Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunnylander


hunnylander
őstag

Hello!

Próbáltam utána nézni a termékleírásokban, de mivel nem vagyok járatos a PCI-e témában, :( célravezetőbb a segítségeteket kérni. (Főként zeneszerzésre használom a gépemet, jelenleg is csak egy integrált VGA-val, de hamarosan upgradelek egy kicsit.) :)

http://www.asrock.com/product/775Dual-880Pro.htm
Az az egy PCI-e ×4-es, de a pdf manual-jában az áll, hogy az X800 SE kártyát, szó szerint valami ATI-os ''Powercolor X800 SE''-t fogadni tud.

Az ATI Radeon X300 SE pdf-jében viszont ez áll: ''Conforms to full PCI Express 1.0A specification for low-profile form factor (x16 lanes native PCI Express implementation)''

PCI-e ×4-es foglalatba PCI-e ×16 kártya?! Szóval ez a két termék kompatibilis egymással? :F

Szeretném ezt a videokártyát. Nincsenek komoly elvárásaim; 3D-s játék igényem szinte nulla, viszont ez a kártya támogatja a kétmonitoros megoldást (ami a kényelmesebb zeneszerzéshez dukál). :D

Laci

www.HunnyF1.com

(#2) hunnylander válasza hunnylander (#1) üzenetére


hunnylander
őstag

Bocs de rosszul gépeltem, így a helyes; ''Az az egy PCI-e ×4-es, de a pdf manual-jában az áll, hogy az X300 SE kártyát, szó szerint valami ATI-os ''Powercolor X300 SE''-t fogadni tud.'' :B

www.HunnyF1.com

(#3) Daweee válasza hunnylander (#2) üzenetére


Daweee
őstag

Hy!
Ahogy én néztem, egyáltalán nem támogatja az x300-at :( [link]

(#4) Daweee


Daweee
őstag

Lelkes ujjonc lettem :)

(#5) hunnylander válasza Daweee (#3) üzenetére


hunnylander
őstag

Kösz Daweee, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

Átfutottam már korábban is azt a linket, de szerintem az nem lehet teljes. Nem értem hogyan lehet az, hogy azokat a sokkal komolyabb Radeon kártyákat támogatja, de ezt a nudli kártyát meg nem.

Itt egy kivonat az alaplap pdf-jéből:
http://img127.imageshack.us/img127/357/775dual880profp1.jpg

Egyébként az előbb írtam az ASRock Tech Support-nak egy e-mail-t e kérdésben, bár megeshet, hogy sokára felelnek rá, ha egyáltalán felelnek majd rá.

Addig is, valaki kiokosítana ebben a PCI-Express témában? PCI-e ×4-es foglalatba kerülhet egy PCI-e ×16 kártya? Előre is köszönöm.

Laci

www.HunnyF1.com

(#6) Pompi válasza hunnylander (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szia!

Itt nálunk a PH!-n az a szokás, hogy a nagyobb ún. gyűjtőtopicockban folyik egy adott témával kapcsolatos eszmecsere.
A te alaplapodnak is van egy ilyen topicja, kérlek folytassátok ott a kérdés megvitatását.

Asrock 775 dual 880 pro [link]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.