Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon ddr kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Nos, kis változtatások történtek a gépeimben, úgyhogy a BBA Radeon LE DDR-em átkerült az egyik 850-es Duronból az 1,2 Ghz-es Coppermine Celeronos gépbe. A baj az, hogy a Celeronban kábé feleolyan gyors a kártya, mint a Duronban.

A két konfig:

Duron 850
ECS k7s5a
256 DDR PC2100

Celeron 1200 Coppermine
Abit VH6-II
256 SD 133Mhz

Nos, ez utóbbiban bazilassú a cucc. Tünetek: feleannyi pontszám 3Dmark 2001-ben, feleannyi pontszám Cinebench 2003-ban. De hogy jobbat mondjak, alig 20%-al gyorsabb a kártya, mint a régi TNT2 M64!!!-em.
Legérdekesebb tünet: 160/160-on és 200/200-on is ugyanannyira megy.
Legújabb Via 4 in 1 fent van, 3.2-es Catalyst fent van, AGP 4x bekapcsolva, Fastwrites Off.
Ha valaki tudja, hogy mi lehet a baj, légyszi írjon pár sort. Viszont a hozzánemértö ''szerintem tegyél fel újabb Catalystot'', meg ''Amd ennyivel jobb'' tanácsoktól kíméljetek meg. Köszi elöre is.

"Még visszatérek!"

(#2) somé


somé
őstag

Hogy mást ne írjak,bár az utolsó mondatodban van a helyes válasz,ddr-sdram különbség.Az 1,2-es celeron gyengécske.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3) rudi válasza Terminátor 4. (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Az SDRAM fogja meg a rendszert. Az az Apollo 133as chihészlet ami a VH6-on van az eléggé gyengécske. Nekem volt egy acorp lapom ezzel a chipsettel és még az ősi IntelBX chipszet is sokkal jobb volt. Bele kell nyugodni, ez van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Szóval mondom: 20%-al gyorsabb a TNT2 M64-nél, ráadásul 160/160 és 200/200 esetén is ugyanannyit teljesít, ami kissé gyanús.1300 pont a 3dmark 2001-ben!?!? Ennyire nem rossz a cucc.
Az 1.2 cerka meg gyenge, de erösebb, mint a 850-es Duron. Ez kábé kompenzálja is az Sdram teljesítményvesztését.
És a lapban volt már 8500-as Ati Radeon is, érdekes módon azzal nem volt semmi gond, simán 6500 pontot hozott a 3dmarkban. Sokkal inkább valamilyen driver vagy hardver összeférhetetlenségre gyanakszom.

"Még visszatérek!"

(#5) CharlieDrop válasza Terminátor 4. (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A chipset nagyon vissza tudja rángatni a rendszert...

Nekem volt ilyen Apollós chipseten, a 667-es Celerongyom vacakabb volt, mint egy 333-as 416-on.. :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6) rudi válasza Terminátor 4. (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha 8500al ment akkor valami más gondnak kell lennie, próbálj meg valami más drivertz. Ja és mielőtt belekerült a Radeon nem véletlenül NVidia kártya volt benne és nem maradt meg valami szemét a rédi VGA driverből?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Terminátor 4. válasza rudi (#6) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Nem, full új rendszert húztam...Holnap megpróbálom más driverekkel.

"Még visszatérek!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon ddr kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.