Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9000 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kvazar


kvazar
tag

ati (pba :( ) 9000 128mb vga. hynx ram catalyst 3.8-al, aktiv eredeti hütő a core-n alapórajel létezik hogy 250/200?
ok. az a 200 az most 2szereződik 400 a ddr- miatt vagy a memók tényleg 200mh-z-s ddr-ek? hogy van ez?
tuning. elvileg bios szerint 120as fsb-n járatok egy 1.7es celeront, ami így 2040mhz-t ad. bios 120/37 17x a per 37 a pci-agp frekije? mennyire számít ennek a radonnak hogy nem 33 van tuning szempontjából, mert állítom a ramot core-t bármely magasabb értékre, 300/300 felett már csikozódik, de ha csak a core-t növelem jó, de egy játék azonnal visszaállítja a kezdeti értékre. a ram alap értéken is nagyon meleg pár játék után....
mit tegyek hogy esetleg gyorsabb legyen?

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#2) Drizzt válasza kvazar (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem nincs azzal a 200-zal gond, bár nekem úgy rémlik, hogy alapban magasabb kéne, hogy legyen, de lehet, hogy tévedek...

3Dm01 eredményt tudnál adni?

Elvileg akkor 400-on megy amúgy.

A 300/600 nem olyan rossz eredmény tuningnak...

A 37 mhz még éppen határeset, van aminek sok is lehet, de ált. bírják a pci-s eszközözk.

I am having fun staying poor.

(#3) Keitaro válasza Drizzt (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

300/600 durva érték lenne tuningnak... szóval az nem semmi.

Egyébként sima 9000 ennyi megy a Pro meg 275/275-n

(#4) Drizzt válasza Keitaro (#3) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, de azért 200 mhz ddr-en futó memória csak nem létezik, nem?

I am having fun staying poor.

(#5) Keitaro válasza Drizzt (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja. Az elég durva lenne :)

(#6) kvazar


kvazar
tag

aida32 szerint:
vga: ati radeon 9000 rv250
gyártástech: 0.15u
bus:agp
mem 128mb
gpu órajele 250
ramdac 350
pixel szalag: 4
tmu szalagonként 1
vertex: 1 v1.1
pixel 1 v1.4
dx8.1
pixelfill rate:1208mbpixel/s
texel 1208 mb/s
busz tipusa ddr
busz szélessége 128
!!!valódi órajel:200ddr
''''effektív órajel 400mhz
sávszélesség 6400mb/mp

3dmark 2001se 1024*768*32 noAA/ : 5426 alapórajelen
4xAA :2371 alapórajelen
asus p4s533-x, 1.7celeron 128k pc2700(333)ddr ram mellett.

noaa mellett tuningolva 300as gpu val elmegy 6000pont fölé is de 1-2óra teszt végére már romlik a kép! gpu aktív gyári propeller ramon nincs semmi hűtés.
celerongy a játék (freedom fighter) 45fok fölé is megy alap 30ról gyári (box), 8cm-es házventi mellett.

létezik egyébként hogy amikor ilyen meleg van odabent a gépben amiatt is romlik el a képminőség? addig nincs baj még a cpu fel nem forrósodik utána jön a meleg és b...szódik a kép is... :((




Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#7) RnJ


RnJ
tag

Hello,

nekem 9100-am van alap (250/200), és 290/260-on megy (ramot,nem tudtam feljebb húzni, mert a RageTweak3D nem engedi, biztos menne feljebb!), de így 1333Athlonnal ua beállításokkal 8008pontot ért el!Samsung RAM van rajta!

funky

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Felhozom a topicot, mert lenne egy kis problémám:
A jelenlegi gépem (1300Duron+R9000Pro+512SDram+Mercury kt266-is alaplap) kb. 1 éve lett véve. Nem sokra rá, az év elején kijövő (vagy kicsit később, nem tudom már pontosan) Cat3.2-vel és DX9-el mérve 5544 3DMark pontot kaptam, s a játékok is rendesen futottak (a gépnek megfelelően). Mivel nem nagyon játszok, ezért nem igazán tűnt fel semmilyen probléma, csak akkor amikor megjelent a 3.8-as Catalyst, amit kíváncsiságból feltettem, s le is teszteltem 3DMark-al. Meglepetésemre ~4500 pontot kaptam. Ezután leszedtem a 3.8-as Cat-ot, s visszaraktam a 3.4-est (az volt a gépen), pontszám viszont maradt ugyanannyi :((( Részeletes összehasonlítással rájöttem, hogy gyakorlatilag az összes játék-tesztnél low detail-nál >10fps esett (a régihez képest), highban olyan 4-5 körül. Ezenkívül a pixel shader értékek változtak, mindkét tesztnél 20fps(!) esés tapasztalható. Viszont az összes többi teszt pontosan ugyanakkora értéket ad! Szóval nem tudom, hogy mit kéne tenni :(
Btw. ne mondja senki, hogy a 3DMark a rossz, ugyanis a teljesítményvisszaesés játékokban is érezhető.
Az 1 év alatt a gépben nem változott semmi (BIOS beállítások sem).

(#9) Cathfaern válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elveszek a válaszok között :) Leírná mégegyszer mindenki, amit akart? ^^

(#10) kvazar


kvazar
tag

hááát én nem vágom, de semmilyen progi nem változott 1év alatt? tapasztaltam ha már töredezett a wincsi már nem azt adja. mérések akár egymás után is okoznak akár 1-300pont eltérést is. proci nagyban befolyásolja a 2001et ott is lehet keresni némi eltérést. érdemes lenne megnézni hogy windowsod akkor és most mennyi memóriádat emészti el induláskor és úgy általában a futásakor, ha most többet már lassul a gép, kevesebb a pont is, gyengébb a game is.
sok kicsi apróság és 1000pötty bukott. mérni mindig a lehető legtisztább oprendszerrel kell, és lehető legminimálisabb memória leterheléssel.
nézd meg ezeket és meglesz az elveszett pötty.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#11) Cathfaern válasza kvazar (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mint mondtam, a Win tegnap lett újrarakva. Szóval a túlszemetelés kiesett :) (Meg az is igaz, hogy még ha így el is éri az 5500-at, akkor sem vagyok előrébb, hisz nem fogom minden egyes alkalommal kilőni ezeket)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9000 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.