Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon vs. half-life (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

connect3d radeon 9600 (passzív hűtésű irdatlan meleg). Az a szörnyű nagy problémám, hogy counter-strike-ban a gef2mx-emmel több volt az fps-em.
Nem értem hogy miért. Volt több driver, anyámkínja, minden. Más játékkal semmi gond. Csak quake3 lemegy 50-60-ra is de ott nem számít.
Aki tud valami okosat plz help.

(#2) emvy válasza CounterBoci (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Én is ezzel küzdök, ugyanolyan kari, ugyanaz a progi. Én meg sem vártam, amíg elindul.

while (!sleep) sheep++;

(#3) FreeM


FreeM
aktív tag

Miért a meglepődés? Talán másra számítottatok?

(#4) Keitaro válasza FreeM (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen tudod, ez olyan mint amikor az ember megveszi az FX-ét és rájön, hogy pont arra nem jó amire vette :))
Anno egy barátomnak is volt ilyen baja még a 7500 korszakban, de azóta megoldotta, megkérdezem mi volt a megoldás

(#5) Cane válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Cane
őstag

Milyen érték között ingadozik az FPS?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) FreeM válasza Keitaro (#4) üzenetére


FreeM
aktív tag

Megint megbuktál?

(#7) Keitaro válasza FreeM (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

FreeM feküdj le félrebeszélsz. Mond anyucinak hozzon egy forró teát. Ezt a topicot azért nyitották, mert helpre van szükségük, nem azért, hogy te itt ugrálj, hogy jujj végre van hiba amit Ati fronton lehet felhozni. Szal légy jó fiú, ok?

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Freem, fejezd be lécci a provokálást. Kösz.

while (!sleep) sheep++;

(#9) HSNet válasza CounterBoci (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

VSync ki van kapcsolva a Catalystban? Mert nekem annó a legelején a 8500-öm azzal nyűglődött, és szintén CS-ben. Érdekes volt, mert UT-ben ment jól, csak HL enginenel vacakolt.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#10) Cane válasza HSNet (#9) üzenetére


Cane
őstag

Hát pont ezért kérdeztem én is hogy milyen értékek között megy az fps. Röhejes lenne ha a kártya szakít, de alig ingadozó majdnem fix kétjegyű fps-t ír ki. Én is mire rájöttem, hogy nincs baj csak be volt kapcsolva és várt a függőleges szinkronizációra.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) emvy


emvy
nagyúr

Nekem valami egészen minimális, kb. 25 fps körül van.:?

while (!sleep) sheep++;

(#12) tsello


tsello
aktív tag

A config.cfg legyen beírva hogy fps_max 101.
Kapcsold ki a verticalt és akkor menni fog 100on.
Egyébként CounterStrike.hu FAQban le van írva hogy mit kell tenni.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#13) rogers


rogers
aktív tag

Nekem is voltak hasonló ''csalódásaim'' amikor 9600Pro-ra váltottam a Ti4200esemet, de elmúlt. Egyszerűen az a helyzet, hogy az ATI kártyát kicsit jobban kell állítgatni a konfigban. Na megy ugye nem mindegy, hogy DirectX vagy OpenGL alatt használod a Half Life-al. Az OpenGL sokkal jobb.
Az aniso filtering beállítás nagyon sokat számít, abból vegyél le, ha esetleg nem a minimumon lenne. Az AA nincs hatással a Half Life-ra, az nem érdekes.

Ezen kívül a textúrák dolgait meg lehet próbálni a Quality max-ról visszavenni a konfigban. Ezek után vinnie kell 75-100FPS tartományban.

Jobb későn, mint még később...

(#14) emvy


emvy
nagyúr

Pont ez az, ezt akartam írni: OpenGL alatt tökéletes.

while (!sleep) sheep++;

(#15) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

fps_max 101 vertikális szinrkon kikapcsolva. Kezdőn ha meg se mozdulok fix 100. Elindulok, és minél több az ember a közelben annál kebesebb. Lement már 25-re is aztec-on.

(#16) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ja azt elfelejtettem hogy 1.5-ös cs-ben.

(#17) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ne vegye senki sértésnek, de nem vagyok lama. Ugyan ez catalystban full lebutítva is. Már mindent megpróbáltam ezért fordulok hozzátok hátha van aki tud valami megoldást ami nem videokártya beállítás meg fps_max.

(#18) rogers válasza CounterBoci (#17) üzenetére


rogers
aktív tag

Próbálunk mi segíteni, csakhát nem vagy könnyű eset :)

Amúgy milyen konfiggal nyomod a progit? Bár ha a régi kártyáddal jól ment ez nem biztos, hogy jelentős lehet...

Azt is mondod, hogy a driverben mindent lebutítasz minimumra és akkor is visszaesik 25FPS-re 1.5 CSÉben? Ott vmi elég komoly gond lehet...

Küldd már el e-mailben a driver OpenGL konfig paneljének a screenshotját, kíváncsi vagyok milyen...

Használsz vmi spéci skint v. vmi extrát a CSÉhez amúgy?

Ami még haszonos lehet: nem tudom milyen oprendszered van, de Win2000 alatt be lehet kapcsolni bizonyos események logolását (processzor kihasználtság, memória, stb..) Jó lenne, ha ezt aktiválni tudnád, aztán 10-15 perc játék a utána meg lehetne nézni mondjuk a processzor, memória terheltséget. Hátha az elárul vmit...

Más ötletem most nincs.

Jobb későn, mint még később...

(#19) kapor


kapor
csendes tag

Érdekelne a teljes konfig is.

Nekem amd 1ghz+gf3ti200, 1.5 alatt 100 volt. De szerintem próbáld ki 1.6ot is, abban biztos jobb lesz... :))

Böff :)

(#20) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

amd athlon 900, 256 siemens sdram, aska alaplap, ati radeon 9600 128mb tvout, western digital 120GB
op: windows xp (nem agyonsallangozott)
3dmark 2003: 233x
passzív hűtő volt rajta gyárilag és nagyon melegedett úgyhogy most zalman heatpipe van rajta, ezzel ez az ok kizárva, bár ezt is felmelegíti ugy 40-50 fokra.

(#21) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

rogers xp-ben vannak ilyen logolások?

(#22) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

ja és elküldtem neked mailban a screenshotot

(#23) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

most jött le a legujabb driver és bele van építve a clock rate, a GPU és a ram órajelét 6.75 és 1721 Mhz közöt lehet állítani. érdemes egyáltalán ezzel a konfiggal húzni?

(#24) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

friss tapasztalat:
új drivertelepités, half-life úrjatelepités: egyedül a pályán fix 100, aztecon a viz leviszi kb 80-ra.
Be egy bot: ahogy közelít a bot egyre fogy, mikor meglátom 60-70 fps.

Full config info meg 3dmark eredmények:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=1499679

(#25) rogers válasza CounterBoci (#22) üzenetére


rogers
aktív tag

Megkaptam, megnéztem, asszem igazad van, ennél jobban nem lehet beállítani. A kérdésem még, hogy ugye 1024x768-ban nyomod nem vmi magasabb felbontásban?

Teljesítmény logolás: igen, XP alatt is van, az adminisztratív eszközök között keresgéld. Nekem angol verzió van, ott performance a neve. Remélem rájössz, hogy kell beállítani, hogy csinálja a logot...

Jobb későn, mint még később...

(#26) rogers válasza CounterBoci (#24) üzenetére


rogers
aktív tag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a CPU a szűk keresztmetszet itt.

Nekem egy P3 866Mhz van, 512KB RAM-al és azon akárhányan vannak a pályán húz rendesen, kivéve ha elkezdem bekapcsolni az ''extrákat'' a videókártyán...

Jó lenne látni azt a performance logot, hogy megy-e a proci 100%-on mindig. Ha igen, az gáz :)

Jobb későn, mint még később...

(#27) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

800x600-ban játszom, más felbontással is ugyanúgy szar

köszi az eddigieket, megpróbálom a loggolást.

(#28) Kiskutya


Kiskutya
veterán

hali mindenkinek!

nekem regen 1g cerkaval gf2ti-al stabil 100fps a cs! vettem 1 radeon 8500 lement kb 60-ra lecsereltem a procit+alaplap 2000+ amd es ismet 100 fps a cs! szerintem keves a proci neki!

hmm...

(#29) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

megvan a proci logolása: cs közben meg se mozdul 100%-ról (15 perc)
mit is jelent ez?

(#30) rogers válasza CounterBoci (#29) üzenetére


rogers
aktív tag

Ha a proci végig 100%-on van, akkor az azt jelenti, hogy valószínűleg kevés a teljesítmény, magyarul azért lassul be a játék, mert nincs elég számítási kapacitás. Hogy elképzeld: a haverom gépén ami persze egy elég erős ATHLON XP asszem 1800+, CSÉ közben sose megy 70%-80%-nál feljebb a kihasználtság. Az én P3-asomon a általában 90-100% között van, de néha vannak teljesítménycsúcsok amikor 100% (ez ugye az amikor a grafikonon kvázi ''le van törve'' a teljesítménycsúcs hegye...

Ha neked mindig 100%-on megy akkor folyamatosan melózik a proci mert nem győzi.

Kérdés, hogy miközben játszol, fut-e vmi a háttérben ami még beleszólhat a dolgoba. Remélem nincs... :)

Megpróbálhatod a CSÉben mondjuk a hangot és effekteket lejjebb venni, vagy kevesebb csatornát kérni ezek tudnak segíteni.

Amire még gondoltam, hogy talán XP alatt a 256MB RAM nem túl sok, éppenhogy elég, de ha csak a CSÉ fut ez igazából nem lehet lassító tényező...

Jobb későn, mint még később...

(#31) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nem fut semmi. Esetleg winamp vagy ase.
Eddig nem tudtam elképzelni, hogy egy 4 éves játék 900-as procival 256 rammal meg 128mb-os videokarival nem megy. Hát most odaba...tt. Akkor gef2mx-el azért volt 80-100 mert az nem terhelte le a procit ha jól gondolom.

Mi lenne ha lejjebb venném a GPU órajelét? Az nem csökkentené a proci terheltségét?

(#32) Niquis


Niquis
aktív tag

Én UT-nál találkoztam hasonszőrű problémával, aztán ezt HL-ban is tapasztaltam. Celeron900, 384MB SD volt akkoriban a gépben, és ge2ti -> R8500 váltás nem lett jobb, sőt. Nagyon leestek az fps-ek főleg amikor AI-t is kellett mozgatnia vagy bármit számolnia. Azért is volt ez meglepő, mert anno 366-ossal és voodoo2-vel jobban mentek ezek a cuccok mint nekem akkor...
2 konklúziót vontam le:

1. az intel celeron sz*r.(mekkora észrevétel mi?:) ) Ha windowsol az ember akkor tök gyorsan eltingli-tanglizik, de amikor számolni kell meghal...
2.az új driverek valószínűleg nagyon prociéhesek...a driver megírásakor alapnak tekintik hogy gyors proci van a kártya alatt...sztem.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#33) Stud


Stud
csendes tag

Az elozo konfigom xp2000, radpro9600 volt, es nekem is voltak fps problemaim. Altalaban 150FPS volt, de amint tobb poligon/player kerult elem, azonnal leesett 60-70-80-ra. Ezt foleg azert irom, mert a radeon elott egy ti4200 volt, es ott nem tapasztaltam ilyen jellegu FPS ingadozast. Mostanaban valtottam egy 2500+@3200-ra es mondhatom, hogy fixen 150 az fps-em, a radpro9600-al. Ebbol szerintem kiderul, hogy valami okbol kifolyolag a HL/CS-ala a radeonoknak nagyobb a proci igyenyuk... Jo kerdes persze, hogy miert!?

''Madotati Padota'' by Matisz daddy

(#34) mzprox


mzprox
tag

Nálam a 9700-es jóval lassabb a Morrowindben, mint az mx440-esem...

(#35) Orc


Orc
senior tag

Szerintem nagyon kevés a 256Mb ram. 512-vel sokkal jobban mennek a játékok(akadásmentesen).

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon vs. half-life (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.