Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700 pro bios help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon fontos dolgot szeretnék kérdezni, aki tud plíz segítsen!!
Meg lehet valamilyen programmal állapítani hogy egy Ati kártyára mikor
lett az új BIOS ráflashelve?

Ugyanis vásároltam a múlt héten egy sima 9700-es Radeont, de mivel hibás volt
(szemetelt, piros csíkok jelentek meg a képernyőn) visszavittem.
Csak volt egy kis bibi a dologgal, mégpedig az hogy 9700 PRO BIOS volt a kártyára töltve eredetileg, NEM ÉN FLASHELTEM RÁ, így vettem!!
Én igazából nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak, csak amikor láttam hogy SZ@r a zsuga akkor kezdett gyanús lenni a dolog.(talán egy átalakított sima 9500-as, ami nem muzsikál 100%-osan??)

Visszavittem a kártyát, mire az eladó gyerek nekem esett hogy biztos én töltöttem rá a BIOS-t, meg overclockoltam meg egyebek, és biztos ezért szaródott el a kártya.

Erre én mondtam neki hogy egy 9700-es zsugára mi az isten értelme lenne PRO BIOS-t rakni, meg overclockolni, hiszen nincs olyan gáma ami beszaggatna altta meg hát a 3.6ns-es Hynix ramokat sem lenne értelme húzni, hiszen alapba is majdnem a csúcsig van húzva a ram. Nameg mondtam hogy ha tegyük fel én flasheltem rá az új biost, csak nem vagyok olyan hülye hogy így visszaviszem, hanem visszarakom a régit vagy valami...

Végül bevette hogy elviszi szervízbe, aztán majd meglássuk mi lesz, de nem ígér semmit. Szóval kellemesen éreztem magam ahogy vitáztam vele, meg az összes eladó úgy nézett rám, mint a véres rongyra.

Élménybeszámoló befejezve...

Szóval ha esetleg valamivel ki lehetne olvasni a dátumot amikor ráküldte valaki a PRO biost, a számla dátuma alapján bebizonyíthatnám annak a tökagyúnak hogy nem én kú&tam el a zsugát

Előre is közs minden segítséget

LaY

-= No way back from Here =-

(#2) Ragnar válasza [lAyCsI] (#1) üzenetére


Ragnar
tag

Hogy az utolsó BIOS flash dátumát honnan lehet tudni azt nem tudom.
A szemetelés , csíkozás valószínűleg tényleg a pro bios miatt van.
Egyébként van értelme a 9700 - et overlockolni , de csak egy módosított BIOS-al
lehet . Igaz a memóriát nem nagyon lehet , de a GPU -t igen csak. pl. 275 -->360
A módosított biossal is R9700prónak látja a win , viszont az eredeti órajelekkel.
Most szerintem ha pl. powerstrippel visszaállítottad volna az órajeleket , és flasheltél volna rá egy non pro biost , vagy a warpot , lehet , hogy nem lenne gáz. Meg ha megkéred a boltost , ahol vetted , hogy flasheljen rá egy non pro biost ? Csak hát ugye új kártya ,garancia , meg miminden , én is meglepődtem volna.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#3) boygo válasza [lAyCsI] (#1) üzenetére


boygo
aktív tag

Azért kiváncsi lennék már, hogy hol melyik üzlet a szóban fórgó ? :(((

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#4) sequator


sequator
senior tag

hmm, honnan lehet megtudni, h pro vagy nem pro bios van a kártyán??

mert nekem is lehet, h pro bios van a nonpro 9700esemen

Sautia

sequator

(#5) Break válasza [lAyCsI] (#1) üzenetére


Break
aktív tag

tudtommal csak a pro-n vannak Samsung K4D26323RA-GC2A ramok
a simán K4D26323RA-GC33 -as van....ha tévednék bocsi.....
[L]http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/GraphicsMemory/
DDRSDRAM/128Mbit/K4D26323RA/K4D26323RA.htm[/L]
--------
A cím természetesen egy sorba írandó, meg kellett törnöm, hogy beférjen a fórumba -- KovacsUr

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#6) [lAyCsI] válasza Ragnar (#2) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az órajelek alapon voltak...
ismétlem NEM akartam mindenféle biost össze vissza flashelgetni, mert nem láttam szükségét...
A boltos meg nem hiszem hogy nekiállna flashelgetni, mert igen fatökűnek láccott:DD)

Kiváncsi leszek mit mondanak majd a szervízben...
Csak hát az még min. 2 hét a gyerek szerint, addig no game:O

-= No way back from Here =-

(#7) [lAyCsI] válasza boygo (#3) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kicsi idegen emberkék computer boltja;]

-= No way back from Here =-

(#8) [lAyCsI] válasza sequator (#4) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

azt hiszem az atiflash programmal ki lehet olvasni,
de ha a win. meg összes alaklmazás PRO-nak látja, akkor jó eséllyel pro bios van rajta

-= No way back from Here =-

(#9) [lAyCsI] válasza Break (#5) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

HY5DU283222 F-36, tehát 3.6-os HYNIX ramok vannak rajta,
az igazi tuningbarát megoldás:)

-= No way back from Here =-

(#10) Enemy


Enemy
aktív tag

Én a 9500-as atira ráflasseltem egy 9700-as biost... nem változott semmi . De nem tartom kizártnak hogí a januártól elkezdődőtt ATI mizérián néhányan megszedték maGukat.megvették az átalakítható hártyákat és átalakították. igen csak a duplájáért ellehetett adni.. A neten még a forrasztás is fent van....


csaba

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#11) Vikthor válasza [lAyCsI] (#7) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Aliencomputers?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) Vikthor válasza Enemy (#10) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Kűttem borítékot!

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) iwu válasza Enemy (#10) üzenetére


iwu
addikt

szerintem is megesett.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#14) [lAyCsI] válasza Vikthor (#11) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az,
ja, és persze a doboz ki volt nyitva ilyen címszóval hogy ők ''ellenőrzik'' a zsugákat...

jól sikerült:C

-= No way back from Here =-

(#15) zetecR válasza [lAyCsI] (#14) üzenetére


zetecR
addikt

Az a 3.6-os mem eélg gyanús egy 9700-esre, nem?

Szerintem egy átalakított 9500-öst vettél, de nem próbáltál meg rákeresni az ATI-nál a sorozatszámára?

(#16) Stitch válasza zetecR (#15) üzenetére


Stitch
őstag

Végülis mért ne lehetne 9700esen 3.6-os ram?! A gyári specifikációkat teljesiti...

(#17) Keitaro


Keitaro
addikt

Mi volt a márkája? s/n alapján vissza lehet keresni, hogy az a kártya elvileg mi kéne, hogy legyen pl Sapphirenél és BBAnál is ha jól emlékszem. Egy próbát megér majd ha visszakapod

(#18) [lAyCsI] válasza zetecR (#15) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a sima 9700-esekre is 3.6-ost tesznek(ill. azt is) utánanéztem...

-= No way back from Here =-

(#19) [lAyCsI] válasza Keitaro (#17) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

úgy adták el hogy Powermagic...
bár egy Radeon Enthusiast(sorry ha nem így kell írni)Series dobozban volt, és egy büdös Powermagic felirat sem volt rajta sehol, még a zsugán sem...
még rá is kérdeztem amikor visszavittem, erre közölta a gyerek hogy a Powermagic ilyen kiszerelésban szállítja a kártyát:F

de esküszöm még az se érdekelt volna, ha valami átalakított, teherautóról leesett darab, csak működött volna rendesen...

végül is egy 60 ropis kártyától ennyit igazán elvárhat az ember nem?

-= No way back from Here =-

(#20) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Mi az esélyem arra hogy egy 9700 Sapphire videokártyát átalakitsam 9700prová?

Bocs az OFFért.

"Later Nerd!"

(#21) zetecR válasza [lAyCsI] (#18) üzenetére


zetecR
addikt

Akkó yó. :)

(#22) sequator válasza [lAyCsI] (#19) üzenetére


sequator
senior tag

nekem is ilyen PM kártyám van, és én is vért izzadok, de akkor se tudom normálisan beazonosítani a kártyát:( de nekem hál istennek megy rendesen, estére me lecsekkoom radedittel a biost, erős a gyanúm, h az enyémen is pro bios van

Sautia

sequator

(#23) zetecR válasza Dr.Burn (#20) üzenetére


zetecR
addikt

9700-et? A magot tudod húzni, a memória meg adott.

(#24) Keitaro válasza [lAyCsI] (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

De bizony.
Nézd meg ezt a linket

[L]http://mirror.ati.com/support/partner/[/L]

Bár az itt lévőkhöz kéne a kártya

(#25) zetecR válasza [lAyCsI] (#19) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor - ha még nálad van a kártya - itt keress rá a product identificationra:
http://mirror.ati.com/products/

Azért 60-ért egy 9500-ös, 2003 július végén elég húzós, nem :)?

(#26) [lAyCsI] válasza sequator (#22) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

majd írd meg, kiváncsi vagyok!

-= No way back from Here =-

(#27) [lAyCsI] válasza Keitaro (#24) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát szóval az angol tudásom nem egészen mondható tökéletesnek, de a partner listában sehol sincs ez a megátalkodott Powermagic, bár lehet hogy ezek csak a kiemelt partnerek vagy valami...

-= No way back from Here =-

(#28) Keitaro válasza [lAyCsI] (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

sajnos PMel csak a gond van... még hivatalos site-ot se találtam tőle. A linken amit adtam baloldalt a menüben van egy olyan, hogy Product identification, ahol leirogatják, hogy hogyan is jöhetsz rá mit tartassz a kezedben. De mivel sok adat kéne a kártyáról amíg vissza nem kapod, nem tudunk mit tenni. Bár remélhetőleg kapsz egy másikat.

(#29) [lAyCsI] válasza zetecR (#25) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha visszakapom(bár nagyon remélem hogy kicserélik) megpróbálok utánanézni...

amúgy 9.7-es, nem 9.5-ös:)

-= No way back from Here =-

(#30) [lAyCsI] válasza Keitaro (#28) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

na ez az még 1 nyamvadt site-juk sincs:(((

valami hoki tákolmány lehet az egész bagázs!!

-= No way back from Here =-

(#31) sequator válasza Keitaro (#28) üzenetére


sequator
senior tag

az alapján nem lehet beazonsítani, tudom mert én is ezzel szopok, bár nekem legalább meg y akártyaám ahogy kell

már írtam erről a radeonos topicba:

próbálom azonosítani a vidkarimat (Powermagic R9700 elvileg), de a PMnek nincshonlapja(legalábbis nem találom) és az ATI hivatalos oldalán sem tudtam beazonosítani, pedig elvileg a következők alapján be lehetne:

DEVICE ID: 4E44 (az ATI szerint a R9700es IDje 4E45)
Vendor ID: 1002 (ez OK)
Subsys ID: 0004 (na ilyen sincs az ATI honlapján)
Sub Vendor ID: 1002

ez alapján próbáltam: http://www.ati.com/support/identify/graphicschart.html

és az órajelei is kicsit furcsák: 297core/267,5 mem

ettől függetlenül hozza azt a teljesítményt amit egy R9700esnek kell, de azért kicsit nyugtalanítanak ezek az anomáliák


Sautia

sequator

(#32) sequator


sequator
senior tag

bár az én karimon infineon ramok vannak és nem samsungok

valaki a radeonos topicban mondta, h radedittel nézzek bele a biosba, szte a 4e44es ID a pro-k IDje, ha minden jól megy holnapra többet tudok majd

Sautia

sequator

(#33) zetecR válasza [lAyCsI] (#29) üzenetére


zetecR
addikt

''amúgy 9.7-es, nem 9.5-ös''

Ezt arra értettem, hogy azt írtad, hogy az sem érdekelt volna, ha átalakított kártya, csak ment volna. Ergo nem bántad volna, ha 9.5-öst kapsz 60-ért, csak menjen 9.7-ként.

(#34) Ragnar válasza sequator (#32) üzenetére


Ragnar
tag

Én sem tudtam igazán beazonosítani a kártyámat.
R9700 ''RADEON Enthusiast Series'' van a dobozra írva.
Valószínűleg nem BBA , mert Powered By ATI .
Viszont a hűtőventilátoron ATI matrica van.
Egyébként asszem a ''szabványos'' 275/270 MHz-en ment alapból. R9500/R9700-nek ismerte fel a WinXp a képernyőtulajdonságoknál.
Egyébként meg szerintem mindegy , nekem eddig teljesen jól működik. BIOS frissítés , tuning , miminden.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#35) [lAyCsI] válasza zetecR (#33) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

persze, de ezt csak időzőjelben mondtam:)
azért nem bántam volna ha 1 echte 9.7-est kapok...
tök gyanús volt a doboz meg az egész noname cucc amikor megvettem,
de hát erőteljesen be volt már sózva a seggem, mert már jó ideje nem volt
zsugám...(el kellet adnom a régi GeF 3-asom, hogy megvehessem az újat)

-= No way back from Here =-

(#36) [lAyCsI] válasza Ragnar (#34) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

''R9700 ''RADEON Enthusiast Series'' van a dobozra írva.
Valószínűleg nem BBA , mert Powered By ATI .
Viszont a hűtőventilátoron ATI matrica van.
Egyébként asszem a ''szabványos'' 275/270 MHz-en ment alapból''

ez idáig nekem is detto, csak nekem Radeon 9700 PRO-nak ismerte fel a win. meg minden alkalmazás(dxdiag, Chaser stb...)
Viszont az Aida látta hogy sima 9700-es, de minden más is stimmelt: 8 pipeline, 256 bit stb. csak hát ne szemetelt volna:(((

Télleg!
Valahogy nem lehet megnézni hogy nem csak sima 9500-ös volt a zsuga?

-= No way back from Here =-

(#37) gaborbol válasza Ragnar (#34) üzenetére


gaborbol
őstag

Hi az én karim is detto ilyen!!!!( RADEON Enthusiast Series,winfos 9500/9700 nak látja stb...3,6 ns, 270/276)

De amikor megrendeltem Connect3d-t igértek.
Megjött a kari és rögtön láttam ,hogy nem stimmel már a doboz sem ez fekete/aranybara a connect3d doboza meg feket/piros.
Kibontottam, a kártyán a vonalódok felett connect 3d felirat látható ,a számlára is ezt irták 2 év gar van rá és 45+fa volt.Összesen 2 hétig volt kaphato se előtte se utánna ....

Egyébként no problem ,húzni még nem próbáltam... előbb szertném tudni mi is ez a kártya pontosan????

(#38) Vikthor válasza [lAyCsI] (#14) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ellenőrizzék a hátsójukat, ha legközelebb arra mész... :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39) [lAyCsI] válasza Vikthor (#38) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

:))

-= No way back from Here =-

(#40) [lAyCsI] válasza gaborbol (#37) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát sztem azt csak a kis ferdeszemű rizsevők tuggyák, akik belecsomagolták a dobozba:)

bár ha találtál C3D feliratot a zsugán, akkor örülhecc, mert az enyémen még az sem volt:(

-= No way back from Here =-

(#41) sequator válasza gaborbol (#37) üzenetére


sequator
senior tag

jaja, az enyém is RADEON Enthusiast Series, és egy betű sem utal arra, h powermagic lenne:))

Sautia

sequator

(#42) [lAyCsI] válasza sequator (#41) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

''a korábbi catalystok 9500/9700nek látták, de asszem 3.2estől fölfele már 9700pronak látja''

ez biztos?

te hányas catalystot használsz?
nem azt írtad hogy neked 9500/9700-nek látja a win?

-= No way back from Here =-

(#43) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Új fejlemények!!

Tegnap visszamentem kis idegen emberkék számtek boltjába, mivel 1 hónap elteltével szóltak(ez így nem igaz mert én telefonáltam rájuk többX is) hogy megjött a zsugám, és kicserélték.
Rettentő nagy öröm:)):DD:Cboltba beszáguld, ''új'' kártya kézbevesz, és hát elvörösödő fejjel konstatáltam, hogy egy ütött-kopott használt r9700-es zsugát akart a gyerek visszaadni.
Mire én megkérdeztem hogy ez mi?
Erre a gyerek hogy ezt küldte a forgalmazó cserébe az én hibás kártyámért.
Én meg kicsit ideges lettem, és mondtam neki hogy 60k-ért nehogymá ilyen használt fost aggyanak.
Erre hebegés-habogás, jó jó felhívják a forgalamzót és megpróbálják kicseréltetni,
és majd még aznap visszahívnak, NNA, azóta is hívnak!!

De ha a héten nem oldják meg a zsír új zsugát, akkor pénz visszakér, vagy elindul a Fogysztóvédelmi Főfelügyelet irányába!

-= No way back from Here =-

(#44) rudi válasza [lAyCsI] (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Kicsit NAGYON kitolnak a VGA gyartók a fogyasztóval ezzel a gyors termékciklussal. Ha hibás a 9700as már nem tudnak helyette 9700at adni mert NINCS! Szerintem áregyeztetéssel kérj tőlük egy 9800at és ha többet kérnek +ban mint 5.000 akkor mondd meg nekik hogy fogyasztóvédelem vagy vissza a pénzt!!! Öltöztesd be apukát öltönybe, vidd magaddal, és mondd meg hogy az ügyvéded :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Chapell


Chapell
aktív tag

Amit rudi mondott, az a megfelelő megoldás. Én is hibás 9700-t kaptam, azt már nem tudnak szerezni, de 9800 +4ruppó lesz, és még jobb is :) Csak ne használt legyen, mer ütök ;]

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#46) [lAyCsI] válasza rudi (#44) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

PONTOSAN ez jutott nekem is az eszembe!
Bár őszintén megmondom hogy leginkább szeretném visszakapni a pénzt, és elfelejteni őket, de örökre!!

-= No way back from Here =-

(#47) akoska


akoska
csendes tag

Szevasztok!
Egy kis segítség kellene! Vettem egy Sapphire Radeon 9700 OEM-et. És az a bajom kártyával hogy abszolút nem lehet tuningolni, mert valami gyári blokkolást raktak bele. Viszont a Sapphire cég csinált egy tuning programot a saját kártyáihoz a Redline Tweakert, csak én ezt sehonnan nem bírom megszerezni :(( Szóval ha valaki tudja honnan lehetne megszerezni (letölteni vagy akár megvenni) az kérem segítsen!!

(#48) rudi válasza akoska (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez már előjött a 9500pro és 9600pro cuccoknál is hogy nem hagyta a bios húzni magát. Redlinet többen is igértek de senki nem tudott szerezni mert csak nemOEM sapphire cuccokhoz adnak (tudtommal). A leggyakrabbi megoldás bios-flash volt olyan BIOSal ami hagyja magát húzni. Javaslom a gigabyte BIOSokat de kérhetsz valamelyik Sapphire vagy HIS 9700 usertől is BIOSt, sőtt a 9500pro bios is megteszi vagy elég ez [L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L] alapján a weboldal alapján módosítani a hardwareIDt a saját BIOSodban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Nna!!
tegnap visszamentem a bótba, és a srác visszaadta a zsét, úgyhogy gyorsan be is újítottam egy sima 9800-as Radeont az Extrem Comp-nál, háát remélem ezzel nagyob szerencsém lesz...
(már tesztelgettem kicsit, és ezidáig úgy néz ki hogy műxik:) )

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700 pro bios help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.