Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vezérlőt keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) StrikeMan


StrikeMan
csendes tag

RAID 5-re képes ATA RAID vezérlőt keresek, legalább négy eszközt kell hogy támogasson és hardveres XOR-t, viszonylag olcsón így Adaptec 3Ware kizárt, a Highpoint is mivel egyik terméke sem támogat hardveres XOR-t. Némi vizsgálódás után a Promise FastTrak SX4000 merült fel mint lehetséges jelölt, de fogalmam sincs hazánkban hol lehet ilyet kapni, aki tud helyet ahol ezt árulják az segítsen lécci. Ha valaki tud ajánlani esetleg más kártyát ami ezeket tudja és lehet MO-n kapni az is jó.

Másik kérdés: van e olyan nem szerver alaplap, amelyiken van 66MHz-es PCI illesztő hely és ha igen melyik az?

A válaszokat előre is köszi.

(#2) LukE válasza StrikeMan (#1) üzenetére


LukE
veterán

google? mert néhány klikk után ott találtam. Egyébként ma rakták ki:)
[L]http://www.c-enter.hu/center/0115619.html[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) zrubi válasza StrikeMan (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Ne haragudj, hogy megkérdezem de mi lesz ebből:U

Mit szeretnél ezzel elérni?

zrubi.hu

(#4) StrikeMan


StrikeMan
csendes tag

Köszi a linket, közben én is megtaláltam, de picit sokallom az 50+ÁFát, ha valaki tud esetleg nagykert vagy hasonló de olcsóbb kártyát annak örvendenék.

Egyébként az ''otthoni'' gépembe lesz, zsinórban elszált két HDD-m is, elegem lett az adatveszteségekből ezért döntöttem úgy hogy összerakok egy RAID-blokkot. És ha már lúd, akkor legyen kövér, tehát legyen gyors is meg redundáns is de ne annyira mint a RAID 1+0 / 0+1 / 10 megoldások.

Alaplapom meg éppen már van (Abit NF7-S 2.0) de azon nincs 66 MHz-es PCI, duálos szerver alaplapra nincs már pénzem :D , de ha van vmi elérhető árú egyprocis alaplap amin van PCI 66, akkor megoldom a cserét.

(#5) WN31RD válasza StrikeMan (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

''zsinórban elszált két HDD-m is''
A géped áramellátásával tuti minden rendben van? (táp/túlfesz. védő/UPS)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) LukE válasza StrikeMan (#4) üzenetére


LukE
veterán

inkább mirror (én is sokat filóztam) 50k a kártya (40 nettó alatt talán használtat találsz) 3 vinyó, de inkább 4, 1 a hot spare. 100k+ nettóban.
Sima 80-as vinyót 20k alatt kapsz, de 120as WDJB-t 3 év garival is kb 35k bruttó.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) StrikeMan


StrikeMan
csendes tag

Azért annyira nem várom a hdd-k halálát, hogy hotspare-t is tartsak a RAID 5 mellé :D
4 HDD meg már megvan. 4 HDD esetén a RAID 5-el 50%-kal több a hely mint RAID 1+0-val, a teljesítménye a legtöbb szempontból kisebb, de közel nem 50%-kal, a hibatűrése is ici picit kisebb, mint a RAID 1+0-é de az szinte elhanyagolható. Persze a RAID 5 igazán izgalmas csak még több meghajtóval kezd lenni, de ebből azt hiszem kimaradok, mert az SX4000 csak 4 eszközt kezel, meg még mindig nem találtam elérhető árú PCI-66-os slottal ellátott alaplapot sem, így a sebesség többlet is elveszne valószínűleg.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vezérlőt keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.