Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID 1 lassabb mint a NON-RAID lemez (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dragon`


dragon`
csendes tag

Üdv!

Végigolvastam az összes elérhető anyagot amit csak találtam, de nem sikerült megoldást találni a következő problémára:

Hardware: Gigabyte EP45-DS3R, 3x wd 250 gb raid edition 3, kettő mirror és egy non-raid.

Win7 van feltelepítve, telepítésnél usbről felhasználtam a raid drivert. Indulásnál és a raid vezérlőnél azt írja, hogy a kötet normál állapotú. Minden működik királyul. Nemrég egy egyszerű kis magáncélú teszt(mértem egy nagyobb project fordítási idejét raiden és nem raiden) alkalmával rájöttem, hogy a raidem nem úgy funkcionál ahogy kellene. Pontosabb mérés után kiderült, hogy a non-raid merevlemezem átlag 93 MB/s olvasási sebességet ér el, a raid 1 ezzel szemben 70-et. A mérő szoftverben szándékosan a legnagyobbra állítottam a teszt fájlok méretét, hogy a raid 1 előnye jöjjön ki. Akárhogy nézem, ez nem frankó.

Pár dolog amit megtettem:
-ellnőríztem a raid vezérőnél biosban minden ok
-windowsban az intel matrix storage managernél is minden ok
-kerestem frissebb drivert, de nincs win7 64bithez, csak vistahoz, az meg nem akar felmászni ([link])

Bármilyen ötletet szívesen várok!

Üdv,
dragon`

(#2) Barney™


Barney™
aktív tag

Szerintem ez [itt] is elfért volna..
A raid 1 meg alapból lassú, ha gyorsaságra vágysz használj raid 0-át:)

(#3) Alex91 válasza dragon` (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy RAID 0-at kellett volna csinalni? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Racecam válasza dragon` (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Légy szíves kérdésedet ebben a topicban tedd fel: RAID. Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID 1 lassabb mint a NON-RAID lemez (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.