Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 128mb + leégett 300w táp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HellStar


HellStar
csendes tag

Sziasztok.

A történet a következő: Vettem kb. két napja a címben is szereplő videokarit. Gépbe beszerel, tápcsatit rádug, --> tesztelés.
UT2003 alatt kb. 10 perc játék után a kép eltűnt, HDD lállt (enyhe füstszag) de az alaplapi led továbbra is világított, ill. a ventik még pörögtek. Másnap a tápot kicseréltem egy ugyancsak 300W teljesítményű darabra, de a régi VGA-kártyát tettem vissza.
Úgy néz ki, hogy minden rendben is van. A kártyát visszavittem és (egyéb okokból) rendeltem helyette egy 9500pro-t ill. egy 400W tápot. Ha minden igaz holnap meg is érkezik.

Kérdés: Vajon azért szállt el a táp mert kevés ennek a kártyának a 300W, vagy elégnek kellet volna lennie és ez esetben a kártyával volt valami baj. (Akkor ugyanis fölösleges volt egy nagyobb tápot rendelnem.)

(#2) MaUser válasza HellStar (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Teljesen tápfüggő. Ha Acorp volt (az alaplapjai, házai ettől függetlenül tetszenek), akkor valószínű ő a bűnös. Nekem még az 1600+ palomino-hoz is kevés volt.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) HellStar


HellStar
csendes tag

Codegen táp volt, a proci meg xp 2000+

(#4) zetecR válasza HellStar (#3) üzenetére


zetecR
addikt

Az sem jobb kombó...

(#5) Defunes


Defunes
csendes tag

Nyugtassatok már meg légyszíves, hogy a DTK 300W-os tápommal Radeon 9500 Pro és XP 2200+ mellett nem lesz ilyen gond!

AMD + ATI

(#6) drpele válasza Defunes (#5) üzenetére


drpele
senior tag

Hát az attól is függ, hogy mennyi wincsi, pci-os cucc, stb van a gépedben.
De elméletileg elégnek kell lennie (sacc/kb az amd által kiadott táblázat alapján) és a dtk nem is tartozik a gagyi tápok közé.
De a következő gép upgrade-nál már vegyél tápot is :P

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) Dr.Burn válasza HellStar (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

És mi lett a sima 9500-al?

"Later Nerd!"

(#8) MaUser válasza HellStar (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Na ez érdekes, mert nekem ezzel elvitte a palomino 1620MHz (1,85V)+gef3+író +winyó kombót. Lehet,hogy a Radeon enne ennyit?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) Flashcash válasza HellStar (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Valószínű hogy a táp nem bírta és pont a Radeon 9500 volt az utolsó csepp a pohárban. Ha az előző vga régi volt jóval kevesebb fogyasztással akkor biztos.

Én tavaly upgrade-eltem a Matrox G400-am Gef4-re de a Vga csere előtt az Acorp 300W helyére bekerült egy Azona 400W megelőzvén a füstöt. :)

Itt egy link ahol az egyes részegységek fogyasztásáról lehet infót találni:
[L]http://www6.tomshardware.com/howto/20021021/powersupplies-02.html[/L]

pl. az én gépem csak W-ban áramot az egyes fesz. szinteken nincs kedvem most számolgatni:

1700+TbredB 48W
2x80GB 7200Rpm 56W
Gef4Ti4200 25W
Nforce alaplap 25W
2x256MB DDR333 Ram 20W
Hűtőventik(3db) 9W
CDRW 15W
PCI Hangkártya 4W
PCI TV Tuner 4W
Floppy 4W
Egyéb cuccok (bill,egér,stb.) 6W

Összesen 216W amit egy Acorp 300W elvileg simán lead a gyakorlatban meg van a linken található tesztben egy Task kb. noname 300W táp az 204W-ot tudott kipréselni magából maximum. Ez a W-os teljesítmény számítás nem minden, igazából az is számít hogy melyik alkatrész melyik feszültségszinten (+3,3V,5V,12V) mekkora áramerősséget vesz fel.

A gép fogyasztásában nagy szerepe van a procinak ill. hogy milyen gyártástechnológiával készült. pl. 1400Mhz Thunderbird 72W,1400Mhz Palomino 65W, 1466Mhz TbredB már csak 48W-ot fogyaszt.
Az ide eszközök nagy száma is nagyon emeli a fogyasztást.

(#10) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Nekem 9700 pro -m mellett 300W-os GABA tápom pukkant ki ! most a 400 W Mecury szolgáltattja az áramot , már 2 hónapja hűségesen :)

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#11) HellStar válasza Dr.Burn (#7) üzenetére


HellStar
csendes tag

A sima 9500-as túlélte az esetet.

Tulajdonképpen az történt, hogy eredetileg 9500pro-t rendeltem de sima 9500-ast
hoztak helyette. Amikor megérkezett a kártya és láttam, hogy ez nem pro felhívtam az üzletet. Sűrűn elnézést kértek, majd közölték, hogy az ünnepek miatt hétfőig már nem tudják kicserélni. Addig is használjam ezt. Többit meg tudjátok.

Amúgy a gépben semmi extra nagyétvágyú cucc nem volt. 1 winc. 1 író, 1 DVD,
Sb Live + modem. 512MB DDR 333 Ram. Alaplap: Abit KD7 Raid.

Ja a régi kártya (tényleg régi) Asus V6600 Deluxe.

Ennyi.

(#12) Defunes


Defunes
csendes tag

Egy maxtor 80 GB winchester meg egy CD íróm is van. Egy hang és hálókártya. Meg egy plussz 8 cm-es ventillátor.
Köszi egyébként a megnyugtatást.
Mellesleg korábban Acorc 250W-os tápom volt (meg Radeon 8500LE), és folyamatosan attól paráztam, hogy egyszer csak behal. Ezért vettem ezt a DTK-t, igaz csak 300W-os (ezt jónak találta a prohardver is, mert tesztelték: [L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2679[/L]), de ez tűnt a legjobb vételnek (6000 Ft-omba került). Olyasmit is hallottam, hogy ha elszállna benne a tekercs, akkor a feszültséget nem adná tovább az alaplapnak.
Szóval köszi mégegyszer!

AMD + ATI

(#13) Vizes8as válasza Thx1138Hu (#10) üzenetére


Vizes8as
csendes tag

Codegen 300 W

Számításaim szerint már 200 Watt fölött járok akkor ezekszerint kockázatos minden +vinyó erősebb videókártya ventillátor stb amit beépítek.
Nem lehetne letesztelni a tápot valahogyan hogy pl: 250 W -ig tudjam hogy biztos mehetek.
Ha a procimat húzom (feszültség emelés nélkül) akkor nő a felvétele??
pl: 1800 XP+ --> 2400 Xp+

www.vizihoki.hu

(#14) Flashcash válasza Vizes8as (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tesztelni nehéz lenne. A tsztben amit belinkeltem a noname tápok egyszerűen kiégtek. :)
Esetleg a neten nézz utánna hátha találsz egy tesztet a codegen tápról.
Ha a procit húzod a magasabb frekvenciákon nő a teljesítményfelvétel, ill. a fesz. emelés is nőveli a felvett teljesítményt.

(#15) erdoke válasza HellStar (#11) üzenetére


erdoke
titán

Tápokkal érdemes vigyázni = költeni egy kicsit többet.
Öcsémnek nem volt olyan szerencséje, hogy a táp menjen tönkre, a 400W-os Codegen 2 alaplapot vágott gallyra, mire gyanakodni kezdtünk... :o

A legjobb aláírás a héten

(#16) op9


op9
aktív tag

Hali!

A videókarinak azért adj még egy esélyt (csak ha biztosan a táp volt a baja), nehogy egy 9700-ast vigyél vissza egy 9500Pro-ért :).
Ha nem tod miről van szó (bár ez lehetetlenség), akkor nézz utána a Prohardver!-en!
A fejleményről pedig írhatnál :) (pl. mi a márkája, RAMok helyzete).

Üdv.

How Bad Do You Want It?

(#17) zsoltee10 válasza Flashcash (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egy 80-as vinyó ennyit megeszik??? Több mint 25 W-ot? Azt hittem, hogy max 5-6 W.

(#18) Flashcash válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A tomshardware alapján írtam be.

(#19) Flashcash válasza Flashcash (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Még annyit tudok hogy egy IBM 7200Rpm vinyó idle állapotban fogyaszt 8-10W-ot.
Gondolom ők lemérték a fogyasztást terhelés közben.

(#20) MasOyama


MasOyama
őstag

Nekem van egy BBA 9500 Pro kárttyám, és egy 300wattos azona tápom, de semmi problámát nem tapasztaltam. Pedig a gép ügy müködött egy hónapig, hogy az alaplapra nem is volt a 12 voltos csatlakozó csatlakoztatva. :) A kártya nem ég el ha nincs elég áram, max nem müködik.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#21) boygo


boygo
aktív tag

Nekem is Codegen 300w tápom van mégsincs semmi gond. :(
Asus A7A266
Sdram 448
Amd 1200@1350
BBa 9500pro
Dvd rom
Cd író
12 Gb és 40 winchi

Valószínü hibás tápot fogtál ki.
3Dmark03: 3263 pont

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#22) Kígyó válasza boygo (#21) üzenetére


Kígyó
senior tag

''Nekem is Codegen 300w tápom van mégsincs semmi gond. ''
Mióta? Nekem is ilyen tápom volt hasonló igényű konfighoz. Cseles volt a táp, mert megvárta, hogy lejárjon a garancia, aztán halt meg (14-15hónap). Szerencsém volt, nem vitt magával semmit :DD
Lehet viszont, hogy neked nem lesz :(
Szerintem, ha lesz egy kis pluszzod, cseréld le!

(#23) boygo válasza Kígyó (#22) üzenetére


boygo
aktív tag

Codegen a táp és a ház is. 2001. 09-ben lett vásárolva. Azóta üzemel gond nélkül.
Szóval jobban teszem ha oda figyelek a füst jelekre ! :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#24) Kígyó válasza boygo (#23) üzenetére


Kígyó
senior tag

Akkor nálad jobban bírja! :))
Én is akörül vettem, szóval lehet, hogy ua a típus! :0

(#25) Hege


Hege
tag

Hi All!

Mindenki szidja az Acorp tápokat. anno, mikor vettem az atx-es hazam nem nagyon foglalkoztatott a tap kerdes, igy hat lett egy 300W-os Acorp tápom.
nos, amit hajt :

- Athlon XP 1500+ => 1900+ -on
- 512 DDR (266 => 320 MHz)
- 2 winyo (40 Gb 5400rpm + 80Gb 7200 rpm)
- DVD olv.
- Radeon 128 Mb 9500 => 9700 Pro -n
- Rendszerhűtő, procihűtő
- PCI-ban hangkártya, hálókártya, TV-tuner
- Floppy (nekem még ilyen is van :o) )

Remélem ezután sem lesz vele semmi gond!

Üdv.:Hege

(#26) Kígyó válasza Kígyó (#24) üzenetére


Kígyó
senior tag

Mi baja sírósnak? Megegy próba: :O

(#27) Kígyó válasza Hege (#25) üzenetére


Kígyó
senior tag

Én az alá egy 486ost sem raknék, akit egyszer megcsap a géphiány szele, az utána óvatosabb. Haverom gépét agyonvágta egy Acorp, de az lehet gyengébb volt.
''Remélem ezután sem lesz vele semmi gond!'' Szerintem az kevés! Imádkozz is! :DD

(#28) Kígyó válasza Kígyó (#27) üzenetére


Kígyó
senior tag

Most nézem, lelkes lettem! Kár, hogy pont ilyen negatív hozzászólásokkal :O
Dehát rossz nézni, milyen jó kis gépeket kockáztattok :O

(#29) Dade


Dade
tag

Hi !

Én a múlt héten vásároltam egy 9700-as Radeont, és meglepődtem amikor a doboz hátoldalát olvasgattam.
Ott ugyanis az állt, hogy 350W-os vagy nagyobb táp az ajánlott. :DD

Üdv,

Dade

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#30) Kígyó válasza Dade (#29) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem egy jó minőségű 250W-osnak is el kel bírnia, ha kis fogyasztású alkatrészek vannak mellette. Vagy nem? Ne keserítsetek el!

(#31) HellStar válasza op9 (#16) üzenetére


HellStar
csendes tag



''A videókarinak azért adj még egy esélyt (csak ha biztosan a táp volt a baja), nehogy egy 9700-ast vigyél vissza egy 9500Pro-ért''

Már visszavittem. Egyszerűen csak azért mert eddig akármilyen cuccom volt, mindig húzva volt. Arra gondoltam, hogy egyszer olyan gépet rakok végre össze, amiben minden a gyári értékek szerint megy.

Egyébként a 9500-as finom kis piros 9700-as referencia nyákra volt ültetve (L alak) 3.3ns ramokkal. Csak hát mint már mondtam................



(#32) _Volkovy_ válasza Hege (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Asszem lassan nekem is ideje lenne egy tápcserének(juj le se merem ezt most írni mert a sorsnak brutál humorérzéke van,mint tudjuk) 300W acorppal:

abit kg7
amd 2000+ palo
2ventis coolink hűtő
512 ddr333
wd20g rackben
maxtor 80g
ibm 40g
sblive
gf4 4200
+sok venti

(#33) PodMAN


PodMAN
senior tag

2 hónapja, mióta betettem +256MB ramot a gépbe rejtélyesen fagyogatott, újraindult. Természetesen RAMra gyanakodtam, de azért egy élettartamgaris Kingston mégsem lehet szar felkiáltással, a tápomra terelődött a gyanu. Szétszedtem, mondom megfújogatom, hogy jobban hüljön. Szétszedem, erre látom ,hogy egy éktelen nagy barna folt van a nyák közepén, és egy ellenállás kissé szenesen árálkodik benne (300W Codegen). Érdekes módon működött vele a gép, de amikor gondolom a Gef4 3Dben kezdett sokat fogyasztani abban a pillanatban kissé túlterhelődött és feszkók leestek, alaplap meg resetelt. Vissza se raktam a vétkest, másnap vettem egy Chieftech 420W tápot. Mert ugye a jövőbeni tuningokra is gondolnom kellett :) Azóta no problemo. Kop-kop-kop
A Codegen házak nem rosszak, de a tápok ezexerint nagyon satnyák.

(#34) Kígyó válasza HellStar (#31) üzenetére


Kígyó
senior tag

''Arra gondoltam, hogy egyszer olyan gépet rakok végre össze, amiben minden a gyári értékek szerint megy.''
Szerinted akkor jobb lesz? 50 évre tervezed a géped? :(

(#35) Kígyó válasza PodMAN (#33) üzenetére


Kígyó
senior tag

Most mér kezdem érteni, miért csak annyit mondtak néhányan, amikor behalt a Codegen 300W-os tápom:''Codegen'' :O

(#36) Hardzsi válasza HellStar (#31) üzenetére


Hardzsi
tag

Lehet, hogy egy 20-40e Ft-os hibát követtél el. De hát te tudod. A tuningról leszokni olyan lehet, mint a gyorshajtásról: csak ideig-óráig bírja az embör :)

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#37) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Lehet nálam pixelhiba, fagyás benchmarkok során BBA Radeon 9500Pro-val, ha 300W-os Acorp táp nyomja neki a kakaót. Vagy lehet, hogy mindjárt le is ég valami, mielőtt ez az üzenet elmegy?

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#38) gesuz


gesuz
senior tag

Most nem azért de a tápok nem léteznek, hogy ráírnak 300W-ot ée ebből bír 204-et 205.nél meg meghalnak, minnél jobban terheled annál valószínübb, hogy leég de pontosan megmondani hát?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 128mb + leégett 300w táp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.