Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Rainbow Six: Siege

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Rainbow Six Siege

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Sareth válasza mcwolf79 (#849) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#852) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Köszi mindenkinek, a videót meg fogom lesni :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#853) dandy91


dandy91
tag

Udv

Osszatok a sok hulyeseget! Honapok ota nem jatszanak itt egyesek aztan leirjak hogy mi a velemenyuk 1-2 kor utan. A rinya az megy folyton hogy ez eros az eros olyan hogy tokeletes egyensuly nincs ! Ezt egy modern jateknal se lattam hogy jol belottek volna minden kasztot elsore vagy masodjara. A jatek nagy problemaja a bugok, hitreg mellett az a csalok. Semmi mas baja nincs. Egy nagyon jo koperativ jatek es fikazza a siege forum 70 %-a. A battleeye-el javult a helyzet a csalok ellen es ez szerintem csak jobb lesz. A patch is csak tegnap jott aztan mar mindeki levonja nagy okossagot 3-ora jatek utan. Pulse igy jo ahogy van vegre van ertelme hasznalni... Killcamet javitottak, a hitreg meg lassan megjavul. En jatszottam a bf4-el nagyon sokat az elejen... ember te meg nem lattal szar hitreget de ami ott volt..pfej de toltuk mert ujdonsag volt na meg nincs hasonlo stilusu jatek. Manapsag sokan dicserik hogy mekkorat javult jo kosz kb 3 eves lesz lassan... es jon a bf1 is. A siege 1 eves sincs de ha lesz meg dlc, uj palya esetleg uj mod es javitjak a hibakat meg a hitreget stb akkor lehet meg faszabb jatek is belole. Mondjon valaki hasonlo temaju jatekot ami mostani ? swat? csak vagy 10 eves ugye ??? Bocsi a kikelesert csak vissza olvastam par oldalnyi posztot.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#854) RaGi91 válasza dandy91 (#853) üzenetére


RaGi91
senior tag

A pinget nem említetted. Szép és jó persze és elismerem, hogy rengeteget javult a játék a lassan 1 év alatt, nem vagyok vak, de sajnos még mindig rengeteg a bug. A wall clip még mindig jelen van, ezt gondolom betudhatjuk annak, hogy sok fal rombolható és nem tudják megoldani. A peeker előny még mindig hatalmas, annak ellenére, hogy sokat javítottak azon is. Megpróbálom betudni ezt az indokolatlanul magas pingnek.

Meglepő módon a hitreg egész jó lett. A hangokkal viszont még mindig nem vagyok kibékülve. Elhiszem, hogy egy zárt térben visszaverődnek a hangok, de ennyire azért nem.

A community pedig egyre rosszabb. Remélem, hogy az ingyen hétvége hatására sokan megvették a játékot és így egy kicsit vegyesedik ez a toxikus közösség.

Ha a pinggel csinálnak valamit, akkor talán már nem lesz arcade lövölde érzése.

Egyébként pedig az, hogy te játszottál már olyan játékkal, amibe rosszabb volt a hitreg, az még nem jelenti azt, hogy itt jó, ill. nem mentség.

A class banalszról az a véleményem, hogy nem is kell őket balanszolni. 1v1-be sok operátor nem bír el a másikkal ez igaz. De nem is kell, mert itt jön képbe a játék taktikai része. Csapatként kell megoldani, információt közölni, ha kell elfutni, csapdázni, meglepni, stb.

A csapatjátékokban, ahol nem ugyanazok a lehetőségek, képességek adódnak minden játékos számára, azoknál lehetetlen tökéletesen balanszolni, mert mindig lesz valami, ami jobb, mint a másik. Szerintem ezeket hívják a jelenlegi "metának", ami általában patch-enként változik. Nincs ezzel semmi baj. Minél több ember van, annál nehezebb eleget tenni az elvárásoknak és ennél adódóan mindig lesznek olyanok, akik sírnak mindenért. PONT.

Ez az én objektív véleményem. Szeretem a játékot, de a hibákat nem tagadhatjuk le azért, mert van rosszabb, ill. nincs más hasonló játék. Itt az a cél, hogy ezeket kitárgyaljuk.

[ Szerkesztve ]

(#855) Sareth válasza RaGi91 (#854) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#856) mcwolf79 válasza Sareth (#855) üzenetére


mcwolf79
veterán

+1

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#857) RaGi91 válasza Sareth (#855) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nem, egyáltalán nem veled van a hiba, én is így vagyok vele. Pont ezt írtam, hogy én is szeretem, csak a hibáit ettől függetlenül még el kell ismerni. Szépen javul a játék, habár ezeket a dolgokat bétában kellett volna javítani.
Ha én lennék egy akkora cég "feje", mint az Ubisoft, akkor több időt adtam volna a bétára és csak később adtam volna ki a teljes játékot.

A különbség csak annyi, hogy engem nagyon felhúz, ha a felsorolt hibák valamelyike gyakorlatilak tönkreteszi a játékélményt. Volt rá példa nem is kevés, ezért is hagytam abba egy időre. Most egyelőre még élvezem megint.

[ Szerkesztve ]

(#858) Sareth válasza RaGi91 (#857) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#859) bigrob válasza Sareth (#858) üzenetére


bigrob
őstag

+1 :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#860) k-adi válasza dandy91 (#853) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem rossz a játék, de még mindig vannak hibái és a lagg még mindig nagy probléma sokszor (+peeker advantage)

Az a szerencséje a játéknak, hogy tényleg kevés (vagyis inkább nincs is) ilyen rendes kommandós játék, no-respawn megoldással, ezért akármilyen szar is (jó, mostmár lassan 8 hónappal a megjelenés után 3 season-al már nem az csak félig), mégis van értelme játszani vele.

de azért pár mondatodra reagálnék:

"egy modern jateknal se lattam hogy jol belottek volna minden kasztot elsore vagy masodjara" -- aha, Kapkan (2x változtattak rajta) balance-hoz kb. fél év kellett! Pulse szintén (min. 3x változtattak rajta). IQ szintén (min. 2x változtattak rajta). Miről is beszélsz akkor? :)

Továbbá csak hogy egy példát mondjak: DOC képessége semmit nem ér, mert DBNO-ba kb. 2% kerül aki utána nem is hal meg. Általában aki lekerül DBNO-ba az meg is hal mire odaérne DOC :C

"battleeye-el javult a helyzet a csalok ellen" -- aha és ezt levontad 1 nap után, mi? jólvan. :D valószínűleg javulni fog, igen, de azért várjuk ki a végén, ok?

"hitreg meg lassan megjavul" -- hát nagyon lassan! :U

"de ha lesz meg dlc, uj palya esetleg uj mod" -- lesz season 4.... hogy az ígért új mod is lesz-e azt nem tudom, de jöhetne már valami más is a meglévőkön kívül :B

(#861) k-adi válasza Sareth (#858) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jó azért ha haverokkal játszol, vagy haverok ellen az totál más mintha solo-ban nyomnád. Teljesen más élményt ad, pont amiket leírtál. Ezek solo-ban nincsenek meg általában, nagyobb a frusztráció is.

Pl. én is össze vissza játszom, ezért nincs rendes felnőttekből álló csapatom se, tehát nekem is solo-ban kell megküzdenem a sok ismeretlen retardálttal. :))

Ezt azért vedd figyelembe.

(#862) RaGi91 válasza Sareth (#858) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem a baráti köröm nem fps rajongó sajnos. Itt a különbség akkor :D

(#863) k-adi


k-adi
nagyúr

ha caveira-nak benyomod a kèpesègèt akkor a 99 hpt tudsz sebezni ès utàna kihallgatod

valaki megtudja ezt erősíteni, hogy tényleg mindig 99 a sebzés? akinek van seasonpass és tud vele nyomulni :R

(#864) Sareth válasza k-adi (#861) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#865) Sareth válasza RaGi91 (#862) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#866) bigrob válasza k-adi (#863) üzenetére


bigrob
őstag

Ha előveszed a pisztolyt az is 99-et sebez, nem kell "ultit" használni. Loadoutban is írja, hogy 99 a pisztoly dmg-e. (majd látod)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#867) k-adi válasza Sareth (#864) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért játszom össze-vissza, mert dolgozom (nem vagyok már olyan fiatal.. :( ) illetve vannak egyéb elfoglaltságaim is (hétvégéken is, ezért nem tudnék mindig ott lenni kötelezően a hétvégi játékokon se és csak a hiszti menne miatta - hiányzik az "5. player").
Továbbá eddig akárhány magyarral játszottam, mindegyik fogyatékos volt kivétel nélkül szinte, a külföldiek valahogy értelmesebbek (kivéve az oroszokat, ők egy külön állatfaj. :D ) Persze lehet, sőt tuti, hogy vannak jófejek is, csak én nem kerülök velük össze.... ilyen az én szerencsém.

Amikor jogos a halál azt elfogadom, de amikor lagg miatt vesztek vagy a szar hitreg miatt.. az bizony bosszantó. Nyilván ha hátulról lőnek le vagy ügyesen oldalról becserkésznek, azokat a halálokat elfogadom. De amikor a társam ki C4-ez, pedig lát, vagy a társam ki fuze-olja a túszt... na akkor nem vagyok boldog :D stb stb stb

R6 Siege olyan taktikai FPS ami kezd átmenni valami másba, kezd átcodosodni. (a sok roamer védőnek köszönhetően). Az se tetszik, hogy szinte már lassan minden védőnek lesz C4-e (az újabbaknak eddig mind van emlékeim szerint). Mondjuk ez apróságnak tűnhet persze, de a balance szempontjából nem lényegtelen.

Amúgy az Overwatch is megvan, már lvl 70 körül vagyok benne. Sokan kritizálják azt is de nem rossz játék. (TF2 után szerintem tökéletes utód) :K

(#868) Sareth válasza k-adi (#867) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#869) bigrob válasza k-adi (#867) üzenetére


bigrob
őstag

Frost-tól el is vették :'(

Én haverom accjával játszok sóhervaccsot, de szerintem egy gusztustalan játék.. Viszont ha ezt a focis modot bennt hagynák, akkor talán még adnék érte 10-20 ojrót. (nem voltam nagy TF2 fan sem)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#870) kovimester


kovimester
aktív tag

Mi az isten az a roamer?

(#871) RaGi91 válasza kovimester (#870) üzenetére


RaGi91
senior tag

to "roam": angol szó, jelentése barangol, vándorol, kószál

Játékokban azokra használjál a "roamer" kifejezést, akik mászkálnak a pályán / "vándorolnak".

[ Szerkesztve ]

(#872) k-adi válasza kovimester (#870) üzenetére


k-adi
nagyúr

Olyan játékos a védekező csapatban aki nem becampel (azaz bebunkizza magát) a védendő szobába hanem vándorol ide-oda a pályán (sakk: legjobb védekezés a támadás elv)

(#873) kovimester válasza k-adi (#872) üzenetére


kovimester
aktív tag

Aha.
De mondjuk pont az a lényege a játéknak hogy védekez.
Az az mondhatjuk campnek de mégse.
Pont arra van olyan karakter amivel el lehet kerülni ez a barangolást pl. valkyre a kis kamerás csaj.
De mondjuk ez függ ától kinek mi a stílusa; de szerintem pont ez a játék nem a barangolásrol szól.

(#874) Karesz0995 válasza Sareth (#864) üzenetére


Karesz0995
tag

Hétvégente néha én is szívesen jönnék, legalább ki tudnánk próbálni 5v5be az új Tactical Realism módot. Biztos jó móka. :DD

(#875) k-adi válasza Karesz0995 (#874) üzenetére


k-adi
nagyúr

főleg 5 recruittal 5 recruit ellen :)

(#876) 1m1s válasza kovimester (#873) üzenetére


1m1s
tag

Legjobb védekezés a támadás?

(#877) RaGi91 válasza kovimester (#873) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nem, ez a játék egy taktikai shooter. Az is teljesen jó taktika, hogy mászkálsz védekezőbe, mert sokszor nem számítanak rá. A háborúba is sokszor használták az úgynevezett "pincer attack" stratégiát, mikor bekerítették az ellenfelet. Az egyik csapattársad elmegy messze a célponttól (legyen az bomba, túsz, konténer) és majd hátba támad, mikor az ellenfél a többiekre fókuszál. Ez a játék nem a kempelésről szól, attól sokkal többről. Majd ha kicsivel több órát beleteszel és egy jobb képet kapsz a dolgokról, majd rájössz:D Főleg, ha van egy jó kommunikatív csapatod.

Itt a legnagyobb fegyver a pályaismeret.

[ Szerkesztve ]

(#878) kovimester válasza RaGi91 (#877) üzenetére


kovimester
aktív tag

Ahány ember anyi játék stílus... :)
Nekem egyenlőre megteszi az a segítek a csapatnak még ha az camp is.
Off: sokat codoztam aza rushrol szólt ez a game meg a nyugodtságrol és a kivárásrol ugy hogy meg vagyok a barangolás nélkül

(#879) k-adi válasza kovimester (#878) üzenetére


k-adi
nagyúr

camp
rush
roam

3 különböző dolog.

Azzal is segítesz a csapatodnak ha bebunkizod magad az obj, szobába, de azzal is ha vándorolsz. Ha vándorolsz akkor izgalmasabb mert új szituációk születhetnek illetve kevésbé számítanak rád és meglepheted őket. Ha bent vagy a szobában akkor tudják hogy várod őket és profibbak ellen esélyed sincs sokszor (sitting duck effektus)

(#880) kovimester válasza k-adi (#879) üzenetére


kovimester
aktív tag

Mindegy :)
Jó ahogy most van. Van 6 órám benne még az összes operát sincs meg

(#881) Sareth válasza bigrob (#869) üzenetére


Sareth
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#882) Karesz0995 válasza Sareth (#881) üzenetére


Karesz0995
tag

Nekem is van akivel játszom, de a Tactical Realismot mindenképp ki akarom próbálni, és ahhoz 10 ember kell. Jó kis hülyülés lenne :B

(#883) CHaooSS válasza Karesz0995 (#882) üzenetére


CHaooSS
őstag

Azt ki kéne próbálni.. tőlünk senki sem akar menni mert buzik..:D jó lenne, ha összejönne rá 10 ember

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#884) Karesz0995 válasza CHaooSS (#883) üzenetére


Karesz0995
tag

Kezdhetjük összeírni az embereket, ketten már vagyunk :D

(#885) mcwolf79


mcwolf79
veterán

A patch óta ma kétszer crash-elt be a játék, eddig nem csinálta :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#886) bigrob válasza Karesz0995 (#884) üzenetére


bigrob
őstag

+1

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#887) mk86


mk86
tag

Szevasztok!
Kicsit elszomorodtam, mikor megláttam, hogy a magyaroknak szóló fészbukos oldalak cseppet igénytelenek, lakatlanok.Létrehoztam egy sajátot, amin keresztül talán végre még jobban elérhetik egymást a magyarok. Ha gondoljátok, csatlakozzatok. :)

https://www.facebook.com/Rainbow-Six-Siege-Hungarian-fans-1128379020565485/?fref=ts

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#888) k-adi válasza mk86 (#887) üzenetére


k-adi
nagyúr

Csupán fél évvel késtél el. :)))

(#889) mk86 válasza k-adi (#888) üzenetére


mk86
tag

Ahogyan a magyar oldalakat látom, szerintem nem késtem el semmiről :D

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#890) k-adi válasza mk86 (#889) üzenetére


k-adi
nagyúr

R6, GR, SC hármas mindigis egy szűk játékosrétegnek szólt... na már most ebből az alapból szűk halmazból szerintem a magyarok kb. 1%-ot tesznek ki globális szinten. :D így nem csoda, hogy nincs semmilyen komolyabb kezdeményezés...sajnos.

(#891) mk86 válasza k-adi (#890) üzenetére


mk86
tag

Lehet. Bár elég sok magyarral futok össze a szervereken.

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#892) bigrob válasza mk86 (#889) üzenetére


bigrob
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de mostanában már inkább csoportokban (fészbukon) kommunikálnak az adott játék kedvelői.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#893) Karesz0995 válasza bigrob (#892) üzenetére


Karesz0995
tag

Amúgy így külön azt hiszem senki sem említette meg, de akkor majd én. Milyen jófej már az Ubi, csomó fegyver skin ami eddig pénzért volt, most megvásárolható renown pontért :D

#886 bigrob: Alakul a csapat :)

[ Szerkesztve ]

(#894) CHaooSS válasza Karesz0995 (#893) üzenetére


CHaooSS
őstag

Akiről lehetett lehúztak pénzt aztán most adják occón. :D

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#895) golf2gt válasza Karesz0995 (#884) üzenetére


golf2gt
tag

+1

(#896) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

Free hétvége alatt toltam pár kört és eléggé megtetszett a játék. Kérdésem, hogy szerverek mennyire életképesek? Van mindig kivel játszani?

(#897) vegitossj7 válasza McNamara (#896) üzenetére


vegitossj7
addikt

Van ám, sec-perc alatt talál embert. :K

Viszont a csapat ajánlott, akár klán. De előtte ismerd ki a játékot, célzást stb.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#898) k-adi válasza McNamara (#896) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szevasz! Talál playert még igen... Casualban gyorsabban mint Rankeden de ez egyértelmű gondolom.

(#899) McNamara válasza vegitossj7 (#897) üzenetére


McNamara
Ármester

Season Passra érdemes beruházni?

(#900) k-adi válasza McNamara (#899) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem nem.... az a +7 nap az operátorokkal semmi.... A többit meg ki tudod farmolni.... A pályák mindenkinek ingyenesek. A skinek többsége is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Rainbow Six: Siege
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.