Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9100 képfrissítés gond (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Hi all! Lehet, hogy már volt ez a téma vhol a fórumban, de rákérdeznék: más is tapasztalt-e hasonlókat az említett kártyával? Egy Sapphire 9100-es 128 MB-os kártya a probléma tárgya. Mellé adva egy LG 560N-es 15''-os monitor. 3.2-es Catalyst fölmegy, Control Panel fölmegy, monitor driver fölmegy, minden csilli-villi, a kártya tökéletesen működik. A 3D Mark-os eredmények is jók. Probléma: minden asztalfelbontásnál csak 60 Hz-en hajlandó hajtani a monitort. (holott a korábbi VGA-kártya (ASUS V7100) hajtotta magasabban is. Az alaplap ASUS TUSL-2C. Amúgy stabil a kártya, és tényleg jó, de ez a Hz-es dolog idegesítő. Plíz help! Előre is köszi!

Get Moded!

(#2) Keitaro válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem enged magasabbat beállítani? Mert akkor Display settints/Settins/Advanced/Monitor és ott van egy ilyen kapcsoló, hogy hide all modes that blablabla. Szedd ki a pipát belőle egyből enged magasabbat beállítani. Ha nem ez a baj akkor még két dolog lehet, az egyikhez van valami progi amivel lehet állítani, nem emlékszem melyik... Egyébként milyen oprendszer?

(#3) sh4d0w válasza DM-Fan (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Használd a RefreshLock nevű progit, azzal ki lehet force-olni a kívánt frissítést. (Alternatíva: Reforce)

https://www.coreinfinity.tech

(#4) DM-Fan válasza Keitaro (#2) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na! A monitor max. 1024X768-at tud 75 Hz-en. Most már azt elértem, hogy alacsonyabb felbontásokon megy nemcsak 60 Hz-en, hanem azon, amit a monitor tud. 1024X768-on is tudnia kéne egyrészt a 60-at, másrészt a 75-öt. (az előző kártyával 1024X768@75 Hz ment 1 éven keresztül). Viszont az a gond, hogy 1024X768-ban nem ajánlja fel csak a 60 Hz-et frissítési frekiként. Az op.rendszer egyébként Win98SE, de sztem ez mellékes. Lehet, hogy az LG drivere (2001. 10. 30.) elavult - bár szerintem ez is hülyeség, most is ez van az LG honlapon. Lehet, hogy vmelyik újabb Catalyst-tal (3.4 v. 3.5 menne). Passz! Igazából sztem. a képfrissítés fixáló progi nem megoldás, hisz az főleg arra való, hogy játék alatt is megtartsa a fixen beállított felbontást, de ugye azt nekem nem hajlandó felajánlani a drága! Ötlet?

Get Moded!

(#5) Szeke válasza DM-Fan (#4) üzenetére


Szeke
senior tag

Reforce nevű progi. Elküldöm neked emilben, használd a leirás szerint értelemszerűen.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) Szeke válasza Szeke (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

Mail ment.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) sh4d0w válasza DM-Fan (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az operációs rendszer nem mellékes, mert a W98-ban nem tudsz akármilyen frissítést beállítani, míg W2K és WXP alatt kiveszed azt a fentebb már említett pipát és gyakorlatilag azt állítasz be, amit akarsz. A képfrissítés fixer pedig nem csak játék alatt fixálja a frissítést, hanem a desktopon is.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) DM-Fan válasza Szeke (#6) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszi a progit Szeke!

Igazából nem tudom mi lehet a baj. A képernyő tulajdonságai - beállítások - speciális menün belül a Csatoló menüpontnál megjelenik 1024X768-ban a 75 Hz (mert tudja a moncsi), de hiába állítom be és alkalmazom, mert névlegesen átáll ugyan, de ugyanúgy 60 Hz-en megy tovább. Alacsonyabb felbontásban viszont beáll 75, sőt 85 Hz-re is. De fönt nem hajlandó csak 60-ra (egyébként a tálcán lévő ATI-ikon is csak a 60-at jelzi lehetségesként 1024-nél, annak ellenére, hogy az említett menü engedné följebb is). Ismét kipróbáltam a monitort az Asus kártyával, és megy 75 Hz-en! Aztán kipróbáltam egy másik monitort (NEC V520 a Radeonnal, s ott rendesen működtek a nagyobb frekik is (tehát nem a Radeon kártya a ludas). Viszont az 560N-monitor egy másik Radeonos (7000-es) géppel sem megy 75Hz-en 1024-ben - Win 2000 alatt sem!

Lehet, hogy hülyeség, de elképzelhető, hogy a Radeont nem szereti az 560N 1024-es felbontásban? Pedig a GeForce2-vel simán ment, és nem is rossz monitor (kár hogy csak 15''-os). Amíg nem lesz új monitorom, kénytelen leszek 60Hz-ben nézni a Desktop-ot? Amúgy a kártya nagyon jól muzsikál!

Olvastam vmelyik ATI-readme-ben, hogy bizonyos ViewSonic moncsiknál nem működnek egyes üzemmódok, és hogy ők megoldották vmi új driverrel. Az LG nem csinál ilyesmit? Ha vki olvasott már vmit a témával kapcsolatban, kérem jelezze.

Köszi, hogy próbáltál segíteni Szeke! Üdv.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9100 képfrissítés gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.