Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800 - hibák? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Vettem egy zacsis r9800-at(SAPHIRE) itt akarom a gondokat összesíteni, hátha így az emberek jobban tudnak rá válaszolni:


Tehát felismert furcsaságok, aki tud valamit, az válaszoljon!!!


1. Amikor megvettem, első dolgom az Artifact Tester futtatása volt. Intensive beállításokkal 0 DXArtifacts, hardcore-on viszont 30500 artifact???(Volt nálam egy sapphire 9800 pro is, azzal is uez volt...)

2.Nem indul:GTA3,MOHA,BF1942,MAX PAYNE(Bár ez lehet, hogy egy xp reinstall-lal megoldódna...)

3.3Dmark 03:

a. Pixel Shader 2.00: beállítás, a 3dmarkon belül: 6 sample aa, 16 af, pöttyök az állatszobrok lábainál...

. Troll's lair: A teszt legvégén, amikor a két troll(holtan), meg a nő látható felülről, a jobb troll hát yaka körül 2 pixel megjelenik néha... Néha összeköti őket egy vonal...

4.Need for Speed: Hot Pursuit 2: A pályákon, a baloldali első pályán néztem néha a textúrák illesztésénel egy-egy fehér pont...

5.Nálam néha kilép egy-két tesztprogi...(3dmark 2k egyszer, meg 2k1 is egyszer tette meg)

6.A sima, meg a pro biossal is ez a helyzet...

7.Mennyi garancia van a Sapphire r9800-ra(mert nekem azt mondták, hogy egy év, tudom, hogy ez a vásárlás helyétől függ...)?

8. Ezek most hardver, vagy szoftver hibák?

9. Mivel lehetne arról egyértelműen meggyőződni, hogy artifactol-e a kari.

10. Sok szerencsét és türelmet minden R9800 tulajnak, aki velem együtt a végére akar járni ezeknek a dolgoknak...

:F :F :F

I am having fun staying poor.

(#2) zetecR válasza Drizzt (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Egy soft 9700 tapasztalata alapján:

Holnap majd Artifactolok, most nincs hozzá türelmem. :)
Vice Cityvel és Max Paynnel játszottam, azok jók voltak.
A Pixel shadereses probléma fenn áll.
A Troll's Lair-nál asszem nekem is van ez a hiba.
NFS nem érdekel, nincs.
3DMarkok nem lépnek ki.
BIOSt nem csereberélek. :P




(#3) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Már most sokat segítettél, köszi szépen!

I am having fun staying poor.

(#4) Male


Male
nagyúr

Az, hogy a Battlefield nem megy XP alatt, azzal nem jelent semmit -> nekem azt játsza, hogy a driver felrakása után elindul, de legközelebb már nem megy (3 driver és két különböző kártyával játszotta ezt el), azóta WinMe alól játszok vele, onnan simán megy.

(#5) Male válasza Male (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Azt még elfelejtettem, hogy lehet, hogy nálad valami melegedési gond van -> próbáld meg downclockolni a kártyát és nyitott házzal használni. Ha ettől megjavul, akkor szerezz rá egy nagyobb hűtőt, vagy a ház szellőzésén javítsál valahogy.

(#6) zetecR válasza Drizzt (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Húzás nélkül, Hardcore-on 0 DXArtifacts...

(#7) Drizzt válasza Male (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyitott ház van, eleve. Hogy kib. meleg, az biztos! De a gyári órajeleket azért kellene bírnia, nem?

I am having fun staying poor.

(#8) Drizzt válasza zetecR (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A 'csába...

Most akkor me van?

A pötty az ogre hátán is van?

I am having fun staying poor.

(#9) Cathfaern válasza Drizzt (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért próbáld meg azt is, hogy szobaventivel ráfujatsz hideget...bár szvsz az lenne a legjobb, ha visszavinnéd gariba.

(#10) Chapell


Chapell
aktív tag

Hajjh, és én meg most veszek Sapphire 9800-t szintén. 9700-el is megszívtam, 1 hónap alatt sikerül kicserélni, de ha 9800al is ez lesz, akkor fogom és GameStar-os barkács rovatot fogok csinálni a karival.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#11) Macccy válasza Drizzt (#1) üzenetére


Macccy
senior tag

Na szóval ......
1. Artifact Tester - Weak,Intense és Hardcore beállítás mellett is 0 artifact
2. Játékból csak a MaxPayne -t próbáltam még. Arra kellenek a patch-ok XP alatt, anélkül csak NewGame-ig megy, utánna kilép
3. a. Pixel Shader 2.0 - Ha te azokra a kis pixelekre gondolsz ..... háát ezek tuti illesztési hibák amiket az AntiAA előhoz, Anisonak köze nincs hozzá
3. b. Troll's Lair - Ez is illesztési gubanc lesz .............. de jó szemed van :))

(#12) Drizzt válasza Macccy (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Segítettél összességében...

Most újrarakva az omegát, nem ad artifactot hardcore-on. :F

Mondjuk most ez rögtön bekapcsolás után történt...

Ezt a sok hibát meg azért veszem észre, mert bele vagyok manapság buzulva a vga kártyákba, és ha valami nem úgy van, ahogy kell, azt rögtön megérzem...

I am having fun staying poor.

(#13) Vitus válasza Drizzt (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Huh de jó ez a topic! Nekem most egy ASUS v9900-am van (fx5800) és imádom de annyira nyomják és itt is az atit, hogy most lenne lehetőségem lecserélni egy ati 9700-ra. De ha ilyenek a tapasztalatok Pixel hibák? Micsoda? Nekem az enyimmel semmi ilyen jellegű probléma nincs az nvidiámmal 4aa+4anizotróp+textúraélesítés melett a 3dmarkal. Lehet, hogy ne hajtson a kiváncsiság ennyire az ati felé? Szerintetek? Látom itt vannak olyanok akinek ez már nem az első ati ami problémás.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) Macccy válasza Vitus (#13) üzenetére


Macccy
senior tag

Vitus! Ha itt vagy még ......... !!
Nézd már meg - ha még nem tetted volna - a PixelShader2.0 tesztet 6 x AA mellett!! Most már én is kíváncsi lettem! ;]
Figyelj oda az állatkák lába és a fa-alapzat közti részre! Fehéres pixeleket keress az illesztésnél! nVidián is ott kell legyen az!

(#15) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem ne cseréld le, mert kb. 10-15%-kal gyorsabb maximum extrém beállítások mellett.

(#16) Vitus válasza Macccy (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Igen valóban! Felraktam 8xaa/8x anizotrópra (nincs hatszoros). És az egyik kameraállásból egy képkozkányi időre felvillan egy pár pixel az elefánt ball első lába és a talapzat között. Más hibát nem találák 3x néztem meg.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#17) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Vitus
őstag

Tudom sőt ez nem is gyorasabb semmivel sem. Csak annyira istenítik az atit az nvidiát meg annyira sz@rozzák, hogy már látni akarom mi az a marha jó. Mert a számok amiket itt adtak meg látok atikkal nem győznek meg én sokkal jobbakat is el tudok érni az fx5800-al és ez a fekete bárány, hogy tanult kollágáimat idézzem de semmi nem akad ki vele és minden játék megy hibák nélkül. De itt most annyi hibát írnak az ati 9700 és 9800-ról, hogy ember legyen a talpán, hogy az atisok csak azért nyomják az atit mert az van nekik vagy mert tényleg annyira jó.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Macccy válasza Vitus (#16) üzenetére


Macccy
senior tag

Na ezzaz!!! YEAH! :)) Szóval akkor ez illesztési hiba .... ha erősebben csekkolod biztos látod a rinó lábánál is és más kamera-állásból!!! (csak pici):))

(#19) Vitus válasza Macccy (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Más nincs sehol és ezis csak egy pillanatra 1 képkockára sehol máshol végignéztem a lábánál minden állatnak többször.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is valszeg ATi-ra fogok váltani, de nagyon remélem, hogy tényleg nem azért istenítik, mert nekik az van. Én már megszoktam, hogy a Ti4200-zal minden megy hibamentesen és szeretném, hogyha ez a 9800-zal is így lenne

(#21) Macccy válasza Vitus (#17) üzenetére


Macccy
senior tag

Nem azért nyomjuk ....... én legalábbis! 48 órával ezelőttig még nVidiás voltam! (ge4Ti) De ezt kár lett volna kihagyni! Szerintem nem rossz az nVidia, de most naggyon bejött nekem az ATi :DDD !! Szép a kép, gyors még FSAA-val és AF-el is és nincs hiba sehol !!! Ha valaki talál .......... mint itt is ......... akkor az többnyire software hiba, vagy régi driver! De hagyom is ezt mert nem ide való az ATi dícsérgetése ........ Az másik topic ! ;]

(#22) Cathfaern válasza Vitus (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ne felejsd el, hogy neked 8x-os az élsimítás, náluk meg 6x-os. Emiatt előfordulhat az, hogy ők másképp látnak dolgokat (főleg, hogy pár pixelről beszélünk).

(#23) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Vitus
őstag

Hát akkor sok sikert! Énis kipróbálom az atit. De ha a legkisebb hibát is felfedezem előszedem a nagy ati fanokat és elmondom, hogy milyen nagy volt a szájuk úgy hogy fx-et csak tesztelken láttak és élőben nem. Nekem van már személyes tapasztalatom az fx-el és azt kell mondnom jó! A hangja legend a képminősége is csak legenda hogy annyival rosszabb. Szóval lecserélem egy atira de ha rosszabb lesz akkor lesz irgom burgum. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) Vitus válasza Cathfaern (#22) üzenetére


Vitus
őstag

Ok! Teljesen igazad van egyet is értek!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#25) Macccy válasza Cathfaern (#22) üzenetére


Macccy
senior tag

Bezony ........ pár pixelek és CSAK FSAA mellett láccik! Nélküle nincs! Ezért sem hinném, hogy hiba lenne! Egyébként az nVidia másfajta eljárást használ FSAA-nál, úgyhogy ez is lehet az oka, hogy ő úgy látja!! :)

(#26) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Majd írd már meg e-mailben vagy itt, hogy milyen, ok?

(#27) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is 4200-őm volt és váltottam 9700pro-ra. XP-m van és eddig minden ment kivéve a max payne-t és a viper racinget de szerintem ez inkább az oprendszer miatt van. A Battlefield is megy. Nekem Sapphire kareszom van és tényleg istenítem. Hogy máshogy isteníthetném? Hallomásból?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


Vitus
őstag

Természetes mert elöbb lesz nekem és ha csak egy kicsit is sántít az ati akkor olyan ati antifan klubbot nyitok, hogy nem áll meg a lábán 1 ati fan sem :) És megosztom a véleménymet elfogultság nélkül az tuti.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) Macccy válasza Viktor77 (#27) üzenetére


Macccy
senior tag

Mint mondottam a mexpéjn-hez kell a peccs!! És a krekje is! (Upsz... itt jáccik valaki krekkesen? ;]). Amúgy nekem is Sapphire Radeonom van és megy mint atom!!

(#30) rudi válasza Vitus (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért van sok hiba mert sokan veszik :D Nézz be a directix9es topicba ott van pár égető dolog...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OK, kíváncsian várom!

(#32) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Most megnyugtattál! A Viper Racing marhára nem érdekel, a Max Payne-hez meg kell az 1.05-ös patch, anélkül nem megy XP alatt. Én egy OEM Sapphire 9800-ra pályázom, Neked dobozos van?

(#33) Viktor77 válasza Macccy (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Lebuktál!!! 112 112:D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Vitus válasza Viktor77 (#33) üzenetére


Vitus
őstag

Irjál már ide légyszike teszteredményeked nekem a 9800-al alapban biztos probáltad már. Elég a nagyjábóli is. :) Ja és a masinád.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) Viktor77 válasza Vitus (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Sapphire 9700pro-m van. OEM 82000ft volt.

Abit IC7-P42.66@3.0ghz-512 dual ram

kártya alapon
3dmark03:5165
3dmark01:16880

kártya 350@680
3dmark03:5529
3dmark01:17252

A kártya lehet menne feljebb is de csak egy P4 hütőventi van egyszerűen rárakva.

Tudom nem nagy szám eredmények, de nekem elég.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Vitus válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Vitus
őstag

Ezt én a fx 5800-al ami mégcsak nem is ultra felülmúlom. Hir iszt :) :)
[L]http://vituska.freeweb.hu/kepek[/L]
Az én gépem még butább is mint a tiéd mert csak IS-7-em van. Biztos minden beállításod ok?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#36) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez az 5760 melyik driverrel és milyen verziójú 3DMark03-mal volt?

(#38) Viktor77 válasza Vitus (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Csak a procit húztam 3ghz-re mert akkor megy alapfeszen, a ramom 400-on, viszont az fsb-m csak 100, a driverben minden csúszka balra. Valamit kihagytam?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) Vitus válasza Viktor77 (#38) üzenetére


Vitus
őstag

Ballra? A legrosszabb minőségre? Nekem minden a lehetp legjobb minőségen van és volt a tesztnél. 100-as fsb? Azt meg hogyan?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#40) Viktor77 válasza Vitus (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Tudod, P4-nél szorozni kell 4-el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Vitus válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Vitus
őstag

De a tied 2.66-os (20x 133Mhz) ami 533QPBs és az 133Mhz-es fsb és nem 100. Mivel szórzóállítás nem lehetséges ezért a 3.0Ghz eléréséhez neked 150Mhz-es fsbvel kell dolgoznod ami 600QPBs és így a ramjaid 300Mhz-en mennek szinkronba. Ill nem tudom IC-7-en mi van még a rambeállításoknál.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#42) Viktor77 válasza Vitus (#41) üzenetére


Viktor77
titán

De biosban levettem 400-as Psb-re és így megjelent a ramnál a 4:5 opció.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) Vitus válasza Viktor77 (#42) üzenetére


Vitus
őstag

ÉS akkor mitől ment a procid 3.0Ghzen? Mert ugye az akkor 100x20 ami 2.0a procinak felel meg a tied meg ugye egy 2.66b

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#44) Viktor77 válasza Vitus (#43) üzenetére


Viktor77
titán

3ghz-en megy 400PSB-vel, de az fsb marad 133. Ezt húzom 150-re és járatom a ramot 4:5-ös beállítással 400-on.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#45) Vitus válasza Viktor77 (#44) üzenetére


Vitus
őstag

Úgy látszik fáradt vagyok megyek is aludni :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#46) Spensers válasza Macccy (#29) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali
Megtudnád mondani hogy honnan tudom leszedni a Mexpainhez azt a pacsset XP-hez
Kösszi...

(#47) KZT válasza Vitus (#45) üzenetére


KZT
tag

Hali!

Nem rossz eredmény egy 5800-tól.De valamit vegyél figyelembe.Az nVidia nagyon buherálja a drivereit a tesztprogramokra.Mint a VGA tesztben is láthattad,óriási a különbség ATI és nVidia között,akkor ha kikapcsoljuk ezeket az okosságokat.Meg az is egyértelmű,hogy AA,AF használatával gyengébb a képminősége mint,az ATI-nak.És így már egyértelműen az Ati a nyerő.

(#48) Syl válasza KZT (#47) üzenetére


Syl
nagyúr

http://www.tomshardware.hu/consumer/03q2/030624/index.html

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) aurum válasza Drizzt (#1) üzenetére


aurum
senior tag

Ha alap orajelen ez van akkor igy jartal. Nagy eselyed van, hogy nem fogjak visszacserelni. Sajna ez van. ATI-t csak bba-t szabad venni, a tobbi zsakbamacska, en is megszivtam egyel. Ket valasztasod van, megprobalod igy csereleni de akkor valoszinuleg azt mondak, hogy sw hiba es ok kiprobaltak, nekik jo, a te gepeddel van a baj. Vagy szerzel egy piezos gyujtot es kioperalod belole a kristalyt meg mechanikat hozza es lekezeled a kartyat.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#50) zetecR


zetecR
addikt

De jól szét lett trancsírozva ez a topic... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800 - hibák? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.