Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#811) Rolanddd válasza LamaCube (#810) üzenetére


Rolanddd
tag

Igaz, lehetett volna feketébbre a sötéteket, azért nem szoktam sem feketével (rgb 0,0,0) sem fehérrel (rgb 255,255,255) festeni, mert azoknál nem lehet sötétebbet vagy világosabbat felvinni ha esetleg kellene :) meg mert ezt fotózásból is tudom (a fehéret) hogy teljes fehér szinte soha nincs egy képen sem (csak ha kiég), bár fekete van többször, de valahogy azt is próbálom kerülni :) Ez persze nem feltétlenül jó így, meg főként ebben az esetben a kép amiről másoltam tele van full fekete és full fehér részekkel, mégsem akartam úgy feseni. Mert csak :)

Amúgy ezt tök jó volt festeni, mert már az első 6-7 perc után ki lehetett venni belőle hogy mi akar lenni :) onnantól meg csak finomítani kellett. A legnehezebb része mindig az, hogy az arányok megfelelőek legyenek. Látszik is a videón, hogy egy ponton rájöttem, hogy túl hosszú az orra és túl lent van a szája, és hogy úgy tudom fixálni, ha ezt a kettőt feljebb viszem. Ezt egyből jól kéne rajzolni, de ahhoz kevés vagyok. Örülök ha egy arcot felismerhetően le tudok festeni :)

Racze

Néhány tanács - lehet nem mondok vele semmi újat.
Vaku nélkül, állványról (vagy akár asztal széléről), időzítővel fotózd - tehát hogy visszaszámol "2,1,katt" - és a fényt úgy állítsd be, hogy ne tükröződjön (tehát amennyire lehet, ne szemből világítsd meg). Ha esetleg kicsit sötét is lesz, a fényerőt fel lehet húzni utólag. Ami még fontos, hogy amennyire lehet, "rázoomolva" fotózz képeket/festményeket, mert széleslátón torzulnak. Ezt nem erre mondom, mivel itt nem látszik, az inkább akkor jön ki, amikor szemből fotózol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.