkivilágát.
Am nem akar összejönni sehogyan sem!
Az usb s variáció az megy rendesen. Nagyon komoly így a bios frissítés, monitorozás, stb :D

Van egy HTC Kaiserem, azzal próbálkoztam először. Nem sikerült. Néztem videókat, asusrog.com on fórumokat olvastam ezzel kapcsolatosan. Találtam is frankó leírásokat, kisfilmeket, stb. De nem megy.
Gondoltam, azért mert a Kaiser felbontása még csak 320x240
Öregecske ez van...
Haver PDAja már újabb, az előirányzott kijelzővel és androiddal.
De azzal sem kommunikál a deszka.

Nektek sikerült már beüzemelni ezt a BTos témát?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#68) gombcomp válasza Entryy (#67) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nekem sem sikerült.IPhone-om van és sokáig nem volt hozzá app.
Kipróbáltam másik telóval is,de csak addig jutottam,hogy párosítani lehet
őket,de valamilyen biztonsági hiba miatt nem látják egymást.Feladtam. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#69) Jorus válasza Entryy (#67) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nokia N97-tel minden további nélkül működik minden funkciója.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70) gombcomp válasza Entryy (#58) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tudom most már,hogy erre gondoltál.
Kicsit nyomoztam,és ez alapján ha feldugod az OCstationt már ez az USB is elfogy... :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#71) Entryy válasza gombcomp (#70) üzenetére


Entryy
aktív tag

El is fogyott...
Azt a megoldást találtam ki,hogy veszek egy USB hubot, valami picit.
Szétszedem és a csatlakozókat (2db) kiforrasztok belőle és a már meg is vásárolt kis tüskéket szépen beforrasztom, megfelelően pozicionálva.
A gép hátuljába a hub kábele bedug, belül elvezet és a front csatlakozó és card reader rádug és happy leszek.
Valszeg aktív hubot veszek és egy molex ről lesz megtámogatva.
(A linkelt képeken nem látszik, hogy a gépházam hátsó oldala nem gyári csináltattam egyet az én igényeimnek megfelelően és ott bőven elfér, bár az előlap mögött is akad még hely neki)

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#72) Entryy


Entryy
aktív tag

Jut eszembe eddig nem is említettem.

Létezik az,hogy a gyári dvd hibás?

Eddig minden meghajtó amibe beletettem iszonyatos hangokat és rezgéseket produkált!
Nem nagyon használtam,mert a legfrissebb drivereket,progikat letöltöttem, csak szétnéztem rajta és akkor tapasztaltam ezt a jelenséget és így vittem sorba a többi eszközömbe,majd másokéba.

Egyetlen egy meghajtóval nem volt problémája, egy olyannal ami 5éves és pl.:Vasárnap kirepült a 2. emeletről. A korábbi életpályája is hasonló, kicsit makacskodik gazdájsa pedig ezt "kiélvezi". De még működik. Azzal a meghajtóval nem rezonált, elsőre beolvasta.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#73) Góliát


Góliát
senior tag

Hali! Valakinek a véleményére lennék kíváncsi! Érdemes egy ilyen Rampage 3 lapra váltani? Nekem a kettes van.
Lehet tudni valamit, hogy kijön egy újabb, rampagne 4? :R :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#74) Entryy válasza Góliát (#73) üzenetére


Entryy
aktív tag

Az 1366os foglalatra tuti,h ez marad a lapok csúcsa.
Én 2hete váltottam 2ről 3ra és azt mondom,h nem lett volna értelme pénzt kidobni ezért.

Nekem sikerült annyiért venni újonnan kiskerből 3at,mint amennyiért eladtam a 2őt. Csak ez nettoba

Am a helyedben megnézném még egyszer,hogy mi van írva a lapom dobozára... nem kell az az "n" betű, az adatlapodra sem.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#75) Jorus válasza Entryy (#74) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gonosz :DDD

Mondjuk én R2E-ről nem váltanék R3E-re, max akkor, ha 2-3k-nál nem kerül többe az upgrade.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#76) Góliát válasza Entryy (#74) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszi az észrevételt és a hsz-t is. :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#77) CosmO_O


CosmO_O
tag

Üdvözletem az R3E Tulajoknak!
Kis technikai segítséget szeretnék kérni, sajnos kifogytam az ötletekből :F

A gép a következő paraméterekkel bír:
-Kedvenc alaplapunk
-i7 930
-3 Gb Kingston HyperX 1866 Kit
-1000 W Corsair táp
-2 db Asus GTX 480 SLI

A gond a következő, nem hajlandó a két kártya összedolgozni, és mivel ma sikerült tesztelésre beszereznem 2 db GTS450-est és azzal is ezt játssza, a gyanúm (sajnos) a lapra terelődött...

A szoftver környezet Win7 32 bit 260.99-es Nviidia driver, Mark06/11.

Minden létező tápcsati bedugva, minden létező pci-e slotban összepróbálva, szoftverben sli beállítva...

Várom az ötleteket.
Köszönöm!

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#78) Góliát válasza CosmO_O (#77) üzenetére


Góliát
senior tag

Szia! Mire jutottál?
Valami ilyesmi volt az egyik ismerősömnek, BIOS probléma volt. Nem tudom mit csinált vele, de ebbe az irányba elindulhatsz.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#79) CosmO_O válasza Góliát (#78) üzenetére


CosmO_O
tag

Legfrissebb BIOS természetesen, azóta került bele Crossfire pár is, azok sem operáltak együtt :/ Holnap megy vissza gariba, mást nem tudok csinálni, de köszönöm a reakciót!

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#80) AirBooms


AirBooms
addikt

Beléptem a csapatba egy R3E-vel. Egy EVGA Classified 759-et cseréltem erre, nem bántam meg. Azért ez a lap veri azt bőven. Nagyon tetszik, nagyon precíz! :))

(#81) Jorus válasza AirBooms (#80) üzenetére


Jorus
nagyúr

Üdv a klubban! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#82) Chainsaw válasza Jorus (#81) üzenetére


Chainsaw
tag

Én is klub tag lettem!!!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#83) AirBooms válasza Jorus (#69) üzenetére


AirBooms
addikt

Nálam is tökéletesen működik az RC TweakIt Nokia E51-gyel. Pedig ennek sem túl nagy a kijelzője.

(#84) Chainsaw


Chainsaw
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy müködni fog e a lap,a következő hibával!!!
( Rövid story)Megvettem egy PC boltos sráctól azt a lapot amit itt PH-n árult 65k-ért!!!
A lappal annyi a gond,hogy a srác egyik alkalmazottja szedtte ki a házból a lapot és a prociérintkező védő müanyag lap( socket védö müanyag) vissza helyezésekor elgörbittett 3 db pin-t!!! A görbe pinek ,úgy vannak elgörbülve,hogy kicsit magassaban vannak a tőbbinél,visszont az irányuk párhuzamos a többivel,oldal irányú elmozdulás a többitől szemmel nem látható!!!
Különben a lap makulátlan minden cucca megvan,s 3 év gari van a rá a nevemre szólóan!!! A srácot azzonnal felhívtam,ha kell kicseréli!!! Nagyon korekt nehogy megkövezzétek!!!
Mi a véleményetek,járt már így valaki?

Köszönöm a válaszokat előre is!!!

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#85) AirBooms válasza Chainsaw (#84) üzenetére


AirBooms
addikt

Cseréltesd ki! Mert ha legközelebb bármi gondod lesz a lappal, egy ismeretlen szervizes ezt nem fogja elnézni, s ez lesz az első dolog a szervizben, amit megnéznek manapság!
Vannak itt PH-n ügyes kezű srácok, akik ezt a féle hibát olcsón szakszerűen javítják, de onnantól kezdve garivesztés. Tehát egyértelmű - szerintem - mit kell tenned!

(#86) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Üdv mindenkinek, én is klubtag lettem. Egyenlőre proci híján még dobozban áll, remélem hiba mentesen sikerül beüzemelni.

Don't Tread On Me

(#87) AirBooms válasza MPowerPH (#86) üzenetére


AirBooms
addikt

:C :R

(#88) MPowerPH válasza AirBooms (#87) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyébként Veled mi van? :) Tudom, hogy most nem sok időd volt ilyenekkel is foglalkozni, de a végén megmaradt a lap+proci páros? Vagy visszajött az EVGA?

Don't Tread On Me

(#89) AirBooms válasza MPowerPH (#88) üzenetére


AirBooms
addikt

Meg semmi sem törtent egyikkel sem. Megjöttek az sb cuccok, de meg azokhoz sem nyultam... :U

(#90) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni honnan tudom leszedni a RC TweakIt progit? nokia5800 ra kellene.

(#91) MPowerPH válasza AirBooms (#89) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd eljön mindennek az ideje. ;) Ha esetleg aktuális lesz, és már zöld ágra futsz, és Lara már nem tart igényt rá, akkor érdekelhet a 980X -ed. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#92) AirBooms válasza intercooler (#90) üzenetére


AirBooms
addikt

A lapod oldalarol.

(#93) intercooler válasza AirBooms (#92) üzenetére


intercooler
őstag

Meg is van köszönöm :R :R :R

(#94) Chainsaw


Chainsaw
tag

Nekem ennyit megy az i7 950-s a lapban 4x1gb Kingston Hyperx 1600Mhz-s ramokkal!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#95) Jorus válasza Chainsaw (#94) üzenetére


Jorus
nagyúr

És mit megy, ha meghúzod? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#96) Jorus


Jorus
nagyúr

Az itteni tapasztalatok alapján mennyire mérvadó/megfelelő ez az útmutató? Végre van egy kevés szabadidőm, és megnézném, mit lehet kihozni a vasból. Egyelőre az előre konfigurált beállítást alkalmazva, 3.2GHz-en járatom, csak a feszeket vettem visszább, és az időzítéseket vettem szűkebbre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#97) Chromedragon


Chromedragon
csendes tag

Sziasztok,vettem egy R3E-et és hozzá 950 core i7, 3x2GB 2000mhz tri kit Hyperx Kingston
A problémám az ,hogy alapból 1066mhzeseknek ismeri fel a a bios.
Ha át próbálom állítani akkor lehet 1866 vagy 2133mhz re tenni de 2000mhz nem.
ötlet? :R

Ha eddigi életünk tényleg a meghozott döntéseinkein alapszik ,nem tudunk változtatni azon amik voltunk ,csak azon amivé leszünk.(Outer Limits-Quantum Mirror)

(#98) Jorus válasza Chromedragon (#97) üzenetére


Jorus
nagyúr

Olvasd át ezt a cikket, csekkold a táblázatot, és remélhetőleg világosabb lesz a helyzet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

jöttem én is a klubba :))
nekem még a 0802 bios van fent, gondolom a legújabbat kellene felraknom
Üdv

(#100) Jorus válasza tom_tol (#99) üzenetére


Jorus
nagyúr

P6TD-vel mi volt a gond?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.