Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon VII undervolt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Northlorien


Northlorien
tag

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat és észrevételeimet a fenti kártyával kapcsolatban, illetve nagyon szivesen meghallgatnék bármilyen észrevételt vagy segítséget a további finomítás érdekében.

Nemrég vásároltam egy Radeon VII-es kártyát, és vásárlás előtt elég sok panaszt hallottam arról, hogy iszonyat hangosak és melegszenek.

Hosszú történet röviden, ez helytálló, max terhelés mellett tényleg azok, stock voltage 1109 mv-on ami a kártyámnak volt, a ventik 3000+ RMP-en pörögnek a hőmérséklet felszalad a kártyánal 77-80 fokra, a Junciont temp (hot spot) pedig 105-110 fokra, ami amúgy a többi tulajdonos tapasztalataiból kiindulva normális dolog (inkább megszokott, rohadt magasnak tűnik).

Tippként több fórumon olvastam, hogy a kártyák nagyon jól reagálnak az undervoltra, és sikerült is beállítgatni a dolgokat a Radeon Wattman-ben ami után a stock voltage 999-re módosult, a hőmérséklet pedig 69-72 fokra a Junciont hőmérséklet pedig max 100-ra, általában 97 fok körül áll. Az alap fan curveot átállítottam úgy hogy 70 fokon már 1800-on pörögjenek - ez kb nem, vagy alig hallható illetve a maxot 2800-ban limitáltam. Erre azért van szükség mert valami fura oknál fogva autón, nem egyenletesen emelkedik a fordulatszám, hanem 2200-on pörög és utánna ha terhelés alatt nagyon megugrik 3000 plusszig anélkül, hogy a köztes fordulatszámokat használná, kb nincs ideje a kártyának alkalmazkodni, a hőmérséklet változáshoz, ezt javítja custom fan curve. Ahhoz hogy működjön a power limitet feltoltam +20%-ra - a stock 240w-os fogyasztáshoz képest így 180w-ot eszik teljes terhelésen, stressz teszten.

Szóval összegzésképpen:

Stock voltage 1109mv -> 999 mv
Stock hűtés 74 kártya 104-105 junction -> 69-72 kártya 96-100 junction
Stock fordulatszám 3100 rpm -> módosított 2800 max, többnyire 2700 max terhelésen
Stock fogyasztás 240 W -> 180 w max terhelésen
Stock power limit 0 -> +20%

Superposition benchmarkon/3dmarkon jobb eredmény undervolt alatt, valószínűleg a throttling miatt.

Amit elszeretnék érni az az, hogy a Junction ne menjen 100 fölé, itt még javítok a fan curveon, az szerintem megoldja, ezt a legnehezebb finomhangolni. illetve a kérdés, hogy a memória 1000 mhz-en van, azt ha föltolom 1250-re abból származhat-e bármilyen probléma - gondolom plusz melegedés igen - illetve a teljesítmény tekintetében/kártya élettartamán javít vagy ront-e bármit.

Ami érdekes, hogy így finomhangolva annyit fogyaszt mint egy gtx1080-as és semmivel sem hangosabb mint egy GTX 1070/1080-es hűtése - ahhoz tudom hasonlítani mert az volt ezelőtt. Az összehasonlításhoz ezt a táblázatot használtam:
https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-vii-16-gb-review,9.html

Beállítások után ez egy elég király kártyának tűnik így, azt nem értem miért nem alapból így jönnek... Azaz van egy sejtésem de nem tudom, hogy helytálló...

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 / Radeon VII

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon VII undervolt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.