Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM i945GM-hez (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) darklight9


darklight9
csendes tag

Helló, barátnőmnek van egy Toshiba notija, amit kicsit fel akarnék turbózni.

A notiban intel 945GM chip van. Intel honlapján levő referencia azt írja, hogy 667MHz-et és max 1GB-os memóriamodult támogat, és 4GB-ot is még lekezel.

Kérdéseim:

Mivel a notiba csak 2 slot van, ez azt jelenti, hogy nem lehet 4GB-ra bővíteni (az 1GB-os memóriamodultámogatás miatt)? Létezik ilyen, vagy félreértettem valamit?

Lehet nagyobb frekvenciájú (800 vagy 1066MHz-es) modult attól még beletenni? Evvel kevésbé melegedne (szerintem) a RAM, mert nem járatom full-on (ugye, így van?), vagy nem tud kisebb frekvencián menni?

Ha valami hülyeséget írtam volna, javítsatok ki légyszíves! Innen-onnan csipegetem össze az információkat, és nem vagyok biztos benne, hogy korrekt, amit gondolok, s nem találtam sehol sem ilyen információkat.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!!
Várom a válaszotokat!

Köszönettel,
DarkLight

(#2) #65675776 válasza darklight9 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Félreértettél valamit. Nem 1GB (gigabyte), hanem 1Gb (gigabit). Ez nem a teljes modulra vonatkozik, hanem az azon alkalmazott chipekre. 8db 1Gb-es chipből építhető egy 1GB-os modul, 16-ból 2GB-os. Szóval két foglalatban elférhet a 4GiB.

Rakhatsz bele magasabb órajelűeket is, de semmi értelme, azok is csak 667MHz-en fognak menni. A melegedés pedig az alkalmazott feszültségtől függ elsősorban.

Viszont egy ilyen kérdés miatt felesleges volt topicot nyitni. Van több szaktopic is, amelyikben elfért volna ez a kérdés, a két leginkább témába vágó:

Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
Nagy RAM-os topic

Amennyiben további kérdéseid vannak a témával kapcsolatban, ezek valamelyikében tedd fel őket légyszíves.

Úgyhogy ez most zárásra kerül.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM i945GM-hez (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.