Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Adott egy Sapphire radeon referencianyákos 8500LE kártyám, amelyen kezd haldokolni a venti.
A hangja nagyon érdekes, és hiába gépzsiroztam meg egy kicsit így sem jó...

Milyen hűtőt vagy hűtőventit tegyek rá, és hol lehet kapni?
Lehetőleg ha tudtok akkor pontos nevet adjatok, hogy tudjak hogy kérni a boltban. :))

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#2) KSanya válasza Latyakos (#1) üzenetére


KSanya
tag

Nekem Zalman ZM-NB47J van a radeon 8500LELE (250/200) kártyámon és teljesen jól megy. Igaz játék közben elég meleg, de még nem volt gond miatta.

Ez csak egy passzív borda, venti nélkül.

[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/zm-nb47j.htm[/L]

(#3) WN31RD válasza Latyakos (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem is pont ilyen kártyám van, és ugyan az enyémen levő venti nem ment tönkre, de a csendes gépemhez képest hangos volt, ezért lecseréltem passzív bordákra. A chipre ragasztottam valami nem túl nagy bordát, amit találtam, és ráfért; a memóriákra egy-egy rossz régi Savage4 passzív bordáját; a kártya hátoldalára pedig egy jó nagy, de lapos procihűtő bordát. Ez így együtt elviselhető (kézzel meg lehet érinteni) hőmérsékleten tartja a kártyát. Direkt a kártyára nem fúj levegőt egyik házventi sem, de a ház jól szellőzik. A kártya egyébként alapból 250/250 MHz-en megy, és nincs húzva (se le, se föl).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) Latyakos válasza WN31RD (#3) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nekem is 250/250-es, de én ha lehet csak a ventit cserélném le, mert a hűtőbordát nem akarom fagyasztani, stb. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#5) Latyakos


Latyakos
aktív tag

És már meg is van hogy mit szeretnék rá, árban bruttó 1600 ft, csak sztetek rá tudom az eredeti hűtőre csavarozni valahogy, illetve megfelel -e a levegőszállítási képessége?
És itt a link: [L]http://www.vantecusa.com/p_ccb_a1a.html[/L]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#6) WN31RD válasza Latyakos (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem azzal van gond, hogy a hátlapja melegszik (természetesen melegszik az is, mert a Radeon chip fűti), hanem az a helyzet, hogy a chip tetejére csak viszonylag kis bordát ragasztottam, mert nem akartam, hogy az AGP slot alatti PCI helyet is elfoglalja. Ezért tehát kiegészítő bordának raktam fel a hátlapra szerelt bordát, és ez lehet jó nagy, mert az AGP slot fölött úgysincs semmi.
A hátlapra egy ''szupererős eporúd'' nevű valamivel (kapható pl. Praktikerben) ragasztottam fel a bordát, ügyelve arra, hogy a borda ne zárja össze a kártya hátlapján levő SMD-ket. Nem tudom, mennyire jó hővezető ez a cucc, de a kártya borda nélkül is bírja sokáig, tehát nem szükséges, hogy hirtelen el legyen vezetve a keletkező hő, és a borda felveszi a kártya hőmérsékletét, tehát hosszú távon jól hűt.
A többi bordát a klasszikus ''szilikonzsír középre, pillanatragasztó a sarkokba'' módszerrel tettem fel.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) Latyakos válasza WN31RD (#6) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Köszi a segítséget, én is a pillanatragsztós dologra gondoltam, mert már sokan ajánlották, akkor ez is megoldva. :))
És Te hogy szedted le a bordát a gpu-ról?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#8) WN31RD válasza Latyakos (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Egy kés segítségével óvatosan lefeszegettem, de bármiféle előzetes hűtőberakás meg fagyasztgatás nélkül. Lejött viszonylag könnyen és egyszerűen (legalábbis nekem). A chipen maradt ragasztót pedig alkohollal szépen le lehet szedni.
A feszegetés valójában sokkal egyszerűbb, mint amilyennek elsőre gondolná az ember, de azért vigyázz, hogy ne törd le a chip szélét (az vékony műanyag), és az SMD-kre is figyelni kell. De ha körültekintően csinálod, akkor nem lesz baj.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) Latyakos válasza WN31RD (#8) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Értem, akkor azt hiszem nekiesem egy vékonypengéjűvel, és meglátom mi lesz belőle. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#10) Tütüm válasza KSanya (#2) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Üdv!

Másik topicban is rákérdeztem,de ez célirányos,úgyhogy kérdem hogy a Zalmann-hoz mellékelt hűtőpaszta az ragasztós is egyben?Ha nem,mivel raktad fel?Én kártyámon nincs felfogató lyuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.