Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ram 400 helyett 333?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LoryB


LoryB
csendes tag

na szevasztok! van egy problémám! 400 MHZ-sRAM-ot vettem mégis az alaplap csak 333-on viszi, pedig vinnie kéne! talán a BIOS -t kéne frissítenem?

(#2) janati válasza LoryB (#1) üzenetére


janati
őstag

Ez az fsb-től függ.

A procid 533-as fsb-n megy valszeg.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#3) erdoke válasza LoryB (#1) üzenetére


erdoke
titán

Milyen alaplap, milyen proci, milyen BIOS CPU és RAM beállítások?
Még örülhetek, hogy nem csak egy kérdőjellel nyitottad a topicot. :P

A legjobb aláírás a héten

(#4) Hun'reeth válasza erdoke (#3) üzenetére


Hun'reeth
őstag

:D Csatlakozom. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) laxius_


laxius_
tag

Nekem is ezt csinalta. A biosban a ramot az outorol by spd re allitsd es jo lesz. Nalam ez volt a baj. SPD csipp ugyis tudja mivan. :)

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#6) Damage


Damage
senior tag

Ugyanez a problémám!
Asus A7N8X deluxe rev1.xx Bios 1.007
Barton 2500+ @ 3200+ (11*200)
2*256DDR (400) dualban (Samsung)
Akárhogy is állítgatom a proci FSB-jét, sehogy nem hajlandó elindulni a gépem, ha a RAM-okat 400on próbálom járatni!
Mi a megoldás?

A By Speed nálam nem jó ötlet, max ha a procit is 333 FSB-n járatom (de ilyenkor logikusan a RAM is 333Mhz-en menne csak)
Jelenleg a proci 11*200 és a RAM ''user defined'' és alacsonyabb, mint 100%-on jár (egész pontosan 333-on)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#7) Damage válasza Damage (#6) üzenetére


Damage
senior tag

Senki nem tud segíteni? :O
Miért nem hajlandó 400asként elindulni? (megnéztem pár progiban, mindegyik 3200as DDR-ként ismerte fel és úgy is lett eladva, mint 400Mhz-es RAM, szóval tuti, ohgy 400-as)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#8) ody42 válasza Damage (#7) üzenetére


ody42
senior tag

nálam is ez van egy Abit nf7s-ben, twinmos ramokkal ráadásul :(
szerintem az nforce2-es chipset nem bírja ezt a ramot 400mhz-en, mert 333-on megy 2-3-3-3-ként is. Ja, és ki is cseréltettem, de nem változott a helyzet...

(#9) echo001 válasza Damage (#6) üzenetére


echo001
aktív tag

ez azert van mert az asus az 1.xxx alaplapba nem olyan nforce chipseteket rakott ami garantaltan 400 mhz tudnak
masszoval nem volt szerencsed van amelyik megy van amelyik nem
ha a dobozon rajtavan hogy 400 mhz ready akkor vissza garoba...

Echo

(#10) zsiga667 válasza ody42 (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor kérd vissza a pénzed, mert a ram gyártója arra vállal garanciát, hogy a 400-as ramjai biztosan mennek 400-on. Ha nem, az már nem a te hibád... NF7-S-ben nálam gond nélkül megy 400-on a ram, még felette is.

(#11) Zozoo01 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


Zozoo01
tag

Nekem is NF-7v2.0-ás lapban 333-on fut a 400-as memória (noname)
Ha valamit állítok manuálisan megfeszül a gépem és csak a BIOS defaults segít.
Érdekes, mert első indításkor felismeri 400-asként, de utána már 333-on hajlandó csak elindulni.:F

[Szerkesztve]

(#12) ody42 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


ody42
senior tag

hja, azt kéne, csak előtte még jó lenne kipróbálni, hogy más rammal megy-e 400on a lap, lehet,hogy az alaplap a szar...

(#13) Damage válasza echo001 (#9) üzenetére


Damage
senior tag

A dobozomon rajta van a 400 Mhz ready felirat! Más memóriával ment is 400at(kölcsönbe volt nálam). Sajnos a tulaja nem szándékozik mexabadulni tőle. Biztos, hogy az alaplap tudja, a memóriával lehet a gond, Kíváncsi vagyok, hogy másnak is volt-e ilyen jellegű problémája, és ha igen, hogyan oldotta meg (RAM cserét utolsó esetben vállalnék be).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#14) L3zl13 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A ram gyártója csak azt vállalja, hogy az általa tesztelt lapokban megy 400-on a ram. Ha az NF7 nincs közöttük akkor az nem garós probléma. (Az persze más kérdés, ha semmilyen lappal nem megy 400-on.)

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Damage válasza zsiga667 (#10) üzenetére


Damage
senior tag

Akkor szerinted a memóriával lehet a probléma? Samsung RAMok (gondolom hamisítvány lehet). A tesztprogik, benchmarkok DDR 3200ként ismerik fel. Csupán nem hajlandó azon a sebességen futni :( Lehet, hogy za lenne a legjobb, ha ezeket a RAMokat kipróbálnám más konfigban....a kérdés, hogy kinél?!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16) zsiga667 válasza Damage (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Milyen a táp? Lehet hogy kevés feszt ad a ramnak a lap, egy kis feszemeléssel megpróbálkoznék.

(#17) zsiga667 válasza Damage (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Merre laksz?
Igen,szerintem a rammal van a gáz.

(#18) Damage válasza zsiga667 (#16) üzenetére


Damage
senior tag

400W-os PFC-s DTK. Szerintem nem egy rossz táp!
Csepeli vagyok.

Szerk: mennyit szabad állítani? Úgy rémlik a memóriánál három érték közül lehet választani, értékenként 0,1 V eltéréssel. Nem fog túlmelegedni a memória? Nincs rajta külön hűtés.

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19) zsiga667 válasza Damage (#18) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor nem a táppal van a gáz. Szerintem keress egy csepeli PH!-st, (pl. Alvin_Ti4200), és fizesd le sörrel. :D

(#20) Damage válasza zsiga667 (#19) üzenetére


Damage
senior tag

Pont rá gondoltam én is :D
Nem tudom mit szólna hozzá, ha ezzel zaklatnám (egyébként kb 2-3 percre lakik tőlem)

Szerk: szóval maximum hány V-ig szabad emelni? Elképzelhető, hogy úgy müködni fog? Nem fog elszállni ettől a művelettől a RAM-om? (nins rajta külön hűtés) Nem elhet, hogy ez azért van, mert ''gagyi'' Samsung?

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21) zsiga667 válasza Damage (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

Alvin jó srác, szerintem segít. Keresd meg ICQ-n.
Ja, sört ne adj neki mert antialkoholista a kis suta. ;]:DDD

(#22) zsiga667 válasza Damage (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálam 2,6V az alapfesz. Szerintem 2,7-et nyugodtan adhatsz neki. Borda meg nem ér semmit.

Igen, valószínűleg azért nem megy, mert hamisítvány. :(
Ezért kell noname-et venni. :DD

(#23) Damage válasza zsiga667 (#22) üzenetére


Damage
senior tag

Nah, akkor most kikapcsolom a gépet. Kiveszem a RAMokat, hátha találok rajta vmi sorozatszámot vagy akármit, amitől okosabb leszek. Így gondolom az is kiderül, hogy hamisítvány-e. Jól gondolom?
Alvin, ha segít, majd viszek neki cola-t :D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#24) maszat válasza Damage (#23) üzenetére


maszat
senior tag

Próbáltad úgy, hogy csak az egyik ram van benn, hogy ne dualba menjenek?

(#25) Damage válasza maszat (#24) üzenetére


Damage
senior tag

Ezt még nem próbáltam. Elképzelhető, hogy úgy megy 400on? ha esetleg menne úgy (nem dualban), akkor érdemesebb inkább nem dualban 400Mhz-ként futtatni, vagy inkább dualban 333asként?

Egyébként a RAM:
Samsung 350
K4H560838E-TCCC

Ez van rajta mindegyik chipen.
Ebből tud valaki valamire következtetni?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#26) zsiga667 válasza Damage (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

A sorozatszámra keress rá a Samsung oldalán, hogy 333as vagy 400as-e. Ha 333-as, akkor hamis a modul, a 400-as akkor ''csak'' valami szar.
400 nemDUAL gyorsabb mint 333 DUAL.

(#27) maszat válasza Damage (#25) üzenetére


maszat
senior tag

Igen. Nemdual 400!

Egyebként Samsung logó van a ramon?

(#28) Damage válasza maszat (#27) üzenetére


Damage
senior tag

Azt nem néztem meg :( (szerk: a logót nem néztem meg)

Samsung honlapján megtaláltam. Elvileg CL3-n 466ot is vinnie kell.

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29) Damage válasza Damage (#28) üzenetére


Damage
senior tag

Érdekesebb a helyzet. ASUS a7n8x deluxe alaplapon 3 memória foglalat van. Ebből két kék és egy fekete színű. Az alaplap leírása szerint (és más emberek szerint is) akkor mennek dualban a memóriák, ha a két kék foglalat van használatban. Eddig nálam is így ment. Most az egyiket át tettem a feketébe, de a boot-nál azt írta ki, hogy dual channel és a CPU Z szerint is dual channelben mennek. Hogy is van ez??? :F

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#30) maszat válasza Damage (#29) üzenetére


maszat
senior tag

És 400-on?

(#31) zsiga667 válasza Damage (#29) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor megy dualban, ha az egyik kékben a másik a különálló feketében van.

[Szerkesztve]

(#32) Damage válasza maszat (#30) üzenetére


Damage
senior tag

Most próbáltam ki! Nem működik :(
Át tettem a másik foglalatba a memóriát, hogy ne dualba menjen. Így nagyszerűen elindult a gép (ha 333on megy a memória). Aztán feltettem 400-ra. nem indult el. Most visszatettem a két kék foglaltba a memóriákat és 333-on megy a memória, 400on a proci. Még mindig nem értem, hogy írhatta ki azt, hogy dualba mennek a RAM-ok, amikor nem a két kék foglalatban voltak. :F

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#33) Damage válasza zsiga667 (#31) üzenetére


Damage
senior tag

Én úgy tudom, hogy a két kékbe kell tenni és akkor mennek dualban.
A lényeg az, hoyg bárhova tehetem akár a két kékbe akár egy kék egy fekete. Akkor is azt írja ki, hogy dualba mennek. (Szerintem a két kékbe kell tenni, hogy dualba menjen)

Szerk: és gyakorlatilag akármelyik foglalaltba teszem a RAM-okat, az AIDA szerinti olvasás sebesség változatlan (mellesleg elég karcsú) 2172 pont. :(

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#34) zsiga667 válasza Damage (#33) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálam(NF7-S) akkor megy dualban, ha az egyik ram a különálló slotban van, a másik meg az egyik ''páros'' slotban. Remélem érthető... :B (A lényeg, hogy akkor Dual, ha a slot1-ben és a slot3-ban vannak.)

(#35) Damage válasza zsiga667 (#34) üzenetére


Damage
senior tag

Igen, értem! Az Asus a7n8x deluxe-ban viszont csak 3 slot van. 1 különálló (kék) és két egymáshoz közelebbi (egyik kék másik fekete). valahogy nekem úgy rémlik, hogy a két kékbe kell tenni, ha dualban akarom használni (dualban is megy olyankor). Viszont, ha az egyik a távolabbiban van és a másik nem a szintén kék színűben, hanem a feketében, akkor is dualba megy. Úgy látszik csak akkor nem dual, ha a két közvetlen egymás mellettibe teszem (kék, fekete). Ezt majd kipróbálom, a gondomon sajnos nem változtat :(

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#36) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all! nekem is 400Mhz s samsung ramom van de csak egy és azt írja 200Mhz az elején spd re van állítva. De azt mondják (asus a7n8x me van) hoy az alapla megduőlázza ez igaz?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#37) Damage válasza kíváncsi (#36) üzenetére


Damage
senior tag

Akkor nem kizárt, hogy nálad is csak 333-al mennek!
Milyen proci van abban a gépben? Milyen FSB-vel?
A By Speed olyasmit jelent, hogy szinkronban járatja a procival. Vagyis, ha pl Bartonod van és nincs húzva, akkor kapásból 333Mhz-en mennek a RAMjaid is, mivel ez a barton gyári/alap FSB-je.

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#38) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hello! amd barton 2,5Ghzs van és nincs húzva alap meg 333mhz hogy lehet húzni csak a 11*166Mhz átrakom 11*200Mhz ra és hagyom by spd n és akkor menni fog 400 on?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#39) Damage válasza kíváncsi (#38) üzenetére


Damage
senior tag

Több megoldás van: ha a procid bírja a 200FSB-t, akkor a memória beállításokat by speed-en hagyod és 200on fog futni a memória és a proci is (vagy esetleg el sem indul az egész és a Bios-ba sem fogsz tudni belépni) ;]

Amennyiben nem akarod megkockáztatni, hogy bírja-e a procid a 200FSB-t, akkor átállítod a rendszer beállításokat automata értékről users defined-ra és a memória beállításokat CPU/RAM %-os arányban lehet állítgatni. Ilyenkor alapbeállítás szerint 100%-on van, vagyis a memória is ugyanazzal a sebességgel megy, mint a proci (333), de ha átállítod a következő értékre 120on valahány %-ra, akkor már 400-on fog menni a memória és 333on a proci (ha elindul egyáltalán)
Ugyanis nálam nem hajlandó elindulni Samsung RAMokkal 400Mhz-en a gép.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#40) maszat válasza Damage (#39) üzenetére


maszat
senior tag

Próbátad már úgy, hogy csak az egyik vann benne?

(#41) Damage válasza maszat (#40) üzenetére


Damage
senior tag

Még nem, de azt hiszem, hogy erre már csak holnap kerül sor. Kicsit idegesítő, hogy amikor nem indul a gép, utána 10 percet kell sz@rakodni, hogy újra elinduljon. Ugyanis olyankor Bios-ba sem enged be, még előtte kifagy. Gondoltam arra is, hogy lehet, hogy érdemes lenne egy memtest-et lefuttatnom?! Ugyanis néha gép bekapcsoláskor a post reporter azt mondja: ''System failed memory test''. Nem tulajdonítottam idáig neki nagyobb jelentőséget, ugyanis a gép nem fagyott, nem hibáznak a progik és a játékok, minden nagyszerűen megy. Azon is gondolkoztam, hogy lehet hogy gyári hibás a memória? Hamarosan kipróbálom más gépébe is. Egyébként hogyan/miről lehet megkülönböztetni az eredeti Samsungot a hamistól?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#42) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok! felhúztam a procit 2200 mhz ra 200as fsb vel és a ram tökéletesen megy :) sokkal több pontot kapok és gyorsabb is a gép :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#43) Damage válasza kíváncsi (#42) üzenetére


Damage
senior tag

Így a 2500+ barton helyett van egy 3200+-esed! :C Nézd meg, hogy mennyibe kerül ez a proci a boltban :)
Akkor ezexerint a RAM beállításokat hagytad ''by speed''-en? Akkor valóban 400Mhz-en megy a memóriád! Szerencsés vagy :D
Nekem nem volt hajlandó 3200+-on menni a 2500+-ösöm, de eladtam és vettem egy olyat, ami alapfeszen tudja a 200FSB-t, csak ez a ***** memória :(

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#44) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Szia! nekem is alapfeszen megy 2200Mhz n és lefutattam rengeteg progit és stabil a rendszer :DDD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#45) Ga válasza Damage (#43) üzenetére


Ga
tag

Nekem pontosan u.az a sorozatszáma a Samsung 256MB RAM-omnak.
Elvileg (Aida 3.93- SPD):
2004 6.heti
CAS2.5@166
CAS3@200
A valóságban (egy tök más sulinetes 256MB DDR400-zal):
2.5-3-3-6@211 (422DDR) - default DDR Volt (2.6)

Lap: Abit NF7-S v2.0
Proc: XP 1700+@9*211=1900MHz

Egyébként nálam a ''By SPD'' van BIOS-ban beállítva a RAM-órajelhez, a késleltetéseket manuálisan állítottam, mert az SPD túl nagyokat akar adni.

Nem hinném, hogy egy szérián belül nagy eltérés lenne a RAM-oknál, így a többi komponensre tippelek nálad. BIOS-csere, DDR-Volt, Chipset-Volt, Másik mem-slot, stb. Gondolom mindet végigpróbáltad már.
Nálam a DDR- és a CS-fesz is a legalacsonyabban van a 211-es FSB/MEM beállításnál is.

Próbálj ki minden átállítást megint, hátha másodszorra, vagy sokadszorra megtalálod a problémát.

Üdv:
Ga

(#46) hunluigi


hunluigi
senior tag

Ha a ''By SPD'' beállításnál nem hajlandó 400 -on menni nem érdemes erőszakolni mert nem is fog feljebb menni. Az hogy ez a ram vagy a lap hibája az már más kérdés. Ki kéne a modulokat tesztelni egy másik lapon és ha s**r akkor vissza vele! Ha a másik lapon viszi a 400-at akkor egy BIOS frissítés még segíthet...

Egyébként nekem is Samsung ramjaim vannak és meg vagyok vele elégedve (és most nem beszélek haza) :DDD

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#47) Damage válasza Ga (#45) üzenetére


Damage
senior tag

Akkor itt már nem stimmel valami nálam! A legújabb Aida sem írja ki, hogy Samsung RAM, csak hagyományos 3200DDR-ként ismeri fel. Másik gépben még nem volt alkalmam kipróbálni, de hamarosan meg lesz az is. A legújabb Bios van az alaplapomban.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#48) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all! nekem is azt írja aida hogy pc3200 azt nem hogy samsung azt hol kellne írnia?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#49) Ga válasza Damage (#47) üzenetére


Ga
tag

A Samsung-ot nekem sem írja ki az AIDA. De nem is ezt írtam sztem.
Talán a gyártás ideje az, amit kiír extraként (a másik RAM-nál ezt nem írja ki).
Nálam is ugyanúgy PC3200-as RAM-nak ismeri fel.

Új eredmény:
DDR440@3-3-3-3 (alapfeszkón - 2.6 VDDR, 1.6 VnForce)
de ment DDR450@3-3-3-3-n is, csak kellett neki +DDR Volt is (2.7). Proci túlhajtásnál meg +chipset Volt is (1.7).

Üdv:
Ga

(#50) hunluigi


hunluigi
senior tag

Érdekes nálam az AIDA kiírta hogy samsung... :F

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ram 400 helyett 333?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.