Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Raid engedélyezése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Manta


Manta
tag

Üdv!

Egyik reggel nem indult az XP, megállt a windows indítása képernyőnyél, onnantól kezdve úgy indult (most is), hogy tölti az XP-t, majd miután befejezte, fekete kép. Érdekes módon ráéreztem, hogy hol lehet a baj, letiltottam a raid csatornákat, most bootol az XP, viszont nem férek hozzá sok adatomhoz. Mitől lehet ez? Gyógymód?

(#2) Manta


Manta
tag

Köszönöm a segítőkészséget és a sok hozzáértő megnyilvánulást!

(#3) Jester válasza Manta (#2) üzenetére


Jester
aktív tag

Ennyire azért nem kell begurulni. Biztosan segítenének, ha tudna valaki. Sajnos én sem fogok tudni segíteni, nem RAID-es az alaplapom. Talán légy egy kicsi türelemmel.

Mehr Licht!

(#4) Jester válasza Manta (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Egyébként a RAID-et valóban funciója szerint használtad, vagy csak plussz IDE csatornaként?

Mehr Licht!

(#5) Tiltus


Tiltus
tag

Mennyi vinnyód van és hogy csatlakoztattad az alaplapra????

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#6) Manta


Manta
tag

Használtam RAID 0 és RAID 1-ben is, sok bajom volt már vele, de ez a hiba csak most jött elő.

(#7) Manta


Manta
tag

2 egyforma 40-es IBM, csatornánkét 1-1 masterként. Tehát ez biztos jó, igazából az érdekel, hogy ez az XP hibája-e. Gyanítom, hogy igen, de én nem találtam rá ésszerű magyarázatot.
Egyébként nem gurultam be, de érdekes módon ilyenkor mindig több lesz a hozzászólások száma...

(#8) Tiltus válasza Manta (#7) üzenetére


Tiltus
tag

Elképzelhető hogy az Xp .
Bár az is lehet hogy a RAID0 zavart be egy kicsit, mivel erre jellemző hogy elvesznek adatok, ha gebasz van.

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#9) Manta


Manta
tag

Most épp egy szétesett mirrorban volt a raid, adatvesztést leszarom, csak miért nem indul az XP, amikor eddig igen? Ennek semmi értelme.

(#10) Tiltus válasza Manta (#9) üzenetére


Tiltus
tag

Azt pontosan nem tudom miért nem indul az XP-d /hacsak nem sérültek meg
a rendszerfájlok az összefűzött (RAID0) HDDk miatt /,de ha meg van pontosan a hiba, légyszi írtd meg mert, engem is borzasztoan érdekkel

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#11) Tiltus


Tiltus
tag

ÍRTD=írd!!! :DD

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#12) Edem válasza Manta (#7) üzenetére


Edem
senior tag

Az XP nálam nem indul el, ha RAID-ről próbálok bútolni, illetve nem is tudom a RAID-es winyóra telepíteni az XP-t (hasonló jelenség: újraindulásnál behal). Én a z alaplapra is gyanakszom, de lehet, hogy tévedek (Abit BE-6.2, vagy valami ilyesmi)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#13) hogyishívnak? válasza Edem (#12) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nekem is BE6.2 lapom volt de RAID nélkül 4 vezérlővel. Jellemző erre a lapra hogy 122-126 Mhz FSB felett meghülyül a 3-as 4-es IDE vezérlő.

Tibi

(#14) Edem válasza hogyishívnak? (#13) üzenetére


Edem
senior tag

Bocs, hülye vagyok, az a régi lapom volt. Most már Abit SA6R van (vagy valami nagyon hasonló.)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#15) hungeek


hungeek
senior tag

okos ember nem teszi RAID0-ban összefűzött winyókra a rendszerét (nem bántásként :) ).
Kell egy winyó amiről megy a rendszer, így kisebb a kockázata az ehhez hasonló eseteknek, és többi winyó mehet raidben
szerintem a rendszernél a mirrorozás is felesleges lehetséges hibaforrás....

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Raid engedélyezése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.