Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) djyangce


djyangce
tag

Sziasztok!

Valamikor szervert kell újítanom a közeljövőben és RAID-del kapcsolatos kérdéseim volnának, kinek mi a tapasztalata.

Nagy dilemmában vagyok atekintetben, hogy hardware vagy software RAID-et alkalmazzak. Próbáltam keresni a neten összehasonlító teszteket, de egyik sem említette meg, hogy pl. adott konfigurációnál milyen CPU teljesítményt foglal le a software RAID. Azt már tudom, hogy az adatátvitelben a hardware megoldás a terheléskiszolgálás lineáris részén 20%-kal jobb, egyre több párhuzamos request esetén pedig egyértelműen. Ja, igen. Serial ATA drive-ok lennének RAID-be kötve, NEM SCSI-k.
Ha valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat van, kérem ossza meg velem, érdemes-e kiadni 84+Áfa-t egy Adaptec 2410SA-ra. (apropó, 3 vagy 4db winchester lenne RAID5-be kötve) Vagy ha valaki tud másik kártyáról Magyarországon, azt is írja meg.

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#2) djyangce


djyangce
tag

Hű, de aktív a topic...

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.