Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAM chipes winyo ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Szoval valahol mar olvastam, hogy letezik olyan HDD, ami nem HDD, hanem RAM/ok vannak benne ... a mai RAM arak mellett mar nem nagy befektetes 1 - 2G osszehozasa, ami eleg az op redszernek, .... es oda csendesen swapol :)

iBook + RedBull :)

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Hol olvastad?
Nem valami hoax?

Amúgy ha egy kicsit elgondolkodsz a dolgon akkor megfizethetetlen lenne, hisz a normal SD, DDR stb RAMok ha nem kapnak áramot elveszítik a tartalmukat, tehát olyan RAM kell bele mint a hordozható MP3 lejátszókba (most nem jut eszembe a neve annak a memória fajtának).

(#3) Den válasza esteban (#1) üzenetére


Den
veterán

swap-olás memóba, ehhez nem kell semmi csak eccerűen bepattintasz az alaplapba 1-2 g memót (már ha bírja a lap) a virtuális memót leveszed akkorára mint a memória és nincs swap-olás a lemezre.

www.simson4t.hu

(#4) Den válasza twollah (#2) üzenetére


Den
veterán

Nem lenne megfizethetetlen mondjuk az oprendszer tárolására egy nagy memót berakni, sima sd mehetne, van a gépben táp, azt kell megoldani hogy a memória frissítés kikapcsolt gépnél is menjen+ egy akku az áramszünet miatt és természetesen a memória tartalma meglenne vinyón is, ha minden kötél szakad. Nem lenne túl drága és meglenne az az előnye hogy nem kéne várni a gép bekapcsolásakor.

www.simson4t.hu

(#5) Gin válasza Den (#4) üzenetére


Gin
csendes tag

Ilyen már van: úgy hívják: Suspend to RAM!
Csak áramszünet ne legyen ;-)

(#6) Den válasza Gin (#5) üzenetére


Den
veterán

Jah, csak egy kicsit még fejleszteni kéne.

www.simson4t.hu

(#7) Wodka válasza esteban (#1) üzenetére


Wodka
csendes tag

Angliaban lehet is kapni ilyen szamitogepeket, igaz eleg borsos aron. Ha talalok rola valamit, akkor linkelem, addig is itt van valami: Microsoft Windows 98 / 98SE / 95 Ramdrive: http://dslnuts.com/ramdrive.shtml

(#8) Wodka válasza Wodka (#7) üzenetére


Wodka
csendes tag

Itt is egy jo leiras, de ez csak a rendszermemoriabol felszabaditott RAMDRIVE kesziteset irja le: http://www.speedcorp.net/guides/ramdrive/

(#9) guest


guest
veterán

nyilván a flash memóriára gondolsz
amúgy miért lenne megfizethetetlen. ha belegondolsz, a szerverekben lazán van 1-2 giga ram, de talán több is. amúgy szerintem sosem fogod tudni kipróbálni, hogy milyen is (mármint élőben)

prohardver vendég

(#10) zsborbas válasza guest (#9) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Bocsi, de ha emlékezetem nem csal, akkor a flash memória az egyik leglassabb memóriatípus. Ha használható sebességű gépet akarsz építeni mindenképpen dinamikus ramot kell beleraknod. Statikus ram is jó lenne, csak nagyon költséges az előállítása. Amúgy a cache is ilyenből épül fel. Ha rosszul tudom javítsatok ki.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#11) esteban


esteban
senior tag

Valahol pedig mar hallottam rol ... tudom hogy kell neki villany / marmint a ramnak / ha egy gigat szamolunk akkor a mai kisker arakkal ez 100 USD plusz az elektronika .. szal szerintem 200 USD korul lehtne mar arulni ... tessek egy uj uzlet :) ...

gyorsabb boot , csendes boot (Viva VIAC3) , hardver kimelo mukodes ... nem is melexik ... szoval csupa jo dolog ....

iBook + RedBull :)

(#12) ogabo válasza esteban (#11) üzenetére


ogabo
csendes tag

keress a ''diskonchip'' szóra vmivel.
javaslom az M-Systems lapját, náluk sokmindent megtalálsz erről a témáról, bár azt hiszem (nem biztos), ez is flash-es megoldás. ha ez neked nem jó, ott a ramdisk...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAM chipes winyo ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.