Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon x1900xt teszteredmények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

''Azt már tegnap óta tudjuk, hogy az NVIDIA új zászlóshajója, a GeForce 7900 nagyjából 13000 3DMark 05 pontot produkált egy tesztben. A Hexus.net azóta rátette a kezét egy Radeon X1900 XT tesztdarabra is, amit ugyanazon a konfiguráción izzasztott meg. A végeredmény 13500 pontot adott. Azonban ez egy Crossfire rendszer, vagyis két kártya volt a gépben. A sima, egykártyás változat csak 11149 pontot adott. Ebből pedig egyelőre világosan az látszik, hogy az NVIDIA újból visszaveszi a vezető szerepet a videokártyák versenyében.''

Asszem ez megint nem jött be az ATI-nak hát egyre kezdenek kétségbe ejteni! Most előreláthatólag mindenki azzal fog jönni h. majd az x1900xtx az lenyomja erre csak annyit h. hivatalos forrás információi szerint az Nvidia készül egy Geforce 7900ULTRA-ra-

tehát az ATI-nak nagyon bele kell húznia!!

(#2) Alvin_ti4200 válasza Tommmmka (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Biztos, hogy kell ez a topik?:U Egyik kártya se jelent még meg hivatalosan (az nVidiaáé még márciusig biztos nem is fog), én nem adnék ezekre az eredményekre. Amúgy meg kit érdekelnek a 3DMark-ok?:F A 7900Ultra-ra a reakcióm meg kb. ez -> :DDD

Ja és valami link, ahonnan kimásoltad ezt a szépséget?

[Szerkesztve]

(#3) t_ferenc válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


t_ferenc
őstag

[link] meg mellesleg már van korábbi topic. igaz, nem cak a teszteredményekről.

if you fall seven times, stand up eight

(#4) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Alvin te nagy ATI fanatikus lehetsz utóbbi hozzászólásaid nagyon ATI pártiak szal ezt a hsz.-t tudjuk be eneek :D:D
Amennyiben a hír mégis igaz remélem valamelyik ATI párti elismer egy két dolgot! Sajnos mostanában divat az Nvidiát fikázni.....nemtom mért most megint a toppon vannak :D
(hozzáteszem ATI kártyám van)

Szerintem ezt a menetet megint az NV nyerte leginkább egy r6xx Vs. G80-ra lennék kíváncsi h. ott mi lesz :D:D de az a jövő zenéje!


Itt a link:
[link]








[Szerkesztve]

(#5) arpi6k válasza Tommmmka (#4) üzenetére


arpi6k
addikt

Hogy lehet lezerni ezt a menetet, amikor még kint sincsenek a kártyák, nincsenek is róluk biztos infók.:F Másrészt meg kit érdekel a 3dmark?:U

Intel & ATI

(#6) várnarancs válasza Tommmmka (#4) üzenetére


várnarancs
addikt

Már megint? :F Sztem már a 6800ULTRÁnál is topon voltak. Kis magórajellel érnek el olyan teljesítményt, amit az ATI agyonhajszolt kártyái, és az NVk-ben sztem még tartalék is van (pl.: 7800gtx 512mb).

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#7) várnarancs válasza arpi6k (#5) üzenetére


várnarancs
addikt

Jajaj. ki a faszt érdekel, ha a 9800ptrom alapon 2400pöttyöt nyom a 03-ban!!! :F

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#8) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

3dmark-ra csak annyit h. amikor anno x850xt vs 6800ultranal nem így gondoltak a népek h.mit ér a 3dmark!

honnan gondolom h. az nv nyerte na akkor lássuk!

x1800xt megjelenése előtt kb fél évvel jött ki a 7800gtx és még így is erősebb
kicsit turbóztak az amúgy is erős kártyán és elméletileg már le is nyomta a híres nevezetes x1900xt-t igaz pontos infok csak akkor lesznek ha kinn a 2 kártya de a hírnek van valós alapja ha az eddigiekből indulunk ki. És igen haragszom az ATI-ra h. elcseszte mert ha veszek 150-160k-ért egy VGA-t akkor istenem legyen már a legerősebb nem? én nem vagyok egyik párti sem volt mindkettő gyártótól cuccom és mindkettőt szerettem! De most az ATI lépéshátrányban van.

és 3dmark 2k5-ben az a 2000 pont igenis számít csak gondolj bele h. 6800-as szériával még +500 pont elérése is milyen nagy szám volt nemhogy 2000...

[Szerkesztve]

(#9) Alvin_ti4200 válasza Tommmmka (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ó Gamestar, a nagy hardveroldal...

Erről kb. annyi a véleményem, hogy nem az számít kinek mekkora a micsodája (->3DMark05), hanem az, hogy mennyire tudja kielégíteni a párját (->játékok), elnézést az idétlen hasonlatért, de jobb nem jutott most az eszembe:U

A két kártyás rendszerről meg mindenki tudhatná, hogy őrülten CPU limites, ezért nem lehet 70-80%-os javulást elérni az egy kártyásokhoz képest. Mondjuk én teszteltem volna 1600x1200 4/16-ban is 3DMark-ot, ott már talán látszik a különbség.

(#10) Alvin_ti4200 válasza Tommmmka (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Neked tulajdonképpen mi a célod ezzel a topikkal?:U Merthogy szarrá fogjuk OFF-olni az világos.

(#11) várnarancs válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


várnarancs
addikt

A Gamestar egy nagy szar legalábbis ami a HW részét illeti. Van egy pár belőle, és qrva nagy baromságokat írnak bele. De legjobb a tezstelés. Direkt csak olyan cumókkal tesztelték le a 6800-as sorozatot, ahol minden 120Fps körül volt. Semmi különbség nem volt közöttük. Meg az a hardver segítő része vagy mi. Na az borzasztó......

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#12) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

akkor egy nem gamestar oldal
[link]:D

(#13) Tommmmka válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Tommmmka
senior tag

hát csupan információ jellegű. Azért gondoltam h. megnyitom mert ha az ATI topicba írom két nap múlva feket csuklyás emberkék fognak a házam előtt állni h. keresztre feszítsenek, ha meg az Mvidiás topicba akkor meg a ''na én megmondtam'' hozzászólások jöttek volna, de ahogy elnézem az emberek elfogultság nélkül nem tudnak érdemlegesen hozzászólni bármihez is :(:(

(#14) arpi6k válasza Tommmmka (#13) üzenetére


arpi6k
addikt

Nem értem... Most erre a hírre milyen hozzászólásokat vársz? Pláne ami elfogultság nélküli.:F

Intel & ATI

(#15) Tommmmka válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Tommmmka
senior tag

ja, és a cebiten debütáló 7900-ban megtett első hsz.ed alapján szeretném kérdezni...akkor nem zavart a dolog mikor X8xx szeria vs 6800 szériánál volt ez pont fordítva? Az ati csak gyorsított de az NV okosabb volt :))

szal egyik gyártó sem jobb mint a másik ezen a téren!

(#16) Alvin_ti4200 válasza Tommmmka (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Engem teljesen hidegen hagy, hogy az R580 vagy a G71 a gyorsabb, mert egyiket sem fogok venni. Nekem csak azzal van bajom, hogy az egyik kártya január végén, a másik pedig márciusban jelenik meg és ma még csak január 12-ét írunk.:F Ergo az előzetes teszteredményekre nem adok egy fabatkát sem, de szerintem ezzel sokan így vannak.

(#17) Tommmmka válasza arpi6k (#14) üzenetére


Tommmmka
senior tag

ezen mit nem lehet érteni? figyi akkor egy hírre se írjatok hsz.-t mert arra is felesleges :D:D:D


De az biztos ha az lett volna a hírben h. az X1900XTX össze-vissza verte a 7900GTX-et akkor már pezsgőtbontottatok volna :D:D

(#18) arpi6k válasza Tommmmka (#17) üzenetére


arpi6k
addikt

Ezt a topikot Nv-fan, és Ati-fan is egyaránt elítéli.... PONT! Pláne hogy már van 2hasonló is...

[Szerkesztve]

Intel & ATI

(#19) Silencer83


Silencer83
addikt

a kedves topiknyitonak egy tanacs: ha majd ott lesz a polcokon, es netan itt ph!s korokben is testelgetik, akkor van ertelme ilyen cimmel megnyitni, addig talalgatasok , illuziohajhaszo felesleges postok szuletnek ;]
oszinten, latsz ertelmet ennek a topiknak ilyen formaban :F ... en nem sokat

(#20) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Teljesen felesleges barmifele kovetkeztetest levonni az R580 vs G71 hirekkel kapcsolatban...semmi sem biztos egyelore...plane nem a G71 speckoi...nekem pl eleg hihetetlennek tunik egy 32pipe-os G71 700+ MHz-es orajellel meg 90nm-en is.

Mar az X1800-as szerianal is latszott h az ATI architekturaja inkabb a jovo fele tekintget. Ha igazak a pletykak az X1900rol akkor teljesen felesleges lesz ''regi'' benchmark pontokkal dobalozni.

(#21) jpisti válasza Tommmmka (#8) üzenetére


jpisti
senior tag

mert ha veszek 150-160k-ért egy VGA-t akkor istenem legyen már a legerősebb nem?

Ezt nem igazán értem mert mindkét gyártónak vannak ilyen kártyái és az természetes, hogy egyféle módszerrel értékelve csak az egyik lehet a jobb! Tehát akkor csak az egyik gyártó kártyái fogynának? :F Hát nem! azért az is ott van a kalapban, hogy az ATI még egy igencsak kiforratlan driver-t tud a kártyái mellé adni addig az NV halad a jólbevált úton, kb úgy mint az ATI 1~2 éve, amikor meg az NV bukott nagyot az FX szériával (és ez nem csak a driver-nek volt betudható)

egyébként pont most fogok váltani 9600XT-ről, ami szóba jött az a X800GTO vs. 6800GS (úgy néz ki, hogy a GS fog nyerni)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#22) rocket válasza Tommmmka (#4) üzenetére


rocket
nagyúr

Gamestar.hu.... no comment, tudnam miert kezelik tenykent, es hogy jott az elobb volt a 13000 pont, azt masnap irta hexus mikor kijott az a 3dmark2k5 eredmeny az x1900xt-rol.
Ezt a g71 13000 pontos urban legendet a hexus inditotta utjara minden fele teny nelkul, 11692 pontos x1900xt eredmenyhez legalabb volt egy kep, igaz egy szam kivolt takarva a kartya nevebol, kilett beszelve masik topicban a dolog, hogy fake vagy nem, raadasul addigra mar mire mindket kartya piacon lesz kint lesz a 3dmark2k6, kutyat nem fogja erdekelni melyik a gyorsabb egy masfel eves benchmark programban, meg egyebkent is a jatek tesztek a mervadoak :)

''Azt már tegnap óta tudjuk, hogy az NVIDIA új zászlóshajója, a GeForce 7900 nagyjából 13000 3DMark 05 pontot produkált egy tesztben. A Hexus.net azóta rátette a kezét egy Radeon X1900 XT tesztdarabra is, amit ugyanazon a konfiguráción izzasztott meg.''

Tenykent irnak rola vicc az egesz :) ,raadasul nem ugyanaz a konfig, az eredeti hexus cikkben ati katrtyajat fx57-el az nv kartyajat fx60-al teszteltek allitolagosan, ugye egyik dual core :)

Zarhato a topic, van mar ketto is [link] , [link] :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) rocket válasza Tommmmka (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

''Asszem ez megint nem jött be az ATI-nak hát egyre kezdenek kétségbe ejteni! Most előreláthatólag mindenki azzal fog jönni h. majd az x1900xtx az lenyomja erre csak annyit h. hivatalos forrás információi szerint az Nvidia készül egy Geforce 7900ULTRA-ra-''

Hol az a hivatalos forras? mutasd :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#24) Bash


Bash
őstag

Előttem elmondottak alapján a topic-ot zárom. Jelenleg nem létező kártyák teszteredményei - kb. annyi értelme van, mint a hegyoldalon síelni hó nélkül.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon x1900xt teszteredmények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.