Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID1 már használatban lévő HDD-hez (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) clorid


clorid
csendes tag

Sziasztok!

Egy teljesen új helyzettel találtam magam szemben, amihez egy kis segítségre van szükségem.
A helyzet az, hogy a HDD-men lévő adataimat szeretném biztonságba tudni, ezért vásároltam egy új HDD-t és így már van lehetőségem adatmentést csinálni. Anno használtam adatmentő programokat (pl acronis), de nekem egy olyan kellene ami folyamatosan automatikusan ment, nem pedig tömböket csinál, stb. Ezért gondoltam a RAID1-re, de mivel még soha sem csináltam ezért van pár kérdésem. A gépben egyébként most egy 3TB-s seagate HDD van, 3 egyenlő részre particionálva. Ezt szeretném tükrözni.

1. Az első az lenne, hogy win alatt vagy inkább biosban kellene megcsinálnom a RAIDET? Mindkettőről olvastam előnyöket és hátrányokat, azonban talán bios alatt praktikusabb.

2. A második kérés már az elsőhöz kapcsolódik. Ha biosban csinálom a raidet, akkor a már használatban lévő HDD minden adata átmásolódik automatikusan vagy előtte nekem kell létre hozni a partíciókat és felmásolni az adatokat. Amikor pedig ezzel kész vagyok csak akkor kezdhetem a RAID megcsinálását?

3. Harmadik kérdés, hogy ha nekem nincs dolgom, hanem a RAID-be kötéssel automatikusan elkezdődik a másolás, akkor érzékeli e azt, hogy a seagate HDD GPT-ben van és az új HDD-t is ilyenre csinálja-e?

Nagyjából ezek lennének a főbb kérdések. Ha van valaki aki otthonosan mozog adatmentések terén, kérem jelezzen. Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :)

(#2) Jester01


Jester01
veterán

A kérdésed a RAID topikban tedd fel, nem kellett volna új témát nyitni.

Jester

(#3) clorid válasza Jester01 (#2) üzenetére


clorid
csendes tag

Bocs, igazad van! Feltettem ott is. Ezt nem tudom, hogy lehet e innen törölni....???

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID1 már használatban lévő HDD-hez (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.