Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Ramos W30HD

Hozzászólások

(#1) zizou


zizou
tag

Sziasztok!
Ennek a tablet-nek nincs még saját fóruma, de bízom benne, hogy az ár-teljesítmény miatt hamar népszerű lesz itthon is (pláne ha a WayteQ is behozza saját név alatt).
Nekem tegnap jött meg innen, még sokat nem tudtam nyomkodni, de pl. az NFS Most Wanted elég jól hasít rajta :DD

Technikai infókat találtok a rendelős oldalakon, vagy itt a hivatalos lapon.

Ami tetszik:
- frankó felbontás, gyönyörű kép
- gyors cpu (nemtom melyik benchmark a HTC OneX fölé tette sebességben :C )
- 2GB RAM, 16GB háttértár

Ami nem tetszik:
- a képernyő alsó részen van egy fél cm-es halvány elszürkülés (de igazából nem észrevehető, mert ott szokott lenni a fekete hátterű állapotsor)
- nem röccenésmentes - ez általános hibája az Androidnak az almás cuccokkal szemben. Van app, ami rosszabb (pl. Facebook app), van ami jobb (pl. Dolphin browser), de még nem iPad, az biztos. Mondjuk az előző WayteQ xTab-100s-emhez képest sokkal jobb.
- kicsit furcsa a tokozása - a hátlap "rücskös" alumínium (ami rendben is van), de körben egy furcsa peremes műanyag rész van. Nem zavaró, csak kicsit érdekes, kicsit gagyi hatása van - de egyébként az összeszerelés minősége nem az.
- nem 100%-os a sw oldal, pl. youtube egyáltalán nem megy... Itt már úton van a dolog, remélhetőleg hamar megoldják. Ugyanezen okok miatt az MX Player HW dekódolás sem műxik, viszont a SW dekódolás is elég jól nyomja.
- Android 4.0.4 van rajta, de ígérik a 4.1-et is, remélem hamar meglesz (nem úgy, mint pl. a WayteQ xTab-100s esetében... :((( )
- gyenge akksi - még nem volt gond, tegnap délután-este kb 85%-ról lement olyan 25%-ra intenzív használat (HD videó, játék, Wifi, installáció, benchmark) mellett, szóval nem olyan gáz.
- furcsa a 16:10-es arány - előtte az említett WayteQ-em volt 4:3-as képaránnyal és az valahogy jobban "szemreállt" :Y - de ez teljesen szubjektív. Mindenesetre a képeken, meg a videón nem tűnt fel, hogy ennyire hosszú a tábla.

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#2) zizou


zizou
tag

Nem nagyon pörög a topic, látszik, hogy újév van a távoli keleten :DD

Pár gondolat: megvan bő egy hete a tabletta és szerintem nagyon jó kis gép. Bírja a nagy felbontást a proci - mondjuk azért látszik, hogy a papíron nagyon erős gép kell is ehhez, hogy jól menjen. Kíváncsi lennék, hogy pl a W30-as hogy pöröghet?
Telepítettem egy halom alkalmazást, főleg játékokat, és mindegyik kitűnően ment eddig, nincs kompatibilitási gond, nincs melegedés, szóval jól bevált a kütyü.

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#3) Okti válasza zizou (#2) üzenetére


Okti
csendes tag

Szia!

Én a minap bukkantam rá erre a kis masinára az egyik külföldi oldalon, nagyon megtetszett, ahogy látom eddig neked bevált. A youtube-os problémán kívül esetleg tudsz még valamit mondani, ami kicsit is érvágás lehet egy nagyobb és drágább gyártó termékével szemben?
Esetleg egy antutu-s tesztet letudnál futtatni rajta és demonstrálni? Olvasni milyen a kijelzőjéről, mennyire fárasztó a szemnek? Mert én inkább könyvek olvasásra használnám, na meg persze játékra, de azt írtad fentebb hogy azokkal nincs probléma.

Valamint ahonnan rendelted, kellett utána valami adót, vámot fizetned, amikor megérkezett?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4) rayman2006 válasza zizou (#2) üzenetére


rayman2006
tag

..

[ Szerkesztve ]

(#5) zizou válasza Okti (#3) üzenetére


zizou
tag

A youtube-on kívül a masina nagyon jól muzsikál, nem láttam semmi problémát vele, teljesen elégedett vagyok.
Este nyomok egy antutu-t és felteszem az eredményeket ide.
Teljesen jó a képe, nagyon pöpec ez a retina screen, nem fárasztó, bár hosszan még nem olvastam könyvet rajta, de netezésnél rendben volt.

"Valamint ahonnan rendelted, kellett utána valami adót, vámot fizetned, amikor megérkezett?"
Nos én a ráírt érték után fizettem áfát. Hát ennek az összege esetleges, függ a szállítótól, a vámostól, stb. Általában sima posta esetén kisebb az esélye a vám/áfának...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#6) Yipp válasza zizou (#5) üzenetére


Yipp
tag

Szia! Kösz, hogy írtál a Ramos-ról, még nem volt ilyen téma. Külsőre nagyon tetszik. Tudsz valamit mondani az akkuról pl: átlagos használat mellett (web, wifi, esetleg 1-2 videó) mennyit bír?
Te DHL-el kérted, azért raktak rá vámot, áfát?

(#7) zizou válasza Yipp (#6) üzenetére


zizou
tag

Az akku biztos, hogy gyenge pontja a dolognak. Még nem végeztem "tudományos" :DDD mérést, és még az akkustat-ot sem néztem, majd este
Otthoni használat esetén nem gáz a dolog azért...

"Te DHL-el kérted, azért raktak rá vámot, áfát?"
Igen, szerintem postával megúszta volna

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#8) Yipp válasza zizou (#7) üzenetére


Yipp
tag

Kösz a választ. A HD kijelző miatt gondoltam, hogy többet fogyaszthat...
Én a "sima" W30-at néztem, de az ára valahogy még nem ment le annyira. Most meg kijött néhány vadiúj erős darab, ami még olcsóbb is. Mindenesetre hétfőn nyitnak újra a kínai üzletek az újév miatt, addig biztos várni kell, hátha frissülnek az árak.
A DHL-ről meg jó tudni ezt, akkor inkább többet várok és a szállítás is olcsóbb.

(#9) Okti válasza zizou (#5) üzenetére


Okti
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Eddig nagyon szimpatikus a masina. :)

(#10) gyvince91


gyvince91
csendes tag

Hello!
Látom kezd beindulni a fórum. Tegnapelőtt este találtam rá erre a fórumra akkor még csak a tulajdonos írt:)
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a wifi erőssége milyen? mert olvastam, hogy sok más kinai tabletnek gyenge a wifi erőssége.

(#11) gyvince91


gyvince91
csendes tag

Még lenne pár kérdésem:) bele olvastam az onda fórumba és ott láttam pár aggasztó dolgot amit az onda v972(másik kiszemeltem) produkál mint pl. webböngésző lassú és szaggat. Ha jól tudom nincs magyar nyelv, de bár az angol menü teljes? vagyis nincsenek itt ott elrejtve kinai írások? Esetleg probáltad már frissiteni, hogy az rendben müködike? Válaszod előre is köszönöm:)

(#12) Qsin


Qsin
csendes tag

A magyar posta jelentése:
2013.02.12.
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Most már nem kell sokat várni a kütyüre (Ramos w30hd) és mehet a tesztelés

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#13) Qsin


Qsin
csendes tag

Na ez érdekes, 1 órával ez előtt néztem és nem volt változás a küldemény státuszában most meg megjelent ez:
2013.02.13
07:38

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Ezek szerint már ma reggel le lett vámkezelve de csak este 23.00 órakor jelent meg a Magyar posta oldalán a változás.
Úgy tűnik nemsokára lesz miről írnom :)

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#14) zizou válasza gyvince91 (#11) üzenetére


zizou
tag

Wifi: nos szofisztikált tesztet még nem csináltam, de eddig megfelelőnek tűnt a wifi vétel

"webböngésző lassú és szaggat"
Nos itt én ilyet nem tapasztaltam, de mondjuk az igaz, hogy egyből tettem fel a Chrome-ot meg a Dolphin-t.

"vagyis nincsenek itt ott elrejtve kinai írások?"
Jól el vannak rejtve, mert én még nem találkoztam velük :N

"Esetleg probáltad már frissiteni, hogy az rendben müködike"
Mit frissíteni, a FW-t? Elvileg jövő héten várható valami ápdét, majd akkor...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#15) gyvince91 válasza zizou (#14) üzenetére


gyvince91
csendes tag

Kössz a válaszokat:) nagyon gondolkodom ez és a nexus7 között. Szinte minden a Ramos mellett szól, csak kissé tartok a szoftveres problémáktól (frissités, kompatibilitási problémak). Talán várok még a mobile word congressig nehogy valami jó tabletről vagy phabletről lemaradjak:) mégegyszer köszi a válaszodat.

(#16) zizou válasza gyvince91 (#15) üzenetére


zizou
tag

Offtopik bejelentés:
Nyitottam egy témát a konkurrenciának is :D

gyvince91:
"kissé tartok a szoftveres problémáktól "
Nos eddig jók a tapasztalatok a youtube-ot leszámítva. Talán a Ramos elég nagy név ahhoz, hogy legyen 1-2 mérnöke, hogy javítsák a hibákat, mert hirtelen nagy fejlesztenivalót nem is látok.

"Talán várok még a mobile word congressig"

Van egy közgazdász-mondás, hogy hosszú távon mindannyian halottak vagyunk :K Szóval addig vár az ember, hogy a végén nem lesz mire várni... Esetleg ha bejelentett valamelyik gyártó egy új cuccot pl. RK3188 CPU-val, akkor esetleg várnék, de az sem fogja leszakítani az arcod :N :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#17) chipi-85 válasza Qsin (#13) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Remélem bejön a gép! ;) Köszönöm, hogy nálam vásároltál :R :R
Használd egészséggel!! :K

(#18) size


size
tag

Sziasztok

Én is egy Ramos tablet vásárlásán gondolkodom.
Azért ide írok mert nincsen Ramos tabletekel foglalkozó topik.
Amit én ki néztem az a Ramos W41 Quad Core
Bár igazából szerintem meg felelne a Ramos W27 Dual Core is.
Valamelyik kiszemelt tabletröl esetleg tapasztalata van valakinek?

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#19) geloczigeri válasza size (#18) üzenetére


geloczigeri
tag

Szia!
A Ramos W27-et szerintem felejtsd el. A specifikáció szerint a felbontása "1024*600", ami egy ekkora kijelzőnél állati rosszul néz ki. Nem is értem, hogy tehettek bele ilyet.

GG

(#20) size válasza geloczigeri (#19) üzenetére


size
tag

Szia

Használtál már ilyen tabot?
Vagy csak láttál olyat valahol?
Mert szerintem netezni bőven jó az.
És nagyon olcsón meg lehet úszni ha szerencséje van az embernek :)

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#21) zizou


zizou
tag

Tadamm, érkezett új ROM a tablettához: [link] (forrás: [link])

Fixálva van a youtube és mx player HW dekódolós gondok, meg 1-2 dolog még javítva lett, elvileg a tömörített állományban van valami doksi (kínaiul :D )

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#22) T-bag


T-bag
tag

Ha jól látom ezen nincs HDMI kimenet.

(#23) zizou válasza T-bag (#22) üzenetére


zizou
tag

Jól látod :)
Azt viszont nem tudom, hogy USB-ről meg tud-e hajtani HDMI-t átalakítóval? :F

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#24) T-bag válasza zizou (#1) üzenetére


T-bag
tag

Ha a 4:3-as képarány jobban bejön akkor miért nem ezekből szemezgettél ?

[link]

Valamelyik átcimkézett változata már biztosan itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#25) Qsin válasza zizou (#21) üzenetére


Qsin
csendes tag

Üdv mindenkinek,
A frissítésen sikeresen megvagyok, ezért megosztok némi tapasztalatot:
A rom letöltése kicsit lassú én ITT töltöttem le 50 perc alatt.
A kitömörített anyagban megtalálható az IMIGE és a WINIMAGE programocska amivel el tudjuk készíteni az SD kártyát amivel majd frissíteni tudjuk a Ramos W30HD tabletünket.
Szükségünk lesz 1 legalább 2GB sd kártyára, mivel a winimage formattálni fogja, előzőleg mentsük el róla az anyagainkat.
Az SD kártyára feltesszük az image-t ahogy ITT le van írva.
Kikapcsoljuk a Ramos-t behelyezzük az sd kártyát, megnyomjuk és nyomva tartjuk a volume+ gombot majd a bekapcsoló gombot is nyomva tartjuk, tehát mindkettőt egyszerre.
Egy párszor felvillan a képernyő és megjelenik a következő kép:

5-6 perc után pedig újraindul a gép és kész, lenne, de:
A menü kínai ezért hirtelen nem is tudtam hogy hol kell a nyelvet átállítani de, megtaláltam:

Megnyitjuk a menüt, a bal oldali oszlopban rábökünk az „A” betűvel jelzett menü pontra és a jobb oldali listában a legfelső menüpontra kattintunk.
Máris barátságosabb latin betűs lista jelenik meg és itt értelem szerűen ki kell választani a számunkra elfogatható nyelvet.
A gép frissítés után azon felül hogy a Youtube végre működik még stabilabb is lett úgy hogy végre akadás mentesen tudom használni a kedvenc élő hátteremet (plasma)
További gondom akadt a művelethez használt SD kártyával mivel a winimage 600 megára formattálta és ebben a sima windows formattálás nem segített. Letöltöttem az SDFormat V3.1 –et ITT és ezzel egy full erase után visszanyertem az sd kártya maradék tárhelyét.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#26) Qsin válasza Qsin (#25) üzenetére


Qsin
csendes tag

[ Szerkesztve ]

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#27) Qsin válasza Qsin (#26) üzenetére


Qsin
csendes tag

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#28) Revajzz válasza Qsin (#27) üzenetére


Revajzz
tag

Sziasztok,

akkor ezek szerint megoldva Youtube probléma. Én nagyon nagyon szeretném ezt a tab-ot mert megfelelne nekem mindenre! Csak annyi a kérdésem hogy lehet hozzá venni tokos billentyűzetet? + USB-vel HDMI mehet? + headsetet(nem fül hallgatólag) rá tudok csatlakoztatni? Esetleg kiegészítőket tudtok nekem mondani ami "luxus"? :)

u.i.: 3G van benne?

köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#29) T-bag válasza Revajzz (#28) üzenetére


T-bag
tag

Bluetooth-al szoktak ezekhez billentyűzetet csatlakoztatni. Néhány adat a
gépről.

[link]

(#30) Revajzz válasza T-bag (#29) üzenetére


Revajzz
tag

köszönöm :)

srácok ha innen rendelem meg akkor nem olcsóbb? vagy ti mit gondoltok róla?

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#31) zizou válasza Revajzz (#30) üzenetére


zizou
tag

Ez az oldal egy cseppet gyanus,olvastam mar olyanrol,aki szivott veluk. Aliexpress,es ott is olyan akinek magas a user pontszama...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#32) Revajzz válasza zizou (#31) üzenetére


Revajzz
tag

akkor marad ő [link] :) ha shippingel hozatom akkor mennyi idő ? :O

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#33) chipi-85 válasza Revajzz (#32) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Én a Ramos-ról rendelek!
Hagyományos szállítással 15-20 nap átlagban!

(#34) Revajzz válasza chipi-85 (#33) üzenetére


Revajzz
tag

amit én linkeltem ? Onnan ?

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#35) Revajzz válasza Revajzz (#34) üzenetére


Revajzz
tag

Szeretnék hozzá tokos billt. adott ki a ramos ? vagy mondjuk egy galaxy tab-os jó hozzá? a lényeg h 10.1 legyen ? vagy tit tudok ebben segíteni ?:/ :R

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#36) chipi-85 válasza Revajzz (#34) üzenetére


chipi-85
aktív tag

igen!

(#37) Revajzz válasza chipi-85 (#36) üzenetére


Revajzz
tag

Sziasztok,

szeretnék rendelni egy Ramos W30HD-t!

Tudnátok nekem adni egy oldalt ahonnan meg tudom és még azt hogy milyen szállítással jöhetnek?

köszönöm :R

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#38) Revajzz


Revajzz
tag

s

[ Szerkesztve ]

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#39) Qsin válasza Revajzz (#37) üzenetére


Qsin
csendes tag

Segíteni fog neked chipi-85, csak ajánlani tudom.

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#40) Shoo


Shoo
senior tag

Kár, hogy nincs egy hosszabb, részletesebb cikk a tabról... És az is, hogy nem tettek bele hdmi csatlakozót...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#41) Qsin válasza Shoo (#40) üzenetére


Qsin
csendes tag

Van benne viszont direct wifi így a hdmi kábelt nem is hiányolom

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#42) Shoo válasza Qsin (#41) üzenetére


Shoo
senior tag

hát jó, de nekem "régi" a tv-m és nincs benne wifi, egy 2 éves lg...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#43) Zotya21


Zotya21
senior tag

Sziasztok

én is beszereztem egy ramos w30HD -t

nekem pl frissítés után még a gmail app nem működik másnak jó ? de néztem ugye rendes droidba már van 4.2.2 is ehezmeg a frissítés is csak 4.0.4

nem tudjátok valahogy rálehet varázsolni egy simát ami nem ramos droid ? mert az frissebb lenne jóval ugye

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#44) Zotya21 válasza Zotya21 (#43) üzenetére


Zotya21
senior tag

ma nekem nemkapcsolt be bármit csináltam bele fél perc resetelés után nagynehezen siekrült neki

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#45) chipi-85 válasza Zotya21 (#44) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Qsin-nek is hasonló problémája van! Valószínűleg SOD sleep of dead azaz mély alvasba kerül a gép! Ezt csak szoftveresen lehet megoldani! Remeljük a következő fw frissítésben javitják

(#46) Qsin


Qsin
csendes tag

Frissítés után nálam is többször megtörtént de, egyre ritkábban, úgy hetente 1 szer. A Samsung s3on jelenleg 4.1.2 az aktuális android verzió lényegi különbséget nem tapasztalok a Ramos 4.0 verzióhoz képest. Ezek a számok az átlagos felhasználó részére nem sokat számítanak. A lényeg hogy 4-el kezdődjön.

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#47) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy 1 vagy 2 giga rammal szerelt e a készülék, illetve, hogy a kijelző betekintési szögei milyenek? Volt már ramos w17-esem, és w28-asom is. A W28 sokkal jobb volt, abban ips panel volt. Ennek a gyártó a honlapján ips-t igér, de a pandawill például nem ír ilyesmit, csak annyit, hogy retina.

(#48) Qsin válasza wyattthoearp (#47) üzenetére


Qsin
csendes tag

w30HD 2 gigás a w30 pedig 1 gigás.

Az ISP-t nem tudom hogy kell megnézni de ha segítesz benne akkor megteszem.
A betekintés elvileg 178 fokos


[ Szerkesztve ]

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#49) kano válasza Qsin (#48) üzenetére


kano
nagyúr

Te ugye Magyar Postával hozattad be?
Vámot+ÁFA-t fizettettek veled?
Akár pü-ben is.
Köszi!
Én egy Ployer MOMO11-et (quad) nézek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#50) Qsin válasza kano (#49) üzenetére


Qsin
csendes tag

Ez gyakorlatilag nagyon hasonló készülék némi különbséggel:
A képernyő aránya nem widescreen, A Ramos igen
A memória 16gb, a Ramos 32gb
Hdmi kimenete van, a Ramos-nak nincs

Én jobban szeretem a widescreen-t és a 32gb számomra fontosabb a hdmi kimenetnél

Miért nem használok hdmi-t.
Mert direct wifi-s a tv-m, mert a filmeket nem a tableten töltöm le és ha letöltöttem akkor 1 egyszerű media playeren lejátszom (vagy a tv saját media lejátszójával) aminek távirányítója van és nem a teblettel kell bohóckodni.

Az enyémet chipi-85 (fentebb megtalálod) barátom rendelte, kinai postával regisztrál küldemény-ként így nyomon tudod követni. Ebben az esetben minimális az esély hogy további hazai költséged legyen vele :)

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Ramos W30HD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.