Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 pöttyök a tv-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok!

A 9500-as (Sapphire) kártyámon bekapcsoltam a +4 pipe-t (Cat 3.8, Patched ati2mtag.sys), és gond nélkül hozza az eredményeket 3D-ben, fill rate-ben, és nem szemeteli össze a képet, még a Természetanyában sem. Csak a TV alkalmazáson, meg ha vido fájlokat nézek, akkor telerakja a képernyőt függőleges dupla sorokban nagyon apró fekete pöttyökkel. Ez csak full screen-en ilyen szabályos, kisebb méreten összekuszálódnak. DVD-n, játékon semmi gond. Ha a tv közben nyomok egy print screent, beillesztem a Paint-be, akkor a háttérből látszik tovább a tv, mivel nem tud róla állóképet menteni. Ekkor kijelölök egy pöttymentes területet, schift, és az egész képernyőről le tudom törölni a pöttyöket!!!
Please, gyors help, amíg vissza nem jön az orvos...!

Tényleg jó lenne, ha valakinek lenne egy ötlete! Lehet, hogy ez hardveres hiba? (Alapban, 4 pipeline-al nem csinálja!)

Köszi a hozzászólásokat,

W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Micsoda lelkesedés...!

Azóta történ egy kis változás, gondoltam, itt nyugodtan beszélhetek róla...
Letöltöttem az új omega drivert, de a pöttyök megmaradtak.

Pöttyök vannak a TV alkalmazásokon (Terratec TV app, WinDVR), az összes File Playeren minden formátumban, kivéve a WinDVD és a PowerDVD, ha mpeg formátumot nézek (meg természetesen lemezről). Akkor tiszta a kép.

És most jön a csavar: ha a WinDVD-vel egy mpeg2-es filet (wma nem!) néztem utoljára, és nem zárom be az alkalmazást, akkor utána gyönyörűen tisztán fut a TV is, és egyéb normális funkciói is újra működnek (pl. lehet print screen-el, vagy hyper snap-el állóképként menteni. Amíg pöttyöz, addig nem lehetett, csak fekete négyzet maradt a helyén. Viszont pl. az Ati MMC képmentője akkor is működött, de a pontokat nem mutatta...).

Lehet, hogy a DVD játszók valami kodeket futtatnak, ami kompatibilitáshoz kell???

Van valakinek valami ötlete??? :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3) Mennyi? válasza Wolfskin (#2) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Üdv Wolfskin!

Már kérdeztél egyszer a topicomban(akkor sem és most sem tudok válaszolni a problémádra :)

(#4) Wolfskin válasza Mennyi? (#3) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hali!

Közben beszéltem Rudival, a javaslatára kipróbáltam más drivereket, régebbi verziókat, de már biztos, hogy ez valami szoftveres összeférhetetlenség. Csak akkor nem pöttyöz, ha fut WinDVD és előtte mpeg-et néztem rajta. De akkor is csak a tft-n, ha áthúzom a crc-re, ott pöttyöz. És ilyenkor a felvétel se megy, csak fekete képernyő látszik.
Ezek után vagy használom sima 9500-ként, vagy mindent újratelepítek még 1x, vagy eladom. Vagy nem tudom... A tied hogy ment el?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5) Mennyi? válasza Wolfskin (#4) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Örülök, hogy Rudit elérted. :) (Csak nem fogtam, mert ezek szerint közvetlenül kerested meg, vagy csak nem láttam a hozzászólásaidat?!)

Nem ment el sehogy (sajnos)! Leült a témám! (Te vagy az utolsó külsős :D ) Bár igazából csak tájékozódni szerettem volna. A tapasztalat viszont az, hogy vagy eladom ''óccsón'' vagy drágán de akkor át...rom a vevő fejét... Tehát úgy néz ki bebuktam! :((

(#6) Wolfskin válasza Mennyi? (#5) üzenetére


Wolfskin
őstag

Sajnálom! Mennyi lenne a vége? Tényleg a 256 mem busznak van jelentősége, ha nem moddolható? Gyorsabb ettől, mint egy sima nonpro?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 pöttyök a tv-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.