Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cybertrone válasza helkis (#150) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem aszondták hogí a pll-től a gulf instabil lesz! Hülység? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#152) viktor82 válasza helkis (#150) üzenetére


viktor82
őstag

Úgy néz ki stabil lett,majd bekapcsolom 20körre a linx-et! :R
a 2000mhz-es ramokta ,hogy viseli?mert a deluxeban 1.65v qpi alatt nem akart stabil lenni!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#153) helkis válasza Cybertrone (#151) üzenetére


helkis
addikt

hát, azt is mondták már, hogy "hát"-tal nem kezdünk mondatot.. :D

(#152) viktor82 - a ramookat nem szoktam feszelni (se alul, se felül), mindig a gyári értéket kapja.. aztán megy, amit megy :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#154) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Kedden már beizzítom én is alapot... Végre lesz gépem, igaz a gamek még felejtősek, de lesz ami búgjon :C :C :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#155) whitehand


whitehand
senior tag

sziasztok!

ki használja az alaplapi X-fi2 hangkarit?
Hogy szól? Zene, játék, film alatt is érdekelne

(#156) Cybertrone válasza whitehand (#155) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mér az van rajta? :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#157) subaruwrc válasza Cybertrone (#154) üzenetére


subaruwrc
félisten

na lássuk mit tudsz vele :)
max bclk high qpi-vel :))

(#158) Cybertrone válasza subaruwrc (#157) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na jóóóóóóóóóóóóó :DDD
Belestem a biosba és ki is léptem... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#159) subaruwrc válasza Cybertrone (#158) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#160) Jorus válasza whitehand (#155) üzenetére


Jorus
nagyúr

R2E-hez volt kiegészítőként, nem alaplapi. R3E-n meg sima Realtek HD van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#161) Cybertrone válasza Jorus (#160) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ami nem baj... lekezel 8.1-ig mindent az is! És akinek több kell az vegyen Fatalytit, vagy egy felső kategóriás sonart! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#162) Chainsaw válasza Cybertrone (#161) üzenetére


Chainsaw
tag

Nagyon szépen szól a Realtek is! Gondolkodom ezen a Blak Edisonon :)) ,megéri nem éri ezen rágodom! :F

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#163) Jorus válasza Chainsaw (#162) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, mi vonz benne pontosan. Kitárgyaltuk, miben tér el, és mennyivel drágább. Nem éri meg ezen rágódnod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164) Chainsaw válasza Jorus (#163) üzenetére


Chainsaw
tag

Igazad van :R ,nekünk sima mezei user-nak a R3E is több mint elég! Ha azt mondanám,hogy egy 10k-val lenne drága az alapnál akkor ok! De néhol 30k-val is többért mérik!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#165) Jorus válasza Chainsaw (#164) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyetértünk. Eltekintve attól, hogy a mezei júzernek nem R3E-je van. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#166) Erdei88


Erdei88
veterán

Egyik ismerősöm most vett R3E-et. Bepakolja a 3x2 ramot és a windows csak 2 gigát lát. Új widowst is rakot, de eddig nem járt sikerrel. Dfi lapban hibátlanul megy a ram.
Van ötletetek mi lehet a baja? Az Ocz ram benne van a supported ramok között.

(#167) Chainsaw válasza Erdei88 (#166) üzenetére


Chainsaw
tag

Adjon neki +feszt!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#168) Jorus válasza Erdei88 (#166) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyilván x64-es OS.
Ha igen, akkor javasolt megpróbálni, hogy Futtatás > msconfig > Rendszerindítás > Speciális beállítások > Maximális memóriánál nincs-e limit beállítva.
Ha nincs, akkor javasolt újra bootolni, ha nem a legfrissebb BIOS van fent, amiben már bene van a RAM Recheck. Nekem is előfordult néha az első bekapcsolásnál, hogy a 12GB-ból csak 4GB-ot lát az OS, aztán reboot, és működik rendesen. Ezt a legfrissebb BIOS megoldja úgy, hogy bekapcsoláskor kétszer bootol.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#169) helkis válasza Erdei88 (#166) üzenetére


helkis
addikt

bios mennyit ismer fel? esetleg cserélje fel a slotokban a ramokat..

más asus lapoknál van egy olyan trükk, hogy a szolotok közti/alatti csavart nem kell nagyon meghúzni, és akkor életre kel a középső foglalatban a ram.. :F :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#170) Erdei88 válasza Chainsaw (#167) üzenetére


Erdei88
veterán

Dram 1,65V, qpi 1,35V, ennél többet hova adjak? Ram 1866os OCZ, 1600 9-9-9-27re akartuk belőni.

Jorus: biosz sem látja a 6 giga ramot.

helkis bios is csak 2t lát. A létező összes variációt megnéztük, akkor is csak 2t lát. Legújabb bios van fent. A csavaros trükköt megpróbáljuk
Defaulton is csak 2gigát lát.

(#171) Jorus


Jorus
nagyúr

A deszka új vagy használt? Gari van rá?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#172) A.tessz


A.tessz
senior tag

Vettem egy R3E lapot, elsőre kipróbáltam, megadtam egy közepes tuning értéket a core i 7 920 nak, majd semmi... nem indul újra. Biosok között is váltottam , úgy se. Utána a ps/2 kimenetnél a gombal beröffent, nagy nehezen elindul a gép. tesztek alatt játékban sehol semmi probléma, vacakoltam vele, feldobtam egy új biost, profilokat állítgattam, de megint ugyanaz, később rájöttem , pl "meleg" újraindítás sehogy se ment. (hagyni kellett a gépet egy 15-20 percet , majd utána ment megint ) Visszavittem az egy napos lapomat, majd megkaptam ugyanazt egy héttel rá, állítólag a bios nál volt beragadva valami, azt újra írták és müködik most is szépen megy, mondjuk azt nem tudom a bios flash miért nem oldotta meg nálam. Na mindegy a lényeg a lényeg , most elé szépen muzsikál a cucc! :)

(#173) Erdei88 válasza Jorus (#171) üzenetére


Erdei88
veterán

Az Asus-tól kapta a srác, vadi új.
De olyat is mondtak neki, hogy manuálisan kell belőni a ramokat. De mennyire manuálisan? Mert az 1866os ram 1600 9-9-9-27, 1,65V-al sem jó..

(#174) Cybertrone válasza Erdei88 (#173) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jol benyomtatok a slotokba a ramokat? Nalem is ket gigat latott nyomtam meg a modulokon es latja mindet...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#175) Erdei88 válasza Cybertrone (#174) üzenetére


Erdei88
veterán

Persze. Ha bent van az összes ram csak a 4. slotban lévőt látja.

(#176) helkis válasza Erdei88 (#175) üzenetére


helkis
addikt

esetleg próbáljátok meg az asztalon összedobni a rendszert.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#177) Chainsaw válasza Erdei88 (#175) üzenetére


Chainsaw
tag

Én mindig Kingston Hyperx-kel operálok ,mást soha sem veszek! A mostaniak is azok,söt ezek 1,5V-on mennek 1600mhz-t Cl8-ban! Tunningban 1758Mhz-t mennek szintén Cl8-ban 1,5V-on! Eddig játszogattam velük! Igy én tudok +feszt adni nekik ha kell! Azért írtam azt amit írtam,meg én még nem jártam úgy mint te,de szeretnék mert legalább kitapasztalhatom hogy mi a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#178) Erdei88 válasza helkis (#176) üzenetére


Erdei88
veterán

Megpróbáljuk, vicces lenne ha így menne.

Chainsaw: elboltolhatjak a ramokat és akkor lesz kihívás bőven :D

(#179) Chainsaw válasza Erdei88 (#178) üzenetére


Chainsaw
tag

De azért ellensége sem vagyok saját magamnak! :)) :DD

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#180) subaruwrc válasza Erdei88 (#173) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu rendesen a helyén van ?
nálam, ha nem tolom fel a jobb felső sarokba a procit / lap függőbe / akkor nem látja csak az egyes csatornát

(#181) Erdei88 válasza subaruwrc (#180) üzenetére


Erdei88
veterán

Darabokra szedetem a sráccal, és újra összerakjuk, igaz én csak távsegítséget adok :)
Minden lehetséges megoldás érdekel.

Tehát akkor helytelen ram beállítás nem okozhat ilyet?

(#182) subaruwrc válasza Erdei88 (#181) üzenetére


subaruwrc
félisten

de akár lehet, bár inkább az utolsó csatornát kéne akkor elhagynia
emeljen qpi / vtt feszt és nézze meg az időzítéseket

trfc vagy trc nem túl szoros e

(#183) Cybertrone válasza Erdei88 (#181) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam még akkor nem látott anno 6 gigát az evga ha nagyon ráhúztam a blokkot a foglalatra... kicsit lazítsatok rajta ha lehetséges! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#184) Erdei88 válasza subaruwrc (#182) üzenetére


Erdei88
veterán

De cmos clear után sem látja rendesen. Minden defaulton van.
Ha beállítja 1600 9-9-9-27 2T 1,65V és Qpi 1,35V akkor sem jó.

Cybertrone: Reméltem, hogy csak user error, de nagyon úgy néz ki hogy darabokra kell szedni az egész gépet.

(#185) Cybertrone válasza Erdei88 (#184) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miért kéne darabokra szedni? max a procit kell kiszedni... meglesni hogy a procilábak épek e, esetleg egyenként letesztelni a memókat.... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#186) Erdei88 válasza Cybertrone (#185) üzenetére


Erdei88
veterán

Memóknak semmi baja, hacsak nem mentek tönkre amíg áttették egyik lapból a másikba.

helkis tippét is megpróbáljuk

(#187) Cybertrone válasza Erdei88 (#186) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát ha a foglalat kismértékbeli lazítása se segít akkor feladom :( sehogyan se érzékeli a 6 gigát akárhogy rakjátok a slotokba? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#188) Erdei88 válasza Cybertrone (#187) üzenetére


Erdei88
veterán

Bárhogy rakjuk, de a 4.ben az összes megy. Szóval a ramokat ki lehet zárni.

(#189) Cybertrone válasza Erdei88 (#188) üzenetére


Cybertrone
veterán

És ha nem a 4.-be rakjátok? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#190) whitehand válasza Jorus (#160) üzenetére


whitehand
senior tag

R3G-n az van

(#191) Jorus válasza whitehand (#190) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint mi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#192) Cybertrone válasza whitehand (#190) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen a Rampage 3 Genén, és a formulás integrált X-FI 2 van... az extremen nincs... de kérdezlek én, miért olyan fontos ez? Ha minőségi hangcuccod van oda ez az X-FI is édes kevés, oda legalább 40k-s hangkari kell!
Ha meg egy mezei 2.1 vagy 5.1 akkor ez is tökéletes ami van rajta! Ebben a lapban nem a hangkari a legfontosabb! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#193) Jorus válasza Cybertrone (#192) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, így már értem, mire gondolt. :)
Hát igen, ez nagyjából olyan, mintha egy Lanxer Evo IX tulaj azért panaszkodna, hogy túl hangos a motor, és nem hallja rendesen a rádiót. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#194) Cybertrone válasza Jorus (#193) üzenetére


Cybertrone
veterán

Teljesen fasza a Realtek cucc a lapon... DTS kompatibilis, 8.1-ig minden jáccik, hangzás szép tiszta... nemtudom egy mezei usernek aki gamel meg filmezik mi kellhet még... Persze aki stúdióminőséget akar az vegyen hozzá hangkarit, meg ne elsődlegesen egy tuninglaptól várjon ilyen téren csodákat! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#195) helkis válasza Cybertrone (#194) üzenetére


helkis
addikt

aki ilyen lapot vesz az kikapcsolja a hangkarit bármilyen legyen is.. ;]
akció alatt.. :))

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#196) Cybertrone válasza helkis (#195) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezért is nemértem a kedves fórumtársat mit problémázik itt... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#197) whitehand válasza Cybertrone (#192) üzenetére


whitehand
senior tag

azért mert azt szeretném használni...

(#198) Cybertrone válasza whitehand (#197) üzenetére


Cybertrone
veterán

Extremen olyat nem fogsz hasznalni sajna az kimaradt...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#199) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hali!

Lehet, hogy átköltözöm ide a DFI LP UT X58-T3eH8 topicból hamarosan.

Alaplap cserét túlél egy Windows 7 64bit? Mik a tapasztalatok? Érdemes újra rántani a rendszert azért?

⭐ Stella

(#200) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Felmerült még egy probléma. Ez a lap EATX méretű. Tutira nem fog beférni egy ilyen házba? Ha jól látom 1 slottal több van neki.
Bár azt írják Expansion Slots: 7
No, majd belenézek a házba tényleg nincs-e még 1" hely. :F

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.