Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  ramkerdes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok

A kerdesem az volna, hogy ha egy cl 2.5-os modulnak a biosban 2-re allitom a cas latency-et, akkor az olyan, mintha egy defa cl2-es modulom lenne?

remelem ertheto voltam:)

kossz a valaszokat

prohardver vendég

(#2) emvy válasza guest (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Megpróbálhatod, ha megy, akkor olyan, ha nem, akkor úgy jársz mint én, CL3-as modult (Hynix) CL2-esre raktam,egész érdekes lett a W2K, ált. tökéletes, néha csak úgy minden terhelés nélkül különböző hibák jöttek elő. Az a baj, hogy így tettem fel, és mostmár az oprendszernek semmi baja, csak a feltett programok valahogy instabilak.(pl. IExplorer.)

while (!sleep) sheep++;

(#3) LordX válasza emvy (#2) üzenetére


LordX
veterán

CAS3-as modul CAS2-n? Akkor örülhetsz, hogy egyáltalán a BIOS bebootolt, nemhogy a Windows!

(#4) karib


karib
addikt

Elvileg mehet, azaz bírhatja az agresszívebb CAS beállítást - ki kell próbálni.

Mielőtt azért elkezded használni, teszteld le a RAM-ot. [L]http://www.memtest86.com[/L] Csinálsz egy floppyt, bebootolsz róla, hagyod futni, ha nem ad hibát, akkor oké. Ha egy hibát is talál, akkor nem bírja a RAM.

Department of Redundancy Department

(#5) Bally válasza LordX (#3) üzenetére


Bally
senior tag

Már elnézést, de szerintem nem ritka, hogy egy cl3-as ram cl2-n menjen!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#6) emvy válasza LordX (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

LordX, rajtam, aki folyamatosan használtam a gépet, sokan mások is használják (Te is Sch-s vagy, csak tudod...), és én voltam az egyetlen, aki bármiféle instabilitást észlelt.

while (!sleep) sheep++;

(#7) 9CS


9CS
senior tag

Sajna RAM-ot kell vennem. Melyik megoldás lenne a jobb? A mostani 256MB mellé 2*256MB vagy egy 512MB? Melyik esetben lenne gyorsabb? A lap Soltek SL75DRV4.
Előre is köszi.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#8) Spuds


Spuds
tag

Nem ritka a cl2, nekem kb a ramok fele ment cl2-n, most egy infoneon cl3 as . De ha huzod is, meg turbo mod, meg minden a maxon, akkor tenyleg eleg nehez a cl2-t is hajtani :))

(#9) 9CS válasza Spuds (#8) üzenetére


9CS
senior tag

:) A topic eleje ''picit'' régi csak nem akartam újjat nyitni. Bár ez is épülésre szolgálhat.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#10) Spuds


Spuds
tag

Milyen chipsetes a lap??

(#11) 9CS válasza Spuds (#10) üzenetére


9CS
senior tag

Via KT266A.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#12) Spuds


Spuds
tag

En mondjuk nem mennek 512 fole egy gepben, ha nem szerver, de te tudod. :)
Szerintem egyet tegyel bele, ugy remlik, mintha az jobb lenne. AZ nforce-os lapoknal jobb a ket ram.

(#13) 9CS válasza Spuds (#12) üzenetére


9CS
senior tag

Nem szerver természetesen. Csak elszomorodva tapasztaltam, hogy a mai játékok 400MB fölött használnak, így marad egy kis tartalék. :)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#14) Spuds


Spuds
tag

Csak gondolj bele, egy jatek egyszerre egy cd-t hasznalhat+ ami vinyon van belole. Ennyivel a teljes jatek memoriabol futhatna, de ugyse tolti be magat teljesen, hidd el boven eleg az 512.

(#15) Spuds válasza 9CS (#13) üzenetére


Spuds
tag

Nekem is 256-van es meg egy jatek sem szolt, hogy nem fer el :)
Inkabb azzal van gondom, hogy sdram om es mx400 am van :(

(#16) 9CS válasza Spuds (#14) üzenetére


9CS
senior tag

Ha ezt most megcáfolnám, akkor az komoly szoftverjogi problémákat vetne föl. :D

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#17) Spuds


Spuds
tag

Ok
nekem mind1

(#18) 9CS válasza Spuds (#15) üzenetére


9CS
senior tag

Persze a felhasználást nem Én saccoltam, hanem az Xp írta ki. Miközben játszottam benyomtam a Ctrl+Alt+Del-t (nem a restart miatt:) ) és megijedtem a látottaktól.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#19) Chrys


Chrys
csendes tag

Sziasztok!

Ha nekem CAS2-es memória kellene, mert ami nekem van - egy 133MHz-es, 256MB-os SD RAM, ASUS TUSL-2C alaplap, és 1300MHz-es Tualatin proci - 100MHz FSB-n ''hajtva'' csak a RAS Precharge Time-ot engedi 3T-röl 2T-re állítani. Ha vagy a CAS Latency-t, vagy a CAS Delay-t próbálom csökkenteni (3T-röl, 2T-re) akkor nem bútol. Ugyan ez a helyzet, ha a Cycle Time (Tras/Trc)-t változtatom 7T/9T-röl 5T/7T-re.

Ezt a CAS2-em memóriával át tudnám állłítani? Milyen memóriát (márka, méret) javasoltok megvételre, és hol tudok beszerezni ilyet?

(#20) launcser


launcser
senior tag

nekem van egy elixir 256 ddr-ramom
7.5 ns-es meg cl2.5ös az van rápingálva :)
most 148 fsb meg cl2, kg7-ben turbo mode
nagyjol birja (van még mellette egy nanya)
tovább sztem nem, xp1600+t szerintem lehetne még tovább de a ram már kifujt

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  ramkerdes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.